Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hacet ve Dilek duasi (1 Kullanıcı)

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim RABBİM RAZI OLSUN ,70 kere “Yâ ALLAH, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kâdir

BADİŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Dua aleminin sırrını paylaşan kardeşimede sevbı gitmesi dilegiyle Allah razı olsun

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam amin kardeşim allah razı olsun senden

Umut_Yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tansu-gamzem.tr.gg
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim*Allahümme inni es'elüke ya kadimü*ya daimü*ya ferdü*ya vitru*ya ahadu*ya samedü*ya hayyü*ya kayyumü*ya zel celali vel ikram*fe in tevellev fe kul hasbiyellahü la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbülarsil azim*

Isa(a.s) bu mübarek duayi okur ölüleri diriltirdi: haceti veya bir dilegi olan sabah namazini kildiktan sonra Kibleye karsi oturur bu duayi yüz defa okursa dilegi gerceklesir.

Rabbim cümle müslümanlarin dualarini kabul etsin...:(

AMİN güzel kardeşim AMİN

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun canım kardeşim.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle kalın.

hislerimm

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sizden ve cümlemizden razı olsun

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlemizden razı olur inşALLAH

hatug

Kayıtlı Kullanıcı
Emegine saglik kardesim..

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Esmâ-i Hûsnâ Fazilet ve Esrarı

Esmâ-i Hûsnâ Fazilet ve Esrarı

Aşağıdaki konular Esmâ-i Hûsnâ (Ahmet Emin İslamoğlu), Esmâ-i Hûsnâ Fazilet ve Esrarı (Ayhan Yalçın), Beyaz Sır (Feridun Yılmaz Yüceler), Esmâ-i Hûsnâ Hikmeti Fazileti, Esrarı (Arif Pamuk) kitaplarından alınmıştır.

Bir kısım âlim, “Esmâ’ül-Hüsnâ’da geçen isimlerin sayısını “Ebced-i kebir” usulüyle hesaplamış ve hangi ismin ne gibi hâcetler için kaçar kere okunacağını bildirmişlerdir.

El MUKADDİM
(İstediğini ileri geçiren, öne alan ALLAHü Teâlâ Hazretleri)
1 bardak suya 184 kere “Yâ Mukaddim Celle Celalühü” ism-i şerifini okuduktan sonra içen, imtihanda başarılı olur.

El ALİM
(Geniş ilim Sahibi)

Bu ismi 100 kez okuyanın zihni açılır. İlim ve marifet kısmeti artar. İmtihan da başarılı olur. İhlasla “Yâ Alim Celle Celalühü” diyen bir Müslüman bu isme devam etse maddi ve manevi ilim kapıları kendisi için açılır.

EL ALİYY
(Yüce makam Sahibi)

Bir kimse bir işte başarılı olmak için ALLAH’ın bu ismini devamlı okur ve kağıda yazıp üzerinde taşırsa ALLAH o kimseyi o işte başarılı kılar. Sınav ve hayırlı işe niyetlenen kişiler bu ismi çok okumalıdır.

EL FETTAH
(Zorluğu kolaylaştıran)

Sabah namazından sonra iki elini göğsüne koyarak 70 defa “YÂ FETTÂH Celle Celalühü ” DİYEN BİR MÜSLÜMAN BU İSME DEVAM ETSE, BÜTÜN ZOR KAPILAR AÇILIR. Gönlünde büyük fetihler meydana gelir.

EL-KAVİYY
(Pek Güçlü Pek kudretli.)

116 defa “Yâ Kaviyy Celle Celalühü ”” ism-i şerifini okuyanın çok zor işlerine de ALLAH’ın yardımı yetişir.
SİNA ÇÖLÜNÜ GEÇMEK GİBİ ÇOK ZOR DURUMDA KALANLAR…

Not: Akşemseddin Hazretleri’nin İstanbul’un Fethi sırasında bu ism-i şerifin okunmasını Fatih’e tavsiye ettiği ve Yavuz Sultan Selim Han’ın Mısır seferinde “Yâ Kaviyy” ism-i şerîfine çokca devam ettiği erbabının malumlarıdır.”

EL CELİL
(Celalet sahibi)
Kim bu ismi misk veya sürme kalemi ile yazarak o kağıdı üstünde taşırsa ALLAH ona zihin açıklığı ve isabetli karar verme nasip eder.

Dualarımıza “ALLAHÜMME” ile başlamak kabulüne işarettir.

“ “VALLÂHU GÂLİBÜN AL EMRİHΔ Yusuf suresindeki bu ayeti yetmiş bir defa okumak hayırlı bir işte başarılı olmaya vesiledir. Denenmiştir.”

Panik atak reçetesi
EL-HAFÎZ
(Esirgeyen, koruyan, muhafaza eden, yapılan işleri bütün ayrıntılarıyla tutan)
Günde 16 defa “Yâ Hafiz Celle Celalühü ” ism-i şerîfini okuyan kimse, sudan, ateşten, insanlardan, cinlerden, vahşi hayvanlardan, gelecek korku, panik ve zararların tümünden emin olur.

EL-MÛCİB
(Duaları kabul eden)
Dualarının kabul edilmesini isteyen kimse duasına “Yâ Mûcib celle celalühü ” diye başlarsa istekleri ALLAH katında makbul olur.

60 defa “El Mûcib Celle Celalühü ” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olunur.

Her Fırsatta “HasbünALLAHü ve ni’me’l-Vekil, ni’mel-Mevlâ ve ni’me’n-Nasir” okuyanın her murâdı hâsıl olur.

NE ZAMAN, NEREDE,
NASIL DUA EDİLİR?

Duâ etmenin belli bir zamanı, belli bir yeri ve şekli yoktur. Ammâ bir ibadet olması sebebiyle bir takım âdâbı vardır. Âdabına uygun bir şekilde duâ etmek gerekir.

Duânın âdâbı sırayla şunlardır:

-Abdest alınır, Kıbleye dönülür.
-“Sübhâne Rabbi’yel Aliyy-il_A-‘lel- Vehhâb” denilir ve eller koltuk altları görünecek kadar kaldırılır.”Amin” denir.
-“Eûzü-Besmele” “Hamdele” ve “Salvele” okunur.

Sâlât ve selâm okunur.

“Sübhâne Rabbike Rabbi’l-izzeti ammâ yasifûn ve selâmün ale’l-mürselin ve’l-hamd-ü lillâhi Rabbi’l-Âlemin” okunur.
-“El-Fâtiha” denir ve ardından “Fâtiha sûresi” okunur.

Ayrıca, dua edilirken;
Ses yükseltilmez.
Tevâzü ve huşû içinde bulunulur.
Tam teslimiyet içinde bulunulur.

ESMÂÜ’L-HÜSNÂ

Bu konuda da, duâ’nın âdâbında anlattığımız husûslara uyulması gerekir. Ayrıca;
-Allâhü Teâlâ Hazretleri’nin rızâsı için 2 rekât namaz kılınır.
-Sessiz, sâkin ve harâm sayılan herhangi bir şeyin bulunmadığı bir yerde okumak maksâda daha uygundur.
-Okumaya başlamadan önce “Destûr Bismillâh” denir.
-Okunacak Esmâ, kaç kere okunacaksa; o kadar okunur. Ağır ağır okumaya gayret edilir.
-Esmâ’yı her okuyuşta, ardından Celle Celâlühû (Yüce ve Aziz) olsun denilir. Meselâ; “Yâ Allâh Celle Celalühü” diye zikredilir. Ve sonunda;
Hâcet ne ise o istenir.
-Beddua edilmez. Kendi için istemeyi hoş görmediğiniz her hangi bir şey için “Esmâ “ okunmaz.

muhammed25

Kayıtlı Kullanıcı
İsm-i Azam' la Yapılan Dua

İsm-i Azam' la Yapılan Dua

Resmin orjinal hali için tıklayınız
Abdullah babası Büreyde (R.A)'den şöyle rivayet etti: Resulullah (S.A.V) bir adamın şöyle dua ettiğini işitti: "Allahümme innî es'elüke biennî eşhedü enneke entellahü lâ ilâhe illâ entel ehadüssamedüllezi lem yelid velem yûled velem yekün lehû küfüven ehad."

"Allah'ım! Senden başka hiçbir ilah olmadığına, senin tek Allah olduğuna, doğmayan, doğurulmayan ve hiçbir dengi olamayan, herkesin muhtaç olduğu tek bir Allah olduğuna şehadet eden bir kimse olmamı Sen'den niyaz ediyorum."

Bunun üzerine ona şöyle buyurdu: "Allah'tan öyle en yüce bir isimle (İsm-i Azamla) dilekte bulundun ki, o isimle kendisinden bir şey istenilince verir. Ve o isimle kendisine dua edilince kabul eder." (Ebu Davud, Tirmizi, İbn Mace, İbn Hıbban, Hakim)
Muaz bin Cebel (R.A) der ki: Resulullah (S.A.V) bir adamın Allah-u Zülcelal'e: "Ey azamet ve ihsan sahibi!" (Yâ Zel-Celali vel İkram) diye dua ettiğini işitince şöyle buyurdu: "Duan kabul olundu (Allah'tan) dile." (Tirmizi)

Ebu Ümame (R.A)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Allah'a 'Yâ erhamer-râhimin' (Ey merhametlilerin en merhametlisi) diyen kimseye, vekil tayin ettiği bir melek vardır. Kim bunu üç defa söylerse, bu melek şüphesiz ki 'merhametlilerin en merhametlisi olan Allah, sana yöneldi' dile." der.” (Hakim)

Peygamber Efendimiz (S.A.V) günün birinde Ebu Ayyaş'a uğrar, onun namaz kıldığını görür ve şöyle dua ettiğini işitir: "Allahümme innî eselüke bi-enne leke'l-hamdü lâ ilâhe illâ ente, Ya Mennân! Ya bedia's-semâvati velardı ya zelcelâli vel ikram." Bir rivayette "Ya Hayyu, ya Kayyum!" ziyadesi vardır. Efendimiz (S.A.V) o zata şöyle buyurur: "Sen Allah'ın en büyük adını anarak dua ettin. Bu büyük adı anarak Allah'a dua edildiğinde duaları kabul eder, bir şey istendiğinde de (isteneni) verir." (Ahmed bin Hanbel, İbn Mace, Ebu Davud, Nesai, İbn Hıbban, Hakim)

Seyda Muhammed Konyevi Hz. (K.S
alıntı

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
o kadar cok okurum kı bu duayı
ve her okunuyuşumda her dılek dıleğışımde rabbim hamd lsun kabul oedıyor
allah razı olsun kardeşim
allaha emanet ol
cok mutlu kal

muhammed25

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
o kadar cok okurum kı bu duayı
ve her okunuyuşumda her dılek dıleğışımde rabbim hamd lsun kabul oedıyor
allah razı olsun kardeşim
allaha emanet ol
cok mutlu kal

her zmn kbl eder İnşA sendende ALLAH (c.c)Razı olsn A e o sende hep muplu kal ablacım

HiLaL07

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeş ben hacet namazı kılmak istiyorum ama hacet namazının nasıl kılındıgını bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz???

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Ismi azam ile ilgili bir kissa

Ismi azam ile ilgili bir kissa

Asrı Saadette ticaretle uğraşan bir tacir mümin vardı. Bu tacir ticaretinde helal haramı gözetir. Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam’dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

"Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla.”
Mümin tacir:

“Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim.

Eşkıya;

"Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını.”

“Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

“Söyle talebini”
“Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıya izin verir. Tacir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

‘Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!

Mümin tacirin duası bitmişti ki, çok garip bir hadise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvari peyda oldu. Eşkıya şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumda idi. Eşkıya, taciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvariye saldırdı. Süvari bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvari tacire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.

"Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla.”dedi.

Sonra süvari eşkıyayı bir darbe ile öldürdü.

Tacir sordu: “Sen kimsin?"

“Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam’ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak” Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah Teala’nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”

Bu hadiseden sonra mümin tacir yola koyulur ve Medine’ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem’in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, Allah Teala sana esma-i hüsnayı telkin etmiş. 0 isimlerle Allah Teala’ya dua edilirse, istenen verilir.”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt