Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadis Bahçesi (TakeOne Tavsiyesidir...) (1 Kullanıcı)

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Şunu iyi bilin ki, insan vücudunda küçük bir et parçası vardır. Eğer bu et parçası iyi olursa, bütün vücut iyi olur; bozulursa, bütün vücut bozulur. İşte bu et parçası kalbdir.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Kendisine duâ kapısı açılan kimseye rahmet kapıları açılmıştır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Kırk sabah Allah için samîmî davranan kimsenin hikmet menbâları (kaynakları) kalbinden diline çıkar, ulaşır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Bir kimse yerine getirme niyetiyle kardeşine bir şeyi vaad eder de onu yerine getiremez ve sözleştiği zaman gelemezse ona bir günah yoktur.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah bir kulu sevince onu imtihan eder, eğer sabrederse onu seçer, eğer rızâ gösterirse onu tercih eder, beğenir.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah Teâlâ’nın, insanlar üzerine idâreci yaptığı bir kimse, onları samîmiyet ve ihlâsla sâhiplenip korumazsa, cennetin kokusunu (bile) alamaz.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Benden önce Allâh’ın gönderdiği her peygamberin mutlaka ümmetinden havârîleri ve arkadaşları olmuştur. Bunlar onun sünnetiyle amel ederler, emirlerini de yerine getirirlerdi. Sonra, bu peygamberlerin ardından öylesi kötü kimseler zuhûr etti ki, yapmadıklarını söyleyip, kendilerine emredilmeyeni de yaptılar. Kim onlarla eliyle mücâhede ederse mü’mindir. Kim onlarla diliyle mücâhede ederse o da mü’mindir. Kim de onlarla kalbiyle mücâhede ederse o da mü’mindir. Bunun gerisinde artık hardal danesi kadar iman yoktur.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Kim kalbinde kin olmadan kardeşine sevgi dolu bir bakışla bakarsa, kirpiklerini açıp kapayana kadar Allah onun geçmiş günahlarını affeder.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Yapılan günahlardan pişmanlık, tevbedir. Günahlarına tevbe eden kimse sanki o günâhı işlememiş gibi olur.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Cehennem ehlinden azâbı en hafif olan kimsenin iki ayağının altına (ateşten) ayakkabılar konulur da onun hararetiyle başında beyni kaynayıp fokurdar.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Sizden biri, mal ve yaratılışça kendisinden üstün olana bakınca, nazarını bir de kendisinden aşağıda olana çevirsin! Böyle yapmak, Allâh’ın, üzerinizdeki nîmetini küçük görmemeniz için gereklidir.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
"Allah katında en fazla buğzedilen adam, inatçı düşmandır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Çok acı olma kusulursun, çok tatlı olma yutulursun.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah’a O’nu görürcesine ibâdet et.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Geçmiş ümmetlere nisbetle sizin dünyada kalışınız, ikindi namazı ile güneşin batımı arasındaki vakit kadardır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı

“Nerede olursa olsun, Allah Teâlâ’nın yanında olduğunu bilmesi, kişinin îmânının üstünlüğünden kaynaklanır.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Eğer siz Allâh’a hakkıyla tevekkül edebilirseniz, sabahleyin karınları aç gidip, akşamları tok dönen kuşların rızıklandığı gibi rızıklanırsınız!”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı

“Kıyamet gününde cehennem ateşi mü’mine şöyle der: “Çabuk geç ey mü’min, senin nûrun benim alevimi söndürdü.”

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
“Allah Teâlâ bir tâate on hasene, bir günaha ise bir cezâ va’detmiştir. Her kim bir günah karşılığı cezâlandırılırsa onun on sevabından biri eksilip dokuz sevâbı kalır. Birleri onlarına galip gelen (yâni günahları sevaplarını aşan) kişiye, yazıklar olsun!..

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı

“Allah’ım! Sana teslim oldum, ben sana inandım, sana dayandım. Yüzümü gönlümü sana çevirdim, senin yardımınla düşmanlara karşı mücâdele ettim. Allah’ım! Beni saptırmandan yine sana, senin büyüklüğüne sığınırım ki senden başka ilah yoktur-. Ölmeyecek diri yalnız sensin. Cinler ve insanlar ise, hep ölümlüdürler!”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt