Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hastalık Allah’ın Hediyesidir... (3 Kullanıcı)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm Mustafa bey kardeşim...

Hastalıkta da , sağlığımızda da sahibimiz olan yüceler yücesi Rabbimiz siz kardeşimizden razı ve hoşnut olsun inşaAllah.
Nefsimize ağır da gelse gelenin gönderildiği yere bakarsak susmak zorunda kalacağımızı daima hatırlamalıyız.

Rabbimiz bizlere manay-ı alemi anlamayı keremiyle lütfetsin inşaAllah.

s e l a m e t l e k a l ı n ı z . . .

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamın aleyküm Mustafa bey kardeşim...

Hastalıkta da , sağlığımızda da sahibimiz olan yüceler yücesi Rabbimiz siz kardeşimizden razı ve hoşnut olsun inşaAllah.
Nefsimize ağır da gelse gelenin gönderildiği yere bakarsak susmak zorunda kalacağımızı daima hatırlamalıyız.

Rabbimiz bizlere manay-ı alemi anlamayı keremiyle lütfetsin inşaAllah.

s e l a m e t l e k a l ı n ı z . . .

Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli abimiz...
Lütfunda hoş kahrın da hoş...diyelim inşallah...
Her verdiğini SABIR ve ŞÜKÜR ile karşılayalım rabbimizin...
Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli abimiz
Rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık..
Her durumda Yüce Rabbimize şükretmeliyiz..Daima bizden kötüleri düşünmeliyiz ve sahip olduğumuz nimetlerin farkına varmalıyız..
Sabretmek gerekir ,bizim şer gibi gördüğümüzde hayır, hayır gibi gördüğümüzde de şer olabilir onu yalnız Allahımız bilir..
Hayırlı cumalar dilerim..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile..

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamünaleyküm değerli abimiz
Rabbim razı olsun çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık..
Her durumda Yüce Rabbimize şükretmeliyiz..Daima bizden kötüleri düşünmeliyiz ve sahip olduğumuz nimetlerin farkına varmalıyız..
Sabretmek gerekir ,bizim şer gibi gördüğümüzde hayır, hayır gibi gördüğümüzde de şer olabilir onu yalnız Allahımız bilir..
Hayırlı cumalar dilerim..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile..

Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
Ne mutlu hasta olup, bu hastalığı sabırla, şikayet etmeksizin, tevekkül ederek geçirip,sevap kazanana...
Hastaların duası hürmetine Rabbim dualarımızı kabul eylesin inşallah...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm abicim, çok güzel bi konu Allah razı olsun...

bu konu benim de dikkatimi çekmiştir hep..Hz. Mevlana'nın da beyitlerinde geçtiği gibi; Allah cc bir hastalık ya da başka bir sıkıntı ile kulunu kendisine yakınlaştırıyor..demek ki Rahman o kulunu seviyor..gefletten uyandırıyor...Lakin;

Rabbim bizleri gaflette eylemesin ve bize kendisini güzelliklerle hatırlatsın inş..:a12:

hayırlı günler abicim ;)

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamün aleyküm abicim, çok güzel bi konu Allah razı olsun...

bu konu benim de dikkatimi çekmiştir hep..Hz. Mevlana'nın da beyitlerinde geçtiği gibi; Allah cc bir hastalık ya da başka bir sıkıntı ile kulunu kendisine yakınlaştırıyor..demek ki Rahman o kulunu seviyor..gefletten uyandırıyor...Lakin;

Rabbim bizleri gaflette eylemesin ve bize kendisini güzelliklerle hatırlatsın inş..:a12:

hayırlı günler abicim ;)

Rabbimizden ne gelirse;
Lütfunda hoş kahrın da hoş...diyelim inşallah...
Dualarınıza gönülden amin kardeşim...

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm hayırlı akşamlar..
4 yıldır geçmeyen bi hastalığa sahibim ilk duyduğumda çok üzülmüş ve bu üzüntüyü neredeyse isyana kadar götürmek üzereydim (allah muhafaza) hastalığım 1000 de 1 kişide oluyor.belki ölümcül değil ancak ömür boyu benle birlikte olacak.ilk zamanlar kabullenemedim.ama sonradan anladımki bu benim başıma gelen bi felaket musibet değil..aksine kendime verilmiş bir ödül gibi görmeye başladım.hz.eyübün ne kadar hastalandığını buna rağmen yıllarca kendisi için şifa isteğinde bulunmadığını en sonunda "yarabbi bana kötü bir hal oldu" (yanlış hatırlamıyorsam affınıza sığınarak) diyerek ricada bulunduğunu öğrendikten sonra herşeyi daha da iyi anladım.şuan namazlarımda bile iyileşmek için dua etmiyorum aksine ben hastalığımı seviyorum..ağrılı geçen her saatim belki ibadet sayılıyordur.gerçi ibadet olmasada olur.herne olursa olsun ben rabbime bu konuda isyan etmemem gerektiğini çok iyi anladım..o herşeyi bilendir.vardır bundada bir hayır..selam ve dua ile :)

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
"O kimseler ki, başlarına bir musibet geldiğinde 'Biz Allah'ın kullarıyız; dönüşümüz de ancak Onadır' derler."

(Bakara Sûresi, 2:156)

"Beni yediren ve içiren Odur. Hastalandığımda bana şifa veren de Odur."

(Şuarâ Sûresi, 26:79-80.)

Selamun aleyküm değerli abimiz. Konuyu okuyunca çok duygulandım. Kısa bir süre önce vefat eden annem aklıma geldi. Hayatının son 10 yılını, yaklaşık 1,5-2 senesi yatalak olmak üzere hep hastalıkla geçirdi. Ama bir kez olsun "ah" dediğini duymadım, görmedim. Sürekli sizden alıntı yaptığım bu sözleri söylerdi. "Allah'dan gelen hoş geldi, sefa geldi" derdi. Allah Teala rahmetine nail eder inşallah. Allah Teala sizden de razı olsun inşallah. Selam ve dua ile.

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

esselamu aleyküm hayırlı akşamlar..
4 yıldır geçmeyen bi hastalığa sahibim ilk duyduğumda çok üzülmüş ve bu üzüntüyü neredeyse isyana kadar götürmek üzereydim (allah muhafaza) hastalığım 1000 de 1 kişide oluyor.belki ölümcül değil ancak ömür boyu benle birlikte olacak.ilk zamanlar kabullenemedim.ama sonradan anladımki bu benim başıma gelen bi felaket musibet değil..aksine kendime verilmiş bir ödül gibi görmeye başladım.hz.eyübün ne kadar hastalandığını buna rağmen yıllarca kendisi için şifa isteğinde bulunmadığını en sonunda "yarabbi bana kötü bir hal oldu" (yanlış hatırlamıyorsam affınıza sığınarak) diyerek ricada bulunduğunu öğrendikten sonra herşeyi daha da iyi anladım.şuan namazlarımda bile iyileşmek için dua etmiyorum aksine ben hastalığımı seviyorum..ağrılı geçen her saatim belki ibadet sayılıyordur.gerçi ibadet olmasada olur.herne olursa olsun ben rabbime bu konuda isyan etmemem gerektiğini çok iyi anladım..o herşeyi bilendir.vardır bundada bir hayır..selam ve dua ile :)

Ne mutlu hasta olup, bu hastalığı sabırla, şikayet etmeksizin, tevekkül ederek geçirip,sevap kazanana...

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
güzel dualarınız için yürekten amin diyorum selametle :)

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamun aleyküm değerli abimiz. Konuyu okuyunca çok duygulandım. Kısa bir süre önce vefat eden annem aklıma geldi. Hayatının son 10 yılını, yaklaşık 1,5-2 senesi yatalak olmak üzere hep hastalıkla geçirdi. Ama bir kez olsun "ah" dediğini duymadım, görmedim. Sürekli sizden alıntı yaptığım bu sözleri söylerdi. "Allah'dan gelen hoş geldi, sefa geldi" derdi. Allah Teala rahmetine nail eder inşallah. Allah Teala sizden de razı olsun inşallah. Selam ve dua ile.

Alıntı yaptığınız yerler Kuran'ın ayetleridir...
Ne güzel maşallah...
Dilde Kuran ayetleri olması ne güzel...
İnşallah...

vvuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Oğlumun hastalığı sırasında hastalar risalesini sürekli okuyarak ayakta kalabilmiştim..Allah razı olsun paylaşımınız için..Herkesin nasiplenmesi dileğiyle...

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Oğlumun hastalığı sırasında hastalar risalesini sürekli okuyarak ayakta kalabilmiştim..Allah razı olsun paylaşımınız için..Herkesin nasiplenmesi dileğiyle...

Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...

mira57

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam kardeşim bende risalelerdeki bu bölümü okuyorum ve Rabbime çok şükrediyorum...allah senden razı olsun inş...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

ve aleykümselam kardeşim bende risalelerdeki bu bölümü okuyorum ve Rabbime çok şükrediyorum...allah senden razı olsun inş...

Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
İnşallah...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı

evet abicigim çok haklısın....

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine yüreğine sağlık kardeşim RABBİME emanet ol..

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ALLAH razı olsun paylaşım için
RABBİM nuruyla nurlandırsın,
selametle .

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

emeğine yüreğine sağlık kardeşim RABBİME emanet ol..

Kardeşim ALLAH razı olsun paylaşım için
RABBİM nuruyla nurlandırsın,
selametle .

Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt