Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR (2 Kullanıcı)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm

selamun aleyküm

Allah cc razı olsun, çok faydalı bilgi vermiş oldunuz

kadriye26

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim bütün duvalarınızı kabul etsi bende duvacıyım inşallah

mir_erhan

Moderator
!!! ...Sabah Duası... !!!

!!! ...Sabah Duası... !!!

Esselamün Aleyküm ve Rahmetüllahi ve Berekatüh...

sevgili kardeşlerim çok güzel bir dua vardı elimde sizinle paylaşıp
inşallah bundan sonra günümüze bu duayla başlayıp
günümüzü renklendirip bereketlendirmek istedim..
İnşallah hakkıyla öğrenen ve uygulayanlardan oluruz.

- <<**Sabah Duası**>>

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Hoş geldin, sefa geldin ey sabah ve ey yeni gün merhaba ey mutlu vakit ve saat merhaba ey ALLAH’ın katip ve şahit meleği, şu söylediklerimizi bizim için yaz ;
ALLAH’a iman etmiş, ona kavuşmaya inanmış ve delillerini itiraf ve kabul etmiş, ilah olma noktasında onun dışındakileri inkar etmiş ve ALLAH’a tevekkül etmiş olarak sabahladık.ALLAH’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini,arşı taşıyan melekleri şahit tutarak, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan, tek olup, ortağı olmayan, ALLAH olduğuna şahitlik de bulunuyoruz.

ALLAH’ım! Hiç şüphesiz biz nefsimize zulmettik, sen bizim büyük ve küçük günahlarımızı bağışla! Çünkü onları senden başkası bağışlayamaz! Bizi huyların en güzeline götür, çünkü onlara senden başka götürecek kimse yoktur.
ALLAH’ım yüzlerimizi senden gelen bir haya duygusuyla, kalplerimizi senden gelen bir sevinçle doldur.
ALLAH’ım! Bizi cömert ve karşılıksız veren eyle, cimri, yerinde sayıp ilerlemeyen, söz götürüp getiren, kendini beğenen ve arayı bozan eyleme!
ALLAH’ım! Oburluktan,Kıtlıktan, haddini aşmaktan, geçim sıkıntısından, kötü zandan, sarhoş edici içkilerden, bolluk içinde oyalanmaktan,şerirlikten, zanla hükmetmekten, karanlık fitnelerden ve geçim darlığından sana sığınırım.
ALLAH’ım! Bu günümüzün başını hayır ve iyilik, ortasını kurtuluş,sonunu ise başarı eyle. Onu bizim için saadet, şahadet, tövbe, bağışlanma ve imanla neticelendir.
ALLAH’ım! Bu günün başlangıcını Rahmet, ortasını fani ve günahlı şeylerden uzaklık, sonunu ise lütuf ve ikram eyle !
ALLAHım ! Bize geçimin en genişini, ömrün en mutlusunu,rızkın en bol olanını nasip et ! ALLAH’ım! Affınla bizi bağışla, fazl ve kereminle bize karşı yumuşaklıkla muamele et ! ALLAH’ım! Bize nimet olarak verdiklerinin şükrünü yapmamızı nasip eyle!
ALLAHım! Ağlamayan gözden, ürpermeyen kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten, küçük bir yardımı insanlardan esirgemeyi hoş karşılamaktan sana sığınırım.
ALLAH bize yeter .
O ne güzel vekildir.
Ne güzel dost ve ne güzel yardımcıdır.
Bizi bağışlamanı diliyoruz.
Ey Rabbimiz! Dönüş yalnız sanadır.
ALLAH’ım!
Ey Rabbimiz! Bu duayı bizden kabul eyle!
Şüphesiz sen her şeyi hakkıyla işiten, her şeyi hakkıyla bilensin.

AMİN

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam değerli kardeşimiz..
Rahman c.c. sizden razı ve hoşnut olsun inşallah
Duaya canı gönülden;
Amin..Amin...Amin..
Selam ve baki dualarımla​

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
kıymetli mırerhan kardeşim,
yeni görevinizde başarılar diliyorum.çok mutlu oldum.yolunuz açık ve bereketli olsun.selametle kalın.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
DUANIZ İÇİN YÜREKTEN AMİN AMİN AMİN DİYORUM.SELAMETLE KALIN.

mir_erhan

Moderator
Ve Aleyküm Selam değerli kardeşimiz..
Rahman c.c. sizden razı ve hoşnut olsun inşallah
Duaya canı gönülden;
Amin..Amin...Amin..
Selam ve baki dualarımla​

gözlerinize sağlık kardeşim.
Allah c.c sıkıntılardan emin kılsın sizleri
inşallah her sabah bu duamızla güne başlamaya önem gösteririz.

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
kıymetli mırerhan kardeşim,
yeni görevinizde başarılar diliyorum.çok mutlu oldum.yolunuz açık ve bereketli olsun.selametle kalın.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
DUANIZ İÇİN YÜREKTEN AMİN AMİN AMİN DİYORUM.SELAMETLE KALIN.

sevgili kardeşim Allah celle celalüh sizden razı olsun
Rabbim inşallah daha güzel haberlerle sizleri sevindirsin inşallah.
dualarınıza en kalbi aminler.

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
Esselamü aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

sevgili kardeşlerim inşallah bu güzel dua ile güne başlamaya gayret edelim.

Allah ü teala Yüce Kuran da şöyle buyuruyor..

'' Resulum Deki ! duanız olmasaydı Rabbim size ne kıymet verirdi. (Furkan 77)

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm proje arkadaşım:)
emeğine sağlık Rabbim razı olsun elimizden geldiğince okumaya çalışalım inşaallah, selam ve dua ile :a03:

aysegul63

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.Allah'a amanet olun...

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

Yûnus aleyhisselâm balığın karnında, Enbiyâ sûresinin 87. âyetini söyleyerek duâ etti. Bir Müslüman, bu âyet-i kerîmeyi okuyup duâ edince, Allahü teâlâ duâsını kabul eder.

Bu duâyı okuyanların duâlarının kabul edileceği bildirildi. Duâ şöyledir:

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.

Bu duâyı her gün 40 defa okumalıdır.

Allah razı olsun paylaşım için...

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Mansûr bin Ammâr. Evvelki zamanların Hak Dostlarından. Künyesi Ebü’s-Sırrî Sülemî, aslen Mervli olup, Basra’da ömür sürüp 839 (H.225) senesinde Hakka yürümüş. Hikmetli sözleri pek çoktur. Buyurur ki:

“Bir günahı işlediğin zaman duyduğun zevk, günahın kendisinden daha beterdir.”

Mansûr bin Ammâr, Kûfe’de bir gece ibâdet eden bir zâtın, Allahü teâlâya karşı şöyle duâ ettiğini bildirir:
“Ey Rabbim! İzzet ve celâlin hakkı için, günah işlerken sana muhâlefeti kasdetmedim. Nefsim beni aldattı. Şehvetim de buna yardımcı oldu. Senin, benim kusurlarımı gizlemen beni aldattı ve cehâletim sebebiyle sana isyân ettim ve hareketlerimle muhâlefette bulundum. Şimdi senin azâbından beni kim kurtaracak? Rahmetine nâil olamazsam bana kim yardım edecek? Kıyâmet gününde günahı olmayanlara “geçin”, günahı olanlara “durun!” dendiği vakit, hangi yüzle senin huzûruna çıkacağım. Acabâ şu iki fırkadan hangisi ile berâber olacağım? Yazıklar olsun bana ki, ömrüm uzadıkça günahlarım çoğalıyor. Bizlere tövbe eylemeyi nasîb eyle yâ Rabbî!”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt