Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

her insan öldürür yinede sevdiğini (1 Kullanıcı)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
her insan öldürür gene de sevdiğini ,
bu böyle bilinsin herkes tarafından,
kiminin ters bakışından gelir ölüm,
kiminin iltifatından,
korkağın öpücüğünden,
...cesurun kılıcından,

kimisi aşkını gençlikte öldürür,
yaşını başını almışken kimi,
biri şehvetin elleriyle boğazlar,
birinin altındır elleri,
yumusak kalpli bıçak kullanır ,
çünkü ceset soğur hemen,

kimi pek az sever, kimi derinden,
biri müşteridir, diğeri satıcı,
kimi vardır, gözyaşlarıyla bitirir işi,
kiminden ne bir ah, ne bir figan,
çünkü her insan öldürür sevdiğini,
gene de ölmez insan,
Kulak verin sözlerime iyice,
Herkes öldürebilir sevdiğini,

Oscar Wilde

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
her insan öldürür gene de sevdiğini ,
bu böyle bilinsin herkes tarafından,
kiminin ters bakışından gelir ölüm,
kiminin iltifatından,
korkağın öpücüğünden,
...cesurun kılıcından,

kimisi aşkını gençlikte öldürür,
yaşını başını almışken kimi,
biri şehvetin elleriyle boğazlar,
birinin altındır elleri,
yumusak kalpli bıçak kullanır ,
çünkü ceset soğur hemen,

kimi pek az sever, kimi derinden,
biri müşteridir, diğeri satıcı,
kimi vardır, gözyaşlarıyla bitirir işi,
kiminden ne bir ah, ne bir figan,
çünkü her insan öldürür sevdiğini,
gene de ölmez insan,
Kulak verin sözlerime iyice,
Herkes öldürebilir sevdiğini,

Oscar Wilde

oyle guzel oyle dogru bir siirki evet insan sevdigin ruhun oyle bir oldure bilirki ve olduruyoda zaten..beden olumunden degil ruhun kalbin olumuden onu oldurmekten daha aci bir olum varmi beden bir defa olur yok olur olur..ama ruh ve kalb hep ac ceker cunki insan ruhuyla kalbiyle butun ictenligiyle yanlizca bir kere sever..ya mutlu olur yada oldurulur...

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
evet insan hayatında yalnızca birkere sever.. kime nereye giderse gitsin yalnızca birkez sever birdaha öyle sevemez kimseyi..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
güzel olan sensin şekerparem:) özledim seni ya nerelerdeydin sen evet ben bu şiiri çok severim çok manalı

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
evet insan hayatında yalnızca birkere sever.. kime nereye giderse gitsin yalnızca birkez sever birdaha öyle sevemez kimseyi..

iste herhez bunu anliyamaz bilemez ve herkeze her sevgide nasib olmaz ama anlayana..ve baskalarmi yok diye oyle dusunen insanlarda var ama yurekten seven gonul herzaman bulunmaz rabbim bir kez nasib eder oda ya kiymet gorur..yada benim gibi ruhu oldurulur..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
iste herhez bunu anliyamaz bilemez ve herkeze her sevgide nasib olmaz ama anlayana..ve baskalarmi yok diye oyle dusunen insanlarda var ama yurekten seven gonul herzaman bulunmaz rabbim bir kez nasib eder oda ya kiymet gorur..yada benim gibi ruhu oldurulur..

rabbim herşeyin hayırlısını nasip eylesin.. belki şer vardı olmadı allah bizim için en iyisini en doğrusunu bilir.. olmadıysa vardır bir hikmeti
kimbilir belkide günün birinde öyle seversinki yüreğini ruhunu tükettiğine yanarsın bence kendini çok fazla yıpratma artık biri gelir tutar elinden çıkarır aydınlığa ve dersinki sen daha önce neredeydin keşke hep seni görmüş olsaydı gözlerim öyle derinden seversinki sen bile şaşırırsın.. bazen insanları çok büyük görürüz gözümüzde oysaki koca bir hiç ten başka birşey değildirler sanırız ki ondan başkasını sevemeyiz o gitti öldük bittik sonumuz geldi falan filan..... hayır aslında bazı sonlar BAŞLANGIÇTIR.. insanlar acılarıyla büyür olgunlaşır hayatı daha iyi tanır kolay kolay yıkılmaz bir hale gelir artık..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim herşeyin hayırlısını nasip eylesin.. belki şer vardı olmadı allah bizim için en iyisini en doğrusunu bilir.. olmadıysa vardır bir hikmeti
kimbilir belkide günün birinde öyle seversinki yüreğini ruhunu tükettiğine yanarsın bence kendini çok fazla yıpratma artık biri gelir tutar elinden çıkarır aydınlığa ve dersinki sen daha önce neredeydin keşke hep seni görmüş olsaydı gözlerim öyle derinden seversinki sen bile şaşırırsın.. bazen insanları çok büyük görürüz gözümüzde oysaki koca bir hiç ten başka birşey değildirler sanırız ki ondan başkasını sevemeyiz o gitti öldük bittik sonumuz geldi falan filan..... hayır aslında bazı sonlar BAŞLANGIÇTIR.. insanlar acılarıyla büyür olgunlaşır hayatı daha iyi tanır kolay kolay yıkılmaz bir hale gelir artık..
cok ama cok guzel yamisin gene gene yuregimi ferahlatin saolsin cok tesekkur ederim rabbimden senin yureginin ferahlatsin amin...yanimda oldugun icin boyle guzel konustugun icin tavsiyelerin icin binlerce kere rabbim senden razi olsun..hem ama hem mutlu ol..amin..

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
cok ama cok guzel yamisin gene gene yuregimi ferahlatin saolsin cok tesekkur ederim rabbimden senin yureginin ferahlatsin amin...yanimda oldugun icin boyle guzel konustugun icin tavsiyelerin icin binlerce kere rabbim senden razi olsun..hem ama hem mutlu ol..amin..

aminnnn inşallah rabbim dediğin gibi yüreğimi ferahlatsın böyle dualar duymak ne güzel kendimi çok iyi hissettirdin buna inan yüreğine sağlık.. allah okadar büyük ki öyle yüceki sığın ona herzaman acınada mutluluğunada şükret çünkü sufi dileği gerçekleşmediğindede şükredebilendir bu sözü çok severim herşeye rağmen çok şükür rabbimize..
hayatı hisset yaşamı boş görme zaman herşeyin ilaci derler derizki hayır bana ilaç değil tam aksine ilaçtır ama zamanla ilaç olacak sabırla hiçbir acı baki değildir muhakkak ki geçer allah kimseye taşıyamayacağı yük yüklemez sabır dua zaman umut inanmak dayanmak direnmek bunları başarmak zor değil..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan birkere sevmez ... defalarca sever, herdaim sever, sadece sevilen değmezse eğer, sevgi havada kalır
Rahmanidir bu biline... ey sevgili pişman değilim sevdim bin kere, sen olmayanları ne bilirdim? sen demeseydin gönlüme...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan birkere sevmez ... defalarca sever, herdaim sever, sadece sevilen değmezse eğer, sevgi havada kalır
Rahmanidir bu biline... ey sevgili pişman değilim sevdim bin kere, sen olmayanları ne bilirdim? sen demeseydin gönlüme...
Haklısın ablacım oyle güzel söylüyorsunuz kı ıyı varsınız rabbıme şükürler olsunkı sizi karsıma çıkardı..sızıngı gönlu buyuk yüregi temız ınsanları bılem tanımak konuşam ne guzel kendımı cok ama cok şanslı hıssedıyorum..Allah sızden her daim razı olsun..varlıgınız öyle güzelkı..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Övme yahu! önce övüyorlar işine gelmeyince yeriyorlar:a21:
Sana bulaşacak diye , hatta bulaştı bile seni uyarmak için ettim o sözleri, umurumda değil sevsin , sevmesin bazıları beni
Gönlün kırıkya Rabbim de dayanmaz bilirim ama inşallah Rabbim kendini buldurmuştur sana
Can, can herşey ondan , vermediyse senin için iyi değildir ondan

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Övme yahu! önce övüyorlar işine gelmeyince yeriyorlar:a21:
Sana bulaşacak diye , hatta bulaştı bile seni uyarmak için ettim o sözleri, umurumda değil sevsin , sevmesin bazıları beni
Gönlün kırıkya Rabbim de dayanmaz bilirim ama inşallah Rabbim kendini buldurmuştur sana
Can, can herşey ondan , vermediyse senin için iyi değildir ondan

Ablacım ben seni övmüyorum ki gerçeklerı dile getiyorum..inan çok daha güzel söleri hak ediyorsun ama bende o cümlelri yazacak yürek yok..seni tanımadıklar için öyle diyorlar ablacım..seni bilen biliyor seni rabbım biliyor...

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı

kimi birkere sever,kimi defalarca sever...
birkez seven birdaha o duygularla sevemez kimseyi..
defalarca sevende seviyorsa eğer birdaha birdaha... sevdikleri sevilmeye layık olmadığından gönül kırdıklarındandır..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt