Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Bütün kardeşlerimizin Beraat Kandili Mübarek olsun..
Rabbim Bizleri beraat belgesini alabilen kullarından eylesin..
Bu gecenin Kurtuluşumuza vesile olması duasıyla
Yusuf değerli abimiz Konu için Rabbim razı olsun emeğinize sağlık..teşekkülerB)
Leyla canım kardeşim Rabbimize Hamdü senalar olsun..Kardeşin ve yeğenin iyiler çok şükür..
çok geçmiş olsun..
Bütün kardeşlerime hayırlı ve bereketli kandillerB)
Dualarda buluşmak duasıyla​

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
bugün herkesin içinden geçen aynı herhal BERAT:)

herkesin kandili mubarek olsun:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı kandiller inşallah kazananlardan oluruz bana dua etmeyi unutmayın bak :)

Y

YAGMURBEY

&& hayat sona erdiğinde kimi sorumlu tutacaksınız ? &&

Yaşadığımız üzüntülerin, ulaşamadığımız hedeflerin, uğradığımız başarısızlıkların ve hayal kırıklıklarının sorumlusunun hep başkaları olduğunu düşünüyoruz. Kendimizce sorumlular buluyoruz sorunlarımıza. Kariyerimizi erken bitirmenin sorumlusu çocuklarımız, iyi bir eğitim alamadığımız için hayal ettiğimiz yerlere gelemememizin sorumlusu annemiz babamız, istediğimiz okulu okuyamamış olmamızın sorumlusu eğitim sistemi, kadınlara/erkeklere temkinli yaklaşmamızın sorumlusu bizi üzen ilk aşkımız, hak ettiğimiz mevkie başka arkadaşımızın getirilmesinin sorumlusu patronumuz, yöneticimiz, sınıfta kalmışsak sorumlusu hoca…
Tanıdık geliyor mu cümleler? Hayatımız boyunca her gün yüzlerce kez benzerlerini kurduğumuz cümleler. Başarısızlıklarımızı, çöküntülerimizi ve üzüntülerimizi içine gizlediğimiz kılıflar.
Mevlana'nın dediği gibi “insan düşünceden ibarettir”; sahip olduğu akıl, gönül ve irade sayesinde kendi hayatını kendisi inşa ediyor. Bunun farkında olan insanlar gelişiyor, olgunlaşıyor, başarılı ve mutlu oluyor. Farkında olmadan kendi hayatını inşa edenler ise koşuşturuyor, yoruluyor, geriliyor, geçici başarılar ve kalıcı başarısızlıklar arasında savrulup duruyor. Bu durumdan da kendisi dışında herkesi sorumlu tutuyor.
Ömür dediğimiz yolculuk, aklımızla, gönlümüzle ve irademizle yaptığımız tercihlerden başka bir şey değil. Yaptığımız tercihler istediğimiz ya da hoşlandığımız sonuçları verdiğinde mutlu oluyoruz, başarılı hissediyoruz kendimizi. Tercihlerimiz istemediğimiz, hoşlanmadığımız sonuçlar verdiğinde ise sorumluları, sebepleri çoktan hazırlamış oluyoruz. Diyelim ki “aldatılma” nedenine dayanarak biten bir evlilik. Sorumlusu kimdir? Yanıt kolay ve tanıdık: “aldatan eş”. Bakıldığında ne kadar makul değil mi? Peki o eşi seçen kim? İlişkiyi aldatma sürecine götüren nedenler neler? Evliliğin bu noktaya gelmesinde diğerinin sorumluluğu yok mudur? Oysa hiç kimse bunları sorgulamayı ve başına gelen olaylardaki sorumluluğunu görmüyor.
Kuşkusuz sorumluluğu başkalarına yükleyerek yaşamak da bir tercihtir; tıpkı hayatımızı inşa ederken yaptığımız diğer tercihler gibi. Fakat kendimize yabancılaşmayı, mutluluğumuzu ve başarımızı sağlayan hayat enerjisi dediğimiz içimizdeki gücü tüketen bir tercih. Ham elması kömürden ayırt edemezsiniz işlenmediği sürece. Aklımız, gönlümüz ve irademiz elmas gibidir. Ancak işlendikçe ışıldar ve değer bulur.
Ancak bunu bilmek de yetmiyor. Kendimizle yüzleşme cesaretinin de olması gerekiyor. Zaten o cesareti bulduğumuz anda hayat değişmeye, biz kazanmaya başlıyoruz.

berat kandiliniz mübarek olsun ALLAH a emanet kalın..

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm...
yüreğim öyle çırpınıyor ki kardeşlerim,
bir hayır işimiz var fakat aileler anlaşamadığı için erteleniyor sürekli neredeyde iki sene olacak nişanlanalı...
bizleri de duanızda unutmayın,
rabbimin zikriyle ısınan gül kokulu bir yuva diliyorum cümle seven kardeşlerime ve kendime.. yüreğiden dökülen satırlar bunlar şimdilik,
kandiliniz mübarek olsun kardeşlerim
rabbim gönlünüze göre versin inşallah...
selam ve en kalbi muhabbetimle,
rahmana emanetimsiniz

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı

Yaşadığımız üzüntülerin, ulaşamadığımız hedeflerin, uğradığımız başarısızlıkların ve hayal kırıklıklarının sorumlusunun hep başkaları olduğunu düşünüyoruz. Kendimizce sorumlular buluyoruz sorunlarımıza. Kariyerimizi erken bitirmenin sorumlusu çocuklarımız, iyi bir eğitim alamadığımız için hayal ettiğimiz yerlere gelemememizin sorumlusu annemiz babamız, istediğimiz okulu okuyamamış olmamızın sorumlusu eğitim sistemi, kadınlara/erkeklere temkinli yaklaşmamızın sorumlusu bizi üzen ilk aşkımız, hak ettiğimiz mevkie başka arkadaşımızın getirilmesinin sorumlusu patronumuz, yöneticimiz, sınıfta kalmışsak sorumlusu hoca…
Tanıdık geliyor mu cümleler? Hayatımız boyunca her gün yüzlerce kez benzerlerini kurduğumuz cümleler. Başarısızlıklarımızı, çöküntülerimizi ve üzüntülerimizi içine gizlediğimiz kılıflar.
Mevlana'nın dediği gibi “insan düşünceden ibarettir”; sahip olduğu akıl, gönül ve irade sayesinde kendi hayatını kendisi inşa ediyor. Bunun farkında olan insanlar gelişiyor, olgunlaşıyor, başarılı ve mutlu oluyor. Farkında olmadan kendi hayatını inşa edenler ise koşuşturuyor, yoruluyor, geriliyor, geçici başarılar ve kalıcı başarısızlıklar arasında savrulup duruyor. Bu durumdan da kendisi dışında herkesi sorumlu tutuyor.
Ömür dediğimiz yolculuk, aklımızla, gönlümüzle ve irademizle yaptığımız tercihlerden başka bir şey değil. Yaptığımız tercihler istediğimiz ya da hoşlandığımız sonuçları verdiğinde mutlu oluyoruz, başarılı hissediyoruz kendimizi. Tercihlerimiz istemediğimiz, hoşlanmadığımız sonuçlar verdiğinde ise sorumluları, sebepleri çoktan hazırlamış oluyoruz. Diyelim ki “aldatılma” nedenine dayanarak biten bir evlilik. Sorumlusu kimdir? Yanıt kolay ve tanıdık: “aldatan eş”. Bakıldığında ne kadar makul değil mi? Peki o eşi seçen kim? İlişkiyi aldatma sürecine götüren nedenler neler? Evliliğin bu noktaya gelmesinde diğerinin sorumluluğu yok mudur? Oysa hiç kimse bunları sorgulamayı ve başına gelen olaylardaki sorumluluğunu görmüyor.
Kuşkusuz sorumluluğu başkalarına yükleyerek yaşamak da bir tercihtir; tıpkı hayatımızı inşa ederken yaptığımız diğer tercihler gibi. Fakat kendimize yabancılaşmayı, mutluluğumuzu ve başarımızı sağlayan hayat enerjisi dediğimiz içimizdeki gücü tüketen bir tercih. Ham elması kömürden ayırt edemezsiniz işlenmediği sürece. Aklımız, gönlümüz ve irademiz elmas gibidir. Ancak işlendikçe ışıldar ve değer bulur.
Ancak bunu bilmek de yetmiyor. Kendimizle yüzleşme cesaretinin de olması gerekiyor. Zaten o cesareti bulduğumuz anda hayat değişmeye, biz kazanmaya başlıyoruz.

ne kadar manalı ve güzel bir paylaşım çok beğendim emeğinize yüreğinize sağlık....
hayırLı kandiLLer...

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı

abi harika bir yazı ya

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı
yakarış

yakarış

Bir bayram olsa gerek . buruk bir sevinçle kıpırdıyor dudaklarım . içim titriyor ve ağlamaklı oluyorum ama sadece ağlamaklı , ağlayamıyorum. İnan ağlamayı o kadar çok isterdim ki hıçkıra hıçkıra ağlamayı şu mübarek gecenin karanlığında senden başka hiç kimse duymasın beni takatim tükensin omuzlarım düşsün , aciz kalayım sana ihtiyacımı öyle bir hatırlayayım ki bir daha hiç ama hiç unutmayayım.

bir gün gelip de insanlar yaptıklarıyla yüzleştirildiklerinde , bölük bölük kullar yerlerine sevk edildiklerinde büyük pişmanlık korkutur beni ya . ben razı olmadıklarından olursam ..........

eyyyyyyy yüceler yücesi . eğer şu an benden razıysan al yanına eğer razı değilsen razı olana kadar beklet halimi . beni korkutan asıl senin o sonsuz azap yeri kötü bir yurt olan cehennem den ziyade senin rızana layık olamamak . yoksa senin rızan olmadıktan sonra cennetin ne hükmü var bu garibin gönlünde...

yarabbi seni çok seviyorum.

ne olur beni ve bütün inanları affet

ALLAH ım ne olur her ne vesileyle olursa olsun sana layık bir kul olayım , sevgiline de layık bir ümmet . ALLAH ım beni sonsuz pişmanlıktan uzak eyle.

ey hiç bir şey yokken varolan , ey her şeyi ve herkesi emri altında bulunduran rabbim.

ey gece ve gündüzü döndüren , kalplerimizi halden hale çeviren rabbim benim canımı öyle bir halde alki senin aşkınla yanar halde olsun .

yarabbi ne olur bu yazdıklarımı boşa çıkarma bu mübarek gecenin hürmetine günahlarımdan beni azad eyle beni hayırlı bir kulun eyle

ey rabbim, bu vakitte bir umut için ağlaşan gariplerin , öksüzlerin , yetimlerin , evsizlerin, zulüm çekenlerin, çaresizlerin, sesimi bir duyan yokmu diye ağlaşanların sahibi sensin sen onlara da yardım eyle yarabbi .

ALLAH ım seni çok seviyorum....

yarabbi bu yazdıklarımı boşa çıkarma kalbime nakş eyle

rabbim senin gücün sonsuz , kudretinden sual olunmaz ..

ALLAH ım ne olur ya rabbim seni çok seviyorum . beni sonsuz pişmanlık ta bırakma ve senin rızanı bana bahş eyle bu mübarek gecenin hürmetine ...

seni seviyorum rabbim . seni seviyorum rabbim . seni seviyorum rabbim . senin sevdiğin her şeyi seviyorum ...............

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Bu dünyada renk , nakış , lezzet , ne varsa küsüm;Gözümde son marifet , Azrail'e tebessüm...NFK

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı
yakarış

yakarış

Bir bayram olsa gerek . buruk bir sevinçle kıpırdıyor dudaklarım . içim titriyor ve ağlamaklı oluyorum ama sadece ağlamaklı , ağlayamıyorum. İnan ağlamayı o kadar çok isterdim ki hıçkıra hıçkıra ağlamayı şu mübarek gecenin karanlığında senden başka hiç kimse duymasın beni takatim tükensin omuzlarım düşsün , aciz kalayım sana ihtiyacımı öyle bir hatırlayayım ki bir daha hiç ama hiç unutmayayım.

bir gün gelip de insanlar yaptıklarıyla yüzleştirildiklerinde , bölük bölük kullar yerlerine sevk edildiklerinde büyük pişmanlık korkutur beni ya . ben razı olmadıklarından olursam ..........

eyyyyyyy yüceler yücesi . eğer şu an benden razıysan al yanına eğer razı değilsen razı olana kadar beklet halimi . beni korkutan asıl senin o sonsuz azap yeri kötü bir yurt olan cehennem den ziyade senin rızana layık olamamak . yoksa senin rızan olmadıktan sonra cennetin ne hükmü var bu garibin gönlünde...

yarabbi seni çok seviyorum.

ne olur beni ve bütün inanları affet

ALLAH ım ne olur her ne vesileyle olursa olsun sana layık bir kul olayım , sevgiline de layık bir ümmet . ALLAH ım beni sonsuz pişmanlıktan uzak eyle.

ey hiç bir şey yokken varolan , ey her şeyi ve herkesi emri altında bulunduran rabbim.

ey gece ve gündüzü döndüren , kalplerimizi halden hale çeviren rabbim benim canımı öyle bir halde alki senin aşkınla yanar halde olsun .

yarabbi ne olur bu yazdıklarımı boşa çıkarma bu mübarek gecenin hürmetine günahlarımdan beni azad eyle beni hayırlı bir kulun eyle

ey rabbim, bu vakitte bir umut için ağlaşan gariplerin , öksüzlerin , yetimlerin , evsizlerin, zulüm çekenlerin, çaresizlerin, sesimi bir duyan yokmu diye ağlaşanların sahibi sensin sen onlara da yardım eyle yarabbi .

ALLAH ım seni çok seviyorum....

yarabbi bu yazdıklarımı boşa çıkarma kalbime nakş eyle

rabbim senin gücün sonsuz , kudretinden sual olunmaz ..

ALLAH ım ne olur ya rabbim seni çok seviyorum . beni sonsuz pişmanlık ta bırakma ve senin rızanı bana bahş eyle bu mübarek gecenin hürmetine ...

seni seviyorum rabbim . seni seviyorum rabbim . seni seviyorum rabbim . senin sevdiğin her şeyi seviyorum ...............

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
YAĞMURBEY,Mevlana'nın dediği gibi “insan düşünceden ibarettir”; sahip olduğu akıl, gönül ve irade sayesinde kendi hayatını kendisi inşa ediyor. Bunun farkında olan insanlar gelişiyor, olgunlaşıyor, başarılı ve mutlu oluyor. Farkında olmadan kendi hayatını inşa edenler ise koşuşturuyor, yoruluyor, geriliyor, geçici başarılar ve kalıcı başarısızlıklar arasında savrulup duruyor. Bu durumdan da kendisi dışında herkesi sorumlu tutuyor.
Ömür dediğimiz yolculuk, aklımızla, gönlümüzle ve irademizle yaptığımız tercihlerden başka bir şey değil.

Abii ne güzel ifade etmişsin yüreğine sağlık...

leyla-1

Altın Üye
Neyseki can kaybı olmamış...

Geçmiş olsun

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Bütün kardeşlerimizin Beraat Kandili Mübarek olsun..
Rabbim Bizleri beraat belgesini alabilen kullarından eylesin..
Bu gecenin Kurtuluşumuza vesile olması duasıyla
Yusuf değerli abimiz Konu için Rabbim razı olsun emeğinize sağlık..teşekkülerB)
Leyla canım kardeşim Rabbimize Hamdü senalar olsun..Kardeşin ve yeğenin iyiler çok şükür..
çok geçmiş olsun..
Bütün kardeşlerime hayırlı ve bereketli kandillerB)
Dualarda buluşmak duasıyla​
Amin
Allah razı olsun kardeşlerim çok şükür kız kardeşim ve yeğenime birşey olmadı Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun Allah bununla geçmiş olsun inşallah.
ALLAH BU MÜBAREK GECENİN YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN HAYIRLI KANDİLER HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN..

NURGUL14

Kayıtlı Kullanıcı
""" Allahım

Azabından affına , gazabından rızana , senden yine sana sığınırım .

Zatın yücedir sana karşı senayı sayıp bitiremem.

Sen kendini nasıl SENA ettinse öylecesin """ ....... Aminnnn ...

Iki cihanın bu güzel gecesi mübarek olsun inşallah benim gibi günahkar olan herkesin gunahları affolur inşallah .. Rabbimmmmmmmmmm affını esirgeme bizden bizlere dünyada ve mahşerde merhametinle muamele eyle.dertte olana deva ,borçta olana borcunu eda, şifa bekleyene şifa ver allahımmmmmmmmmm....

Kandilniz mübarek olsun

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bazı mâna büyüklerinin de berat gecesine dair şöyle bir duası vardır:
"Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, 'Allah dilediğini
siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır."

Bu idrak ve şuur içinde ihya edeceğimiz Berat Gecesinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.. Rabbim dualarımızı kabul eylesin inşaallah..

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
neden hep böyle oluyor kİ:( Onlar benim annemle babam yani kıymetlilerim.. atalarım, büyüklerim.. tutamıyorum dilimi işte... herkese karşı sessiz kalabiliyorum yeri gelince onlara niye susamıyorum? niye üzüyorum onları ki!!!! bu hissettiğim suçluluk çok beter:( o tür durumlarda okunacak bir dua var diye duymuştum ama onu da bilmiyorum... Allah'ım nolur yardımcım ol.. ol da tutabileyim çenemi. İstemedğim sözler söylemeyim o kötü tavırı takınmayım:( yazımı okuyan biri varsa Allah rızası için kalbinden geçiriversin güzel dilekleri benim için:(

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
neden hep böyle oluyor kİ:( Onlar benim annemle babam yani kıymetlilerim.. atalarım, büyüklerim.. tutamıyorum dilimi işte... herkese karşı sessiz kalabiliyorum yeri gelince onlara niye susamıyorum? niye üzüyorum onları ki!!!! bu hissettiğim suçluluk çok beter:( o tür durumlarda okunacak bir dua var diye duymuştum ama onu da bilmiyorum... Allah'ım nolur yardımcım ol.. ol da tutabileyim çenemi. İstemedğim sözler söylemeyim o kötü tavırı takınmayım:( yazımı okuyan biri varsa Allah rızası için kalbinden geçiriversin güzel dilekleri benim için:(

Es selamu aleyküm canım benim.. Hayırlı kandiller..
Rabbim yardımcın olsun.. Rabbim her daim seninle olsun.. Büyük sabırlar versin..
Dualarımdasın :)

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
ayy aleyküm selam dilek ablacım:) bir an adını görünce nasıl mutlu oldum bilemezsin:) Amin inşallah:) senin de kandilin mübarek, günahların af ve hayırlı duaların kabul olur inşallah:) bir an içim rahatladı:) o zaman dualarda buluşalım:)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
ayy aleyküm selam dilek ablacım:) bir an adını görünce nasıl mutlu oldum bilemezsin:) Amin inşallah:) senin de kandilin mübarek, günahların af ve hayırlı duaların kabul olur inşallah:) bir an içim rahatladı:) o zaman dualarda buluşalım:)

Canım beniimm.. Kalp kalbe karşıı..Ben de seni görünce mutlu oluyorum biliyor musun? :a12:
Allah celle celaluhu razı olsun..
Dualarında unutma beni ben de seni inşaallah.. Hayır dolu geceler olsun..
Ben çıkıyorum.. Rabbime emanet ol.. Rabbim seni korusun..:a14:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt