Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"İNANACAK KADAR ZEKİYİM" (1 Kullanıcı)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
İnanacak Kadar Zekiyim!

25 yaşında iken dünyanın en genç profesörü olan ve Moskova Beyin Araştırmaları Enstitüsü tarafından dünyanın en zeki insanı ilan edilen Prof. Dr. Nadia Camukova, "Zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır" dedi.

Zaman gazetesi 8 Ocak nüshasında Prof. Dr. Nadia Camukova'nın çeşitli konularda yaptığı açıklamalara yer verildi. Konuşmasında özellikle Türkiye'de eğitim konusu üzerinde duran Camukova, konuşmasının sonunda sorulan "Dindar mısınız?" sorusuna, "İnanacak kadar zekiyim. Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında" şeklinde cevap verdi. Prof. Camukova şunları söyledi:

"Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks'ın Das Kapital'ini 4 yaşında okudum. Kur'ân'ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır. Her 20 günde bir okurum."

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı
RE: "İNANACAK KADAR ZEKİYİM"

S.A.
AYYYYY NE GÜZEL RABBİM HERKEZE ZEVK ALARAK İHLASLA OKUMAYI NASİP ETSİN İNŞLH.B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Selâmınaleyküm.

Aklı olanlar ancak inanırlar. İnanmak istemeyenler, akılsızlardır. Doğruyu söyleyene hakkını vermek gerek, Sizi ayakta alkışlıyorum Nadia Camukova.

Bu bilgiyi günlerce haberlerde, televizyonlar yayınlamaları gerek. Hatta imkânı olan duraklara, panolara reklamını bile yapması gerek. Böyle olsaydı ne iyi olurdu. Bu arada, bayan galiba bu kişi doğru muyum?

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
Selâmınaleyküm.

Aklı olanlar ancak inanırlar. İnanmak istemeyenler, akılsızlardır. Doğruyu söyleyene hakkını vermek gerek, Sizi ayakta alkışlıyorum Nadia Camukova.

Bu bilgiyi günlerce haberlerde, televizyonlar yayınlamaları gerek. Hatta imkânı olan duraklara, panolara reklamını bile yapması gerek. Böyle olsaydı ne iyi olurdu. Bu arada, bayan galiba bu kişi doğru muyum?

ALEYKUM SELAM EVET KARDEŞİM BU KİŞİ BAYAN.. DEDİĞİN GİBİ KEŞKE HERYERDE BUNDAN BAHSEDİLSE, BÜTÜN İNSANLIK ÖĞRENSE AMA KİMSENİN İŞİNE GELMEZ YADA SUSTURULUR.. NERDE BİR REZİLLİK VARSA O DUYURULUR MALESEF:(

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
İnanacak Kadar Zekiyim!

25 yaşında iken dünyanın en genç profesörü olan ve Moskova Beyin Araştırmaları Enstitüsü tarafından dünyanın en zeki insanı ilan edilen Prof. Dr. Nadia Camukova, "Zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır" dedi.

Zaman gazetesi 8 Ocak nüshasında Prof. Dr. Nadia Camukova'nın çeşitli konularda yaptığı açıklamalara yer verildi. Konuşmasında özellikle Türkiye'de eğitim konusu üzerinde duran Camukova, konuşmasının sonunda sorulan "Dindar mısınız?" sorusuna, "İnanacak kadar zekiyim. Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında" şeklinde cevap verdi. Prof. Camukova şunları söyledi:

"Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks'ın Das Kapital'ini 4 yaşında okudum. Kur'ân'ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur'ân'dır. Her 20 günde bir okurum."

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm kardeşim, Allah razı olsun inş. çok güzel bir paylaşım olmuş.. emeğine sağlık.. özellikle başlık çok güzel.. baki selamlar güzel kardeşim. selametle kalB)B)B)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm kardeşim, Allah razı olsun inş. çok güzel bir paylaşım olmuş.. emeğine sağlık.. özellikle başlık çok güzel.. baki selamlar güzel kardeşim. selametle kalB)B)B)

Aleykum selam kardeşim..
Tam 1 ay sonra nerden buldun da çıkardın bu konuyu pes doğrusu:)
Pek kimsede okumamış ozamanlar ama bence önemli bir konuydu..
Rabbim senden de razı olsun güzel kardeşim..
Selametle kalB)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

desertrose yazdı:
aliye_aliye yazdı:

Aleykum selam kardeşim..
Selametle kalB)B)

selamün aleyküm canım kardeşim pc başında fırsat buldukça paylaşımlarını takip ettiğim birisin.. zaman buldukça yetişemediğim yazılarını da okuyup yorum yazıyorum.. :) çok güzel paylaşımların var maşallah kardeşim.. devamını büyük bir istekle bekliyorum inş.;) emeğine sağlık..Allah razı olsun inş. rabbime emanetsin.. selametle kal..
00001614.gif
00001614.gif
00001614.gif

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

s. akrdeşim çok güzel bir yazı gerçekte.eline sağlık.B)B)B)B)
allaha emanet ol

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
desertrose yazdı:
aliye_aliye yazdı:

Aleykum selam kardeşim..
Selametle kalB)B)

selamün aleyküm canım kardeşim pc başında fırsat buldukça paylaşımlarını takip ettiğim birisin.. zaman buldukça yetişemediğim yazılarını da okuyup yorum yazıyorum.. :) çok güzel paylaşımların var maşallah kardeşim.. devamını büyük bir istekle bekliyorum inş.;) emeğine sağlık..Allah razı olsun inş. rabbime emanetsin.. selametle kal..
00001614.gif
00001614.gif
00001614.gif

Aleykum selam kardeşim bunu duyduğuma çok sevindim, sizlere güzel şeyler verebiliyorsam ne mutlu bana:)
Bende senin yazılarını takip ediyorum ve çok faydalanıyorum Allah c.c. binlerce kez razı olsun çok şey öğrendim..
Sende Allah'a emanetsin güzel kardeşim..
Dualarım sizlerle inşaAllah..B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum

Rahman razı olsun kardeşim...

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun
onun için kuran okundukça insana bıkkınlık vermeyen
ve ezberlenmesi en kolay kitaptır
çünkü insan yaratıcısıyla sohbet ediyor
aslında bu niyetle bu amaçla ve bunu düşünerek okunursa
insan hayatına çok güzel tatbik edip yaşamaya çalışır
ve okudukça okuma zevki artar
eline emeğine sağlık B)

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

ÇÜÖ GÜLÜ KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUNÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞB)B)

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_xtar yazdı:
Allah razı olsun
onun için kuran okundukça insana bıkkınlık vermeyen
ve ezberlenmesi en kolay kitaptır
çünkü insan yaratıcısıyla sohbet ediyor
aslında bu niyetle bu amaçla ve bunu düşünerek okunursa
insan hayatına çok güzel tatbik edip yaşamaya çalışır
ve okudukça okuma zevki artar
eline emeğine sağlık B)

Haklısın abi sağolasın:D

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ÇÖL GÜLÜ KARDEŞİM.EMEĞİNE SAĞLIKB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt