Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

iş+tayin+bilimum sınavlar=rızık için dua sayfamız ;) (1 Kullanıcı)

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm canlar
gönlümüze göre bi rızık kapısının açılması iiçin burada inşALLAH az ama devamlı olmak üzere dualar edelim.hem dualarımız karışsın.hem birbirimize dua edelim.
sınava girecekler var kadroluya geçmek isteyenler var ekmek parası için o kapıdan bu kapıya koşanlar var bir sürü borçları olan arkadaşlarımız var.var oğlu var...
bide bu iş için dua sayfamız olsun istedim.baktım siteye ama göremedim...

bu konumuzada ilk olarak istiğfar ile başlayalım inşALLAH

(Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istiğfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istiğfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur’an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:

(Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli. Manası şöyledir: (Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir

günahlarımıza tövbe edelim önce inşALLAH.yukarıdaki istiğfar duasını 1000 adet okumak la adımımızı atalım inşALLAH.haydi buyrun;

niyetimiz;herkesin rızkının gönlündekine göre olması gönlümüzdeki hayırsızsa hayırlı olan rızık kapısının bize açılması o rızık kapısı bize islama imana takvaya ihlasa daha çok bağlaması,çalıştığımız yerde ibadetlermizi rahatlıkla yapabileceğimiz ortamların olması,çalışma arkadaşlarımız amirlerimizinde islamı sınırlar iiçinde yaşamaya özen gösteren kullardan olması , işimizi zorlanmadan kolaylıkla yapabilmemiz için

1.KONUMUZ=1000 adet ;
Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh(Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım)
2.KONUMUZ=3000 ADET
subhanallahi ve bi hamdihi subhanallahil azıym bu övgü dolu senayı 3000 adet okuyalım inşALLAH.

yaralı kul

Kayıtlı Kullanıcı
benide kat kardeşim şuan çok işimvar yarın siteye girince takrar görüşürüz selam ve dua ile kal

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
1000 adet ;
Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh(Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım)

kördüğüm...........100

yasemin01

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim çok güzel bir konu açmışsın allah senden razı olsun ben de 100 tane aldım dilerim rabbim dualarımızı kabul eder. Ben birkaç gündür okuma yapamıyorum ama uygun hale gelince hemen başlayacağım hakkınızı helal edin kardeşlerim

selam ve dua ile.....

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
Amin amin amin allah razi olsun

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim çok güzel bir konu açmışsın allah senden razı olsun ben de 100 tane aldım dilerim rabbim dualarımızı kabul eder. Ben birkaç gündür okuma yapamıyorum ama uygun hale gelince hemen başlayacağım hakkınızı helal edin kardeşlerim

selam ve dua ile.....

teşekkür ederim kardeşim konumuza katıldığın içinde RABBİM senden rzı ve memnun olsun.ekliyorum kardeşim.müsait olunca okursun duasını bitince yapıcaz saten.selametle

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
1000 adet ;

kördüğüm...........200
yasemin01..........100

toplam................300
kalan....................700

yaralı kul

Kayıtlı Kullanıcı
25 adet okudum kardeşim allah kabul etsin tekrar okuyunca yazarım kardeşim selam ve dua ile kalın

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,ben de tüm rızık darlığı çenlerle beraber kardeşlerim ve Erhan kardeşim için niyetleniyorum.

şimdilik 100 tane okuyorum inşALLAH.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
1000 adet ;

kördüğüm...........200
yasemin01..........100
yaralı kul..............25
Ayşe Rana..........100
Ndyzlf................100

toplam...................525
kalan.................... 475

C

cemal-i hilal

Açtiğiniz konu için rabbim senden razi olsun inşallah...
Bende haftaya başlicam inşallah şimdiden teşekkürler allahin duasi ustunuze olsun

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm verahetullahi ve berekatuhu"
100 adet okuyacağim.allahin izniyle..........
Selametle kalin.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
1000 adet ;

kördüğüm...........200
yasemin01..........100
Ayşe Rana..........100
kardelen..............100
zühre.................100

toplam...................725
kalan.................... 275

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çok teşekkür ederim.RABBİM inşALLAH kabul buyurur duamızı konularımızın duasını toplu yapalım inşALLAH biraz biriksin.ALLAH cc sizlerden de razı olsun.dua ile selametle...

yaralı kul

Kayıtlı Kullanıcı
s.akardeşim ganime arkadaşımın eide yaklaık1 ay işsiz oda duanıza katılmak istiyor 1000 adet aldı allah kabul etsin
bende iş arıyorum benide katın selam ve dua ile kalın

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı

kördüğüm...........200
yasemin01..........100
Ayşe Rana..........100
kardelen..............100
zühre.................100
ganime...............1000

toplam...................1725

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

bir insanın en büyük sınavı belki rızıkla olur bizim zamanımızda.
şahit olmuyor değiliz dağılan yuvalar intiharlar depresyonlar. ki bütün bunlar sabırsızlık ve iradenin duygulara hakimiyetsizliğiyle olan şeylerdir..

sevgili kardeşim çok güzel bir konu açarak bir çoğumuzun yarasına merhem hazırlamışsın.
allah celle celalüh senden razı olsun..
ben sık giremiyorum. ama inşallah ben de elimden geldiğince okuyacağım. ben de yüreğimden gelerek dualarımla ortak olmak istiyorum.
RAbbimiz en kısa zamanda arkasında bizim için hayır olan kapıları ardına kadar açar inşallah...

ben de şimdilik 500 tane alıyorum. inşallah uğrama nasibi buldukça iştirak ederim elimden geldiğince..
allah celle celalüh kabul etsin..amin..

selam ve dua ile

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Mir erhan kardeşim;
nasilsiniz ?umarim iyisinizdir.dualarimdasiniz.allah yolunuzu rizkinizi açik etsin.selametle kalin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt