Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
Allahım şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, Sen onu gider..
Allahım şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen ona çare ol..
Alahım şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, Sen ona rahmetinle yetiş..
Allahım sevdiklerimi Sen de sev ve onlara bâki huzur ve neşe ver...
Allahım iman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğim yüreklere..
Allahım Sen Sana edeple geleni hiç geri çevirmezsin, duamı salihlerin duası eyle...
AMİN...

Amin.
Amin.
Amin.......

mir_erhan

Moderator
mehtap58

Bu emanet hayatımızı,
emrettiğin gibi imanı ve ahlakıyla sağ salim Sana ulaştırabilsek Allahım.
Fitneler kapkaranlık.
O kadar ki, gözlerimizin önünde görüyoruz,
nice âlimler bile batıla boyun eğmenin karanlığında kayboluvermiş.
Biz zayıfız,
bilgimiz eksik,
cesaretimiz az.
Biz Senin tarafını seçiyoruz Allahım.
Bize hakiki ve doğru yolunu öğrenme fırsatı ver.
Bizi düşmanlarımızın eline bırakma.
Bizi kötülüğü emreden kendi nefsimizden de koru.
Ya Mevla! Bizi bırakma!
Ey en merhametli olan Mevlamız!
Tek çaremiz Sensin.
[/

Muhammed Bozdağ

Amin...Amin...Amin...
Çok güzel bir dua
Allah c.c. razı olsun sizden.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbena.. Yüceliğin karşısında yerlere kapanıyoruz... Büyüklüğüne bütün küçüklüğümüzle yöneldik. Secdelere kapandıkça kalbimizdeki yüceliğine yaklaştığımızı hissediyoruz. Yüreğimizi yüce huzurunda her fırsatta secde halinde bulundur.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIM senin sevginle yaşat bizi,senin sevginle öldür bizi.yolumuzdan saptırma tek ve gerçek aşk senin aşkın olsun inşALLAH.bize dünyayı değil ahiretimizi sevdir yarabbim

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
ALLAHIM senin sevginle yaşat bizi,senin sevginle öldür bizi.yolumuzdan saptırma tek ve gerçek aşk senin aşkın olsun inşALLAH.bize dünyayı değil ahiretimizi sevdir yarabbim

Aminnn...
Rabbim dualarımızı en güzel ve hayırlı bir şekilde kabul eyleye inşallah...,
Aminnn...

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım gecen gündüzü nasıl kapladıysa ve örttüyse,mümin sevdiklerimin kardeşlerimin günahlarını ve hatalarınıda bu dünyada ve ahirette öyle ört.benim bilmediğim seninse muhakkak bildiğin sıkıntılarını gider.benim hiçbir şey yapamadığım dertlerine sen deva ol,her sarsıldıklarında tutamadığım ellerini sen tut.her incindiklerinde yüreklerine yakın merhemini sen sür.CENNETİNİN en güzel yerine al ve bir daha çıkarma...AMİN...

leyla-1

Altın Üye
EL-KERİM(c.c.) keremi ve bağışı bol olan
ER-RAKİB (c.c.)bakıp gözeten, kendisinden hiçbirşey gizlenemeyen
EL-MUCİB(c.c.) duaları kabul eden

"Ya mukallibel-kulubi sebbit kalbi ala dinike "
"Ey kalpleri çeviren ALLAH'ım! Kalbimi dinin üzerine sabit kıl"

İnşirâh Sûresi

Bismillahirrahmanirrahim,
1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Meali:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

Rahman c.c. bütün kardeşlerimizden ebeden razı olsun..
Allah c.c. dualarımızı kabul etsin inşallah..
Allah c.c. yar ve yardımcımız olsun..
Her daim Tek yürek olup dualarda buluşmak duasıyla..
Selametle kalınız...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIM bizleri sensiz,çaresiz bırakma ne olur.Rahmetini esirgeme bizden.

leyla-1

Altın Üye
Allahım
Günahlarımı
bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı
haddimi aşarak işledigim kusurlarımı
benden daha iyi bildigin bütün suçlarımı bagışla!
Allahım
Ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı ,
Yanlışlıkla ve bilerek işledigim günahlarımı affeyle!
Bütün bu kusurların bende bulundugunu itiraf ederim.
Allahım!
Şimdiye kadar yaptıgım,
Bundan sonra yapacagım ,
Gizlediğim ve açıga vurdugum,
Ve benden daha iyi bildigin günahlarımı affeyle.
Öne geçiren de sen
Geride bırakan da sensin
Senin gücün herşeye yeter.

* * *
ALLAH’IM
ACİZLİKTEN
FAKİRLİKTEN
CİMRİLİKTEN
KORKAKLIKTAN
TEMBELLİKTEN
HİLEKAR DOSTTAN
FAYDASIZ İLİMDEN
KABİR AZABINDAN
AĞLAMAYAN GÖZDEN
SIKINTI VE HÜZÜNDEN
ÜRPERMEYEN KAPTEN
HER TÜRLÜ HASTALIKTAN
HAYATIN FİTNELERİNDEN
BORÇ ALTINDA KALMAKTAN
KABUL OLMAYAN DUADAN
DOYMAK BİLMEYEN NEFİSTEN
İHTİYARLIKTAN ELE AVUCA DÜŞMEKTEN
ZALİM OLMAKTAN VE ZÜLME UĞRAMAKTAN
İSYAN ETTİREN FAKİRLİKTEN VE AZDIRAN ZENGİNLİKTEN
GEÇMİŞE KEDERLENMEKTEN VE GELECEĞE KAYGILANMAKTAN
SANA SIĞINIRIM.

RABBİM DUADA BULUNANLARI VEDE BU DUAYA AMİN DİYENLERİN DUALARINI KABUL ET ALLAHIM.​

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
YARABBİM sen kalpleri gören bilensin.bizleri yolundan saptırma ne olur.nefsimizle başbaşa bırakma.kötü İnsanlardan ve kötülüklerden koru ne olur YARABBİM

leyla-1

Altın Üye
ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.Amin

Ya Rabbi! Sen benim Rabbimsin. Sana inandım. Sana güvendim. Sana sığındım. Ellerimi sana açtım. Yüzümü sana döndürdüm. Kapına geldim. Beni kulluğuna kabul eyle.
Adem aleyhissselamdan bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlere, indirilen kitaplarına, meleklere ve ahiret gününe iman ettim. Bugüne kadar işlemiş olduğum günahlarımdan pişman oldum. Bir daha yapmamaya kesinlikle söz veriyorum. Günahlarımı affeyle, Beni bağışla, Kulluğundan ayırma, kapından kovma, ellerimi boş çevirme Ya rabbi, Kötü alışkanlıklarımı terk etmeyi nasip eyle. Şeytana ve nefse uydurma. iyilik güzellik nasip et sağlık afiyet nasip et Cehennem azabından koru. Cennetine dâhil eyle. Cennette Peygamber Efendimize komşu eyle. Amin

leyla-1

Altın Üye
Ey Allah’ım!
Nimetini üzerimizden eksik etme! Nefislerimizi azdırma!
Yolundan ayırma! Tembellikten koru! Sevdiklerini sevdir.
Sevmediklerini nefsimize hoş gösterme!
Nimetini salih kullarına vâd ettiklerinle tamamla.
Ya Rabbi! Ayaklarımızı Senin yolunda sabitle!
Hayırlı, sevdiğin neticelere hem dünyada tez, hem ahirette ulaştır.
Ey Allahım! Bizi ateşten koru.
Ya Rabbi! Yolumuzu aç!
Dualarımızı aziz ve yüce İsmin hürmetine kabul et.
Bildiğimiz bilmediğimiz her türlü tehlike ve kötülüklerden koru.
Bildiğimiz bilmediğimiz her türlü güzellik ve iyiliklere eriştir.

Bizleri muvaffak ve muzaffer eyle.
Ayaklarımızı Senin yolunda sabitle!
Hayırlı, sevdiğin neticelere hem dünyada tez, hem ahirette ulaştır.
Allah bizlere makyajla saklanan sahte yüzleri,
kamufle edilerek süslü kaplarda sunulan zehir içecekleri ayırt etme feraseti,
yeteneği, kabiliyeti versin, idrakimizi güçlendirsin.
Allah (c.c.) hepimizin akibetini hayır eylesin.
Dünyanın süs, ziynet ve geçici güzelliklerinden,
aldatmacalarından sıyrılıp Firdevsi Âlâ Cennetine girmemizi
ve orada Cemâlullah’ı seyretmeyi, sevdiklerimizle beraber nasib etsin.
Allah, yaptığınız ibadetleri ihlasla samimiyetle yapılmış makbul ibadetlerden eylesin.
Lütf-u keremi ve ihsanıyla dünyalık isteklerinizi versin,
kıyamet gününde de azabından koruyup cehenneminden emin olan
kullarının arasına dahil etsin.
Cenneti içinde sevdiklerinizle beraber yüksek derecelere ulaştırsın.
İçimizdeki Allah Aşkı daim olsun…

Amin..

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
]ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.Amin[/B]

Ya Rabbi! Sen benim Rabbimsin. Sana inandım. Sana güvendim. Sana sığındım. Ellerimi sana açtım. Yüzümü sana döndürdüm. Kapına geldim. Beni kulluğuna kabul eyle.
Adem aleyhissselamdan bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlere, indirilen kitaplarına, meleklere ve ahiret gününe iman ettim. Bugüne kadar işlemiş olduğum günahlarımdan pişman oldum. Bir daha yapmamaya kesinlikle söz veriyorum. Günahlarımı affeyle, Beni bağışla, Kulluğundan ayırma, kapından kovma, ellerimi boş çevirme Ya rabbi, Kötü alışkanlıklarımı terk etmeyi nasip eyle. Şeytana ve nefse uydurma. iyilik güzellik nasip et sağlık afiyet nasip et Cehennem azabından koru. Cennetine dâhil eyle. Cennette Peygamber Efendimize komşu eyle. Amin [/COLOR]
[/QUOTE]

recaa

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm site yönetici kardeşlerime (kusura bakmayın bu kısıma msj yazdığım için) sizlere bir sorum olacak malum tv izlerken veya internette bakarken bazen hoş olmayan görüntüler çıkıyor karşımıza buda insanın zihnine rahatsızlık veriyor özellikle namaz kılarken bu pis şeyleri zihinden silmek için bir dua var mı ?yardımcı olursanız çok sevinirim

leyla-1

Altın Üye
Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır.
Hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.

Ey Allah’ım; yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere.
Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir.
Evlerimize mutluluk ihsan eyle.
Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme darda ve muhtaç koyma.
Amin

leyla-1

Altın Üye
Allahım şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, Sen onu gider..
Allahım şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen ona çare ol..
Alahım şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, Sen ona rahmetinle yetiş..
Allahım sevdiklerimi Sen de sev ve onlara bâki huzur ve neşe ver...
Allahım iman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğim yüreklere..
Allahım Sen Sana edeple geleni hiç geri çevirmezsin, duamı salihlerin duası eyle...
AMİN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır.
Hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.

Ey Allah’ım; yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere.
Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir.
Evlerimize mutluluk ihsan eyle.
Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme darda ve muhtaç koyma.
Amin

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
Sav. Rabbım Sen Hayy sın Kayyum sun Rahım sin Rahman sın sana sıgındım yuce Rabbım benı annemı babamı esımı kardeslerımı sıtedekı kardeslerımı tum hısım akrabalarımı hakkında gıybet ettıgım kımselerı ve tum Muhammet ummetınıde magfıretınle ört rahmetınle bagısla ve merhametınle yargıla sana sıgındım yuce Rabbım Sen yucesın bızler ıse acızız Senın hıcbırseye ve hıc kımseye ıhtıyacın yok bızler ıseher ısımızde sana muhtacız Rabbım bıze acı bıze merhamet et kalplerımıze namaz askı Kuran askı doldur Camıı ısmınle bızlerı bırlestır evlerımızden huzuru mutlulugu eksık etme ıman Kuran dan ayırma eslerımızle aramıza bol muhabbet sevgı saygı nasıb et cocuklarımızı saglıklı imanlı Kuran lı anababaya ıtaatkar vatana mıllete hayırlı hayatlarında okulve ıslerınde basarılı evlatlardan eyle amiiiiin

onbin

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün bu güzel dualara amin diyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt