Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kalbdenkalbe mesajlar(ona herkes hayran) (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Yalnız İslâm âleminin değil, akıl sahibi olan tüm insanların hayran olduğu Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında batı âleminin ünlü düşünür ve yazarları bu gerçeği ifade etmekten kendilerini alamadıkları söylemlerinden bir kaçını burada tekrarlamak istiyorum.

(PRENS BİSMARK.)
*“Ben sana çağdaş olamadığımdan dolayı üzgünüm ey Muhammed (s.a.v.). İnsanlık senin gibi seçkin bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra göremeyecektir. Ben, heybetli huzurunda derin bir saygı ile eğilirim.”

(TOLSTOY)
*“Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v.) büyük bir ıslahatçıdır. İnsanlığa çok büyük hizmette bulunmuştur. Bir ümmeti hak nuruna kavuşturdu. O’na bu şeref olarak yeter. Onları kan dökmekten kurtardı. Barışa eriştirdi. Onlara yükselme yollarını açtı. O’nun gibi büyük bir zat, her türlü saygıya lâyıktır.”

(Prof. Dr. MICHAEL H. HARİ)
*“Dünyanın en etkili şahsiyetleri listesinin başına Hz. Muhammed (s.a.v.)’i seçmiş olmam bazı okurlarımı şaşırtabilir. Fakat Hz. Muhammed (s.a.v.) tarihte dinî ve dünyevî açılardan en üstün başarıya ulaşmış tek şahsiyettir”

Ayşe İlhan EZEL

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt