Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kapanmaya hazır mıyım? (1 Kullanıcı)

vildaan

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar.. ben türban konusunda yardımınızı istiyorum. ben açık bi insanım. daha önceleri kapanmayı istiyodum ama hep hayırlısı diyodum. ailem çevrem başörtüye karşı değil. önümde bi engel yok anlayacağınız. nefsimden başka...
bazen içime çok büyük bir istek geliyo ama sonra hep birşeyler giriyo araya. geçen gün kapalı bi arkadaşımla dışarı çıkmıştık. o gün ne oldu bilmiyorum ama çok büyük bir istek geldi içime. o kadar çok istedim ki kapanmayı. uzun uzun düşündüm. ailem çok ister kapanmamı, üniversitede de yasak kalktı Allah'a şükür. ama ben kapanmaya gerçekten hazır mıyım onu bilemiyorum. bi yanım çok istiyo ama diğer yanım ya bu bi hevesse diyo. kapandıktan sonra gereklilikleri yerine getirmek istiyorum. Allahın istediği şekilde yerine getirmek istiyorum bu görevi ama ya hazır değilsem ve düzgün bir şekilde yapamazsam. bunlar kafamı çok karıştırıyo. çünkü imrenilen örnek bir türbanlı olmayı çok çok istiyorum.. siz kapanma döneminizde neler yaşadınız? yada benimle aynı düşüncede olan var mı aranızda? sizin de aklınızda böyle sorular var mı? var mıydı? neler yapmalıyım lütfen yardım edin...

_DiLeKK_

Kayıtlı Kullanıcı
bence hazırlık yapmak değil de. içinden gelmesi önemli.ben de birden inanarak isteyerek kapandım gittim bi esarp almıstım örttüm çıktım cok değişik oluyor herkes sana bakıyo gibi düşünüyorsun alışmadıgın için. Ama Allah yardım ediyor 7 seneye yaklastım. zamanla kıyafetlerimde oldu hiç bi hazırlıkta yapmadım. kalbinde hazırlık yapman lazım.güzellikleri yasayınca bosa gecen zamana üzülüyorsun. Allahın rızasını kazanmak oldugu için ÖNCE BEYNİNİ sonra bedenini kapatmak gerek. seçenek yok Allahın emri oldugu bu emirleri de yerine getirmek gerekir. Allah inş. en kısa zaman da hayırlısıyla Nasip etsin.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar.. ben türban konusunda yardımınızı istiyorum. ben açık bi insanım. daha önceleri kapanmayı istiyodum ama hep hayırlısı diyodum. ailem çevrem başörtüye karşı değil. önümde bi engel yok anlayacağınız. nefsimden başka...
bazen içime çok büyük bir istek geliyo ama sonra hep birşeyler giriyo araya. geçen gün kapalı bi arkadaşımla dışarı çıkmıştık. o gün ne oldu bilmiyorum ama çok büyük bir istek geldi içime. o kadar çok istedim ki kapanmayı. uzun uzun düşündüm. ailem çok ister kapanmamı, üniversitede de yasak kalktı Allah'a şükür. ama ben kapanmaya gerçekten hazır mıyım onu bilemiyorum. bi yanım çok istiyo ama diğer yanım ya bu bi hevesse diyo. kapandıktan sonra gereklilikleri yerine getirmek istiyorum. Allahın istediği şekilde yerine getirmek istiyorum bu görevi ama ya hazır değilsem ve düzgün bir şekilde yapamazsam. bunlar kafamı çok karıştırıyo. çünkü imrenilen örnek bir türbanlı olmayı çok çok istiyorum.. siz kapanma döneminizde neler yaşadınız? yada benimle aynı düşüncede olan var mı aranızda? sizin de aklınızda böyle sorular var mı? var mıydı? neler yapmalıyım lütfen yardım edin...

merhaba vildancım.. ben senin yazdıklarına yorum yapmadan önce kendi başıma geleni anlatmak istiyorum.
geçen sene haziran ayında namaz kılıyordum bittikten sonra kendi kendime "ben neden kapanmıyorum" dedim sonrasında senin gibi ben de acaba bu heves mi yoksa kalıcı bişi mi diye düşünmeye başladım. hevesse hakkıyla yapamamaktan korkuyordum. 1 gün filan detaylı bi şekilde düşündüm sonrasında vazgeçmemek için bi arkadaşımı aradım beni tanıyan. ona anlattım isteğimi ve onu şahit gösterdim. dedim ki eğer ben olur da vazgeçersem sen bana hatırlatacaksın. sonrasında internetten arkadaşımlarımdan ne yapmam gerektiğini araştırdım. tarzıma uygun olan bi üst kıyafet aldım bi kaç başörtü ve sonrası 1 bucuk yıldır Allah ın izni ile kapalıyım. ve hiç pişman olmadım. tek pişmanlığım bunu daha önce yapmamış olmak..
en öenmlisi de ben o arkadaşıma ilk söylediğimde ve o benim kararlılığımı gördüğümde söylediği şey hala aklımdadır ve en dikkat edilecek nokta budur bence. ben kapanmak istiyorum deyince o da "eğer tereddütte olsaydın bunu söylemezdim üzülebilirdin belki ama madem kararlısın bunu söylemek istiyorum, tesettür sadaka vermek gibi bi ibadet değildir. sana kalmamıştır. yani lütfetmezsin. emirdir yaparsın. yakışsın yakışmasın zamanının geldğini düşün veya düşünme. bu senin isteğine kalmış birşey değil. ayeti kerimelerin bazıları nasihat bazıları emirdir. tesettür de emir niteliğinde br ayeti kerimedir. ve yapman gerekir" demişti
daha önce bakmadığım bir açıdan gösterdi bana gerçeği. ben olsam geciktirmezdim. ama herşey Rabbimin iradesinde. O cc istmedikçe biz isteyemeyiz. inşallah Rabbim en kısa zamanda nasip eder. sonrasında sen de benim gibi arkadaşıma hak vereceksin..
Rabbim hakkında hayırlı olanı nasip etsin inşallah kardeşim..

vildaan

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba vildancım.. ben senin yazdıklarına yorum yapmadan önce kendi başıma geleni anlatmak istiyorum.
geçen sene haziran ayında namaz kılıyordum bittikten sonra kendi kendime "ben neden kapanmıyorum" dedim sonrasında senin gibi ben de acaba bu heves mi yoksa kalıcı bişi mi diye düşünmeye başladım. hevesse hakkıyla yapamamaktan korkuyordum. 1 gün filan detaylı bi şekilde düşündüm sonrasında vazgeçmemek için bi arkadaşımı aradım beni tanıyan. ona anlattım isteğimi ve onu şahit gösterdim. dedim ki eğer ben olur da vazgeçersem sen bana hatırlatacaksın. sonrasında internetten arkadaşımlarımdan ne yapmam gerektiğini araştırdım. tarzıma uygun olan bi üst kıyafet aldım bi kaç başörtü ve sonrası 1 bucuk yıldır Allah ın izni ile kapalıyım. ve hiç pişman olmadım. tek pişmanlığım bunu daha önce yapmamış olmak..
en öenmlisi de ben o arkadaşıma ilk söylediğimde ve o benim kararlılığımı gördüğümde söylediği şey hala aklımdadır ve en dikkat edilecek nokta budur bence. ben kapanmak istiyorum deyince o da "eğer tereddütte olsaydın bunu söylemezdim üzülebilirdin belki ama madem kararlısın bunu söylemek istiyorum, tesettür sadaka vermek gibi bi ibadet değildir. sana kalmamıştır. yani lütfetmezsin. emirdir yaparsın. yakışsın yakışmasın zamanının geldğini düşün veya düşünme. bu senin isteğine kalmış birşey değil. ayeti kerimelerin bazıları nasihat bazıları emirdir. tesettür de emir niteliğinde br ayeti kerimedir. ve yapman gerekir" demişti
daha önce bakmadığım bir açıdan gösterdi bana gerçeği. ben olsam geciktirmezdim. ama herşey Rabbimin iradesinde. O cc istmedikçe biz isteyemeyiz. inşallah Rabbim en kısa zamanda nasip eder. sonrasında sen de benim gibi arkadaşıma hak vereceksin..
Rabbim hakkında hayırlı olanı nasip etsin inşallah kardeşim..

öncelikle çok teşekkür ederim.. söyledikleriniz çok güzel. gerçekten çok istiyorum inşallah tez zamanda nasip eder rabbim. inşallah bi heves olmaz bu içimdeki istek. önce okuyup iyice araştırmak istiyorum bilincine varmak istiyorum başörtünün. yapabileceğime emin olabilsem keşke.. rabbim inşallah hakkıyla yapmayı nasip eder. arkadaşınızın dediği çok doğru aslında biz kendimize göre düşünüyoruz herşeyi. lütfeder gibi davranıyoruz. rabbim affetsin.. nolur dualarınızda beni de unutmayın. daha fazla şeytana uymam inşallah. Allah razı olsun...

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
vildancım senin yaşadıklarını yaşıyorum çok iyi anlıyorum seni...inşallah buradan destek alıp kapanırız ..özellikle kapalı arkadaşlar edindikçe onlarla konulup görütükçe kapanmaya daha yakın hissediyorum kendimi inşallah burada bunun devamını getirirz

G

Goldenrose

Ben 14 yaşındayım ve kapanmak istiyorum. Bu siteye bu yüzden üye oldum. Benden daha bilgili insanların tavsiyelerine ve desteklerine ihtiyacım vardı. Her geçen gün kendimi daha çok tesettüre girmeye hazırlıklı hissediyorum. Allah (c.c.) kapanmak isteyen tüm müslüman kardeşlerimin yardımcısı olsun.

değişim

Kayıtlı Kullanıcı

bende aynen senin gibiydim ama tüm cesaretimi toplayarak kapandım. iki hafta oldu daha. bazen nefsime yenik düşerek kapanmak için daha erken miydi dediğim zamanlar oluyor ama değer mi ki diyorum üç günlük dünya için. sonra cehennemi düşünüyorum. Allah'ım pişman etmez inşallah.

demirpınar

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar.. Ben türban konusunda yardımınızı istiyorum. Ben açık bi insanım. Daha önceleri kapanmayı istiyodum ama hep hayırlısı diyodum. Ailem çevrem başörtüye karşı değil. önümde bi engel yok anlayacağınız. Nefsimden başka...
Bazen içime çok büyük bir istek geliyo ama sonra hep birşeyler giriyo araya. Geçen gün kapalı bi arkadaşımla dışarı çıkmıştık. O gün ne oldu bilmiyorum ama çok büyük bir istek geldi içime. O kadar çok istedim ki kapanmayı. Uzun uzun düşündüm. Ailem çok ister kapanmamı, üniversitede de yasak kalktı allah'a şükür. Ama ben kapanmaya gerçekten hazır mıyım onu bilemiyorum. Bi yanım çok istiyo ama diğer yanım ya bu bi hevesse diyo. Kapandıktan sonra gereklilikleri yerine getirmek istiyorum. Allahın istediği şekilde yerine getirmek istiyorum bu görevi ama ya hazır değilsem ve düzgün bir şekilde yapamazsam. Bunlar kafamı çok karıştırıyo. çünkü imrenilen örnek bir türbanlı olmayı çok çok istiyorum.. Siz kapanma döneminizde neler yaşadınız? Yada benimle aynı düşüncede olan var mı aranızda? Sizin de aklınızda böyle sorular var mı? Var mıydı? Neler yapmalıyım lütfen yardım edin...

selamün aleyküm kardeşim

evet aynı sıkıntıları bende yaşadım.ustelık bıkaç kez kapanıp açıldığım oldu.nefsıme yenılıp.allah affetsin.ben sana sunu soylemelıyım.dunyaya karşı bakış açını değiştirdiğinde yalan olacağını ve birgün yokalacağını duşunduğunde ve insanların ne düşündüğünün değilde önemli olan allahın ne emrettiği olduğunu sürekli kendine hatırlatırsan.ve başörtünü namusun olarak görmeye başladığında nefsine ve şeytana karşı bir savaşa girdiğini duşun inan bana işte ozaman başörtün için canını verirsin.çunku kurban olduğum allahım emretmiş.ve biz bunu yapmaya mecburuz.bu bir seçenek meselesi değil kapalı yada açık olmak diye birşey yokmuş.sadece kapalı olmak varmış.çok şükür ben böyle düşünerek kapandım ve hergün dua ediyorum rabbim ayırma beni örtümden diye.okadar pişmanımki keşke küçük yaşta kapatsaydı ailem beni gerekirse dövselerdi de kapatsalardı.allah seninde doğruyu bulmanı nasip etsin kardeşim.hayırlı ramazanlar

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar ben de 18 yasındayım lise bu sene bitti.Aslında lise bitince kapanmak istiodum şimdi üniversite okuyacağım bu yüzden acaba mı diyorum kapansam mı kapanmasam mı?aslında heves etmiyo değilim seviyorum kapalım olmayı da alısmam gerekli dediğiniz gibi içten gelmesi cok önemli bunu en kısa zamanda yapıcam ve kendimi alıstırıcam
belki bu siteden alısır kapanırım:)allaha emanet olun allah razı olsun....

değişim

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar ben de 18 yasındayım lise bu sene bitti.Aslında lise bitince kapanmak istiodum şimdi üniversite okuyacağım bu yüzden acaba mı diyorum kapansam mı kapanmasam mı?aslında heves etmiyo değilim seviyorum kapalım olmayı da alısmam gerekli dediğiniz gibi içten gelmesi cok önemli bunu en kısa zamanda yapıcam ve kendimi alıstırıcam
belki bu siteden alısır kapanırım:)allaha emanet olun allah razı olsun....

üniversite kapanmaya engel değil ki. hatta üniversiteye gittiğin zaman göreceksin ki birçok kapalı öğrenci var. bende üniversiteye gidiyorum ve kapandım. inşallah en yakın zamanda kapanırsın sende :)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
Allaha emanet olun.selametle kalın.

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
üniversite kapanmaya engel değil ki. Hatta üniversiteye gittiğin zaman göreceksin ki birçok kapalı öğrenci var. Bende üniversiteye gidiyorum ve kapandım. Inşallah en yakın zamanda kapanırsın sende :)

inşallah ablacım bnde istiyorum kapalı olmak güzel en yakın zamnda bunu uygulamaya geçiricem:)
allaha emanet olun....

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum çok değerli kız kardeşlerim ;

KAPANMAYI İSTEMEK ;

Bu çok müthiş bir iştir,kapanmak sizlerinde bileceğiniz gibi anne veya babamızın veya bir sevdiğimizin değil bilakis bizleri yaratan,yoktan var eden,bizlere değer veren,rızık veren,hayat veren yüce mevlamızın çok büyük bir emridir,konu ile ilgili ayeti kerimede '' Ey Peygamber eşlerine,kızlarına ve inanan KADINLARA deki...'' diye bir hitap vardır,sizlere soruyorum acaba ellerinize birer tane kur-an versem sonrada ''Alın bu kur-an ları yere atın sonrada üstüne çıkıp tepinin,çiğneyin onu desem...'' eminim her biriniz beni öldürmek için yarışırdırdınız,halbuki bunu yapmaya hiç bir hakkınız yok,sizler zaten İNANAN KADINLAR olarak rabbinizin emrini ve dolayısı ile bu emrin yazılı olduğu kur-anı açık kaldığınız her dakika üzerinde şiddetle tepinerek çiğniyorsunuz,hemde sadece buda değil,yine mevla teala buyurduki ziynetlerinizi saklayınız,bakınız kadının saçı,giyimi dahi ziynettir,giydiğiniz elbiseler üzerinize yapışıyorsa (çok özür dilerim) çıplak gibisinizdir,ALLAH-U TEALA buyurduki zinadan uzak durun,gözlerinizide uzak tutun,efendimiz aleyhisselatu vesselam vuyurduki,bakmakta zinadır,halbuki siz İNANAN KADINLAR bakılmasınada müsaade etmeyecek kadar kapanmalısınız,eğer size bakıp haram işleyen bir insan varsa onun işlediği harama kesinlikle ortak oluyorsunuz,eyvaaaahhh yine çiğnediniz kur-anı,birde şu var,bazı arkadaşlar,açık oldukları halde namaz vakti başlarını örtüyorlar diğer vakitlerde açıyorlar,seni yaratan rabbin senin her halini biliyor kardeşim,sana başkalarına karşı kapanman için EMRETTİ...

Şunu idrak edemiyoruz,ya şimdi ölsem birkez olsun kapanmadım,az sonra RABBİMİN HUZURUNA ÇIKACAĞIM ve bana soracak ''Ey falanca huzurumadamı başı açık geldin...'' ben ne diyeceğim şimdi ''Şey ,kem,küm kapanacaktım ama okul müsaade etmedi,erkek arkadaşım ! dedi kapanma,annem dedi çok erken,babam dedi evlen ondan sonra,iş yerim dedi kapalı çalışmak yasak,çocuğum dedi ne bu ya hangi devirde yaşıyoruz,şeytan dedi ALLAH'a asi ol...'' hepsinin sözünü tuttunda bir tek mevlanın sözünü tutmadınmı? demekki senin asıl sevdiklerin onlarmış,sana cennetimde niye yer vereyim,seni sevdiklerimle niye aynı yere koyayım,sana cemalimi niye göstereyim ey kulum...'' derse ki buna emin olun diyecek,o zaman ki hali yaşamaya hazırlıklımısınız,birde bu kadarla kalsa iyi,anneniz ve babanız gelecek sizi cehennem denen o meşhur yere kendi elleri ile atacak sırtınızdan itiverecek şimdi kapanmanızı sizden istemediği bu işi size emretmediği için ne kadar vahim bir durum,sorarım size eliniz azıcık yansa soğuk suya koşarsınız,orda oda yok ne yapacaksınız,tamam iman eden her müslüman cennete girecek amennaaaaa !!! Ama bıraktım zinayı,kapanmamayı,bile bile namaz kılanın önünden geçmek bile 80 yıllık yanmaya mahkumiyet gerektiren bir günah içeriyor,nasıl oluyorda bu kadar kendinizi,canınızı sevmiyorsunuz,yahu gerçekten sizler ALLAH-U TEALA yı sevdiğinizi mi sanıyorsunuz...

Hele bir oturun ellerinizi yanaklarınıza koyun,5-10 dk düşünün,ya şimdi ölsem ben mevlama yaptıklarım veya yapmadıklarım için nasıl hesap vereceğim diyin,eğer tesir etmiyorsa bildiğiniz gibi yapın,nasıl olsa her iyi yada kötü amel ahirete azık olarak gitmektedir,iyi amel işleyene zevki sefası için,kötü amel işleyene cehennem odunu için....

ALLAH-U TEALA okadar merhamet sahibidirki,muhakkak tevbe edeni affeder,yeterki samimi olalım...

Mevlam sizlere kendi emrine uymakta kararlılık,emre itaatte devamlılık ve sabır ihsan etsin...

Umulurki hemen şimdi sahabi hanımların yaptığı gibi yapar ilk kez ayeti kerimeyi duymuş gibi yapar ve eteklerinizin uzun kısmını yırtıp baş örtüsü yaparsınız...

Hazreti Aişe (R.Anha) validemiz şöyle dediler; “Allah ilk muhacir kadınlara rahmet etsin, onlar, 'Kadınlar başörtülerini yakalarının üzerinden iyice bağlasınlar...” âyeti inince etekliklerini kesip bunlardan başörtüsü yaptılar.

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
vildancım senin yaşadıklarını yaşıyorum çok iyi anlıyorum seni...inşallah buradan destek alıp kapanırız ..özellikle kapalı arkadaşlar edindikçe onlarla konulup görütükçe kapanmaya daha yakın hissediyorum kendimi inşallah burada bunun devamını getirirz

ayy bunu yazalı bayağa olmuş allah büyük işte şimdi ise kapalı biri olarak yazıyorum sana vildan....
allah bana nasip etti sana da etsin
ama şunu anladım daha önceden yazdığım bu yazılar hep zaman kaybıymış onları yazana kadar keşke kalkıp kapansaydım...inan çok ahatım böle bir bütün oldum sanki ne giyeceğimi biliyorum kafam karışmıyo...şu kısa kolluyu alsam yok yok bu çok kısa yada yok yok ne varki bunun kıslaığında,şu pantolon dar mı ki giysemmi acaba gibi sorulardan karmaşadan kurtuldum...artık tek bir giyim var benim için tesettür"...ne giyeceğim belli artık tamamlanmış hissediyorum kendimi....anca ohhh diyebldim canım..hiç vakit kaybetme ...herşey cesraette bitiyor aslında ben aniden kapandım bi cesaret geldi eşarp aldım kapandım çıktım ve olay bitti artık kapalıydım artık açık çıkmak diye bişey yoktu...ve şimdi yaklaşık 6 ayır kapalıyım çok mutluyum böle

kırmızıgüller28

Kayıtlı Kullanıcı
Selam kardeşim bende senin yaşadıklarını yaşadım.Dört yıl oldu kapanalı çok mücadele ettim nefsimle,birden kapandım, hiç hazırlık yapmadım ablamdan aldım eşarbı,ilk taktığımda çok mutlu oldum ve Rabbimin emrini yerine getirdiğim için kendimi güvende hissettim hiç kimsenin düşüncesini umursamadım, çünkü yanlış birşey yapmadığımı biliyordum.pişman olmazsın,nekadar yaşayacağımızı bilmiyoruz.Keşke daha önce yapsaydım diyeceksin ve önemli olan kalben kapalı olmak, canım kardeşim şeytan ilk önce açarak başlar günah işletmeye,sonra devamı gelir.Dünya meşguliyeti bitmez, birde bakmışsınki geçmiş boşu boşuna zaman,hayat fark ettirmez zamanı,oyalar seni şu gün bu gün diyerek,cennette güzelliğinin ziyadeleşmesini istemezmisin? hurilerden dahada güzel kadınlar olacak inşaallah ALLAH ım yar ve yardımcın olsun,güzel kardeşim....

mrv111

Kayıtlı Kullanıcı
Selamuun Aleyküm ;
bende 16 yaşındayım ALLAH'ıma şükürler olsun ki kapandım. Fakat sağlık meslek lisesine gittiğimden okulda açmak zorunda kalacağım...Ailem karşı çıkmadı kapanmama fakat geçen gün babam karşısına aldı konuştu bana dedi ki kızım kapanmana çok sevindik fakat acaba liseden sonra olsaydı daha rahat olurdun kimse karışamazdı falan dedi ve ben çük üzüldüm ağlamaya başladım tam o gün siteye girip paylaşacaktım fakat sonradan babam üzüldüğümü gördü ve pekala kızım dedi ama okulda malesef açık olmak zorundasın okula gelip giderkende öyle olması gerektiğini söyledi...Bende peki diyerek tatlıya bağladık.. Rabbime sonsuz kez hamd olsun..
Tek kafama taktığım lisede açık oluşum.... İnşallah RABBİM bağışlar keşke en başından kapanıp tesettürümmle kabul edilebileceğim bir okulda okusaydım diyorum ama çok geç...
Sevgili vildan ablacım;
Tam zamanlarındayken hele birde aklına girmişken gerçekleştir.. inan ol ki RABBİM kolaylık veriyor. Ben arkadaşımla çarşıya çıktım ve bir eşarp alduım taktım öyle çıktım mağazadan,herkes sana bakıyormuş gibi geliyor ama alakası yok.. Yüzümde bir tebessüm ve kalbimde bir huzur doldu kii.. anlatılmaz yaşanır cinsinden =)
Kapandığım ilk günlerde de misafirliklere ve bayramlara denk geldi kapalı olmayan bir çok aile ve arkadaşlaromla birarada bulundum ve her defasında RABBİME şükrettim,hiç pişman olmadım...O babamla konuştuğumuz gün eşarbımla uymuştum hatta =)
Çok huzur verici bir durum ablacım.. ALLAHIM sanada nasip etsin,ben hep dua edicem inşallah..
Hani bir söz varya ablacım ' Yalan dünyaya gayret üstüne gayret,ahirete gayret yok ne hayret ! ' diye , kalbinden aklından geçmişken düşün ve gerçekleştir ablacım , ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...
Selametle kalın..

değişim

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan kapanmayı aniden yapmalı, çünkü bir düşünmeye başlayınca şeytan vesvese üstüne vesvese veriyor. Aniden yapmalı ki şeytanın vesvese vermeye zamanı olmasın. Bende bir sabah kalktığımda hiç düşünmeden kapandım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt