Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kolonya kullanmak Haram mıdır ? (1 Kullanıcı)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kolonya kullanmak Haram mıdır ?

EVET BENDE ÖYLE BİLİYORUM.ARKADAŞLAR BİLGİLENDİRİRSE SEVİNİRİZ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

s a değerli kardeşim bende acizane birşeyler yazmak istiyorum.önce şu erkek kardeşlerimizin sakal bırakmaları ve kestirmeleri husuna değinmek istiyorum sakal bırakmak peygambember sav sünneti yani yolu olduğu gibi bütün peygamberlerinde sünnetidir cenabı allah tarafından gönderilen bütün nebiler ve peygamberler sakallı idiler bu yüzden sakalın çok önemi vardır islamda sakalın hükmüne gelince hanefi maliki ve hanbeli mezheplerine göre erkeklerin sakal bırakmaları vaciptir peygamber sav şöyle buyurdu on haslet fıtrattandır bıyığı kısaltmak sakalı bırakmak başka bir hadistede bıyığı kısaltın sakalı bırakın yazdığımız mezhep kurucu ve salikleri hadisteki emir vucub içindir diyerek sakal kesmenin haram olduğunu hükm etmişleridir şunuda yazmadan edemiyeceğim şafii mezhebine göre sakal bırakmak vacip değil sünnettir kesmekte tenzihen mekruhtur..kolonya ve buna benzer alkollü kokular yada parfümler namaza şüphe katar manidir hele bunları bayan kardeşlerimiz sürünüp dışarı çıkıyorlarsa eve dönene kadar yerde ve gökteki mahlukat o hanıma lanet ediyor bu yeterde artar bile değilmi bayan kardeşler inanın önce kendi nefsim için geçerli ne diyeyim allaha emanet olun

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)ALLAH RAZI OLSUN ABLACIM GEREKLİ AÇIKLAMAYI DOGRU OLARAK ZERDA ABLA YAZDI... ABLACIM VERDİGİM BİLGİ İÇİN TŞKLER GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCENE NE KADAR ÖNEM VERDİGİMİ BİLİYORSUN HAMDOLSUNN RABBİME Kİ SENİN GİBİ Bİ ABLAM VAR. RABBİM SANA, ENİŞTEME KÜÇÜK YİGENLERİME VE TÜM SEVDİKLERİNE CENNET KAPILARINI SONUNA KADAR AÇSIN YAZILARIN VE YORUMLARIN İÇİMİ AÇIYOR HER DAİM HAMDOLSUN... SEVGİLİ ABLACIM RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN... MÜCADELEYE DEVAM İNŞALLAH... B)B)B)

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim hepinizden razı olsun inşallah gerçekten çok aydınlatıcı bilgilerdi
bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum
allah günahlarımızı bağışlasın inşallah

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

BEN BİR ŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM KADINA PARFÜM VE ÇOK AŞIRI KOKULAR HARAM EVET AMA DİNİMİZE GÖRE GÜZEL KOKMAKTA GEREKLİ BİZ BAYANLAR NE KULLANMALIYIZ ÖZELLİKLE BU SORUM ZERDA VE FATOŞ ABLAMA;)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuda ben sana şunu soylemeliyim sevgili kardeşim. Kadının Güzel koku sürünüp gezmesi ve bunu başka erkeklerin duyması zinadır. Bu yüzden ki kadın koku sürünmemelidir. Kadın ancak kendi evinde Eşine güzel kokular sürer ve ancak ona bu kokuları duyurabilir. Tekrar çalışan hanımlarımız kızıcak ama hanımların çalışması dinen pek dogru degildir. bu yüzdendir. Çalışan hanımlarımız kötü kokmamaya dikkat etmeli ama dikkat çekici kokular kullanmamalıdır. birde Sevgili kardeşim dinen Güzel kokmak Erkekler için söylenen bir sözdür Dedigim gibi kadın ancak ve ancak eşi karşısında koku sürebilir keza islamda belirtilen hükümde kapanması gereken zinetleri harici yerlerinin görünmemesi gibi kokusuda duyulmamalıdır. Açıkca kadınlarımıza ben şunu tavsiye ederim ki bu sıcaklarda insanın terliyen bölgelerine uygulaacakları telemeyi ve koku oluşumunu engelliyen kozmetik ürünleri (koku yaymamalı) kullanın şunuda unutmayın ki ALLAH RIZASI İÇİN YAPILAN HER İŞİN ECRİ SADECE ALLAH C.C. YE AİTTİR...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

Açıkca kadınlarımıza ben şunu tavsiye ederim ki bu sıcaklarda insanın terliyen bölgelerine uygulaacakları telemeyi ve koku oluşumunu engelliyen kozmetik ürünleri (koku yaymamalı) kullanın şunuda unutmayın ki ALLAH RIZASI İÇİN YAPILAN HER İŞİN ECRİ SADECE ALLAH C.C. YE AİTTİR...[/quote]

örnek olarak koltuk altı rolonu (jel dedorantlar) verilebilir sanırım
serap kardeşim unutmayalımki temizlik imandandır temiz bir insanın kötü kokması çok istisnayi bir durumdur.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

evet bence kadınların metobolizması ile erkeklerin bir degildir kadınlar daha az deterler ve daha az eneji sarf ederler ve erkeklerin gibi degildir tek kokuları bu yüzden bence hanımlarımızın bu konuda ALLAH c.c. verdigi bi güzel diye düşünüyorum...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

serap bozkurt ABLACIM YAZINI ŞİMDİ OKUDUM GERÇİ ARKADAŞLAR YAZMIŞLAR AMA BENDE SÖYLİM .EVET KOKUYU DIŞARIYA YAYMAYAN ROLONLAR VAR AYRICA KIYAFETLERİMİZİ TEMİZ TUTARSAK DÜZENLİ OLARAK DUŞ ALIRSAK BENCE SORUN KALMAZ.TAMAM MÜSLÜMAN TEMİZ OLMADIR KOKMAMALIDIR AMA BU İLLAKİ BURAM BURAM PARFÜM KOKALIM ANLAMINA GELMİYOR.BAKIN PARFÜM KULLANARAR ZİNA İŞLİYORUZ BAŞKA BİR ŞEY DEGİL ZİNA NE OLUR DİKKAT EDELİM.BİDE ŞU VAR ALLAH NAMAZ KILIN DİYOR KİMSE KILMIYOR DA MÜSLÜMAN KÖTÜ KOKAMAZ DENDİGİ ZAMAN (KADININ KOKUSU ERKELERE GİDERSE ZİNAYA GİRER)BU KISMI ATLATIP TABİ MÜSLÜMAN GÜZEL KOKMALIDIR DEYİP BİZİMDE İŞİMİZE GELİYOR ALIP GÜZEL KOKULARI ŞİŞEYİ BOŞALTIYORUZ.BEN BAYANLARA KIZIYORUM TEMİZ OLMAK BENCE ÇOK KOLAY İLLAKİ KOKULAR SÜRÜPTE TEMİZ OLAMAYIZ

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşlerim bütün yorumları okudum gerçekten aydınlatıcı cevaplar var evet bir kadının güzel kokusunu birbaşka yabancı erkeğin duyması günahtır çünkü bu koku erkeğin hoşuna gidebilir, zinadır bu. Bu nedenle herkesin özellikle bayanların bu konuda daha dikkatli davranmaları gerekir ALLAHA EMANET OLUN...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ASKER 94 ABİCİN NEYİ BİLMİYORDUN?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

serap kardeşime değerli kardeşim asıl mesele şudur önemli olan kokunun namahrem erekler tarafından duyulması bu okadar günahki zina yapmış kadar ünah yer gök lanet edecek kadar günah günümüzde öyle kadınlar varki eşlerini yemek kokularıyla lkarşılayıp evleridnen dışarı çıkarken kokuları sürünüp çıkıyorlar bunlardan olmamak lazım bir kadın evi içerisinde dinimizin izin verdiği hereşyi kullanabilir ama bunlar namazımıza ve ya orucumuza engel olmamaıl kullanılan parfümler kolonyolar alkol içerikli oluyor bu yüzden hem dini açıdan hem güncel yaşam acısından sakıncalı ben bile bir bayan olarak güzel koku duyduğum zaman dışarda dmnüp bakıyorum erkekler ne yapsın şuna eminimki günümüzde kadınlarımız çok hatalı rabbim yardımcımız olsun umarım işine yarar yazdıklarım kardeşim bir müslüman kadın dışarı çıkıtğı zaman pis kokmasın mesela ter soğan sarımsak vs kokmasın ama kokuda sürünmesin doğal olsun illede sürecekse evinde mahremine karşı sürünsün allaha emanet ol

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

bazen yanımdan bir hanım geçtiginde Derim ki Kendi kendime Bu hanımın Kokusu bana bir leş odasında birgün kalmaktan daha kötüdür. ve o odada birgün leş içinde kalmak bana daha sevimlidir.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

GURBET ALBA SEN SİYAHB)SEVDALISINA KATILIYORUM ÇÜNKÜ AYNI ŞEYİ BENDE SÖYLÜYORUM;)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
serap kardeşime değerli kardeşim asıl mesele şudur önemli olan kokunun namahrem erekler tarafından duyulması bu okadar günahki zina yapmış kadar ünah yer gök lanet edecek kadar günah günümüzde öyle kadınlar varki eşlerini yemek kokularıyla lkarşılayıp evleridnen dışarı çıkarken kokuları sürünüp çıkıyorlar bunlardan olmamak lazım bir kadın evi içerisinde dinimizin izin verdiği hereşyi kullanabilir ama bunlar namazımıza ve ya orucumuza engel olmamaıl kullanılan parfümler kolonyolar alkol içerikli oluyor bu yüzden hem dini açıdan hem güncel yaşam acısından sakıncalı ben bile bir bayan olarak güzel koku duyduğum zaman dışarda dmnüp bakıyorum erkekler ne yapsın şuna eminimki günümüzde kadınlarımız çok hatalı rabbim yardımcımız olsun umarım işine yarar yazdıklarım kardeşim bir müslüman kadın dışarı çıkıtğı zaman pis kokmasın mesela ter soğan sarımsak vs kokmasın ama kokuda sürünmesin doğal olsun illede sürecekse evinde mahremine karşı sürünsün allaha emanet ol

çok doğru aynen katılıyorum. eşine en paspat kıyafetlerle görünüp bir toplantıya giderken cicilerini giyen bayanlarda var bir bayan eşinden başkasına niye güzel görünmeye çalışır anlamıyorum unutmayalımki bayanların cennet yolu eşlerinin rızasını almaktan geçer B)
a.e.o.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim Fidan çok dogru bir abim bana soyle demişti. OĞLUM KADININ CENNETİ KAZANMASI KOCASININ RIZASINDA, EKREGİN CENNETİ KAZANMASI ANNESİNİN RIZASINDA... S.A. ALLAH RAZI OLSUN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt