Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an-ı Kerimi okumak. (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Suç işleyen insan cennetten çıktı, yeryüzüne indi.Allah Af etsin için kitaplar peygamberler yolladı ki af yolunu öğrenip cennete tekrar geçsinler.çıksınlar işin özü bu galiba.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Bu, Arapça bir Kur'an olarak, âyetleri bilen bir kavim için ayırt edilip açıklanmış bir kitaptır. (FUSSİLET/3)

Ve işte biz o Kur'ân'ı Arapça bir hüküm olarak indirdik. Yemin olsun ki, eğer sen, sana vahiyle gelen bu bilgiden sonra onların keyiflerine uyacak olursan, sana Allah'dan ne bir dost vardır, ne de bir koruyucu. (RA'D/37)

Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik. (YUSUF/2)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Evet Arapçadan okuduk anladık ve af yollarını öğrenip Adem as gibi kurtuluşa kavuşacağız .inşallah.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
yoksa halimiz harap cehennemden kaçmak lazım .neyse kafamız karışmadan sonuca ulaştık galiba.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
müsadenizle ben çıkmak zorundayım,geciktirdiğim yatsı namazını eda etmeliyim,özlenilen güzel sohbetti...
allaha c.c emanet olun selametle DUA ile...

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
ödüyoruz elbet çok acıda olsa bu dünyadada ödüyoruz günahlarımızın bedelini (kendim bizzat yaşıyorum).rabbim birdaha yolundan ayırmasın,günahlarımızı affetsin....

Allah bu dünyada da diğerinde de günahlarımızı bağışlayıp cenneti versin inşallah hepimize. Dualarımızı kabul etsin. Sabrımızın sonunu selamet etsin iki cihanda da...

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
Ana suçumuz Ağaçtan yemek .yenen yenmiş maalesef ama o da murat olsa gerek.sonra af dilemeyi gene Allah öğretmiş ki af etsin. Büyük müjde bu affı seviyor inşallah büyük suç işlemezsek cennet açık.

Allah yüzmilyarlarca insanı imtihana tabii tutmak için dünyaya göndermeyi murad ettiyse

tabiri caizse işi de kitabına uydurur

o yüzden bunca hayat mücadelesini bunca imtihanı hz adem ile hz havva ya bağlarsak Allahın kudretini yoksaymış oluruz Haşa

Allah olayları takip edip de buna göre hüküm vermez ki bizim gibi

olacağı olmuş gibi bilir Allah.

Af konusunda şimdi aklıma şu geldi Allahın rahmetinin ne kadar büyük olduğuna dair...

Hz Adem Allahın varlığını canlı canlı hiçbir şüpheye lüzum olmadan görüyorken şeytana uydu da günaha girdi

ve tüm bunlara rağmen yine Allah onu affetti

biz belki hz ademden daha büyük günahlar işliyoruz ama Allahı canlı canlı göremiyor ve O'nunla konuşamıyoruz biz tüm bu nimetlerden yoksun olarak cihat ediyoruz nefsimize,şeytana karşı

hz ademin hemde huzurunda işlediği bir günahı affeden o rahmet

bizim için de sonuna kadar açık olacak inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Amin ancak adem as yanlış hatırlamıyorsam 40 yıl ağladı af diledi sonra Allah ona dua öğretti o dua üzerine af etti.Bizde o duayı bulup okumalıyız ki af edilelim .

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
sanırım dua şu idi Allahım nefsime uydum bu şuçu işledim hatamdan dolayı beni af et dir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
bir kitapta okumuştum nefis suçlanırsa, suç nefse yüklenir .o da dünyada kaldığı için af oluşur.

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
bir kitapta okumuştum nefis suçlanırsa, suç nefse yüklenir .o da dünyada kaldığı için af oluşur.

hmm... şeytana uyup günah işlersek,şeytan da huzura geleceği için af olmuşmuyor o zaman :)

şeytana uymak da nefsani birşey değil midir ama :) şeytanı şeytan yapan da nefsidir...

yada kafiri kafir yapan da nefsidir... kısacası günah işlemenin ,kafir olmanın diğer bir adıdır nefs

bunlar nasıl dünyada kalır ki hem :)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bilmem ama Adem as da o şekilde dua etmiş ve af olmuş yalnız dünya cezası ,dünyada çektiriliyor .Adem as aslında havva anamızın zaafiyetinden dolayı suç işlemiş o yüzden havva validemiz ceza çekmiş yaşarken uzun süre bu süre bu gün 45 yıl civarı imiş ve bayanlar bu şuçun karşılığı olan cezayı halen çekiyormuş. açık yazamıyorum kusura bakmayın şu an bu kadar yeterli.
Şeytan nefsine uydu kibirlendi,hasetlendi,benliğe büründü ve emre uymadı ve ısrarcı oldu.af dilemedi.zaten şu an dahi af dilese veAdem as a gıyabi namazla secde etse Allahı af edici bulur o suçundan ama israrlı kibiri onu çevrelemiş.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
neden neden neden yaradan niye bütün kadınları cezalandırsın ki havva annemizin suçuyüzünden? Yazık bize...
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minez zalimin...

_MOD_

Kayıtlı Kullanıcı
Allaha soru sorabilseydik nasıl bir imtihan olurdu ki bu :)

Allaha soru sorabilmek demek bütün bu insanalrın imtihan sebeplerini yerle bir etmek demek olur

cevabını Allahın verdiği yerde biz niye cennete girelim ki? :)

Siz Allah' ınıza içtenlikle hiçbir art niyetiniz olmadan sadece kalbinizdeki kötü düşünceler gitsin ve Allah yoluna bağlılığınız artsın diye birşey sorun ve Allah' a tevekkül edin. Allah sizin kalbinizi doğruya ulaştıracak, doğruyu sevdirecektir.

İmtihan edilen Allah' a olan inancımız değil midir? biz zora düşünce Allah' a sığınırsak bu Allah' a olan inancımızın göstergesi değil midir?

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
niye karıştırdınız aklımı bak aklıma yine sorular geldi
Kur-an-ı kerim dahi tercüme edilir, her dile çevrilir anlaşılmak için de
bir insanın yazdıgına niye dokunulmazmış gibi hürmet edilir, sanki Kur-an-dan fazla saygı gösterilir bunu anlamadım işte
Kur-an feyz vermez de başka kitap mı çoooook feyz verir? bunuda anlamadım
sonra hep gencligimde duyardım sakın meal okuma anlamaz dinden çıkarsın???? yahu niye diyorum
bak adam ne yazmış??? meal okudu dinden cıktı sebep olan arkaddaşına neler diyor? yok dinlemedim bile o saçmalıgı
Allah hidayet vermek ister, Kur-an anlaşılsın ister....ee niye bu sözler???
inkar eden , yine inkar eder, inanan muhteşemliği karşısında yine secde eder
Harikasın Rabbim, Teşekkürler

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
neden neden neden yaradan niye bütün kadınları cezalandırsın ki havva annemizin suçuyüzünden? Yazık bize...
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minez zalimin...

O ceza aynı zamanda hikmettir insanlığa ceza çeken kadınlar ile cennet arasında çok küçük mesafe vardır. oda iffeti korumak ve namaz .o zaman kadın velide olur.cennet ehlide.
Ceza Secere ile ilgilidir ...dünya hayatının var olma nedenidir.merak yok zaten diliyen dilemiştir. Aslında kadınlara bir nevi iki cihan hediyesidir.Bir ismin tecellisini taşımadır.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
O ceza aynı zamanda hikmettir insanlığa ceza çeken kadınlar ile cennet arasında çok küçük mesafe vardır. oda iffeti korumak ve namaz .o zaman kadın velide olur.cennet ehlide.
Ceza Secere ile ilgilidir ...dünya hayatının var olma nedenidir.merak yok zaten diliyen dilemiştir. Aslında kadınlara bir nevi iki cihan hediyesidir.Bir ismin tecellisini taşımadır.

ozaman sıkıntı yok... elhamdülillah namazımı kılıyorum,iffetimi de koruyorum (bi de başımı örttüm mü tam olacak),inşaALLAH cennete yakınımdır.şimdi çektiğim sıkıntılarımda günahlarıma kefaret olurda,rabbim beni cennetine alır... çok zordayım allahım,yardım et... ELHAMDÜLİLLAH ALA KÜLLİ HAL...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt