Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

LA İLAHE İLLALLAH'IN SONSUZ FAZİLETİNDEN BİR KATRE (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A--

LA İLAHE İLLALLAH'IN SONSUZ FAZİLETİNDEN BİR KATRE

--“La ilahe illallah Muhammeden Resûlulullah, yedi kelimedir. İnsanda yedi aza vardır.Cehennemin yedi kapısı vardır.Bu mübarek yedi kelimeden her biri, yedi azaya karşılık olarak cehennemin yedi kapısını kapayacaktır.”

İmam-ı Azam hazretleri anlatıyor;

“Adamın biri, elinde yedi taşla Arafatta duruyordu.Elindeki taşlara:
“Ey taşlar ! Şahit olunuz, ben ALLAH’tan başka ilah olmadığına, Muhammed (S.A.V)’in O’nun Resûlü ve Peygamberi olduğuna şahidim” dedi.

O gece rüyasında, kıyamet kopmuş, gündüz gördüğü zat hesaba çekilmiş ve cehenneme girmesi de vacip olmuştu.Melekler onu cehennemin birinci kapısına getirdiklerinde, o taşlardan biri kendini cehennemin kapısına atıverdi.Azap melekleri onu oradan kaldırmaya ne kadar uğraştılar ise de bu işe muvaffak olamadılar.Suçluyu cehennemin ikinci kapısına getirdiklerinde orada da aynı durumla karşılaştılar ve bu durum yedi kapıda da tekrar etti.Bunun üzerine tevhid ehli kulu alıp arşın altına götürdüler.Cenab-ı Hak:

“Kulumun Kelime-i Tevhid getirdiğine taşlar şehadette bulunmuşlar ve onun hakkını zayii etmemişlerdir.Ben de ey kulum, senin Zat’ımı tevhid ettiğine şahidim.Haydi cennete gir.” Buyurur.
Kul bu esnada cennetin kapısına getirilir fakat cennetin kapılarını kilitli bulur.
O anda Kelime-i Tevhid gelerek cennetin kapılarını açar, kul da cennete girer.( Cevahiru’l Meâni 2/94 )

Hadis-i Kudside ALLAH TEALA :

“La ilahe illallah benim kalemdir.Kim La ilahe illallah diyerek benim kaleme girerse azabımdan kurtulmuş olur” buyurmuşlardır (Cevahiru’l Meâni 2/94 )

“ Ben bir kelime biliyorum.Herhangi bir kul onu gerçekten kalbi ile
İnanarak söyler ve bunun üzerine ölürse cesedi cehenneme haram kılınır.O kelime La ilahe illallah’dır.”

“La ilahe illallah ile aranıza bir engel girmeden onu çokça söyleyiniz.”

“ALLAH TEALA, arşın öününde bir sütun yaratmıştır.Kul, La ilahe illallah deyince bu sütun titrer.ALLAH TEALA ona:

“Sakin ol !” buyurunca, o:

“Ey RABBİM, La ilahe illallah diyen kulunu bağışlamadıkça nasıl sakin olabilirim !” der.

Bunun üzerine ALLAH TEALA:

“Onu bağışladım” buyurur.Sütun da sakin olur.( Terğib, Terhib 2/72 )

***Pamuk yayınları kaynak alınmıştır.Oldukça geniş anlatılmış idi ancak yazabildiğim kadarını aktarabildim.
Selam ve dualar...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: LA İLAHE İLLALLAH'IN SONSUZ FAZİLETİNDEN BİR KATRE

s a kardeşim lailahe illahın değeri fazileti nekadar yazılsa anlatılsa bitmez zaten allah cc en çok sevdiği zikirdir diye eklemek istiyorum rabbim izin verirse miraç kandili için kelimei tevhid çekiyoruz tüm dünya müslümanları için rabbimizi tekleyerek ona sığınarak ondan yardm isteyerek rabbim o kelimei dil ile söyleyip kalbine indirenlerden hayatını ona göre yönlendirenlerden son nefesimizde çene kapamayı onunla nasip eylesin duada unutmayın allaha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt