Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn Aşkı mı??? Dikkat!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aysa123456

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Msn Aşkı mı??? Dikkat!!!

S.A Cok güzel bi konuya deginmişsiniz.Gecenlerde böyle bi tanıdıgımızın basına geldi.Ne oldu ne bitti bilmem ama gercekten inanmayın..

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
[big]DİKKAT![/big]

Değerli kardeşlerim bizler fani beşeriyette yaşayan varlıklarız. Bizleri diğer canlılardan ayıran bir kısım özelliklerimiz vardır. Ama ben bunları tek, tek sayıp ta fazla vaktinizi almayı uygun bulmuyorum.
Çünkü hepimiz biliyoruz bu özelliklerin neler olduğunu. Kısacası ben sadece insanlardaki algı, sevgi, zevk-u sefa, kandırılma tutkusuna değinmek istiyorum bu münasebetledir ki, zaman ilerledikçe teknoloji zaman aşıyor her geçen gün yeni bir icat zamana meydan okuyor.
Ancak teknolojide insanların canını okuyor. Her şeyi bildiğimiz gördüğümüz gibi zanneder öyle varsayarız. Ama ne kadar yanılgı içinde olduğumuzun pişmanlığını zaman geçse de anlamaktayız. Önemli olan bu pişmanlıkların önüne geçmek olmalı, çünkü geriden gelen nesil’e zor zamanlar yaşatabilir bizim bilinçsiz tavrımız.

İnsanoğlu beşerde şeşerde önemli olan hatalara geç olmadan Hata olduğunu bilip müdahale etmektir. Bizlerin en kaçınılmaz tutsaklı olmamız sevgi'ye sahip olmamızdır. Ancak Dikkat bu sevgi suiistimal edilebilir endişesinde sizlerle bir hasbi hal edeyim dedim. Sürçü lisan ettikse af ola. Yolunda gitmeyen bir şeyler var, İnsanlar zamanla değişiyor değiştikçe de yıpranıyor.

[big]Sanal[/big] [big]Aşk[/big] [big]mı? Gerçek[/big] [big]Aşk[/big] [big]mı?[/big]

Her şey bir selamünaleyküm'le başlar ardından hoş edalar eşliğinde iltifatlarla yolunu çizer kandıran. Hoş edalar büyüler artık o insanı, Aldanır karşıdaki bu sedaya. Bakar ki kandı karşıdaki görmek ister resim, web cam ne varsa, ilk kıyak ondan gelir sana bir bakmışsın ki türlü pozlar halinde çekilmiş resimler karşında. Hoş ama karizmatikte bir o kadar dersin. Başlarsın koyu muhabbete Farkın damısın konuşmalar hep din üzerindir karşındakinin.
Kardeş dersin tepki verir asla kabul etmez, ağabey dersin kızar, ne diyeceğini bilmeden beyefendi demeye başlarsın onun hoşuna gider. bir bakmışsın ki hanımefendi oluvermişsiniz. Hemen ardından nerede oturduğunuz, yaşınız başınız tahsiliniz, anne baba ve soyunuz Derken hoşlanma başlar tam aradığım gibi dersin konuşmalar Maşallah inşAllah'la yol alır dinine çok bağlı sanar’sın aldanırsın. Sorsan bilmez sabah kaç rekât, bir tutku olur bu, konuştukça konuşmak, yazmadıkça isyan edersin uyumlu uyumsuz konular sorarsın artık size tek iltifat eden odur çünkü alışmışsındır ondan gelen övgülere.
Nedendir bilmezsin biranda Msn'de bir küçük not ve de cep telefon numarası belirir. Alırsın kayıt edersin çağrı yaparsın o arar seni defalarca söyler sesin uzaktan çok meşakkatli diye, artık ısrarla buluşma zamanı gelir bir de bakmışsın ki elinde bin bir renkli çiçekler. Gezersin dolaşırsın nikâhsız elini tutmana izin verirsin seni nice vaatlerle kandırır, sonra annenle babanla tanışmak ister sen olmaz dersin çünkü korkarsın Baban'dan. Hoş o'da zaten öyle deyeceğini bildiği için o teklifi sunar sana.. Artık aile mekânları, cadde bostanlar buluşma yeriniz olur. Sonra bir bakmışsınız ki en havli can alıcı yerinizden vurmuştur o sizi yalvar yakar izin aldınız da gittiniz randevu yerine o gelmedi saatlerce beklediniz yine gelen olmadı insanların gözleri sizin üzerinizde olur. Neden bana bakıyor bunca insan demekten alıkoymazsınız kendinizi. Artık sihirlenmişsinizdir moraliniz bozulmuştur, ararsınız aradığınız kişiye ulaşılamaz çıldıracak gibi olursunuz.

Vazgeçemezsiniz size evlenme teklifi etmiş nikâhına alma sözü vermiştir. Onunla çok mutlusundur. Gezmek tozmak seninde hakkındır. Zaman geçmiştir artık msn açmaz olmuştur sevdiğim dediğiniz kişi bilmezsiniz ki sizi silmiştir o kişi...

Artık iş işten geçmiştir terk edilmişsinizdir. Karamsarlaşmak moral bozukluğu sizi ibadetlerinizden alı koymuş sıkıntılı zor zamanlarınız başlamıştır. Büyük imtihanlarla yorulur isyana başlarsınız herkesin üzerinize geldiğini düşünürsünüz ama öyle bir şeylerin olmadığını ancak ibadete başladığınız zaman anlarsınız. Neden aldandım? Neden kandım? Dersiniz. Ama pişmanlık olmuştu bir kere artık ne pişmanlıklara bir format atabiliyordunuz. Nede resetliye biliyordunuz. Virüs bulaşmıştı bıraktığı izler zor silinir gibidir bu aldatmacanın. Buna hangi virüs programı dayana bilirdi ki. Yapılacak bir şey yoktur. Zamanı, pişmanlıkları geri dönüşüm kutusuna atamıyor olanları bir türlü silemiyorsunuzdur. Kolay bir durum değildir. Alışık olmadığınız bir vakadır. Sevmiştiniz ama unuttunuz msn de tanıştığınızı. Bunca yüke rağmen ya çörek ya da çökmek üzeredir bunca olanlar. Tek bir tesiri vardır bunu da tövbe edip ölçü ile kalmak, kişiliğini tanımadığınıza selam vermemektir. Fikir ve de düşüncelerini bilmeden engel olmaktır tek kurtuluşu.

[big]Şimdi Yenisi Çıktı Büyük Aşkların Garantisi Sana sanal,[/big]

Bir başka çabadır bu da İslami çöpçatan logosu vardır. Web sayfasında merakla tıklar bir bakarsın ki, ayet ve de hadisler belirir karşına bir kaç tane alımlı süslü kapalı bayan resimleri ortaya takva'sını koyar o kişilerin. Sınıflandırma vardır o sayfalarda Müslüman kadınlar Müslüman erkeklerdir onlar. Anons yapılır İslami usullerce diye kanarsın. Bir şaka olsun maksat gırgır muhabbet olsun diye merak edersin sonucu bilmezsin ki insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da çok şey bildiğinden olduğunu. Zamanlar iltifatlar karşılıklı görüşmeler devam eder. Karşınızdaki kişi sizi konuşturur. Duygu ve de hislerinizi sezer aynı duyguların süstü tarafını bende buyum diye nitelendirir parmak uçlarıyla. Sen de tamamdır bu benim kafama göre kutuplarınız birdir sanarsınız. Bu kişiyle ama öyle olmadığını kısa zamanda anlarsınız bu defada Her Erkeğin kalbinde bir maçoluk vardır diye nitelendirir. Yine bir şey anlamaz size gelen iltifatlara bakar yolunuzu bulmaya çalışırsınız nede olsa İslami usullerce bir sitedir. Ne adı vardır kuruluşun nede yapanı sadece şikâyetse işteşim diye not düşülür bir köşeciğe. Ne ala muallâ dersiniz buna da her şey yolunda devam edersiniz rüya yolculuğuna. Ama bilmezsiniz ki İslam da görücü usulü olduğunu, Allahın emri peygamberin kavliyle istendiğini. O söyler siz yaparsınız bir gün kaçmayı kafanıza koyarsınız. Öylede olur kaçarsınız korkmadan.
Bir, bir müddet sonra nikâhsız evlilik geçirirsiniz. Almaz sizi nikâhına sonra ısrar edersiniz kaçmasaydın der size. Bilemezdiniz ki böyle olacağını çünkü kalbe değil parmak uçlarıyla yazılanla inanmıştınız kabahat sizindi, İslami site adı altında evlendirmeye kandırmacayla hayatınızla oynadılar. Ama ne bir müftülük sitesiydi nede bir vakıf sitesinin di İslami evlilik kurumu.

Evet kardeşler. Ağabeyler, ablalar bunlar ülkemizde olmakta hala da devam etmektedir. Bu ve de bunun gibi birçok düzensiz sağlıksız bir tanışmayla başlayan evlilikler ya boşanmayla ya da huzursuzlukla sonuçlanıyor. Sonra Vatandaş isyan ediyor okumuşlarımızda böyle diye... Siz, siz olun çok fazla özel hayatınızı kurcalayan insanlardan uzak durun. Msn listesinden silin ve de sanal evlilikler yapmayın. Bazıları diye bilir arkadaşım yaptı çok mutlu halada devam ediyor evlilikleri diye. Onun şansıdır. Ama ya sizin başınıza böyle bir evlilik gelmezse o zaman ne yapar halinizi kime anlatırsınız kime şikâyet edersiniz, yine dönüş rahmana yine rahmana ama düşünmeden yaptığımız bir durum. Biraz düşünsek bir ömür boyu Rahmanın emrettiği gibi huzurlu mutlu mesut geçinicez ama ne çare ki insanın en büyük düşmanı nefis tetikte ihanetle bekliyor. Hata yapmanı. İslami evliliğin tarifi yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimde vardır. Allah rızası için okuyalım bakalım büyüklerimize soralım ilmihaller okuyalım. Bir şeyleri simgeliyorsak simgelediğimiz şeylerin kurallarına kanunlarına uymak zorunda değil miyiz? Vaktinizi Ayırıp okuma zahmetinde bulunduğunuz için Allah razı olsun teşekkür ederim sağlıcakla kalın huzurlu Salih, Saliha kişilerle evlilikler kurmanızı Cenabı Allah'tan niyaz ederim selametle

zem_zem

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM GERCEKTEN OLDUKCA HASSAS BIR KONUYU ELE ALMISSIN.LUTFEN DAHA 17- 20 YASINDAKI KARDESLERIMIZ BU KONULARDA AMAN NE OLUCAK KI GIBI BIR BAKIS SERGILIYOLAR VE KENDILERINI KAPTIRIP PAMUK IPLIGIYLE BAGLI BIR EVLILIK YAPIYORLAR VE SONRADA BOŞANMALAR BASLIYOLAR.GERCEKTEN KONU CIDDI VE KISISEL OLARAK EN AZINDAN YAKINLARIMIZDAKI INSANLARI UYARMALIYIZ.

sessiz geveze

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH SİZDEN YÜZBİN KERE RAZI OLSUN NE MÜBAREK Bİ İNSANSINIZ ÖYLE YAZDIKLARINIZ GERÇEĞİ TAM OLARAK YANSITIYOR GÜNÜMÜZ İNSANI ARTIK AŞKI O KADAR BASİTE ALIYO Kİ Bİ EKRANA SIĞDIRIYORLAR ANNE BABALARIMIZDAN BİZE MİRAS KALAN AŞK ARTIK BİR ÇÖPLÜĞE HEMDE SEVİYESİZ Bİ ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞTÜRÜYORLAR ALLAH EBEDEN RAZI OLSNB)

yalan_yalan

Kayıtlı Kullanıcı

B)Rahman razı olsun B)

SURMELI_CEYLAN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN BİZİ AYDINLATTIĞIN İÇİN GERÇEKTEN GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNDİN NE YAZIKKİ BÖYLE OLAYLAR OLABİLİYOR ALLAH BİZİ DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN İNŞ AEO

muhammed_eness

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim Allah razı olsun.emeğine saglık...Allah nefse ve şeytana uydurmasın...

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH BİZLERİ BÖYLE GAFLETE DÜŞMEKTEN MUHAFAZA ETSİN.BU SAMİMİ ORTAMIN BÖYLE MSN VER DE TANIŞALIM VB.KONUŞMALAR LA BOZULMAMASI TEMENNİSİYLE ALLAHA EMANET OLUN.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...

perihan7526

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. Allah razı olsun hepinizden. Benimde bir kardeşim vardı. Bu oyunlara kanan. 5 yıl önce biriyle tanışmış. Bir süre internette konuştuktan sonra buluşmaya karar vermişler. Telefonlaşmalar, ayda bir yada birkaç kez görüşmeler. Ancak tuzağa düşürenin işi devlet işi olmadığı için her defasında bizim kızı oyalamış ve devlet işi olmadan olmaz evliliğimiz dermiş. Bizim kız iyi niyetli ya, hani küçük yaştan beri ben ilk görüştüğümle evlenicem düşüncesi varya çabalamış didinmiş bir şeyler olsun diye. Tuzak bekçisi ile ayrılığı fazla, gelgitli, altı ay barışık 3-4 ay küs beş yılı tamamlamışlar. Bizim kız uğraşıp bunu devlet işine sokmayı başarmış yani tabiiki Rabbim yazmış bizim kız buna aracılık etmiş, işbaşı yapar yapmaz geçen yıl evlenmeye karar vermişler nihayet. İstemeye geleceklermiş, ancak tuzak bekçisinde değişmeler olmuş, kızı umursamaz tavırlar sergilemeye başlamış, önceden ayağına kapandığı günleri unutarak! Sonra istemeye geleceklerine üç gün kala hiç olmadık bir sebepten tuzak bekçisi ben ona diyorum ki yapılan haksızlıktan sonra cehennem zebanisi ayrılmış, bırakmış bizim kızı. Kötü günler geçirdi yavrum. Oysa ne çok çabalamıştı bir yuvası olsun diye, elini ilk tutan kişiyle eş olmak üzere.

Evet kardeşlerim, burada yani msn ve chat ortamlarında iyi biline kişiler aslında şeytana ruhlarını adamış, onun emrini yerine getiren, kötü cinlerin insan siluetine girmiş halleri. Rabbim onların kızlarımızı perişan ettikleri gibi, kendilerini kahru perişan etsin. Kızlarımızın haklarını ödeyemeyip cehenneme giren kullardan olsunlar. :mad:

hurrem_Sultan

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:( ALLAH razı olsun aşka_mecnun bu konudaki ve bu tarz yaklaşımlardaki hassasiyetin benim taktirimi kazanmana vesile oldu gerçektende bunlar oluyor yakınlarımızda görüyor duyuyor ve çok üzülüyoruz yapılan en ufak nefs-i sefaya daldığımza hatımızı bir anlık karar yüzünden kararta biliyoruz bu sebepten ötürüdür ki sizi birkez daha taktir ediyorum bu ortamlarda bile hassasiyetinizi anlıyorum güvenilecek en iyi insanlardan olduğunuza eminim ALLAH razı olsun ALLAH bu yolda ayaklarınızı sabitt kılsın inşALLAH RABBim yolundan şaşırtmasın s.a.

FATMA_1985

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİNİZ.

YALNIZ KURT

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm allahın rahmeti ve bereketi üzerine olsun sevgili kardeşim ne demek istediğini anladım ve cenabı allahtan bizleri sapkınlardan ve sapmışlardan etmemesi için dua edelim kardeşleimiz ve bacılarımız aman dikkatli olun bu sanal dünya eğer iyilikte kullanrsanız ALLAH'a kötülükte kullanırsanız seytana ulaşmanıza vesiledir. Burada erkek yada kadın fark etmez yeterki nefsimize uymayalım ALLAH'ım nefssine ve şeytana uyanlardan etmesin.
Allah Yar ve yardımcımız olsun

prensesim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel bi konuya deginmişsiniz

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
s a bence mümkün olabilir rabbimiz bizlere eşlerimizin nerede ve nasıl önümüze çıkacağını yazmıştır onun için msnde olabilir ben bu konuda tarafsızım selametle.........

Alim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim:)

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
bu konu zamanımızın en büyük (hatta battal boy!) tuzaklarından...
ve maalesef kimse bu konuda nefsine kolay kolay sınır koyamıyor..
"aman, ne olurki bir yazışmayla..." diye başlayan ve devamında gelen
"taviz tavizi doğurur" durumu ile..
harama açılan kapı olduğunun bilincindeyken ve en önemliside,
"HARAMA YAKLAŞMAYIN"
ikazı herkesçe biliniyorken...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Mü'min Kardeşim çok Haklisin... Sanal Aşklar Yalan En Mümini Olarak Bile Görüp Güvendiğiniz Sirf Allah Rizasini Bildiği Için Güvendiğiniz Insanlarda Olucaktir Muhakkak; Onlarinda Kendince Hakli Sebepleri Vardir Ama Sakin Güvenmeyin çünkü Malesef Aşka Mecnun Kardeşim çok Güzel Ifade Etmiş Ve Doğru Olduğunu Biliyorum Açiklayamadiğim Sebeplerden Dolayi.... Inanmiş Gibi Yap Ama Tedbiri Asla Birakma ...
Allah A Emanet Olun Kardeşlerim
Yüce Rabbim Inşallah Aklimizi Ve Kalbimizi Yolunda Sabit Kilsin....amin...

ZENCEFİLM

Kayıtlı Kullanıcı
vakitlice bu olay benimde başımdan geçmişti gerçekten anlatım süper çünkü olanşeyler bunlar kendime çeki düzen verdim çünkü her defasında kandırılıyordum Allah çokşükür msn adresimde hep bayan var arkadaşlar bazen kızıyor hareme çevirmişsin msn yi senide mi kaybediyoruz diyorlar ama en rahatı valla kulak asmıyorum paylaşım için teşekkür ederim siz baya yararlı şeyler vermişsiniz bu siteye yaaa nereye girsem karşıma forumlarınız çıkıyor maşallah birde esrarengiz kayboluşunuzu öğrenebilseydim iyiydi ama zamanla insallah

*BEDİR*

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm allahın rahmeti ve bereketi üzerine olsun sevgili kardeşim ne demek istediğini anladım ve cenabı allahtan bizleri sapkınlardan ve sapmışlardan etmemesi için dua edelim kardeşleimiz ve bacılarımız aman dikkatli olun bu sanal dünya eğer iyilikte kullanrsanız ALLAH'a kötülükte kullanırsanız seytana ulaşmanıza vesiledir. Burada erkek yada kadın fark etmez yeterki nefsimize uymayalım ALLAH'ım nefssine ve şeytana uyanlardan etmesin.
Allah Yar ve yardımcımız olsun
AMİN......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt