Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müceddid İMAM Şeyh Muhammed bin Abdilvahhab'ın(r.h) Kendi Dilinden Akidesi (1 Kullanıcı)

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
Kasim halkina yazdigi bir mektubta seyh akidesini söyle aciklar:

"Allah'ı ve meleklerden yanımda bulunanları şahit tutarım : sizleride de şahit tutuyorum : Bilinsin ki : Benim akidem kurtulan fırka ehl-i sünnet ve'l cemaat akidesidir. O da : Allah'a, meleklerine, kitaplarına, rasullerine, ölümden sonra dirilişe iman etmek ve hayrıyla, şerriyle kadere imandır. Allah'ı kitabında ve rasulünün lisanıyla kendi zatını vasfettiği gibi tahrifsiz ve ta'tilsiz vasfetmek de Allah'a imandır. Ben ta'til ve tahrifin tam aksine Allah Teala'ya , O'nun bir benzeri yoktur, O işitendir görendir diye itikad eder ne kendi zatını vasıflandırdığı şeyleri O'ndan nefyederim ne kelimeleri tahrif edip yerlerinden oynatırım ne de isimlerinde ve ayetlerinde ilhada saparım . Ne nasıllığını takdir ederim ne de O'nun sıfatlarını yaratılmışların sıfatlarına benzetirim. Çünkü O Yüce zatın ne bir adaşı vardır ne dengi vardır ne de benzeri vardır.Ve O yaratıkları ile kıyaslanamaz.O kendi zatınıda başkalarını da herkesten daha iyi bilen.kelamı en doğru sözü en güzel olanıdır .

Ehli sünnetin muhaliflerinden tekyif ve temsil ehlinin O nu vasfettiği şeylerden tahrif ve Tatil ehlinin O ndan nefyettiği şeylerden O nu tenzih ederiz . Senin rabbin Rabbul İzzet onların vasıflandırmalarından yüze ve uzaktır .Selam rasüllerin üzerinedir.Övgü alemlerin rabbi Allah,a aittir, (es-Saffat 180-182)Kurtulan fırka Allah'ın fiilleri konusunda Kaderiye ve Cebriyye arasında vasattır Allah'ın tehditleri konusunda Mürcie ile Vaidiyye arasında vasattırlar .İman ve din konusunda Hurüriyye ve Mütezile ile Mürcie ve Cehmiyye arasında vasattırlar.Rasülullah s a v ashabı konusunda Rafiziler ile Hariciler arasında vasattırlar .

İtikad ediyorum ki .Kur an Allah ın kelamıdır indirilmiştir mahluk değildir .O ndan başlamıştır ve yine O na dönecektir .O subhanehu ve Teala onu gerçekten konuşmuş kulu rasülü vahyini emini ve kulları ile kendi arasındaki elçisi peygamberimiz Muhammed s a v me indirmiştir .İman ederim ki Allah her dilediğini yapandır , O nun iradesi olmaksızın hiçbir şey olmaz .Hiç bir şey O nun meşieti dışına çıkamaz.Alemdeki hiçbir şey O,nun takdiri haricinde kalamaz Sudur eden hiçbir şey O,nun tedbiri dışında olmaz.Hiç kimsenin tesbit edilmiş kaderden kaçacak yeri yoktur.Hiç kimse levh-i mestur,da kendisi için çizilmiş sınırı aşamaz.

Nebi sallAllah aleyhi ve sellem ölümden sonra olacak şeylere dair haber verdiği şeylere iman ve itikad ederim.Kabir fitnesine ve nimetine ruhların cesedlere iadesine insanların yalınayak çıplak ve sünnetsiz olarak Rabbilalemin için kalkacaklarına güneşin üzerlerine yaklaşacağına mizan kurulacağına iman ederim .

Her kimin terazisi ağır gelirse işte onlar umduklarına erenlerdir.Herkimin tarazisi hafif gelirse işte onlar nefislerini zarara uğratanlar ve cehennemde ebedi kalıcıdırlar. (Mu,minün 102-103 ) Yine divanların dağıtılaçağına kiminin kitabını sagıyla kiminin de soluyla alacağına iman ederim .

Kıyamet meydanındaki Nebimiz Muhammed sallAllahu aleyhi ve sellem'in havzına onun suyunun sütten daha beyaz baldan daha tatlı olduğuna kaplarının gökteki yıldızlar sayısınca olduğuna ondan bir kez içenin bir daha ebediyen susamayacağına iman ederim . Sıratın cehennemin üstüne bir yamacından diğer yamacına kurulacağına insanların onun üzerinden amelleri ölçüsünce geçeceklerine iman ederim .

Nebi sallAllahu aleyhi ve sellem' in şefaatine de iman ederim. O ilk şefaatçi ve şefaati ilk kabul edilendir.Nebi sallAllahu aleyhi ve sellem'in şefaatini bid'at ve dalalet ehlinden başkası inkar etmez ancak şefaat izin ve rızadan sonradır. Nitekim Yüce Allah şöyle buyurmaktadır:

''Onlar da O ,nun razı olduğundan başkasına şefaat etmezler“ (Enbiya 28 )

''Kimmiş, izni olmadıkça O nun katında şefaat edecek olan?“ (Bakara 255)

''Göklerde nice melekler vardır ki onların şefaatleri dilediği ve razı olduğu kimse hakkında Allah ın izin vermesinden sonra olması müstesna hiçbir işe yaramaz“ (Necm 26 )

O subhanehu ve Teala tevhidden başkasından razı olmaz tevhid ehlinden başkasına da izin vermez .Müşriklere gelince şefaatten onlara hiçbir nasip yoktur .Nitekim Yüce Allah şöyle buyurur .

''Onlara şefaat edenlerin şefaatleri de fayda vermez.“(Muddessir 9)

İman ederim ki Cennet ve cehennem yaratılmıştır ikisi de bugün mevcutturlar İkisi de yok olmazlar. Müminler kıyamet günü rablerini gözleriyle tıpkı dolunay gecesi ayı gördükleri ve onu görmekte bir zorluk çekmedikleri gibi göreceklerdir.

İman ederim ki Peygamberimiz Muhammed sallAllahu aleyhi ve sellem nebilerin ve rasüllerin sonuncusudur. Kulun imanı O nun risaletine iman etmedikçe ve nübüvvetine şahadette bulunmadıkça sahih değildir .Ümmetinin en üstünü Ebu Bekr es Sıddık sonra Ömer el Faruk sonra Osman Zunnureyn sonra Ali el Murtezadır .Sonra cennetle müjdelenmiş on kişinin bu dördü dışındakileri sonra Bedir ehli sonra ağaç altında beyat eden Rıdvan ashabı sonra da diğer sahabilerdir .

Yüce Allah'In :“Onlardan sonra gelenler Rabbimiz derler bizi ve imanda bizden önce gelmiş ve geçmiş kardeşlerimize mağfiret et.Kalplerimizde iman edenlere karşı kin tutturma Rabbimiz şüphe yok ki sen rauf ve rahim olansın.“ (Haşr 10) buyruğuyla amel ederek Rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem'in ashabını dost edinir onların iyi yönlerini zikreder onlardan hoşnut olur onlar için istiğfar eder ayıp ve kusurlarını örter aralarında geçenler hakkında sukut eder üstünlüklerine itikad ederim .Her türlü kötülükten yana tertemiz olan müminlerin annelerinden razı olurum .

Evliyanın kerametini ve keşiflerini ikrar ederim Ancak onlar Allah'ın hakkı olan şeylerden hiçbir şeye hak sahibi değillerdir Allah tan başkasının güç yetiremeyeceği şeyler onlardan istenilmez . Rasülullah sallAllahu aleyhi ve sellem'in şahitlikte bulundukları hariç Müslümanlardan hiç kimse için cennetlik ya da cehennemlik olduğuna dair şahitlikte bulunmam.Ancak ihsan sahibi kimse için ümid eder günahkar için korkarım. Müslümanlardan hiç kimseyi günahı dolayısıyla tekfir etmem ve onu İslam dairesinin dışına çıkarmam.

Salih olsun facir olsun her yönetici ile birlikte cihadı devamlı ve bu yöneticilerin arkalarında cemaatle namazı caiz görürüm .Cihad Allah ın Muhammed s a v i gönderdiği zamandan bu ümmetin sonuncularının deccal ile savaşmasına kadar devamlıdır Onun ne zalimin zulmü ne de adalet sahibinin adaleti iptal edemez .

Salih olsun facir olsun Müslümanların yöneticilerini Allah a isyanı emretmeleri müstesna dinlemeyi ve itaat etmeyi vacip olarak görürüm Herkim hilafet işini üstlenir insanlar onun etrafında toplanır ve ona razı olurlar o da halife oluncaya dek kılıcı ile onların üzerine egemenlik kurarsa ona itaat etmek farz ona karşı ayaklanmak haramdır .

Bidat ehlini terk etmeyi ve tevbe edinceye kadar onlardan ayrılmayı onlar hakkında zahir ile hükmetmeyi ve iç dünyalarını Allah'a havale etmeyi gerekli görürüm İnanırım ki Dinde ortaya atılmış her bir yenilik bid attir.

İmanın dil ile söylemek azalarla amel etmek ve kalp ile itikad etmek olduğuna itaat ile artıp günahlar ile eksildiğine inanırım İman yetmiş küsur şubedir Bu şubelerin en yükseği La ilahe illallah a şahadet etmek en aşağısı eziyet veren şeyi yoldan kaldırmaktır (Her türlü hata ve kusurdan yana ) Tertemiz olan Şeriat-ı Muhammediyye nin kişi hakkında öngördüğü kadarıyla emr-i maru-f ve nehy-i münker-i vacip olarak görürüm . İşte bu veciz bir akidesir .Söylediklerimiz hakkında Allah vekildir ."

[Dureru`s –Sunniyye 1/29 Resailu'ş-Şahsiyye s.8 ]

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim kendisine rahmet etsin.Ona firdevs cennetlerini nasip etsin...Kabirperestlerle cihad eden ehlisünnet alimlerine selam olsun.

akın13

Kayıtlı Kullanıcı
Burnunun dibinde ;Somali deki Ümmet-i Muhammed-i göremeyen ahmak sürüsünün ben her şeyini sorgularım,Sorgulanmalıda.Vahhabi kral ve avanesi amerikada avrupada gününü gün etsin,Türkiyedeki piyonları onları temize çıkarsın.Zavallı acınası bir durum.

KİMSE NEFSİNİ HAKLI ÇIKARMAK İÇİN AYET VE HADİS-İ ŞERİF SÖYLEMESİN.CAİZ DEGİLDİR.

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Burnunun dibinde ;Somali deki Ümmet-i Muhammed-i göremeyen ahmak sürüsünün ben her şeyini sorgularım,Sorgulanmalıda.Vahhabi kral ve avanesi amerikada avrupada gününü gün etsin,Türkiyedeki piyonları onları temize çıkarsın.Zavallı acınası bir durum.

KİMSE NEFSİNİ HAKLI ÇIKARMAK İÇİN AYET VE HADİS-İ ŞERİF SÖYLEMESİN.CAİZ DEGİLDİR.

iftiranın haram olduğunu bilmiyorsan öncelikle bunu hatırlatmak istiyorum.
Somali için Melik Abdullah'ın yapmış olduğunu yardımları herhalde Türkiyedeki televizyonlardan takip etmiyorsundur...Arapça lisandan anlıyor isen Suudi Kanalındaki bir zahmet haberleri takip et...Ondanda anlamam diyorsan Umre için Suudi arabistan'a gittiğinde ordaki Somaliye Yardım Standlarını gez bakalım Somali için neler yapıyorlarmış...

Bu arada Muceddid İmam Şeyh Muhammeb bin Abdilvahhab'ın akidesini anlatan konu ile senin yazdıkların arasında bir bağ kuramadım.Adam akidesini delillendiriyor sizin söylediğiniz söze bakın '' Kimse nefsini temize çıkarmak için ayet ve hadis söylemesin ''..Yaşın 41 olmuş ama hala ahlakınızı oturtamamışsınız.
Provakasyon olsun diye mi yazdınız.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

İsabetli bir cümle olmuş...Teşekkürler
Evet,isabetli bir cümle olmuş...
Teşekkürler...

akın13

Kayıtlı Kullanıcı
iftiranın haram olduğunu bilmiyorsan öncelikle bunu hatırlatmak istiyorum.
Somali için Melik Abdullah'ın yapmış olduğunu yardımları herhalde Türkiyedeki televizyonlardan takip etmiyorsundur...Arapça lisandan anlıyor isen Suudi Kanalındaki bir zahmet haberleri takip et...Ondanda anlamam diyorsan Umre için Suudi arabistan'a gittiğinde ordaki Somaliye Yardım Standlarını gez bakalım Somali için neler yapıyorlarmış...

Bu arada Muceddid İmam Şeyh Muhammeb bin Abdilvahhab'ın akidesini anlatan konu ile senin yazdıkların arasında bir bağ kuramadım.Adam akidesini delillendiriyor sizin söylediğiniz söze bakın '' Kimse nefsini temize çıkarmak için ayet ve hadis söylemesin ''..Yaşın 41 olmuş ama hala ahlakınızı oturtamamışsınız.
Provakasyon olsun diye mi yazdınız.
Vahabi ve şia İslam aleminin 2 büyük illetidir.Bu 2 illetli grubu iyi tanıyorum.Allah muhafaza Ayet ve Hadisleri kendi sapık düşüncelerine göre tevil ediyorlar.Şia bu konuda vahabilerden daha beter.
Arabistana gittim orada tasavvufa ait kitapcılarda hiç bir esere rastlayamadım.Bu konuyuda temize cıkar,tetikçi kardeşimiz.Birde Yemen savaşı diye gecen 1914 lü yıllarda Vahabi hainlerin ingilizlerle işbirliği yapıp 60 binden fazla Osmanlı Askerini alçakca Şehit edilişlerini nasıl izah edeceksin merak ediyorum.

Ehli Sünnetin İtikattaki mezhepleri belli:Muceddid İmam Şeyh dediğin şahış niye akidesini açıklama ihtiyacı duymuş.Maturudi-yi ve Eşari-yi begenmemiş mi?

Muceddid İmam Şeyh dediğin zavallının reklamını yapmaktan ve kavugunu sallamaktan vazgecin.Unutma - Bir Evliyanın en büyük kerameti talebeleridir...!Muceddid İmam Şeyh ve sapık ibni teymiyenin kerametleri olan uyuşuk talebelerini her konuda görüyoruz.Hristiyanlara dost Müslümana düşman.Irakta ,filistinde,Somali örneginde oldug gibi.Sahi Arabistan tv lerini izliyorsun 20 bin Coni hala arabistan da duruyormu. ?

Ayran Delisi jön Türklerin Arabistan uzantısı olmaktan vazgecin .Bu Vahabilerin insanlıgınan ilgisi yok, bencil ve sapıklar.Provakasyon degil hayatın gercekleri,sen ve senin gibileri uyandırmaya calışıyorum.İki gün arabistan da kalıp kraldan çok kralcı olmanın alemi yok...

akın13

Kayıtlı Kullanıcı
kafir ingilizler ve işbirlikci sapık vahabilerce: Şehit edilen 60 binden fazla Osmanlı Askerine,Mehmetciğin şanlı komutanı çöl kaplanı lakaplı Fahrettin Paşa-ya Allahtan rahmet diliyorum..nur içinde yatsınlar.

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Arabistana gittim orada tasavvufa ait kitapcılarda hiç bir esere rastlayamadım.

ELHAMDULİLLAH.İşte o müslümanların ehli sünnet olduğunun en büyük Delili kabirperest ve diğer müşrik dalalet fırkalarının pisliklerini ulu orta satmalarına izin vermemeleridir.Rabbim ehli dalalete karşı onlara yardım etsin..Kabiperestler hoşlanmasada Rabbimin bir vaadi var...Elhamdulillah Rabbim o kutsal toprakları kabirperestlerden temizledi ve muvahhidlerin denetimine soktu...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Tasavvufa kurban olasıca sapık vehabi seni...
Ehl-i Tasavvuf EHL-İ Sünnet Vel Cemaattir...
HZ MEVLANA,
İMAM-I NAŞIBENDİ,
ABDÜLKADİR-İ GEYLANİ,
MENZİL ŞEYHİ RAŞİD EROL,
ABDÜLHAKİM ARVASİ,
MUHİDDİN-İ ARABİ,
İMAM-I RABBANİ,
YUNUS EMRE,
AKŞEMSEDDİN,
SAİD-İ NURSİ,
SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN,
AHMED EL RUFAİ,
NECİP FAZIL,
ESAD COŞAN...
VS VS HEPSİ TASAVVUF EHLİ,HEPSİ SÜNNİ...
HANGİSİNE TOZ KONDURABİLİRSİNİZ EY İNGİLİZ AJANI SAPIK VEHABİLER...
ALLAH DOSTLARINA ÇATMAKTAN VAZGEÇİN...
ŞEYTANIN OYUNCAĞI OLMAYIN...
ALIN KİTAPLARINI OKUYUN...
İHVANLARIYLA TANIŞIN...
HEPSİ APAK,HEPSİ TERTEMİZ MÜSLÜMAN...
Utanın,kafirin düşmanlığının yanında bidat ehlinin düşmanlığı birlik olmuş...
İşiniz gücünüz nifak olmuş...
Dininizi İSLAM ALİMLERİNE DÜŞMANLIK ÜZERİNE KURMUŞSUNUZ...
YUH SİZE,TÜH SİZE...

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman'ın Dostları ile Şeytan'ın Dostları Arasındaki Fark

Kısa Açıklama:
Bu mükemmel kitapta Allah'ın dostları ile şeytanın dostları arasındaki farkları ve her birinin diğerinden ayrı olan özelliklerini, Allah Teâlâ'nın şu sözü ışığında zikredilmiştir:
"Size, şeytanların kimlere indiğini haber vereyim mi? Onlar, çok günâh işleyen yalancılara inerler. Bunlar, şeytanlara kulak verirler; çoğu yalancılardır. " (Şuarâ Sûresi: 21-23)
Bu âyetler, şeytanın dostlarını açıklamaktadır. Rahman'ın dostlarına gelince Allah Teâlâ onlar hakkında şöyle buyurmuştur:
"Haberiniz olsun ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur; mahzûn olacaklar da onlar değildir. Onlar, îman edenler ve takvaya ermiş olanlardır. Dünya hayatında da âhiret hayatında da müjde onlaradır. Allah’ın sözlerinde hiçbir değişme yoktur. İşte en büyük kurtuluş budur ." (Yunus Sûresi: 62)

.PDF Formatındaki Bu Kitabı İndirmek için(Bu yazıya) SAĞ TIKLA ''FARKLI KAYDET '' DE.
.DOC Formatındaki Bu Kitabı indirmek için(Bu yazıya) SAĞ TIKLA ''FARKLI KAYDET'' DE.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Onun icinmi iraktaki müslümanlari isgal etmek icin Amerikayi parasi ile destekledi. Yemendeki garib müslümanlari ramazanda bombaladi bahreyndeki zulüme yardim etti filistin davasini satti. Birakin ALLAHinizi severseniz. Daha ne yazayim.

akın13

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDULİLLAH.İşte o müslümanların ehli sünnet olduğunun en büyük Delili kabirperest ve diğer müşrik dalalet fırkalarının pisliklerini ulu orta satmalarına izin vermemeleridir.Rabbim ehli dalalete karşı onlara yardım etsin..Kabiperestler hoşlanmasada Rabbimin bir vaadi var...Elhamdulillah Rabbim o kutsal toprakları kabirperestlerden temizledi ve muvahhidlerin denetimine soktu...
Osmanlının Mubarek Şehitleri mahşer günü vahabilerin ve onların oyuncaklarının yüzüne tükürecek.Mezarlık gülü aklını başına al. Vahabiler kirli tarihleri boyunca Müslümanlara zarar vermekten başka ne yaptılar.Osmanlılarla bu kıçı kırık işbirlikçi hainleri birmi tutuyorsun..
Yazıklar olsun.İtikatı doğru olan dogru iş yapar.Tarihe bir bak son bin yılda Osmanlıdan daha düzgün iş yapan bir Devlet var mı.Osmanlının Cihada gittiği yere senin vahabi kral ve yardakçıları Turist olarak gidiyor.
SİZİN KRALINIZ NACİZ POPOSUNU KANARYA ADALARINDA GÜNEŞLENDİRSİN,SENİN GİBİ FUKARALAR TETİKCİLİK YAPSIN.BU ADALET DEGİL.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt