Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaza Başlamak Istiyorum (1 Kullanıcı)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Rabbim yar ve yardımcınız olsun şeytan her daim görevini yapmaya vesvese vermeye devam ediyor onun işi bu güzel kardeşim bende yeni başladım namaza 27 yaşındayım ramazan ayından bu yana kılıyorum çalıştığım için bazen bazı namazlarımda kazaya kalıyor eve geldiğimde kaza ediyorum sizin adınıza sevindim işyerinde de namazınızı kılmanıza müsade ediliyorsa bırakmamak koşuluyla başlayım ilk zamanlar zor gelir çünkü şeytan için kolay yemsiniz irade olarak güçlü olun yılmayın ve her seferinde şeytan sana uymicam sana genilmicem diyin ve dört elle namazınızı kılın çabanızı gösterin baştan bırakırsanız öyle gider kendimden biliyorum
Selametle kardeşim

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
herşeyin hesabını vericez imandan sonra ilk hesap namaz. sonra ölümü düşünmek lazım her an gelebilir. ayrıca cennet derece derece cennete girenler keşke dünyada daha fazla ibadet etseydik diyeceklermiş. ölüm nasihat olarak yetermiş zaten. bunları düşünürsek zaten başlarız yani.

EVET KARDEŞİM BİLİYORUM KABİRDED MAHŞERDEDE İMANDAN SONRA NAMAZDAN HESABA ÇEKİLECEĞİMİZİ AMA BUNU BİLE BİLE KILMIYORUM İŞTE.NAMAZDAN GEÇEN DİĞERLERİNDEN DAHA KOLAY GEÇERMİŞ.İNŞAALH BENDE YARIN ALLAHIM BANA ÖMÜR VERİRSE BAŞLIYCAM

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Rabbim yar ve yardımcınız olsun şeytan her daim görevini yapmaya vesvese vermeye devam ediyor onun işi bu güzel kardeşim bende yeni başladım namaza 27 yaşındayım ramazan ayından bu yana kılıyorum çalıştığım için bazen bazı namazlarımda kazaya kalıyor eve geldiğimde kaza ediyorum sizin adınıza sevindim işyerinde de namazınızı kılmanıza müsade ediliyorsa bırakmamak koşuluyla başlayım ilk zamanlar zor gelir çünkü şeytan için kolay yemsiniz irade olarak güçlü olun yılmayın ve her seferinde şeytan sana uymicam sana genilmicem diyin ve dört elle namazınızı kılın çabanızı gösterin baştan bırakırsanız öyle gider kendimden biliyorum
Selametle kardeşim

ALLAH RAZI OLSUN RÜYAM KARDEŞİM.İSMİNİ BİLMEDİĞİM İÇİN BÖYLE SÖYLÜYORUM KUSURA BAKMAZSIN İNŞALLAH.AALHIM SANADA BİR ÖMÜR BOYU NAMAZINI VAKTİNDE EDA ETMEYİ NASİP EDER İNŞAALAH BANADA EDER İNŞAAH.

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim

Yeri Geldiğinde Işten Atilmamak Için Amirimizden Patronumuzdan çekiniyoruz Ki Bunlar Bir Kul.peki Allahtan Neden Bu Kadar Korkmuyoruz Bize Emrediyor Ben Senin Yaradaninim Namaz Kilacaksin Diye Varmi Bunun ötesi.neden Yarin Sabah Başliyosunuz Yatsida Başlayin Bence.ölümün Ne Zaman Başa Geleceği Bellimi Kefeni Yirtip Gelebilme şansimiz Varmi çok Geç Olmadan Hemen Başlarsiniz Inşallah.bir Besmele çekip Kalkin Oturduğunuz Yerden Abdest Alin Ve Başlayin.çok Sevindim Patronunuzun Işyerinde Izin Vermesine Kaza Namazi Kilmak Zor Gelir Insana.allah Yardimciniz Olsun Hayirli Akşamlar.bir Kitap Var Sabah Namazina Nasil Kalkilir Diye Mutlaka Okumanizi Tavsiye Ederim Ozaman Birakamazsiniz Emin Olun.a.e.o

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim

Yeri Geldiğinde Işten Atilmamak Için Amirimizden Patronumuzdan çekiniyoruz Ki Bunlar Bir Kul.peki Allahtan Neden Bu Kadar Korkmuyoruz Bize Emrediyor Ben Senin Yaradaninim Namaz Kilacaksin Diye Varmi Bunun ötesi.neden Yarin Sabah Başliyosunuz Yatsida Başlayin Bence.ölümün Ne Zaman Başa Geleceği Bellimi Kefeni Yirtip Gelebilme şansimiz Varmi çok Geç Olmadan Hemen Başlarsiniz Inşallah.bir Besmele çekip Kalkin Oturduğunuz Yerden Abdest Alin Ve Başlayin.çok Sevindim Patronunuzun Işyerinde Izin Vermesine Kaza Namazi Kilmak Zor Gelir Insana.allah Yardimciniz Olsun Hayirli Akşamlar.bir Kitap Var Sabah Namazina Nasil Kalkilir Diye Mutlaka Okumanizi Tavsiye Ederim Ozaman Birakamazsiniz Emin Olun.a.e.o

ALLAH RAZI OLSUN İSRANURR KARDEŞİM YARIN BAŞLAMAM GEREKİYO .ALMIŞTI O KİTABI CANIM KARDEŞİM OKUDUMDA.İNŞAALAH YARIN BAŞLIYCAM.TABİKİ ÖLÜM ERAN KAPIMIZDA ECELİN NE ZAMAN KİME GELİCEĞİ BELLİ OLMAZ.SAOL KARDEŞİM DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN BENİ

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim Diğer Forumda Gördüm Başlamişsin Namaza 4 Gündür Kiliyorum Yazmişsin. Inan çok Sevindim Rabbim Daim Etsin. Birdaha Inşallah Seni Bu Yoldan Ayirmasin. Bence Artik Kararlisin Ve Birakmayacaksin. Sakin O şeytanin Vesveselerine Aldiriş Etme Kardeşim. Tekrar Tekrar Söylüyorum çok Mutlu Oldum. Dualarim Seninle Kardeşim. Darisi Tüm Mümin Kardeşlerimizin Başina

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim Diğer Forumda Gördüm Başlamişsin Namaza 4 Gündür Kiliyorum Yazmişsin. Inan çok Sevindim Rabbim Daim Etsin. Birdaha Inşallah Seni Bu Yoldan Ayirmasin. Bence Artik Kararlisin Ve Birakmayacaksin. Sakin O şeytanin Vesveselerine Aldiriş Etme Kardeşim. Tekrar Tekrar Söylüyorum çok Mutlu Oldum. Dualarim Seninle Kardeşim. Darisi Tüm Mümin Kardeşlerimizin Başina

ALLAH RAZI OLSUN DERYA KARDEŞİM BENİM EVETÇOK ŞÜKÜRKÜ RABBİM BAŞADIM VE KILIYORUM HEMDE BÜTÜN NAMZLARIMI VAKTÜNDE KILIYORUM KAZAYA BIRAKMIYORUM.O YÜZDEN ÇOK HUZURLUYUM VE İÇİM ÇOK RAHAT.ARKADAŞLARDANDA TAKTİK ALDIM.SABAH NAMAZINA KALKMAK İÇİN TELEFONU UZAĞA KOYUYORUM MECBUREN KAPAMK İÇİN KALIKIYORUM.11 KEVSER VE 1 FATİHA OKUYORUM VE DUA EDİYORUM.GAYET KOLAY I*OLUYO KALKMAM.İNŞAALAH RABBİM HERKESE NASİP EDER BU GÜZEL DUYGUYU HERKESE.ALLAHA EMANET OL CANIM KARDEŞİM BENİM

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım bende senin gibi bir bırakıp bir başlıyordum ablamın bir arkadaşı ablama söylemiş her rekatta elhamdan sonra birinde felak birinde nas surelerini oku diye ben öyle yapıyorum birde her namazım bittiğinde allahım bir sonraki namazdada seninle olmayı nasip et diye dua ediyorum yalvarıyorum allah yardımcın olsun

yoladevam

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım öncelikle Allah yardımcın olsun
bende ilk kılmaya başladığım zamanlarda sadece nefsime ve şeytana yenik düştüğüm için mesela öğlen namazını kılıyorum ikindi, ya canım istemiyor falan deyip gitmiyordum. bu iş nefsine ne kadar boyun eydiğine bağlı.
namaz tabiki Allah'ın emri üzre yaptığımız bir ibadet, inatla kılıncak birşey değil inanarak ve isteyerek yapılması lazım ama sen örneğin ikindi namazını kılmak konusunda sıkıntı yaşadın kendi kendine şöyle söyle ''nefsim ve şeytan, ben bu namazı size inat, Allah rızası için gidip kılacağım ben sizin mutlu olmanıza izin vermeyeceğim'' ben bunu yaptım ve başarılı oldum.
Allah seninde yardımcın olsun....a.e.o.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
''NEFİSE AĞIR GELEN, KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR.''

Yukarda ki formülü hayatın bütün safhalarında tatbik edebilirsin.Nefsimiz bizim hiçbir hayırlı hizmetlerimizi yapmamızı istemez,engellemek içinde düşüncemize tefrika sokar.Birde küçük günahlardan da kaçınmamız gerekir.

İbadetlerimizi Rabbimizin bizi görüyor düşüncesi ile eda edersek ve bu ibadetlerimizin bize eziyet değil,tatlı bir huzur kattığını ,bu huzurun bütün hayatımıza yansıdığını hissettiğimiz an birşeylerin değiştiğine inanabiliriz.

Azim ve kararlılıkla bu işi yapabiliriz.Rabbimiz yardımcınız olsun ...

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
''NEFİSE AĞIR GELEN, KUL HAKKINDA HAYIRLI OLUR.''

Yukarda ki formülü hayatın bütün safhalarında tatbik edebilirsin.Nefsimiz bizim hiçbir hayırlı hizmetlerimizi yapmamızı istemez,engellemek içinde düşüncemize tefrika sokar.Birde küçük günahlardan da kaçınmamız gerekir.

İbadetlerimizi Rabbimizin bizi görüyor düşüncesi ile eda edersek ve bu ibadetlerimizin bize eziyet değil,tatlı bir huzur kattığını ,bu huzurun bütün hayatımıza yansıdığını hissettiğimiz an birşeylerin değiştiğine inanabiliriz.

Azim ve kararlılıkla bu işi yapabiliriz.Rabbimiz yardımcınız olsun ...

saol kadeşim allah razı olsun

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım bende senin gibi bir bırakıp bir başlıyordum ablamın bir arkadaşı ablama söylemiş her rekatta elhamdan sonra birinde felak birinde nas surelerini oku diye ben öyle yapıyorum birde her namazım bittiğinde allahım bir sonraki namazdada seninle olmayı nasip et diye dua ediyorum yalvarıyorum allah yardımcın olsun

allah senden de razı olsun canım kardeşim benim.inşaalah hiç bırakmadan kılarım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt