Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ne mutlu ramazan ayi geliyor (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
....

....

Bildiğiniz gibi Ramazan ayı çok kazançlı, mânevi kıymetlerle dolu Rahmet ve Gufran ayıdır. Mü'minlerin eline geçen nadir fırsatlardan biridir. Bu mübarek günlerin arefesindeyiz. inşaallah önümüzdeki günlerde Ramazan ayına girmiş olacağız. şimdiden bu mübarek günlere hazırlanmalıyız.

Bugüne kadar beş vakit namazını muntazaman kılamayanlar, diğer ibadetlerini yerine getirmeyenler hemen ibadete başlıyarak Ramazan ayına hazırlansınlar. Ramazan ayından sonra da kulluk görevlerini yerine getirmeye dair kesin kararlarını versinler.

Her ne sebeple olursa olsun günah işleyen, haram ile iştigal edenler hemen tevbe-i istiğfar etsin ve bir daha o hatalara düşmemeye kesin karar versinler. Ramazan ayına günahlardan arınmış, ibadetlere alışmış olarak girelim. Bu minval üzere yaşayacağımıza dair Rabbimize söz verelim.

Ramazan ayında beş vakit namazın haricinde bir de müekked sünnet olan Teravih namazımız, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecemiz vardır. Mü'minler için tam bir göz aydınlığı olarak mübarek Ramazan ayını kendimizi ibadete daha çok vererek geçirelim. Her zamandan daha çok kaza namazı kılarak, Kur'ân okuyarak, mukabele dinleyerek, daha fazla hayır hasenat yaparak geçirelim. Bu yolda bütün tedbirlerimizi alalım.

Oruç ibadeti, riya ve gösterişten uzak olgunluk hayatıdır. Oruç, nefsi terbiye eder. Fenalık hislerini giderir. iradeyi Hakk yolunda kullandırır. Ahlâken yüceltir. Yoksulların hallerini hatırlatır. insanda iyilik temayüllerini canlandırır. Hakk'ın hakimiyeti için insan gayrete sevk eder. Ahiret açlıkları tamamen oruç ile önlenir.

Bugün cemiyetimizde çok duyulan bir ses vardır.
Bazıları diyorlar ki: "Orucu hazım cihazını dinlendirmek ve zayıflamak için tutuyorum." Bu tür sözler tamamen yersizdir. Zira oruç hazım cihazını dinlendirmek, mide dolgunluklarını hafifletmek, kilo vermek gayeleriyle tutulmaz. Böyle oruçları Allah o kişilerin yüzüne çarpacaktır.
Oruç Allah'ın emri olduğu için tutulacaktır. Böyle olursa biraz önce saymaya çalıştığım hususlar kendiliğinden tahakkuk eder. Ama hedef Allah'ın rızasıdır. ibadet bunun için yapılır.

Dünyevi gayelerle, riya ve gösteriş bulaşıklıklarıyla ibadetlerimizi kirlemeyelim.

Ramazan ayı gelmeden önce ayarlanalım. Allah rızası için kulluk yapmaya kesin kararımızı verelim. Ramazan ayı gibi çok mübarek rahmet piyasasını iyi değerlendirelim. Ramazan ayına bir hafta kaladan itibaren hilali gözleyiniz. Hilali görerek Ramazan orucuna başlayınız. Yine hilali görerek bayram ediniz. iftar ve sahur zamanlarını dikkatle takip ediniz. Oruçlarınızı açarken acele etmeyiniz. Sahur yemeğinizi imsaktan önce kesiniz. Oruçlu olduğunuz sürece abdest alırken ağzınıza çok su almayınız. Burnunuza suyu sert çekmeyiniz. Oruç bozacak şeylerden şiddetle kaçınınız. Küçük çocuklarınızı oruca alıştırınız. Ailenizin nafakasını imkanınız nisbetinde bu ayda bollaştırınız. Fakir fukarayı da unutmayınız.
Hasılı oruç ayına hazırlanınız

Alıntı...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Evet hocam ramazan heyacınını hepimiz yaşıyoruz.biliyoruz ki ramazanla birlikte Rabbime daha güzel bir kulluk yapma imkanları doğacak.kazançlarımız bir okadar da artacak.kazanılacak ecrin sevabın.huzurun,Allah a daha yakın olmanın heyacanı bence bu.bağışlanma fırsatlarının belkide mutluluğu
biliyoruz ki her ramazanda daha vazla yardımlaşma daha cok ibadet daha fazla manevi huzru yaşamaktayız
ne mutlu Ramazanın değerini bilipte değerlendirenlere selam ve dua ile kalın

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum mavci
bu guzel katkilarindan icin tşk ederim
allah razi olsun
allah bu ramazan ayindaki hazirliğimizi heycanla yapmayi
ramazan ayini en hayirli bir şekilde gecirmeyi nasip etsin
emeğine sağlik mavci
allaha emanet ol

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ve Aleykumselam Hocam...

Ve Aleykumselam Hocam...

Selamunaleykum mavci
bu guzel katkilarindan icin tşk ederim
allah razi olsun
allah bu ramazan ayindaki hazirliğimizi heycanla yapmayi
ramazan ayini en hayirli bir şekilde gecirmeyi nasip etsin
emeğine sağlik mavci
allaha emanet ol

Herzaman yeni bir heyecan oluyor hocam...
Bu sene daha da heyecanlı olur sanıyorum...
Çünkü çocuklukta yaşadığımız, imrendiğimiz Ramazanlar yeniden geliyor...
Her 33 senede bir aynı zamana denk geliyor ramazan ve hicri ay...

Selam ve dUA ile...

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun ramazani aç olarak değilde nefsimizle mücadele edip ihlasli oruçlara temennisiyle

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı
Ben baya dir girmiyorum siteye yabancimi kaldim ne

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı
Mevlam ramazanin bereketini ümmeti müslümanin üzerine daim kilsin bizler bu rahmet ayini sahabeyi kiram gibi yaşayalim inşallah unutmayalim kuru ekmeği suya iftarda banar ertesi iftara kadar şimdi ise düşünün en azainda yaşamaya çalişalim selametle

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
evet hocam ramazan heyacınını hepimiz yaşıyoruz.biliyoruz ki ramazanla birlikte rabbime daha güzel bir kulluk yapma imkanları doğacak.kazançlarımız bir okadar da artacak.kazanılacak ecrin sevabın.huzurun,allah a daha yakın olmanın heyacanı bence bu.bağışlanma fırsatlarının belkide mutluluğu
biliyoruz ki her ramazanda daha vazla yardımlaşma daha cok ibadet daha fazla manevi huzru yaşamaktayız
ne mutlu ramazanın değerini bilipte değerlendirenlere selam ve dua ile kalın

selamunaleykum
allah razi olsun guzel yorumunuz icin
evet ne mutlu ki ramazanin heycanini yaşayana
allah bu mübarek ayi en guzel bir şekilde gecirmeyi nasip etsin
allah fakir ve muhtaç kişilere de yardim etmeyi nasip etsin amin
allah a emanet olun
selam ve dua ile

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm CAN,
çok şükür ramazana az kaldı.
İNŞAALLAH kul olarak en iyi şekilde orucumuzu ve ibadetlerimizi yapmak nasip olur.
verdiği huzur ise hiçbirşey de yok zaten.
ALLAH a emanet ol güzel kardeşim...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm CAN,
çok şükür ramazana az kaldı.
İNŞAALLAH kul olarak en iyi şekilde orucumuzu ve ibadetlerimizi yapmak nasip olur.
verdiği huzur ise hiçbirşey de yok zaten.
ALLAH a emanet ol güzel kardeşim...

aleykumselam guzel kardeşım
allah razı olsun
o guzel dualarına amın
allah bu mubarek ayı en guzel bır şekılde gecırmeyı nasıp etsın
allah gonlune gore versın
allaha emanet ol

yurtlu

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler ablacım,
ne mutlu öğrencilerine okuldayken din derslerine hiç ilgim olmadı halbuki 1 saatlik bir dersti şimdi işten çıkıp kuran öğrenmeye gidiyorum harıl harıl karanlıkta dönüyorum bazı zamanlar keşke erken yaşta başlasaydım diyorum :(
inşallah RABBİM taz zamanda öğrenmeyi nasip eder bu arada ne hocasısınız bilmiyorum onuda öğrenebilir miyim ?
bu arada öğrencileriniz çok şanslı sizin gibi bir hocaları var sabırsızlıkla onlara bişeler öğretmek isteyen koca yürekli bir hoca emeğinize yüreğinize sağlık
ALLAH razı ve her daim yar ve yardımcınız olsun inşallah
selam ve baki dualarımla
ALLAH a emanet olun hocam...

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Fikirleriniz, bilgileriniz, ve costurmaniz icin Allah C.C cümlenizden razi olsun. Emeginiz karsilik bulsun. Bu konuyu baslatan Gülnisa arkadasimizdan da AllahC.C razi olsun. Nice ramazanlar InsAllah. Amin

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler ablacım,
ne mutlu öğrencilerine okuldayken din derslerine hiç ilgim olmadı halbuki 1 saatlik bir dersti şimdi işten çıkıp kuran öğrenmeye gidiyorum harıl harıl karanlıkta dönüyorum bazı zamanlar keşke erken yaşta başlasaydım diyorum :(
inşallah RABBİM taz zamanda öğrenmeyi nasip eder bu arada ne hocasısınız bilmiyorum onuda öğrenebilir miyim ?
bu arada öğrencileriniz çok şanslı sizin gibi bir hocaları var sabırsızlıkla onlara bişeler öğretmek isteyen koca yürekli bir hoca emeğinize yüreğinize sağlık
ALLAH razı ve her daim yar ve yardımcınız olsun inşallah
selam ve baki dualarımla
ALLAH a emanet olun hocam...

selamunaleykum kardeşim
evet bazen ınsan o ankı zamanın kıymetını bılmez
ben sınıf öğretmenıyım
allah razı olsun o guzel sozlerın ıcın
allah her daım hak yolunda olmayı nasıp etsın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Fikirleriniz, bilgileriniz, ve costurmaniz icin Allah C.C cümlenizden razi olsun. Emeginiz karsilik bulsun. Bu konuyu baslatan Gülnisa arkadasimizdan da AllahC.C razi olsun. Nice ramazanlar InsAllah. Amin

selamunaleykum
hayırlı sabahlar
allah sızden de razı olsun
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
Duygularınız çok güzel Allah razı olsun bende çok heycanlanıyorum ramazanın gelmesinden dolayı ama bi tarafımda buruk yukarıda dediğiniz şeyler en azından orta halli bir insanın ramazana bakış açısı birde diğer tarafı düşünmeden edemiyorum. işsizler fakirler vs. Allahım o kadar üzülüyorum ki... bu ay da bol bol yardım etmeliyiz evet heycanınızı anlıyorum ama bu ay da iftar edecek yemeği olmayan çok insanın olduğunu biliyorum ben kırıkkale devlet yurdunda iken orucunu leblebi ile açan bi arkadaşı duymuştum ve tüm yurtta para topladık yardım ettik. yani bu ay evet heycan verici ama bu ayda diğer günlere nazaran daha fazla yardım etmek gerektiğine inanıyorum.
eyvallah

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
ramazan yaw adı bile güzell.muhteşem bi hava muhteşem bir ay.11 ayın sultanı.inş rabbim nice nice ramazanlar ihya etmeyii,hakkı ile nasib ederr.allaha emanet olun...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Duygularınız çok güzel Allah razı olsun bende çok heycanlanıyorum ramazanın gelmesinden dolayı ama bi tarafımda buruk yukarıda dediğiniz şeyler en azından orta halli bir insanın ramazana bakış açısı birde diğer tarafı düşünmeden edemiyorum. işsizler fakirler vs. Allahım o kadar üzülüyorum ki... bu ay da bol bol yardım etmeliyiz evet heycanınızı anlıyorum ama bu ay da iftar edecek yemeği olmayan çok insanın olduğunu biliyorum ben kırıkkale devlet yurdunda iken orucunu leblebi ile açan bi arkadaşı duymuştum ve tüm yurtta para topladık yardım ettik. yani bu ay evet heycan verici ama bu ayda diğer günlere nazaran daha fazla yardım etmek gerektiğine inanıyorum.
eyvallah

selamunaleykum kardeşım
sıze aynen katılıyorum
heycanımız var bu heycanın ıcınde yardım etmek de var elbet
yedırıp ıcırmek de var
komşusu açken tok olmak yakışmaz kı bızlere
yardımederken kı mutluluk var
paylaşmanın verdığı huzur ve saadet
yorumunuz ıcın tşk ederım
allaha emanet olun

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
ramazan yaw adı bile güzell.muhteşem bi hava muhteşem bir ay.11 ayın sultanı.inş rabbim nice nice ramazanlar ihya etmeyii,hakkı ile nasib ederr.allaha emanet olun...

selamunaleykum
evet onbır ayın sultanı
inşaallah kardeşım
allaha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt