Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Öldürülen militanın babası: Kızıma sahip çıkamadım, üzgünüm (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
kevser.jpg

Polisle girdiği çatışmada ölen Kevser Mızrak'ın (38) cesedini Adli Tıp'tan babası Recep Mızrak teslim aldı.
-Video- Ankara'da önceki gün yapılan hücre evi operasyonundan bir babanın dramı çıktı. Polisle girdiği çatışmada hayatını kaybeden DHKP-C'li Kevser Mızrak'ın babası, kızının cenazesini alırken gözyaşlarına boğuldu.

Multimedya
ZAMAN GAZETESİ [İnternetin İlk Türk Gazetesi]  - Öldürülen militanın babası: Kızıma sahip çıkamadım, üzgünüm

Kevser'e sahip çıkamadım

"Ben Kevser'e sahip çıkamadım; üzgünüm. Öldüğünü televizyondan öğrendim. İçim yandı." diyen Recep Mızrak, çaresizliğini 5 yıl önce yaşanan bir hadiseyi anlatarak dile getirdi. Kızının en son Uşak'ta (F tipi cezaevinde) ölüm orucu nedeniyle rahatsızlandığını belirten baba, "O zaman İstanbul Adli Tıp'tan görevliler geldi, muayene etti. 6 aylık rapor verip, 'kızınızı alabilirsiniz' dediler. Aldık; ama rahat kalmadı." sözleriyle gazetecilere dert yandı. Recep Mızrak, kızının cenazesini almak isteyen Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Derneği (TAYAD) üyesi bir gruba da tepki gösterdi. İstanbul'dan gelip, Adli Tıp Kurumu önünde slogan atarak bekleyen grubun cenazeye katılmasını istemeyen acılı baba, "Avukatlarıyla konuştum. Rica ettim, katılmasınlar diye. Eğer Kevser'i, beni ve annesini seviyorlarsa gelmezler. Polatlı küçük bir yer." dedi.

Ankara'da önceki gün yapılan operasyonda polisle girdiği çatışmada hayatını kaybeden DHKP-C'li Kevser Mızrak'ın cenazesini babası aldı. Baba Recep Mızrak, "Ben Kevser'e sahip çıkamadım; üzgünüm. Öldüğünü televizyondan öğrendim. İçim yandı." dedi. Baba sözlerini şöyle sürdürdü: "Kevser, en son Uşak'ta cezaevinde ölüm orucu nedeniyle rahatsızlandı. İstanbul Adli Tıp'tan görevliler geldi, muayene etti. 6 aylık rapor verip, 'kızınızı alabilirsiniz' dediler. Aldık; ama rahat durmadı."

Kevser Mızrak, Kurtuluş semtinde yapılan hücre evi operasyonunda 2 polisi yaraladıktan sonra ölü olarak elegeçirilmişti. Mızrak, 1993 yılında İzmir'in Hatay semti Halilrıfatpaşa Mahallesi'nde bir hücre evine düzenlenen operasyonda Bernar Satar'la (35) yakalanmıştı. Mızrak'ın üzerinde Rabia Atalay, Satar'ın üzerinde de Salim Atalay adına düzenlenmiş sahte kimliklerin çıktığı operasyonun gerçekleştirildiği hücre evinde ruhsatsız 4 tabanca, bol miktarda patlayıcı madde ve yaklaşık 300 sayfa örgütsel doküman ele geçirildi. İzmir DGM'de yargılanan Mızrak, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Uşak E Tipi Cezaevi'nde bulunduğu sırada 2002 yılında ölüm orucuna başlayan Kevser Mızrak'ın, sağlığının kötüye gitmesi nedeniyle aynı yıl Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararına istinaden "tedavi olması" amacıyla tutukluluğu 6 ay ertelendi. Bu arada sağlığını gerekçe göstererek yaptığı "af başvurusu" reddedilen Mızrak, tedavisinin ardından cezaevine dönmeyince hakkında Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "yakalama" emri çıkartılmıştı.

Keçiören'de Adli Tıp Kurumu'na İstanbul'dan gelen Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Derneği üyesi bir grup da cenazeyi almak istedi. Kızının cenazesinin TAYAD'lılarca alınmasına karşı çıkan baba, "Ben o grubun katılmasını istemiyorum. Avukatlarıyla konuştum. Rica ettim, katılmasınlar diye. Cenazeye gelmesinler." Öldürülen teröristin dayısı Hüseyin Çetin'de TAYAD'lılara "Kevser, 16 yıldır sizindi. Artık bize ve Rabb'ine ait. Mezarını ziyaret etmenizi istemiyoruz" diyerek tepki gösterdi.

Yalçın Kaya
Zaman
12 Aralık 2007, Çarşamba

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ne acııııı
işte şu görüntüleri seyreden insanlar her şeyin anne ve babanda bittigini görürler.sizler çocuklarınızı nasıl yetiştirirseniz,onlar öyle büyür.
RABBIM çocuklarımızı hayırla yetiştirmeyi nasip etsin.amin.

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
acıkı ne acı hemde
rabbım her şeyin hayırlısını versın evladında ananında babanında
allah korkusunu allah sevgisini cocuklarımıza aşılamazsak olucagı bu allah korusun
sonra yanar dururuz
"Ben Kevser'e sahip çıkamadım; üzgünüm. Öldüğünü televizyondan öğrendim. İçim yandı
diye
daha nıce kevserler var kımbılır onları ne şartlar o duruma getırdı

allah islah etsin rabbım kötü düşünceli insanlara fırsat vermesın
daha diyecek bişi bulamıyorum allah islah etsın

Kaan Erdem

Yönetici
ALLAH cc islah eylesin..hidayete erdirsin..selam ve dua ile kalın selametle...

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
Eğitim ve Öğretimi tıpkı bir arabanın gaz ve debriyajı gibi dengede tutmadıkdan sonra ya kalkarken gümleriz yada kalkamadan gümleriz. Her şey aileden başlayarak gelişir. Aile üzerine düşeni zamanında yapamaz veya yapmazsa sonuç işte böyle olur.
Kimde Eğitim-Öğretim ve İnanç olursa o kişi hayatta hüsrana uğramaz.
Bizim ülkemizde 70 milyonu aşkın insan yaşıyor. Binlerce ortak noktamız var. Bu ortak noktaları kullanarak zafere ulaşabiliriz.
Özellikle bu ortak noktaların başında ise inanç fakötürü vardır ki hepsinden daha bağlayıcıdır. İnnemel muminune ihvetün. Muhakkak ki müminler kardeştir. o halde biz 70 milyon kardeşiz.
Gelin kardeşlerimize sahip çıkalım dağa bayıra teröre kurban vermeyelim.
Kurbanlarımız koç olsun boğa olsun ama canımız ciğerimiz kardeşlerimiz teröre teröristlere kurban olmasın...
Hiç kimse domates ekip hıyar biçmemiştir. Ne ekersek onu biçeriz.
Tekrar söylüyorum gelin kardeşlerimize sevgiyle muhabbetle doğruyu güzeli Allah'ı (c.c.) Peygamber'i (s.a.v) ilmi fenni anlatarak sahip çıkalım.

Selametle s.a.

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar kasım abiminde dediği gibi herşey anne babadan kaynaklanıyor aslında .. küçük yaşlarda temeli sağlamlaştırmak lazım .. hakikati anlatmak lazım.. kızıp bağırmakla herşey bitmiyor ... Rabbim bizlere hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip eder inşallah.. aeo

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
selamün aleyküm arkadaşlar kasım abiminde dediği gibi herşey anne babadan kaynaklanıyor aslında .. küçük yaşlarda temeli sağlamlaştırmak lazım .. hakikati anlatmak lazım.. kızıp bağırmakla herşey bitmiyor ... Rabbim bizlere hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip eder inşallah.. aeo

Aleyküm selam kardeş. Allah (c.c.) razı olsun. Amin ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt