Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rabbimin Selamı Üzerinize Olsun (1 Kullanıcı)

ReheL

Kayıtlı Kullanıcı
Foruma geliş sebebim kendim hakkındaki bazı şeyleri yazarak başlayacağım

Öncelikle islamiyette cemaatleri mezhepleri saygı duysamda onaylamayan bir düşünceye sahibim. Benim için islamdaki tek öncül Allah'ın şüphesiz birliği ve Efendimin(s.a.v) onun elçisi ve kulluğudur. Bu hususta büyük alimlerin hepsine saygım sevgim vardır. Herkim islamiyet uğruna bir göz yaşı bir damla ter akıtmışssa, Allah onun iki cihanda yüzünü ak etsin. Lakin o kişiler ne yaptılarsa kendileriyle birlikte götürdüler. Kendi kızına bir faydası dokunamayacak alemlerin nurundan yaratıldığı Efendimin durumunu düşününce "efendi baba" kavramına pek inanasım gelmiyor bu yüzden yolundan gideceğim tek insan vardır oda Hazreti Muhammed (s.a.v) dir. Allah'ım ömür ve vakit verirde aranızda olursam bana bu nazarda bakmanızı isterim özet olarak düşünce bütünlüğüm "Merkezi Muhammediyetçilik"tir.

:a35:

Foruma geliş sebebim; bundan daha önce bir atist forumunda uzun vakitler geçirdim oradaki insanları anlamaya çalıştım, orada onlarla tartışma içine giren müslüma.n kardeşlerimi görünce bende bir iki şey yazayım dedim. Bunun ne büyük bir cahillik olduğunu kayıt olduktan 2 saat sonra anladım. Bu insanların kalpleri katılaşmış değil arkadaşlar, bizzati şahid oldum bu kişilerin "kalpleri yok". Herneyse, onlarla uğraşacak vaktimin ileride rabbim karşısında özrü olamayacağını anladım ve bende kardeşlerimle vakit geçiririm dedim şimdiden hoş buldum
:a12:

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşgeldiniz :)
Fakat islamda mezhepler ve cemaatleri neden onaylamadığınız konusuna merak ettim.s
Ama sadece merak bu konular üzerine tartışmak istemem çünkü
Cemaatlerin faydalarını bir bilseniz neyse artık aramıza hoşgeldiniz tekrar

ReheL

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim şöyle anlatayım onlara gerek yok diye düşünüyorum ben zaten tüm müslümanlar kardeştir birdaha aralarında küçük çaplı gruplara bölünmenin hiçbir anlamı yok zaten saygı duyup gerek görmüyorum dedim :) okadar takılcak birşey değil o tekrar hoş buldum:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt