Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şarap Fabrikasında Çalışmak Caizmidir? (1 Kullanıcı)

Saban_Sahan

Kayıtlı Kullanıcı
Şarap fabrikasında çalışmak caiz değildir. Çünkü bu müessese, İslam'ın kabul etmediği ve kendisiyle amansız bir şekilde mücadele ettiği içkiyi imal eden bir müessesedir. Burada çalışmak Allah'a karşı gelmek anlamını ifade ettiği gibi, insanların ruh, akıl ve bedeni ifsad etmek için çalışmak anlamını da ifade eder. Bunun için Peygamber (sav) içki içeni lanetlediği gibi onu yapanı ve meydana gelmesi için çalışanı da lanetlemiştir. Peygamber (sav) buyuruyor: "Allah, içkiyi, onu içeni, sunanı, satın alanı, satanı, sıkanı ve kendisi için sıkılmasını isteyeni, taşıyanı, kendisi için taşınanı lanetlemiştir."

Şarap fabrkasında çalışmak haram olduğu gibi, İslam'ın yasakladığı her şeyde çalışıp, yardımcı olmak da haramdır.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Şarap Fabrikasında Çalışmak Caizmidir?

Allah razı olsun kardeşim.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Bazen görüyorum yolda üzerinde rakı firmasının reklamı olan arabasıyla marketlere rakı taşıyanları ve yazık size diyorum.Ama o kişiye sorsanız"ben bunu ekmek parası için yapıyorum,kendim içmiyorum ki "der.Bu söz ya da davranışlar ya cahillikten veya yeterince iman etmemiş olmaktan kaynaklanıyor sanırım.

Duaa

Kayıtlı Kullanıcı

sa.kardeşim paylaşımın icin cok sağol allah razı olsun.saban sahan kardeşime katılıyorum aynı düşüncedeyim.yeteri kadar yazmış kardeşim aro.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt