Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şiirler(bakalım beğenecek misiniz?) (1 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Uzun uzun baktı bana bir şeyler ima edermişçesine
Dedim ne oldu bir şey mi diyeceksin?
Dedi hayır
Dedim peki öyleyse niye bana uzun uzun baktın
Dedi sana bakınca cenneti görüyorum.
Ve ben bir kez daha sevdim <3

-------------------------------
Allahım bu nasıl bir hasrettir anlayamadım gitti. Bir insan bir insanı bu kadar mı özlermi bilmiyorum… Ne içimdeki hasret nede ona duyduğum özlemin yangını içimde sönmek nedir bilmiyor. Keşke keşke haykırabilsem senden nefret etsem ama olmuyor ne şu kalbim seni sevmekten vazgeçiyor ne de bu dilim seni sevdiğini söylemekten vazgeçiyor. Fark ettim ki ben sana deliler gibi aşığım. Sen benim her şeyim olmuşsun varlığım diğer yarım. Şimdi öyle bir tufan var ki gönlümde hasretle yanan. Yokluğuna her gün ağlayan ama varlığına BİNLERCE KEZ ŞÜKÜR EDEN.. Ben seni kocaman bi yürekle sevdim. Gözlerim değil yüreğimdi seni gören.. Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin. Her şeye rağmen sevdim seni. Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Duruşunu uyumanı gülmeni kızmanı şaşkınlığını saflığını olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da. Seni severken yorulmadım. Çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün yenilendim. Seninle çoğaldım büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın. Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.

-----------------------------

Uzaktık uzaklaştık aynı şehirde iki yabancı gibiydik
Birbirimizi her gördüğümüzde geçip giden kuşlar gibiydik
Ne selam verdik ne de uzun uzun bakıştık
Sen yoluna devam ettin ben ardından bakmakla yetindim..
Yanından geçerken sana bakmak istedim
Yapamadım o kadar güzeldin ki nazar değmesinden korktum
Seni sevmediğimden değildi yanından geçip gidişim
Helalimsin diyemediğim için ayrıydık
Hiçbir zaman yakın olamadık
Belki de bir ömür olamayacaktık

Benimkisi sadece bir umuttu
Görmek değildi ki yanımda olduğunu bilmekti
Görmeden de sevebilirdi insan
Ben seni gerçek bir yürekle sevmiştim
Öyle de oldu hala seni içimden atamadım
Atmaya da kıyamadım
Seni böyle çok severken kalbimi yerinden sökemezdim
Çünkü kalbimde SEN vardın
Sen bilmesen de sevdiğimi Mevla’m bilir belki kavuşturur bizi.

---------------------------------

Öyle uzak durduğuma bakma sakın.
Bende bilirim yakınında olmayı
Lakin yüreğim elvermiyor sana dokunmayı :)
------------------------------------------

Aşkınla yandım kül eyledim bir su vermedin
Sen yanma ateşlerde diye ben kul köle oldum
Uğruna feda edilecek onca insan varken sana bağlandım
Sen görmedin şu aşığın aşkını çöllerde bitap düştüm
Yine de SEN dedim.

------------------------------------------------

Ömründen vazgeçip sadece senin gözlerine baksam gülüşünle ömrümü uzatsan susma hakkını kullanıp sadece sırf benim için tebessüm etsen inan bütün dünyanın gerçeklerine değişmeye hazırım.Peki ya sen hazır mısın? Değilsen bile hiç tereddüt etme kalbinin sesini dinle ve seni sevene doğru yol al..Çünkü ben öyle yapıyorum...

---------------------------------------

Sustumm..Daha konuşmaya gücüm yok artık..Ne seni sevmeye gücüm var ne de seni sevdiğimi söylemeye..hayat akıp gidiyor işte gözümün önünden...Bense seyrediyorum.Ne gideni geri döndürebiliyorum ne de akıp giden hayatımı durdurabiliyorum..Sustumm...Sadece seyrediyorum..bakmakla yetiniyorum..Gariban gönlüm başka neyle yetinsin ki..Sustumm..Kendime gülüyorum..Seni sevmenin ne kadar yanlış olduğunu düşünüp birde kahkaha atıyorum..Bakma öyle bana ağlamamı beklemiyorsun herhalde..ben zamanında çok ağladım, artık sıra sende..Sustumm...Ve senin gidişini seyrediyorum..Unutma her gidiş bir vazgeçiştir..Sen gittin ve sen bende bittin..

---------------------------------------------

Bilmem bu kaçıncı satır sana yazdığım cümle..Kaçıncı sen yazışım..Elime değen kaçıncı kalemimsin..Ne zaman cümleye başlasam SENle başlıyor kendimi unutuyorum. bilmem bu kaçıncı satır sana yazdığım cümle.. Kaç kez kırıldı kalemim seni yazarken..kaç kez parçalandı yüreğim seni anlatırken ..Oysa anlatmak istediklerim sana olan hislerimi bir kağıda dökmekti.. Şimdi bilmem bu kaçıncı satır sana yazdım cümle Kaçıncı senden vazgeçişim Her kalemi elime aldığımda son diyip yeniden SENİ yazışım..Bitti sanıyorsun her son dediğimde bilmiyorsun seni yazarken kaç kez parçalandı yüreğim kaç kez seni unutmaya çalıştım..Ama olmadı her seferinde sana bir kez daha AŞIK oldum..Ve SENİ ÖLÜRCESİNE SEVDİMM ÖLÜRCESİNEE…

------------------------------------------

Gözlerim sen sen bakıyor bu ara
Her gördüğüm şey sensin aslında
İnsan böylesine kaptırır mı kendini aşka?
Meğer kaptırıyormuş
"Dur" demiyorum kendime..
Çünkü aşkın çoşkusuyla dolup taşıyorum
Seviyorum sebebsiz
Sen varken en mutlu, en güler yüzlü en keyfli ben oluyorum
Ve hayatımdaki herşeyin en'i sensin
En güzel sensin, en tatlı sensin, en anlayışlı sensin
Aslında aşk sensin ve bu yüzden bütün "en"leri hak ediyorsun..

----------------------------------------

üşüdüm...
senin yokluğundan falan değil hava soğuktu.
belkıde sen yoksun diye hava soğuk gelmişti bana.
artık soğuğu bile hissetmiyorum öyle içimi yaktın ki .
üşüyen bedenimi bile ısıtamadım...
üşüdüm...
akşam üstüydü yanlızlığımın bi taraftan ayaz, bi taraftan yokluğun çarpıyordu yüzüme..
rüzgar estikçe yokluğun fark ediliyordu,
bi ara ellerim seni aradı cebime koymakla yetindim yetim kalmış çocuklar gibi,
ve sabahın ilk ışıklarında üşüyüp uyuya kaldığım kaldırımda,
SONSUZA UĞURLANDIM SENİ BEKLERKEN...

----------------------------------

Elbet biter bu gönlümdeki acı sana duyduğum aşk..sevmeyi bilen kalbim seni unutmayıda öğrenir elbet..gönlüm başkasını sevmeye engel değil ya senin olmadığın yerde bi başkası olur..ama hiç biri sen olmaz..

-----------------------------------

Hadi git toparla bana ait ne varsa..geriye baktığımda hiç birşeyim kalmamalı..Ne hüzün kalmalı gözlerinde ne de bana ait bir çizgi. En ufak nefretim bile kalmamalı sende..Çünkü nefretimin bile gidesi yok sana..

NOT: KATREPARE KARDEŞİM PAYLAŞMAMI İSTEDİĞİ İÇİN PAYLAŞIM YPTIM :) KÖTÜ BİLİYORUM İDARE EDİN ARTIK :)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Uzun uzun baktı bana bir şeyler ima edermişçesine
Dedim ne oldu bir şey mi diyeceksin?
Dedi hayır
Dedim peki öyleyse niye bana uzun uzun baktın
Dedi sana bakınca cenneti görüyorum.
Ve ben bir kez daha sevdim

Eh fena değil:a12:
Satırlara bakınca aşk yüreğine damla damla akmış, fenamı işte yüreğin taşlıktan çıkmış...
Öyle uzak durduğuma bakma sakın.
Bende bilirim yakınında olmayı
Lakin yüreğim elvermiyor sana dokunmayı

İffetine hayran kaldım...
Rabbim bu güzel düşüncelerini sonsuza gitmeye vesile kılsın, sana senden olan aşk ile baksın
Can yüreğine sağlık ama ne olur şımarmayasın.. yola devam, satırlar ondan yazan sen ama sözler yürekten...

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Eh fena değil:a12:
Satırlara bakınca aşk yüreğine damla damla akmış, fenamı işte yüreğin taşlıktan çıkmış...

İffetine hayran kaldım...
Rabbim bu güzel düşüncelerini sonsuza gitmeye vesile kılsın, sana senden olan aşk ile baksın
Can yüreğine sağlık ama ne olur şımarmayasın.. yola devam, satırlar ondan yazan sen ama sözler yürekten...

Demeyin öyle..utanıyorum..evdekiler arkadaş çvrem bilmez şiir yazdığmı çok az kişi biliyor bir de siz..ne biliyim ben öyle çok herkese şiir yazıyorm demem..içimde yaşarım herşeyi :) şiir yazsam da ben yazdım demem :) beğenen çok olursa sylerim..öyle işte..:)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Ooo ricam kabul edilmis bakiyorum :)
Yalniz siirler cok mu ASK ediyor ne?
Cok asiksin demek oyle mi?
Demek gozlerinin onundekine iraksin oyle mi?

ASK gelmis kapina, sende benim gibi kendini siire, kaleme vurmussun. Bundan guzel ne ola ki? :)

Takipteyim.
Devam.
Sende benim sayfayi ihmal etme emi?
O guzel yorumlarina ihtiyacim var gul ablam :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Ooo ricam kabul edilmis bakiyorum :)
Yalniz siirler cok mu ASK ediyor ne?
Cok asiksin demek oyle mi?
Demek gozlerinin onundekine iraksin oyle mi?

ASK gelmis kapina, sende benim gibi kendini siire, kaleme vurmussun. Bundan guzel ne ola ki? :)

Takipteyim.
Devam.
Sende benim sayfayi ihmal etme emi?
O guzel yorumlarina ihtiyacim var gul ablam :)

Can kardeşim..ben aslında küçükken çok yazardım..aradan bi baya zaman geçti 10 sene snra tkrar yzmaya bşladım..zaten benim babamda şairlik var o da benim gibi gençken şiir yazmış defteri hala duruyor saklıyor o zamandan beri :) evet aşk oldu farkndayım.. değişik konularda da olacak inşallah :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Asılnda daha çok vardı yazdığm şiirler onlar fıarklıydı lakin cantam kayboldu calndı onun içinde gitti hepsi..bende bi yere not etmemişm öyle kaldı..artık bunlarla idare edin :)

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
üşüdüm...
senin yokluğundan falan değil hava soğuktu.
belkıde sen yoksun diye hava soğuk gelmişti bana.
artık soğuğu bile hissetmiyorum öyle içimi yaktın ki .
üşüyen bedenimi bile ısıtamadım...
üşüdüm...
akşam üstüydü yanlızlığımın bi taraftan ayaz, bi taraftan yokluğun çarpıyordu yüzüme..
rüzgar estikçe yokluğun fark ediliyordu,
bi ara ellerim seni aradı cebime koymakla yetindim yetim kalmış çocuklar gibi,
ve sabahın ilk ışıklarında üşüyüp uyuya kaldığım kaldırımda,
SONSUZA UĞURLANDIM SENİ BEKLERKEN...

En çok bunu beğendim:) Çünkü gönlü aşka düşmüş kimsenin içi hep yanar, dışı her daim zangır zangır titret... Bu kadar mı güzel anlatılır:) Şiirlerinin devamını bekliyorum KatrePare bacımın da dediği gibi takipteyim İnşallah:) Ve sen de lütfen yazdıklarını zayi etme bir yerde biriktir ki böylece ilerde sevgili babacığının şiirleri sende tesirli olması gibi gibi, çocuklarının da karakterlerine ve kimliklerine yön versinler Allahın izniyle:)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Sevdiğimde sensin özlediğim de.. Bi insan bi insanı bu denli çok özler mi? Ben özlüyorum işte. Taa saç diblerinden çekiştiriyor özlemin. Kokuna hasret yaşarken öle seviyorum be seni..

---------------------------------

Unutmak o kadar kolay mı sandın? seni sevdiğimi görmüyor musun be adam? Üstüm başım SENSİN daha neyi düşünüyorsun...İnanmazsan gelde kokuma bir bak :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Allah sevdiğine kavuştursun diyor dilenci bilmiyor ki aşkımız imkansız. Amin desem gelmeyecek biliyorum ama ben yine de olur ya bi ihtimal gelirsin diye AMİN diyorum..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
YasakLandın!! Hep SakLandığın bu KaLpten kovuLdun Sen Isınıp Uyumayı Unut,SarıLıp AğLamayıda Günaydın Gittim...

-----------------

Umurumda Mı ki Bana Verdiğin Acının Süresi,YÜREĞİMDEKİ NEFRETİN BİLE SANA YOK GİDESİ..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Unuttum sandım SENİ..Kalbimin 'SEN'in için attığını unutmuşum..

-----------------------------------

Uykum firarda bu aralar..Seni düşündüğümden değil.Gönlüm göçebe.Yerinde durmuyor ki kalbim :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
En çok bunu beğendim:) Çünkü gönlü aşka düşmüş kimsenin içi hep yanar, dışı her daim zangır zangır titret... Bu kadar mı güzel anlatılır:) Şiirlerinin devamını bekliyorum KatrePare bacımın da dediği gibi takipteyim İnşallah:) Ve sen de lütfen yazdıklarını zayi etme bir yerde biriktir ki böylece ilerde sevgili babacığının şiirleri sende tesirli olması gibi gibi, çocuklarının da karakterlerine ve kimliklerine yön versinler Allahın izniyle:)

Teşekkür ederim canım..Allah razı olsun..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Bir sigara dumanı hatırlatıyorsa beni sana bil ki başka dudakların tiryakisisin SEN!!

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Özledim bugün seni sebep yokken
Öyle böyle değil...
Özlemin çekiştiriyor saç diplerimden!
Zaman duruyor özlerken seni.
Kelimelere dökemiyorum, cümlelere sığdıramıyorum.
Anlatılmaz bir duygu bu.

Dayanamıyorum yokluğuna, özlemine.
‘Gel’ diye haykırıyorum, kalbimin çığlıkları eşliğinde.
Bazen şaşırdım yolumu…
İttim titreyen sehpayı parmak uçlarımla…
Kayboldu bakışlarım titrek mum ışığında
Ve ben öylesine bitkin…
öylesine yorgun…

Sen yokken seni özlemek
Sen varken özlemekten daha az incitti beni.

Sevmemeye yemin etmiştim
Kimseleri kendimden daha fazla sevmeyecektim
Uğruna hiç bir şey feda etmeyecektim.
Ama olmuyor, ol-mu-yor.

Çok severken, çok özlemek…
Sen benim ömrümsün; değersin her şeye
Anlatamam seni bir iki kelimeyle.
Ben hala gözlerinin baktığı yerdeyim

Seni çok özlemiştim
Sen beni unuttun
Bu kalp senin adını yazdı kalbime
Ve bu kalbe kimse giremeyecek
Bu kalpte hep senin adın yazacak
Bunu hiç unutma
AŞKIMSIN SEN BENİM

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Yeryüzünde o kadar pislik var ki tükürsem yüzlerine rahmet yağıyor sanacaklar :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Isyankar olmusuz ha ablam?
Hangi ask seni bu hale getirdi?
Kim sana bunu etti?

Bilmiyorum ama..

Anla iste, biliyorum ben seni :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Isyankar olmusuz ha ablam?
Hangi ask seni bu hale getirdi?
Kim sana bunu etti?

Bilmiyorum ama..

Anla iste, biliyorum ben seni :)

Aman diyim allah korusun..isyankar olmak istemem..öyle bir izlenim verdimse kendime şöyle bir bakmam lazım dikkatli olmam lazım..ben sadece yüreğimden gecenleri kaleme aldım :) Beni nasıl biliyorsun sen aaaa söyle bakalım ? :)

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Sen yokken seni özlemek
Sen varken özlemekten daha az incitti beni.

Yanındayken uzak olmak böyle birşey olsa gerek, insanoğlu tek başınayken bir yerde, yalnızlıktan korkmaz. Ama olur ya etrafı kalabalıktır, o kalabalığın içinde yalnızdır işte o zaman hem korku hem hüzün sarar insanı. Özlem de böyle işte deniz14 bacım sen de yazmışsın ya, "sen yokken seni özlemek/sen varken özlemekten daha az incitti beni" diye. Yokluğunda yoksun işte, gittin dersin alışırsın. Ama varken karşındayken fikirler ve duygular karışıkken anlamıyorken acaaların içinde özlem, yanındayken uzak olana katlanmak işte bu acıtır... Kalemine sağlık :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Aman diyim allah korusun..isyankar olmak istemem..öyle bir izlenim verdimse kendime şöyle bir bakmam lazım dikkatli olmam lazım..ben sadece yüreğimden gecenleri kaleme aldım :) Beni nasıl biliyorsun sen aaaa söyle bakalım ? :)

Estagfirullah o turden bir isyankarlik degil.
Gonlun hircin menekseler gibi, onu ifade etmek istedim.
Takipteyim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt