Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Soruma cevap verebilir misiniz ? (1 Kullanıcı)

kopuk17352

Kayıtlı Kullanıcı
Online oyundaki paralar puanlar vs.. Kul hakkına girer mi başkasından alırsanız.Girerse nasıl ödenebilir ? Cevap verenlerden Allah razı olsun..

gevrey

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm şimdi size bir sorum olacak ALLAH RIZASI İÇİN CEVAPLIYIN şimdi filistin ve ırakta'ki kardeşlerimiz üzerlerine bomba koyup patlatıyorlar yani bir nevi intihar. BU DURUMDA İNTİHAR EDEN BİRİ NASIL ŞEHİTLİK MERTEBESİNE GELİR...

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm şimdi size bir sorum olacak ALLAH RIZASI İÇİN CEVAPLIYIN şimdi filistin ve ırakta'ki kardeşlerimiz üzerlerine bomba koyup patlatıyorlar yani bir nevi intihar. BU DURUMDA İNTİHAR EDEN BİRİ NASIL ŞEHİTLİK MERTEBESİNE GELİR...

CANIM KARDEŞM BENİM.BEN KESİNLİKLE BU CANLI BOMBA DİYE TABİR EDİLEN İNSANLARIN KESİNLİKLE ŞEHİT EDİLDİKLERİNE İNAMIYORUM.CANLARINI ALLAH YOLUNDAMI ŞEHİT EDİYOLAR.CEVAP'I KESİNLİKLE HAIY-R OLDUĞUNA GÖRE BU İNSANLAR KESİNLİKLE ŞEHİT OLAMAZALR.DİĞER İNSANLARIN CANINA KAST EDİYO BU İNSANLAR BİKERE ÖLDÜRDÜĞÜ İNSANLARIN HAKKINIDA ALIYO BİR NEBZE.BEN BU İNSANLARIN ŞEHİT DENİLMESİNE KESNLİKLE KARŞIYIM.CANLI BOMBALIK YAPAN O İNSANLARINDA BEYNİ YIKANIYO BİRAZDA CAHİL OLDUKLARINDAN ONLARI YÖNETEN İNSANLARA KANIYOLAR VE ŞEHİT OLACAKLARIN AİNANIYOLAR.BU BÜTÜN OLAYLARIN ASIL KAYNAĞI CAHİLLİKTEN KAYNALANIYO.BAŞKA BİŞEYDEN DEĞİL.

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
bence paralı oyunlar zaten kumara girer ..buda ziyan ... kul hakkı konusunda ise bir daha yapmamaya öncelikle tövbe etmeli tek çözüm ya paralarını iade etmelisiniz buna imkan yoksa kazandıgınız nisbette sadaka verin ve bir daha da yapmayın .. biliyorsunuz ki helaleşemediginiz kul hakları için hesap günü sizin sevaplarınızdan ona verilecek sevaplarınız yetmezse onun günahlarından yükleneceksiniz ..

selametle

ademakif

Kayıtlı Kullanıcı
Canlı bomba

Canlı bomba

Yapılan araştırmalarda canlı bomba olarak intihar eden insanların beyinlerinin uyuşturulduğu tespit edilmiştir,bu şekilde her ne olursa olsun beyine telkinlerde bulunarak ne yapması gerektiğini kodluyorlar.Bilinçsizce yapılan birşey zannetmiyorum ki insanı cennete götürsün,hepsini bi kenara bırakın sehitlik mertebesine inan insanlar olsalar bunlar ,canlı bomba olarak kimsesiz başı boş ve insanı uyuşturma yoluna gitmezler diye düşünüyorum, davasında haklı olduğunu düşünen o mertebeye kendi ulaşmak ister bence.

ademakif

Kayıtlı Kullanıcı
şans oyunları

şans oyunları

Online oyundaki paralar puanlar vs.. Kul hakkına girer mi başkasından alırsanız.Girerse nasıl ödenebilir ? Cevap verenlerden Allah razı olsun..[/QUOT

Selamün aleyküm.Bence bunun pisikolojisine inmek gerekiyor,şöyleki insan masada para kaybedsiyorsa içinde bulunduğu ruhani durum elbetteki kötü olacaktır,ailesinin ,kendisinin rıskını saçma birtakım oyunlarla yitirmek insanı bu ruhani bunalıma sokar,bu paranın miktarı ile doğru orantılıdır,işin en kötü yanı ise bunun bağımlılık yapması,ilkin kaybedilen paraların miktarı az olsa bile önemsenir ama zamanla miktar çoğalsa da insan kendine engel olamayabilir.Sonuç olarak kumarın,sadece şansa bağlı olarak düzenlenen oyunların her insanda farklı olumsuz etkiler yapabileceği düşünülerek en ufağından bile uzak durmak gerekiyor diye düşünüyorum.İnsan çok zalimdir bugun çok günah v olark nitelendirdiğimz şey öyle oluyorki ilerlyen zamnda legal hale geliyor,bunu biz yapıyoruz,her ne olursa olsun uzak durmalıyız,alışkanlığa dönüşürse günahın küçüğü zamanla büyüğünü getirir mutlaka.Ve farketmeden kul hakkı yemiş ve sonradan bunu farketmiş ve o insana ulaşma şansı yoksa yapılacak şey sanırım allaha tövbe etmektir.Af dilemektir.Selamün aleyküm...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt