Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SÖZ GÜMÜŞSE SÜKUT ALTINDIR (1 Kullanıcı)

Bamcey

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SÖZ GÜMÜŞSE SÜKUT ALTINDIR

allah razı olsun akrdeşimm

Ruzeyne

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ..hayata gecirmek bunlari bu sözleri yasamak gerek...

eliffff

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)s.a.emegıne saglık.a.e.o.B)B)B)

feyzugrafi

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili evindar çok güzel olmuş gönlüne sağlık allah razı olsun bende hz. alinin bir sözünü eklemek istiyorum...

" insan söylediği sözün mahkumu söylmediği sözün hakimidir..."

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı

harika bir paylaşım. dil oyle bir şey ki onunla yücelir insan, onunla aşağılanır insan, önemli olan onu kullanmayı bilmektir. kılıçtan keskin olduğu kadar söz ok gibidir bir kere çıktı mı ağızdan geri dönüşü da yoktur.
çok sevdiğim bir söz var " bir şey bilmiyorsan sus da seni alim sansınlar" lakin olmuyor işte insan fıtratı ya tutamıyor kendini illa bir şeyler bildiğini gösterecek illa ben biliyorum diyecek.
sunnet gereğidir derler birisi sana bir hadise vs. anlatacağı zaman bilsen bile mudahale etme o kişiyi sabırla dinle. bu çok önemlidir, fakat tutamıyoruz aaaa o bu ben bunu biliyorum iki de bir lafın arasına girmeler hatta yok sen yanlış biliyorun şurası şöyle olacak vs. şeyler yapıyoruz. Ey kardeşim sen boyle yaparsan bir daha o insan senle bir şey paylaşır mı?
parçada da belirtildiği gibi bizi tahrik edici sözler söylendi mi susmuyoruz. illa kendimizi savunacağız artık atışmaların ardı arkası gelmez taki birileri mudahale edene kadar.
hz. mevlana buyurmuş ki ," sen ne soylersen soyle karşındakinin anladığını kadar anlaşılırsın" o zaman nedendir bu ısrar. anlamıyorsa zorlamayacaksın. bu dini bilgilerimizi aktarma açısından çok önemlidir. mazallah bir insana islamı anlatımaya çalışırken kendin dinden çıkabilirsin. her sorulana cevap vermek için çabalaba, bilmiyorsan sus daha iyi. insanı dinden soğutmak daha gunah.

ne demişler insan kıyafatiyle ağırlanır, diliyle uğurlanır.

Allah dilimizi kötü kelamlardan muhafaza buyursun.

saygılarımla...

HAZIRANGULU

Kayıtlı Kullanıcı

SÖZ GÜMÜŞSE SÜKUT ALTINDIR

Cok yerinde soylenmis bir soz.
Bos konusmak zarardan baska birsey getirmiyor.
Paylastigin yazida bunu cok iyi ifade ediyor.
Herkesin okumasini tavsiye ederim.

B)B)B)B)B)B)

citos

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun anlatımın için.yaradana emanet olunB)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

citos

Kayıtlı Kullanıcı

citos

Kayıtlı Kullanıcı

ozlemkoybasi

Kayıtlı Kullanıcı

Ellerinize ve yüreğinize sağlık.Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki doğru bildiklerimiz yanlış olarak yanlış bildiklerimiz doğruymuş gibi anlatılıyor ve destekleniyor.Doğru yerde ve doğrıu zamanda doğru bildiklerimizi savunmak için kanuşmalıyız...
Duayla kalın...

cemil cemil

Kayıtlı Kullanıcı

Konuşulacak yerde susmak, :(:(:(

Susulacak yerde konuşmak:mad::mad::mad:

meral cetin

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun bu gibi paylaşımlarınızı hep bekliyoruz B)B)

zahira

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun elinizesağlık kardeşimçok güzel olmuş

nahyama

Kayıtlı Kullanıcı

anlatım bu kadar güzel ve doyurucu olursa herkez ne konuşacağını daha iyi bilir inşallah saol CAN KARDEŞİM

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM aranıza yeni katılıyorum siteniz veyazılımlarınız çok güzel emeklerinize sağlık ALLAH a emanet olun.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ~aliye_aliye, ^Ravza_Nur, ~derya_gulu, ~ADALETIMAHZA, ~gurbetten, ~deren75, ~m_muaz, ~cennet_agaci, ~deryam, ~serife07, ~ayshidayet, ~sevdegonca, ~karamelek, ~sonsuzluga ozlem, ~melez4453, ~sedafazlioglu, ~zeynur, ~hasanbbk, ~sevil1, ~Bamcey, ~Ruzeyne, ~eliffff, ~feyzugrafi, ~kasirga, ~HAZIRANGULU, ~citos, ~ozlemkoybasi, ~cemil cemil, ~meral cetin, ~zahira, ~nahyama, ~eminkms kardeşim,

ALLAH-Ü TEALA (C.C) hepimizden razı olur inşaALLAH. Ömrümüz boyunca az ve öz konuşabilmek duası ile ...

selamünaleyküm

acmesut6

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel bir paylaşım allah (c.c) razı olsun kardeş...

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.ablacığım hayırlı akşamlar bugün sanki bi adım daha anladım bu dünyanın yalan sadece YARADANIN SEVGİSİNİ RABBİM sizlerden razı osun sizleri okadar çok seviyorumki ve okadar mutlu oldumki inan hiç üzülmedim.ellerine sağlık emeğine sağlık ben sustum hamdolsun mutlu sona ermişim:)sizleri rabbim biliyorki çok ama çok seviyorum RABBİME EMANETİNİZ S.A.

mecai

Kayıtlı Kullanıcı

Bu forumu gerçekten çok sevdim. Allah emek veren herkesten razı olsun...
Çok zor bi konu sükut etmek. benimde en büyük zafım diyebilirim. katkısı olacağına eminim bu yazının en azından bana. çok teşekkürler paylaşım için

Selametle...

merall

Kayıtlı Kullanıcı

Malayani denilen boş lakırtı ve gereksiz sözlerden daima uzak kalınmalı. Diline böylesine sahip olan kimseler Allah (c.c.) yanında yüksek makam ve mevki sahibi olur. "Dilim, senden çektiğim zulüm" demiş hal ehli. Manasız sözler, yersiz konuşmalar, dünya veya ahiret için hiçbir yararı olmayan ifadeler ile yalan ve iftiraya yönelik lakırtılar dinimizde kesinlikle yasaklanmıştır. Bütün bu gerçekleri gözler önünde bulundurması gerekli olan her müslüman konuşmalarında doğruluğu ve ciddiyeti esas olarak ele almalıdır. "Şamatası çok olanın, hatası da o nisbette çok olur." demiş atalarımız.
Allah razı olsun ne güzel ne faideli bir paylaşım rabbim cümlemize emrettiği şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt