Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sükür namazi (1 Kullanıcı)

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeslerim,

ben sükür namazi kilmak istiyorum nasil kiliniyor ? yardimci olurmusunuz lütfen

selam ve dua ile

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Şükür Namazı

Insaniz, kuluz. Zaman zaman gerceklesmesini istedigimiz bir sürü dileklerimiz vardir. Bu dileklerimizin bazilari bir kac dakika icerisinde veya yillarca sonra gerceklesmektedir. Hic bikmadan Yaradan'a günlerce, aylarca, yillarca dua ederiz kabul olmasini dileriz. Gerceklesen dileklerimizin gerceklesme zamani ne kadar uzunsa sevincimizde, mutlulugumuz da o kadar büyüktür. Insaniz, beklemedigimiz anda birisinden bir hediye alsak o kisiye tesekkür üzerine tesekkür ederiz.
Peki, insanlara minnettarligimizi göstermeyi iyi biliriz, neden asil verene sükretmeyiz? (Sükür; Rahman'a verdiklerinden dolayi tesekkür.) Sükretmenin tek yolu sükür namazi degil, oruc tutmak, sadaka vermek, namaz kilmak, Allah'i zikir etmek gibi..
Allah yolunda, Allah rizasi icin kilinan iki rekat sükür namazinin verdigi tat, diledigimizin gerceklesmesi kadar huzur ve mutluluk vericidir.
"Allah'im ben istedim sen verdin, hamd olsun."
Iki rekat sükür namazi yeri gelir bir baska muradimizin gerceklesmesine kapi aralar, yeri gelir bin türlü belayi basimizdan def eder, yeri gelir yeni kurulan yuvadan seytani uzaklastirir.

Kilinisi:

1. Rekat

Niyet (Niyet ettim Allah rizasi icin sükür namazi kilmaya)

Tekbir (Allahu Ekber)

Sübhaneke, Euzu Besmele, Fatiha- Zammi Sure

Ruku (Sübhanerabbiyelazim)

Secde (Sübhanerabbiyelala)

2. Rekat

Besmele, Fatiha Suresi, Zammi Sure

Ruku

Secde

Tahiyyat, Salli + Barik, Rabbena

Saga ve sola selam

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardesim allah sizden bin kere razi olsun insallah cok faydali bilgiler verdiniz

allaha emanet olun
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt