Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TAZMİNAT ÜCRETİ (1 Kullanıcı)

himmet

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm sizlere bir sorum olacak sizce işten ayrılan birinin tazminat alması dinimizce uygunmu bu para bizlere harammıdır bilgilendirirseniz sevinirim selam ve dua ileB)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TAZMİNAT ÜCRETİ

merhaba kardeşim bir soru sormuşsunuz uzun bir zaman oldu ben araştırmadan cevap vermek istemedim ve size yazıyorum inş işinize bilgiyi aldığım kaynak güvenilir bir kaynak kısaca tazminat ücreti alınabilir o senin hakkındır zira sen hakkın olmayan bir parayı taleb etmiyorsun ama buna fazi diyenler de var onuda şöyle açıklayalım bir kimse faiz almak gayesiyle parasını devlete yada başkalarına verir sonra ilaveli olarak alırsa malum olduğu gibi faiz olur fakat devlet ikramiyeye müstehak olan kişiye ikramiyesinin bir ksımını peşin hatta bir kısmınıda tahvil süretiyle nadeli ve ilaveli olarak verse ona faiz denilsede bu fazi olmaz dinen faiz değildir alınmasında bir sakınca yoktur hatta bir kimse birine borç verse sonra borçlu olan kişi borcu ile birlikte ona bir hediye verse bu şartsız olmalı bunda bir sakınca yoktur hatta şafii mezhebinde sünnettir alanda allahın indinde mesul değildir..benim söyleyeceklerim bu kadar umarım işinize yarar allaha emanet olun

himmet

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TAZMİNAT ÜCRETİ

Allah razı olsun kardeşim cevabınız beni bilgilendirdi içim rahat etti mesaj kutunuz dolu olduğu için anında mesaj gönderemedim Allah'a emanet olun Allah sizi hiç zorda bırakmasın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt