Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

TESBİH ÇEK BİN SEVAP YAZ (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: TESBİH ÇEK BİN SEVAP YAZ

ALLAH HERKESDE RAZI OLSUN ÇEKILEN TÜM TESBIHLERI KABUL ETSIN...AMIN.[m****[/m****[mail][/mail]

sedat altun

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ÇOK HAKLISIN KARDEŞİM BU ZAMANLARDA DUALARIMIZI EKSİK ETMEMELİYİZ

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ALEYKÜM SELAM ÇEKTİĞİMİZ TESBİHLERİ RABBİM İNŞ.KABUL EDER

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

ABİCİM..ALLAH CÜMLEMİZİN YAPTIĞI İBADETLERİ KABUL BUYURSUN...
ÇALIŞIRKEN ,TEMİZLİK YAPARKEN,YOLDA YÜRÜRKEN...HER KOŞULDA TESBİHAT ÇEKEBİLİRİZ VE BEN TESBİHİ ÇOK SEVİYORUM...
ALLAH RAZI OLSUN..Bİ KEZ DAHA ÖGRENMİŞ OLDUK... SAYENDE...SELAMETLE..B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
ÇALIŞIRKEN ,TEMİZLİK YAPARKEN,YOLDA YÜRÜRKEN...HER KOŞULDA TESBİHAT ÇEKEBİLİRİZ VE BEN TESBİHİ ÇOK SEVİYORUM...

Amin kardeşim, dediğin çok doğru ben mesela otobüste evime işime giderken seyahat ederken bunu sık sık yapıyorum Hem ben huzur doluyorum Hemde Rabbime şükürde sebat ediyorum Allah Kabuul etsin inşAllah Tesbihat asla kalpten bırakılmamalıdır. selametle

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
sadece_eda yazdı:

Amin kardeşim, dediğin çok doğru ben mesela otobüste evime işime giderken seyahat ederken bunu sık sık yapıyorum Hem ben huzur doluyorum Hemde Rabbime şükürde sebat ediyorum Allah Kabuul etsin inşAllah Tesbihat asla kalpten bırakılmamalıdır. selametle

bende öyle abicim sabah işe giderken gelirken hep cebimde şık şıklı tesbihim...
allah kabul etsin...:DB)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
aska mecnun yazdı:
sadece_eda yazdı:

bende öyle abicim sabah işe giderken gelirken hep cebimde şık şıklı tesbihim...
allah kabul etsin...:DB)

Amin ecmain inşAllah

M Taha

Kayıtlı Kullanıcı

B)B) SELAMUN ALEYKÜM DİN KARDEŞLERİM EMEĞİNİZE SAĞLIK... ÇOK FAYDALI BİLGİLER VERDİNİZ. ALLAH SİZDEN VE TÜM MÜSLÜMANLARDAN RAZI OLSUN... KALP GÖZÜNÜZ AÇIK OLSUN... B)B)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah c.c. razı olsun...

demir227

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(c.c.) razı olsun kardeşim. pislik içine batmış şu dünyamızda en büyük destekçilerimiz namaz, zikir ve dua. ALLAH(c.c.)'ın izniyle bu üç ibadeti içten ve eksiksiz yaparsak iki cihanda da sırtımız yere gelmez.

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
sa dostlarım bence bu tesbih işlerini ikinci safhaya hatta üçüncü safhaya bırakalım öncelikle yüce kitabımızı bi 500 kere okuyalım mealini tabi ki bi anlayalım sonra Allahın resulunü bir tanıyalım ne çekmiş neler yaşamış sonra hadislere bakalım Allaha nasıl daha iyi bir kul olabilriz ona bakalım sonra da dostlar gönüller fethedelim islamın güneşi ile işte bunlardan sonra zikredelim hem zikir her zaman her yerde olabilri ama yukarıda dediğim aşamalardan geçmeden 5oo salavat getirirsek bundan yüce Allah ve resulü razı gelir mi onu da bilemem
düşünün dostlar
eyvallahh

aglayan karanfil

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze=3]selamünaleyküm kardeşm..allah senden razı olsun ilk kez duydum bu hadisi..negüzel o na yakın olmak.demek kim ençok salavat getirirse o en yakın.....rabbim hepimize nasip etsn.hakkını helal et kardeşm bu bilgi paylaşımın için.bende sana bi salavat kitapçıgı tavsiye edeym ozaman. Delailünnur........................................yani efendimize ve ashabına selamlar var içinde.ve öyle güzel anlatılmış o duygular..bu konuda herkese yazar tavsiye ederm...aglamadan okuyamayacaksn.....duayla kal kardeşm[/sıze]

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Tesbih Duası

Tesbih Duası

50372-albumler-41-resim282-siyah-inci-tesbih-altinli.jpg

Tesbİh Duasi 'Alâ Rasûlinâ salevât.
"Allâhümme salli 'alâ Muhammediv ve 'alâ âli Muhammed" diyerek salevât-ı şerife getirilir.

Sübhânallâhi vel hamdülillâhi velâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil 'aliyyil 'azîym.
Yüce Allah'ı tesbih ederim. Hamdü senâ Allahü Teâlâ'ya mahsustur. Allah'tan başka ilâh (ibadet edilecek) yoktur. Allahu Teâlâ en yüce en büyüktür. Güç ve kuvvet ancak ve ancak Allah'ındır.

Âyetel Kürsî

E'ûzü billâhi mineşşeytânirracîym. Bismillâhirrahmânirrahîym.
Koğulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim Allâh'ın adıyla.

Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel Hayyül Kayyûm lâ te’huzühû sinetüv velâ nevm lehû mâ fissemâvâti ve mâ fil ard. Men zellezî yeşfe'u 'indehû illâ bi iznih Ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi şey immin 'ilmihî illâ bimâ şâe. Vesi'a kürsiyyühüssemâvâti vel ard. Velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel 'aliyyül 'azîym.
Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir ne de bir uyku. Göklerdeki her şey yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O göklere yere bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O yücedir büyüktür.

Âyetel Kürsî bitince 33 kere " Sübhânallâh " 33 kere " Elhamdü lillâh " 33 kere " Allahü Ekber " diyerek tesbih çekilir veya parmaklar ile sayılır.

Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerikeleh lehül mülkü velehül hamdü ve hüve 'alâ külli şey in kadir.
Allah'tan başka ilah yoktur. O birdir; eşi ortağı yoktur. O her şeye kâdirdir. Gücü herşeye yeter.

Sübhâne Rabbiyel 'aliyyil a'lel vehhâb. *
Ulu yüce ve çok lutfeden Rabbim mükemmeldir.

* Sübhâne Rabbiyel 'aliyyil a'lel vehhâb dedikten sonra ellerimizi açıp duâya başlarız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt