Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

the secret okuyanlar buraya (2 Kullanıcı)

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu kitap hakkında yorumlarınızı sorularınız bekliorum

bildiğimizi bilmediğimizi paylaşalaım bu konu hakkında olurmu??

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı
RE: the secret okuyanlar buraya

arkadaşlar hiçbu kitapı okuyan yokmu

okuyanlar gelsin soracağım sorular var lütfen ama!!!:(

vildana

Kayıtlı Kullanıcı

S.A BEN BU KİTABI OKUYORUM AMA DAHA BİTİRMEDİM.İLK OKUDUĞUM ZAMAN BİR HEYCANLA BAŞLADIM AMA SONRA BİR ANDA BIRAKTIM ŞİMDİ NASIL BİTİRECEM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ASLINDA BİLMİYORUM YANİ ÇOK SAĞLIKLI BİR KİTAP DEĞİL DOĞRU CÜMLEMİ OLDU ONUDA BİLMİYORUM AMA HER ŞEY RABBİMİN İZNİYLE OLUR VE KADER KISMET RIZK OLAYLARI VARDIR BU KİTAP OLUMLU DÜŞÜP BUNLARI DÜZELTECEĞİNİ SÖYLÜYOR.AÇIKÇASI ÇOK YORUM YAPMAMDA DOĞRU DEĞİL.ALLAHA(C.C) EMANET OLUN DUA İLE

A

Arzu_76

Selamün aleyküm

İlk defa duyuyorum.

Dua ile

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

kul irade eder Allahta dilerse yaratır...bukadar!

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar bu kitapa ööyle önyargılı bakmayın aslında bu kitapı islamımızla birleştirisek çok güsel oluyor

öncelikle hiç bir önyargı bulundurmadan okuyun sonrasını tartışarak çözeceğiz değil mi???;)B)

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı

bende ismini birinden duymuştum daha sonra nette çok satanlar listesinde gördüm benim sevdiğim tarzlara benziyor galiba kitabın kendisini görmedim konusunuda sizden duydum inşaallah okurum...

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı

ewet yazan yokmu

ewet arkadaşlar hadi okuyun daha tartışıcaz :D

allaha emanet olun

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar buraya yorum yazmanız için ille bu sayfanın hit inin yüksek olmasımı lazım:?:(

lütfen ama

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.....

"The Secret" kitabı satış listelerinin üst sıralarındaki yerini koruyor... Bu kitabın gerçek sırrı göründüğü gibi "iyi düşün iyi hisset mi?" Sadece bu olsa televizyon programlarının da içinde bulunduğu bu denli büyük bir projeyi kim finanse ederdi, bu kadar reklamını kim yapardı? iyibilgi özel
Kızının verdiği bir kitap ile "sır kafasında çakan" Rhonda Byrne, TV ve kitap projesinde konuşturduğu öğretmenleri topluyor... Mekan ABD... Byrne ise Avusturyalı....
Aslına bakılırsa, bu kitabı ortaya çıkaranlarla insanın tanrılaştığı küresel din tezgahçıları aynı noktadan hareket ediyor. Yoga ve meditasyon şebekelerindeki alternatif din çabası, The Secret ekibinin kutsal kitabı "İyi düşünürsen herşey iyi olur" cümlesinden ibaret olan bir öğretiye hizmet ediyor: Kabala

Kitapta dikkat çeken "iyi düşün iyi hiset" düşüncesinin yanında "Bu sırrı kullan, kader yoktur, Tanrı dediğin içinde, kaderini kendin belirle"... düşüncesi...

Bilindiği gibi bu düşünce New Age/ Yeni Çağ dinlerinin ortak noktası.

Prof. Dr. Şinasi Gündüz dünya üzerindeki 100'ü aşkın New Age akımının "kaderi" sıfırladığını ve bunu yaparken de geleneksel ögelerden beslendiğini anlatıyor ve ekliyor: Bu akımlar geleneğe ters düşmemeye ve tepki toplamamaya dikkat ederek yayılıyor. Bu nedenle yeni bir din olmadıklarını idddia ediyor. Ama yayılış biçimleri ve örgütlenmeleri itibariyle "din"ler... Yayılırken de gizemci teoriler, Tao, Karma felsefeleri, kişisel gelişim, meditasyon grupları, sırlı kitaplar, taşlar, büyü ne sihir nesneleri, astroloji aygıt olarak kullanılıyor."

Prof. Gündüz'ün de belirttiği "The Secret", "Bir Dilek Tut Hayatın Değişsin" gibi kitapların da bu noktada değerlendirilmesi gerekiyor. Secret'ın ön sırrı: New Age dinler... İşte bu yüzden çok satıyor, işte bu yüzden bol keseden reklamları yapılıyor, bu yüzden televizyonlar bu projeye kapılarını açıyor, internet siteleri kuruluyor
"Bu akımların yüzde 90'ı ABD'den yayılıyor" diyen Prof. Gündüz, Bu akımların temelinde Kabala öğretisinin de büyük payı olduğuna işaret ediyor: "Kabala öğretisinin temelinde, cifir ve gizeme dayalı şifreler vardır. Bu şifrelerle insan geleceği ve tabiat kontrol altına alınır ve insan böylelikle yaratıcı olur ve kaderi değiştirebilir bu inanışa göre. Yahudilik temelli Kabala gibi öğretilerin seküler dünyada dinden uzaklaştırılmış insanların yaşadığı manevi boşluğu fırsat bilip empoze edildiği açık. "
Birçok araştırmacı yazar tarafından da Kabalistik fikirlerin daha önce de İskenderiye felsefesi ve Gnostik inançlara ve hatta Pitagorcu, Platoncu, Hint Brahmancı ve Budist fikirlerine benzerlik arz ettikleri kaydediliyor... Bu benzerlikler, bu öğretinin kılık değiştirerek yayılmasına da zemin hazırlıyor...
Genelde Kabalistler arasında iki meyil var: Biri tamamen doktrin ve dogma koluna; diğeri de pratik ve mücizevi harikalar işine koyulmuş durumda. The Secret ve "Bir Dilek Tut Hayatın Değişsin" gibi kitaplar bu ikinci kolun ürünü gibi duruyor. Zaten "Dilek Tut Hayatın Değişsin" kitabının yazarı Gahl Sasson ünlü bir Kabalist. Kitaba önsöz yazan kişi Budist lider Dalai Lama... Kitabın ilk çevrildiği dil ise Türkçe oldu!

The Secret projesinin de içinde yer aldığı New Age öğretilerin Kabala öğretisinin çocukları olduğunu görmek, meditasyon, yoga ve kişisel gelişim çetelerinin nasıl bu kadar hızla ve örgütlü yayıldığını görmek hiç de zor değil aslında... Kabala'ya göre herşey enerjiyle mümkün olabilmekte ve mutlu olabilmemizi saglayabilmekte. Dünyevi yaşam veya yaşamlardan sonra her bir ruh sonunda Tanrıyla birleşmek üzere arındırılması istenmekte...
Sırlarla yaratıclığı ve hayatımızın iplerini elimize almamız salık verilmekte... Sırlara ulaşan kişinin sonsuz bir yaratma ve yok etme gücüne sahip olacağı iddia edilmekte...Yani "Adam Kadmon" (Tanrı İnsan) hedeflenmekte...

Bu ilkelerin hepsi yeni çağ dinlerinin de felsefesi... Felsefe aynı, görünümler farklı. The Secret'ın sırrıyla Adam Kadmon olmaya hazır mısınız? Yazar Rhonda Byrne'nin okuduğu sırlı bir kitaptan aldığı -Kabala beni andı!- keşfettiği sırrı bulmaya... O halde pamuk eller cebe... Gözler yıldızın altı köşelisine...
bilgilerinize.....
s.a

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı

s.a...
Zaten kişisel gelişim denen psikolojik harekatın temelinde "ne istersen yaparsın, başarmak senin elinde" mesajının altına gizlenmiş haşa "ALLAH'a teslim olup ta ne yapacaksınız kendi kaderinizi kendiniz çizersiniz" gibi sinsi bir zehir akıtılmakta insanların kalblerine.

Aslında ben bu kişisel gelişi adı altında yayınlanan kitaplardan uzak durulmasından yanayım. Nerdeyse insanlara "kendi nefsinizi ilah edinin ona tapının, ben... ben... ben... diye zikredin mutlaka başaracaksınız" diye telkinler içeriyor hemen hemen hepsi.

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı

ta_mer yazdı:
arkadaşlar bu kitapa ööyle önyargılı bakmayın aslında bu kitapı islamımızla birleştirisek çok güsel oluyor

öncelikle hiç bir önyargı bulundurmadan okuyun sonrasını tartışarak çözeceğiz değil mi???;)B)

s.a...
kitab islamdan bihaber...
dikkatli okunduğunda
tamamen islama terstir....
sizislamla birleştirmeyi düşünüyorsunuz...
galiba kitabı okumadınız....
eğer okuyup bu yorumu yapıyorsanız....
sizi esefle kınıyorum...ve daha dikkatli okumanızı
tavsiy ediyorum....

ta_mer

Kayıtlı Kullanıcı
:(

:(

yha şimdi biz tam olarak ters olan bölümlerini atacağız tabi...
bide bardağın dolu tarafından bakmak var

yani önyargılı davranıyorsunuz!

"dua edinki kabul edeyim"

yani bi nevi bunu gerçekleştiriyoruz
ama namazdan sonra ellerimizi acarak değil
tefekkür(düşünerek) ederek dua ediyoruz
yani "şunu istiyorum" dediğiniz zaman allah onu duyuyor ve inancınıza göre kabul ediyor...

yinede siz bilirsiniz...

ben bi kaç kere denedim.oldu

ve Allah'a şükrettim...

Allah'a emanet olun

sselcukk

Kayıtlı Kullanıcı
oncelikle fatma-zehra arkdasımdan allah razı olsun bu kıtabı benım cevremde bıcok mumın kardesım ve aılemden ınsanlar okuyup etkısı altında kaldı.baslarda bende etkısı altında kalmadım degıl fakat sonrasında bu kıtabın dını yonunu arastırmaya basladım bu konu hakkında bırcok yorum okudum fatma-zehra arkdasımın yazmıs oldugu yorumlar gercegın ta kendısıdır. oncellıkle sız mumın kardeslerım sunu bılmelıdırlerkı allah ınsana ıstedıgı herseyı verır fakat verdıgın seyın bızı mutlu edıp etmeyecegını hıcbır zaman bılemeyız onu bılen yalnızca allahtır bu nedenle sırrı okuyupda hayal ettıklerı seyler gercek olanlar bı nevı
hayatın sırrını cozduklerını zannedıyorlar ve bır anda kalplerınde allah ınancı azalmaya baslıyor bunu yaratan duygu ıse ıstemeden de olsa "ıstedıgımız bır dılek gercek olunca aa kıtap dogru soyluomus artık herseye sahıp olabılırım duygusunu yasatmasıdır bu duygu ınsanda allah ınancının zayıflamasına yol acmaktadır kıtabın yazılıs amacı tamamen bundan
ıbarettır." bu nedenle egerkı bısey ısteyeceksek kesın yargılar kullanmaktan ote( kı kıtapta bunu soyluo hayalınızı tamamen kesın ve net olarak gorun dıyor (cok tehlıkelı!!) ) herzaman ve her kosulda allahdan bızım ve tum mumın kardeslerımız ıcın en hayırlısını ıstemelıyız. allah bıseyı cok ıstersek onu bıze verır fakat hersey hayırlısını bılen odur. allaha
emanet olun arkdaslarm

kktcuzim

Kayıtlı Kullanıcı
Okudum ve yorumluyorum..

Okudum ve yorumluyorum..

S.A.
Arkadaşlar okudum kitabı dvd sinide izledim.Olaya şu açıdan bakıyorum.
1.Madem onlar istiyor doğa evren artık neyse adı veriyor..ölmemeyi istesinler zira işleri zor :) tabi bu işin mizahi yönü ancak bu konuya birde şu açıdan yaklaşılması taraftarıyım.
Biri fal bakıyor..falda diyor ki "yarın bi haber alacaksın..3 güne kadar toplu para alacaksın .bu hafta ağır hasta olacaksın"
fal baktıran ertesi gün bi haber alıyor..3 gün içinde toplu haber ve o hafta ağır hastalık..
Fal baktıran diiyorki.."adam ne söylediyse çıktı!! bildi vs."
şimdi bu fal baktıran kişi Allah'ın "Gaibi sadece ben bilirim" ifadesine "YALAN!! aha bu falcıda biliyor" demiş oldu..İmanını kaybetti..artı başkalarını da teşvik etti..onlarında imanını kaybetmesine vesile oldu..
Bakın şeytan neler tasarladı..ve sonuç neler oldu..pekiii diyeceksiniz ki "adam ne söylediyse olmuş..fal baktıran naapsın.."
Hepimiz bir sınavdayız.Rabbul Alemin o adamı öyle bir sınav ettiki..Falcının dediklerini doğru çıkardı yada doğru çıkacak şeyleri falcıya söyletti.
Ve hadii kul olarak imtihan sonucu.: 0 Kaldı.
Bu örnekte çok fazla paradoks olabilir..denebilirki "fal baktırdı..zaten ağır bi günah değilmi.." vs. devam eder gider bu liste..benim anlatmaya çalıştığım şu
4 yada 40 yada 4 milyon imansız Rabbul Aleminin biz O na iman edenler için düzenlemiş olabileceği bi sınavda "Ali parasının 3/2 siyle ekmek aldı..veliye 30 tl borç verdi....." gibi sınav sorusundaki aliyi veliyi oynuyolar..onlar zaten bitmiş..unutmayın dünya kafirin cenneti..Allah onlara 100 milyon dolarlık ev vermiş olabilir..istediklerini düşündükleri an "OL" demiş de olabilir..Takdir O'nun..
Lütfen aklımız başımızda düşünelim nefsi isteklerimizin olabilirliği gibi bi ihtimal yüzünden imanımızı kaybetmeyelim.Sınavdan SIFIR Almayalaım.Nacizane fikrim.Saygılarımla.

gönül saray

Kayıtlı Kullanıcı
muhammed bozdağın istemenin esrarını okuyan varmı arkadaşlar.harika bir kitap.insanın
hayatını değiştiriyor.secret ta neymiş

aşksal

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Arakadaşlar, "secret" adlı kitap tamamen yapay bir "din" olan spiritizmin(ruhçuluk) öğelerini içerisinde barındıran ve kişiye farkında olmadan bilinçaltı telkinleri enjekte eden ve tahmin edilemeyecek kadar tehlikeli bir harekattır. Spiritizm ve tüm benzeri öğretiler dinden yeterli tatmini alamayan kişilerin içindeki "manevi" boşluğu doldurmaya yöneliktir. Özellikle bu tür harekatın etkin olduğu bölge tüm batı dünyasıdır, zira spiritizm batılı gibi akledenlere hitab eder, çünkü batı dünyası hristiyanlıktan yeterli doyumu alamamış ve büyük bir ruhsal boşluk içerisindedir. Bu konu hakkındaki bilgilerimi ilerleyen günlerde paylaşmak niyetindeyim. Saygılarımla...

16bib16

Kayıtlı Kullanıcı
the.secret gercekten mükemml bi yaşam biçimi bence bi gurup kurmalıyız sorusu olan varsa yanıtlayabilirim

16bib16

Kayıtlı Kullanıcı
the.secretle ilgili tüm sorularınızı yanıtlayabilirim

burakg

Kayıtlı Kullanıcı
merak ettiklerimi soracağım ama siz sitede yoksunuz zannedersem uzun zamandır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt