Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Toplumun Kuran'ı devre dışı tutmasının sonucu (1 Kullanıcı)

El-Cabbar

Kayıtlı Kullanıcı
Din adamları türedi dini yaşatmak için kendilerini görevli ilan edip makamlar, itibarlar ve maaşlar edindiler. Halbuki Peygamberimiz dahi Kuran'ı Türkçe açıp okursak göreceğiz ki gönderildikleri kavimlere "ben sizden hiçbir ücret istemiyorum" dediklerine şahit olacağız.

Öyleyse nedir bu günümüzdeki saçmalık? Evet günümüzdeki saçmalık diyorum. İmam, Müezzin ve Müezzinin çırağı günde 15 dakika Arapça dua ile iş mi olur? Evet hayaldi gerçek oldu Atam artık birde camilere temizlikçisi vesaire de alınacakmış artık daha da iyi oldu zaten camilerinde ne kadar temiz olduğunu iyi biliriz iyi ..

Eğitim sisteminde yapılan değişikler ve bir takım kuruluşlara eşit hakların tanınması konusunda bir takım zıt görüşler oluşmuş bulunmakta ancak eşitlik sağlamalıyız ama bundan evvel doğruluğu sağlamamız gerekir bu kurumun verdiği eğitim ne kadar doğrudur?

İmam hatip eğitimi din eğitiminin yanında normal liselerde öğretilen bilgilerin öğretildiği bir kurumdur denilmektedir ancak din bilgisini nasıl öğretiyor ona biraz değinmek istedim.

İşte din adı altında verilen dersler:

Kur’an-ı Kerim

Hitabet ve Mesleki Uygulama
Tefsir
Hadis
Siyer
Fıkıh
Karşılaştırmalı Dinler Tarihi
İslam Tarihi
Kelam
Temel Dini Bilgiler

Gördüğünüz üzere Kur’an eğitimi verdiğini iddia eden bir öğretim kurumunda öğretilen din ile ilişkili dersler bunlardır.
Kur’an de diyor?

21- Enbiya - 10. Andolsun, size öyle bir kitap indirdik ki sizin bütün şeref ve şanınız ondadır. Hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız?

O zaman verilen diğer dersler de neyin nesidir?

Peygamberimiz şu hadisi buyurmuştur diyenlere ;

69 - Hakka - 44,45. Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı, mutlaka onu kudretimizle yakalardık.

Peygamberimize gelen Vahiylerin tümü Kuran'dır kendisi ilave yapmamıştır elleriyle ağızlarıyla insanlar uydurup bu Allah katından demişlerdir diyemedik diyemedik çünkü Kuran Arapça , Hadisler(sonradan çıkan sözler) Türkçe okunur ! Neden = Anlamak için..

12- Yusuf 2. Biz onu, akıl erdiresiniz diye Arapça bir Kur’an olarak indirdik.

3 - Ali İmran Suresi 86. İman ettikten, Peygamberin hak olduğuna şahitlik ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra inkâr eden bir toplumu Allah nasıl doğru yola eriştirir? Allah, zalim toplumu doğru yola iletmez.

Düşünmeniz dileğiyle. (Selametle ..)

Şimdi şunu da yazayım sonra çıkıpta Kuran'ı okumaksınız Kuran da şu yok demeyin çünkü Kuran bilmediğiniz şeyin ardına düşmeyin der.

1. Kıyam ruku, secde ( bakara 238, bakara 43, ali-imran 43, hac 26, tevbe 112)
2. Abdest ve boy abdesti ( maide 6, nisa 43) (arkadaşım abdestin Kuranda geçtiğinden habersizdi.)
3. Kıbleye dönmek ( bakara 115, 144, 149-150)
4. Kıyafet, temizlik ( araf 26,31)
5. Namaz vakitleri
(sabah namazı : nur 58, hud 114 isra 78)(akşam namazı: nur 58, isra 78)(vusta orta namazı: bakara 238)

Bakan görecek Kuranda daha neler var neler..

En'am 38: (...) Biz hiçbir şeyi o kitabın dışında bırakmadık. (...)

Anlayacağımız o ki İslam dini adına hükümlü ne varsa içinde yer almaktadır. Sonradan uydurulmuş geleneklerin olmamasına şaşanlar olur arada elbette içinde yazanlar ve onlara gelecek ile vaad edilenler hoşlarına gitmeyebilir ancak Allah af edendir ve vaadlerinin tümü gerçektir !

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm
Ellerinize sağlık. Allah celle celalüh razı olsun...
Okudukça ne kadar da çok eksik olduğumu
ne kadar da cahil kaldığımı anlıyorum.
Rabbimiz daha çok okuyup doğru anlayanlardan
anlayıp uygulayanlardan eylesin. amin.

selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt