Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uzadıkça kısalan şey nedir ? (1 Kullanıcı)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Uzadıkça kısalan şey nedir ?

İPUCU:Soyut bir şeydir.Hepimiz şu anda yaşıyoruz.

cihansenlik

Kayıtlı Kullanıcı
Ömürdür Ömür uzadıkça hayatta yaşam ile ölüm arasındaki süre kısalır gün gelir önce gücün ardından emeklerin erir gider zamanla aklın kaybolur vücudun kurumaya başlar avurdun içine çekilir, ve gözdeki perde yırtılır hakikati görmeye başlar, her geçen gün yaptıkların gözünün önüne gelir bu dünyada Allah için ne yaptın neler kazandın neler kaybettin daha diri iken bunun hesabı ile uğraşırsın, ağlarsın ama elinden bir şey gelmez ve ansızın ayaklarından ellerine kadar kaskatının kesildiğini hissedersin, ve soluk alış verişlerin yavaşlar artık bu dünyadaki herşey gözünde kaybolur karşında senin canını bedeninden yavaş yavaş alan bir şey var önce ayakların kıvrılmaya başlar acıyla kıvranır kırılacakmış gibi burkulan ayaklarından kafana kadar saçlarının arasından tel tel canının çıkışını seyredersin ve karşına iyi isen yakışıklı yada güzel birisi çıkar fakat kötü isen vay haline karşına çok kötü bir suret belirir ve o gün cennet yada cehennem müjdesi ile müjdelenirsin ve kabre girene kadar cesedini takip edersin ardından tabutuna sarılır götürmeyin onu bakın ben hayattayım dersin ama kimse seni duymaz, görmez sen tabuta baskı yaparsın ama cansız bedenini taşımakla meşguldür insan oğlu, aldırmaz bile bu yüzdendir ki tabut birden ağırlaşır insanın omuzuna ağır bir yük biner taaki cansız beden toprağa girene kadar, ama Ruh.......... onun akibeti ne olur bilinmez...... kabirde neler yaşıyor kıyamete kadar geçen sürede neler yaşayacaktır kimbilir....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ömür ve HAYAT...mı?

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Somut olmasi imkansiz ve ipucu degilde sanki direk ipinsonu gibi bir sey olmus bu :D
Cevabi soylemissiniz ama, ben de dusunmustum.

Hayat ve Omur :D

cihansenlik

Kayıtlı Kullanıcı
sayın melek 4545 ben zaten cevabını verdim. yaklaşmadım hali hazırda basit bir soruyu açıklayarak cevablamak istedim Teşekkürederim :)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, aslında günahlarımızı uzatmamak lazım.Zira ömür kısaldıkça o, tevbe etmedğimiz müddetçe uzamaktadır. :a35:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt