Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

VÜCUDUMUZ NE KADAR EDER???? (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kimyagerin araştırmalarına göre insanın değeri
komik denecek kadar düşük olup âdeta sudan ucuzdur.
Çünkü vücudumuzda

1-yedi kalıp sabun üretebilecek kadar yağ,
2-orta boy bir çivi yapacak kadar demir,
3-ancak bir kahve fincanını dolduracak kadar şeker,
4-küçük bir tavuk kümesini boyayacak kadar kireç,
5-iki bin kibriti yakacak, ya da ufak bir topun atımına yetecek kadar fosfor bulunmaktadır.
Madde itibarıyla bu kadar ucuz olduğu halde tek bir organını bile dünyalara değişmeyen insan, kendisine verilen bu değerin kıymetini bilmeli ve yine kendisini kainatın dilenciliğinden kurtarıp, bütün mahlukatın en şereflisi olarak yaratan Zat’a karşı şükür ve kulluk vazifelerini yerine getirmelidir. Aksi takdirde gerçek değeri günün birinde kokuşmaya ve çürümeye mahkum birkaç kilo et, bir miktar kan ve bir yığın kemikten ibaret kalacaktır.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
RE: VÜCUDUMUZ NE KADAR EDER????

RAHMAN SURESI
1.Rahman (olan Allah)
2.Kur'an'ı öğretti.
3.İnsanı yarattı.
4.Ona beyanı öğretti.
5.Güneş ve ay (belli) bir hesap iledir.
6.Bitki ve ağaç (O'na) secde etmektedirler.
7.Gökyüzü, Onu da yükseltti ve mizanı koydu.
8.Sakın mizanda 'haksızlık ve taşkınlık yapmayın.'
9.Tartıyı adaletle tutup-doğrultun ve tartıyı noksan tutmayın.
10.Yere gelince, onu da (yaratılmış bütün) varlıklar için alçalttı-koydu.
11.Onda meyveler ve salkımlı hurmalıklar var.
12.Yapraklı taneler ve güzel kokulu bitkiler.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.EVET ESFELİ SAFİLİNDEN ALAYİ İLLİYİNE KADAR AŞAMA AŞAMA DEĞERİ DEĞİŞİR İNSAN VÜCUDUNUN.A.E.O.B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.EVET ESFELİ SAFİLİNDEN ALAYİ İLLİYİNE KADAR AŞAMA AŞAMA DEĞERİ DEĞİŞİR İNSAN VÜCUDUNUN.A.E.O.B)

AMIN ALLAH CÜMLEMIZDEN RAZI OLSUNB)B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
Bir kimyagerin araştırmalarına göre insanın değeri
komik denecek kadar düşük olup âdeta sudan ucuzdur.
Çünkü vücudumuzda
1-yedi kalıp sabun üretebilecek kadar yağ,
2-orta boy bir çivi yapacak kadar demir,
3-ancak bir kahve fincanını dolduracak kadar şeker,
4-küçük bir tavuk kümesini boyayacak kadar kireç,
5-iki bin kibriti yakacak, ya da ufak bir topun atımına yetecek kadar fosfor bulunmaktadır.
Madde itibarıyla bu kadar ucuz olduğu halde tek bir organını bile dünyalara değişmeyen insan, kendisine verilen bu değerin kıymetini bilmeli ve yine kendisini kainatın dilenciliğinden kurtarıp, bütün mahlukatın en şereflisi olarak yaratan Zat’a karşı şükür ve kulluk vazifelerini yerine getirmelidir. Aksi takdirde gerçek değeri günün birinde kokuşmaya ve çürümeye mahkum birkaç kilo et, bir miktar kan ve bir yığın kemikten ibaret kalacaktır.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:

ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN!

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

S.ALEYKÜM ABLACIM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ELİNİZE,EMEĞİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI..YA İŞTE MADDEYE VURACAK OLURSAK İŞİ BU KADAR ACİZİZ,BU KADAR FAKİRİZ..AMA BİR DE KİBİRLENİŞİMİZE BAKARSAK SANKİ ACİZ DEĞİLİZ,SANKİ BİRŞEYE MUHTAÇ DEĞİLİZ..AMA RABBİM BU BASİT GİBİ GÖRÜNEN MADDE YIĞININA(İNSANA)O KADAR BÜYÜK MANALAR YÜKLEMİŞ Kİ BUNU ANCAK TEFEKKÜR ETTİKÇE ANLAYABİLİYORUZ..RABBİM BİZLERE VERDİĞİ BU CİHAZATLARI SADECE VE SADECE KENDİ YOLUNDA KULLANMAYI,RIZASINI KAZANMAK UĞRUNDA HARCAMAYI NASİB ETSİN..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
S.ALEYKÜM ABLACIM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ELİNİZE,EMEĞİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI..YA İŞTE MADDEYE VURACAK OLURSAK İŞİ BU KADAR ACİZİZ,BU KADAR FAKİRİZ..AMA BİR DE KİBİRLENİŞİMİZE BAKARSAK SANKİ ACİZ DEĞİLİZ,SANKİ BİRŞEYE MUHTAÇ DEĞİLİZ..AMA RABBİM BU BASİT GİBİ GÖRÜNEN MADDE YIĞININA(İNSANA)O KADAR BÜYÜK MANALAR YÜKLEMİŞ Kİ BUNU ANCAK TEFEKKÜR ETTİKÇE ANLAYABİLİYORUZ..RABBİM BİZLERE VERDİĞİ BU CİHAZATLARI SADECE VE SADECE KENDİ YOLUNDA KULLANMAYI,RIZASINI KAZANMAK UĞRUNDA HARCAMAYI NASİB ETSİN..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..

AMIN AMIN AMIN RECEB KARDES!SANA KATILIYORUM,BAZEN KENDIMIZI BISEY ZANNEDIYORUZ,
HATTA BAZILARI (HA$A)KÜCÜK DAGLARI BEN YARATTIM DER GIBI DAVRANIYOR,CEVREMDE BÖYLE BIRKAC KISI VAR COK ACIYORUM COK ÜZÜLÜYORUM NEYSE KI BU KISILER PARMAGIMLA SAYACAGIM KADAR.GENELI BILINCLI INSANLAR.COK SÜKÜR YENI NESIL DAHADA BILINCLI YETISIYOR INSALLAH.ALLAH ONLARI YETISTIRENLERDEN RAZI OLSUN.

KARDES BU ARADA ANKARA COK ZOR DURUMDA!INSALLAH RABBIM DUALARINIZI KARSILAR.
COLUK COCUGUN YÜZÜ SUYU HÜRMETINE YASLI NINE DEDELERIN DUALARI HÜRMETINE RAHMETINI YARDIMINI ESIRGEMEZ.RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN.

Sabrinnisa

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABLACIM.ALLAH(C.C.)RAZI OLSUN SİZDEN.RABBİM EMANAETİNİ KABZETMEK ZAMANINA KADAR BİZLERİ EMANETTE EMİN KILSIN.O ZAMAN BU BEDEN ÇÜRÜYÜP GİDECEK,ASIL OLAN RUH KALACAK.SEKERATI MEVTTE HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.AEOLUN

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:

AMIN AMIN AMIN RECEB KARDES!SANA KATILIYORUM,BAZEN KENDIMIZI BISEY ZANNEDIYORUZ,
HATTA BAZILARI (HA$A)KÜCÜK DAGLARI BEN YARATTIM DER GIBI DAVRANIYOR,CEVREMDE BÖYLE BIRKAC KISI VAR COK ACIYORUM COK ÜZÜLÜYORUM NEYSE KI BU KISILER PARMAGIMLA SAYACAGIM KADAR.GENELI BILINCLI INSANLAR.COK SÜKÜR YENI NESIL DAHADA BILINCLI YETISIYOR INSALLAH.ALLAH ONLARI YETISTIRENLERDEN RAZI OLSUN.

KARDES BU ARADA ANKARA COK ZOR DURUMDA!INSALLAH RABBIM DUALARINIZI KARSILAR.
COLUK COCUGUN YÜZÜ SUYU HÜRMETINE YASLI NINE DEDELERIN DUALARI HÜRMETINE RAHMETINI YARDIMINI ESIRGEMEZ.RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN.

ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ABLACIM GÜZEL DULARINIZA BÜTÜN SAMİMİYETİMLE AMİN DİYORUM..RABBİM RAHMETİNİ ÜZERİMİZDEN EKSİK ETMESİN..HEPİNİZ,HEPİMİZ BU YÖNDE DUA EDELİM İNŞAALLAH..AMA BİZ BELKİ DAHA DA FAZLASINI HAKEDİYORUZ..İNSANLAR KULLUK VAZİFESİNİ UNUTMUŞ Bİ DURUMDA MALESEF..VE GÖRÜYORUZ Kİ RABBİM YAĞMUR GÖNDERMEYİNCE HEPSİNİN AKLI BAŞINA GELİYOR,DUAYA KOYULUYOR HEMEN..BU DA GÜZEL YANİ HATAYI ANLAYIPTA GERİ ADIM ATMAK,AF DİLEMEK GÜZEL Bİ DURUM..AMA İŞ BU DURUMA DÜŞMEDEN RABBİMİZİN RAHMETİNİ,İKRAMINI GÖREBİLMEKTİR..RABBİM NİMETLER ELİMİZDEN ALINMADAN KIYMETİNİ BİLMEK VE HAKKIYLA ŞÜKRÜNÜ EDA EDEBİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN ABLACIM..DUA EDİN İNŞAALLAH..

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:

Selamun aleykum.. Recep kardeşime katılıyorum ve birkaç şey daha eklemek istiyorum inşaAllah..

Şöyle ki bizler topraktan yaratılmışız, ama tevazuya gelince toprak gibi olamıyoruz.. Bizim topraktan yaratılmamızda dahi ne hikmetler gizli.. Rabbim daha farklı şeylerle yaratabilirdi bizleri ancak düşünen bir akıl burdaki hikmeti fark edebilir.. Böbürlenmemizi, kibirlenmemizi gerektirecek hiçbirşeyimiz yok.. İnşaAllah birazcık toprağı örnek alsak öyle sorunlarımız kalmaz zaten.. Ki toprak biz onu ne kadar çiğnersek çiğneyelim bizlere yeni yeni , çeşit çeşit azıklar vermeye devam ediyor......

Allah c.c. razı olsun ablacım, çok önemli vede ibretlik bir paylaşım olmuş, tabi ibret almayı bilene..
Selam ve dua ile kalın inşaAllahB)B)B)

mutemire

Kayıtlı Kullanıcı

s..a. Allah razı olsun emeğinize sağlık selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt