Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

*yeniden* :) esmaül hüsna ezberlemek isteyenler bana katılır mısınız? (1 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm...
Sınavlara hazırlıklanırken son hafta yoğunluk veriyorum genelde...
Ama bu kez son hafta Musabımız yine FMF ataklarıyla ve yüksek ateşle bizleri korkuttu...
Sınava uykusuzu bir şekilde girip çıktım sadece...
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah...

Ablam sizin iyi geçmiştir inşallah..
Vaveyla kardeşimin sınavını sormaya gerek görmüyorum.. :)
eskiden bilirim başarılı olduğunu.. inşallah bu sınavlarda da aynısını yapmışsın...
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah.. amin...

Selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam abii geçmiş olsun Rabbim şifa versin

inşallahh hepimiz hayırlı sonuçlarla geçeriz tahmininde inşallah tutacak gibi :)

hayırlı kandiller dualarda unutmayın benide

mir_erhan

Moderator
[h=2][/h]
«Hayırlı işlere koşun, (ve bu uğurda) birbirinizle yarış edin» (Sure-i Bakara: 148.)

14. EZBER DERSİMİZ...

66-EL-MACİD : Nimetleri ve ihsanı sonsuz olan

67-EL-VAHİD : Tek ve eşsiz

68-ES SAMED: Muhtaç olunan, ihtiyaçsız

69-EL KADİR: Kudret sahibi

70-EL MUKTEDİR : Herşeye gücü yeten

Bununla beraber Birde HADİS ezberleyip Uygulamaya çalışalım inşallah...

“ ""Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin."

( Ebu Davud, 4833 )

mir_erhan

Moderator
Ya Samed!
Dogurmadin dogrulmadin dengin yok benzerin de hasa
Herkes sana muhtaç her sey sana muhtaç
Sen muhtaç degilsin hiç kimseye ve hiçbir seye asla
Ben sahip olduguma da muhtacim sahip olmaya da
Sen her seyin sahibisin ama sahip olmaya bile muhtaç degilsin
Sana muhtaçligim en büyük zenginligimdir
Senden baskasina muhtaç eyleme beni
Senin dergahinda fakrim en güzel vesilemdir
Senden baskasina el açtirma beni
AMİN...
Senai DEMİRCİ

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
«Hayırlı işlere koşun, (ve bu uğurda) birbirinizle yarış edin» (Sure-i Bakara: 148.)

14. EZBER DERSİMİZ...

“ ""Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin."

( Ebu Davud, 4833 )

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım eskiden sıkı muhabbetler olurdu burda ammaa dağıldık artık :) sınavlara çalışlıyodum bugün atlattık hepimiz şükür, onun dışında asker yolu bekliyorum ablam sen nasılsın
sorma bundan sonra yazışalım ama senin bölümün ne? nişanlandın galiba hayırlı olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet ablacim bende o seneler aktiftim, maalesef simdi çok sik giremiyorum, 2 yasinda bir kizim var ablacim,
Allah celle celaluh emeklerinizi bosa çikarmasin, her zaman için dualarimdasiniz
Bu güzel ezberlerimizi de unutmamaya vesile kildiginiz için Allah c.c. sizlerden razi olsun insallah yine böyle hayirli isler pesinde kosariz
maşallah ya ne güzel Allah analı babalı büyütsün ev hanımıydın değil mi? amin canım hepinizden Allahım razı olsun inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm...
Sınavlara hazırlıklanırken son hafta yoğunluk veriyorum genelde...
Ama bu kez son hafta Musabımız yine FMF ataklarıyla ve yüksek ateşle bizleri korkuttu...
Sınava uykusuzu bir şekilde girip çıktım sadece...
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah...

Ablam sizin iyi geçmiştir inşallah..
Vaveyla kardeşimin sınavını sormaya gerek görmüyorum.. :)
eskiden bilirim başarılı olduğunu.. inşallah bu sınavlarda da aynısını yapmışsın...
Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah.. amin...

Selam ve dua ile
aleyküm selam ve rahmetullah çok geçmiş olsun yüksek ateş çocuklarda en çok üzüldüğümüz zamanlar demek Allahın sevdiği kuluyuz daha çok veriyor Allahım ecrini kat kat versin inşallah bu hastalıktan şifa bulur yavrum şimdi kaç yaşında oldu? yaşı ilerledikçe geçer mi acaba? amin inşallah selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[h=2][/h]

14. EZBER DERSİMİZ...

( Ebu Davud, 4833 )

mir_erhan

Moderator
Ya Vahid!
Kalbim her seye baglanir ayriligin ardindan aglamaklidir
Sen ki birsin baskalarina kosturup yorma beni
Ruhum her gelene sevdalidir
Gidenlerin gidisiyle yaralanir
Sen ki birsin çoklukta birakip aglatma beni
Kaygilarim bin türlü korkularim daglar kadar
Sen ki birsin yokluga düsürüp unutma beni
Sözüm kimseye geçmez kuvvetim kil kadar
Sen ki birsin boynu bükük çaresiz birakma beni
Bir seni bir bilirim iste kapina geldim baskalarina birakma beni
( Senai DEMİRCİ )

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah ya ne güzel Allah analı babalı büyütsün ev hanımıydın değil mi? amin canım hepinizden Allahım razı olsun inşallah

evet ablacm ev hanimiyim, Allah c.c razi olsun abla, yurt disinda yasyorum ben tek derdm buralarda ALLAH cc yolunda yetistirebilmek

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı

14. EZBER DERSİMİZ...

( Ebu Davud, 4833 )
[/QUOTE]

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

14. EZBER DERSİMİZ...

( Ebu Davud, 4833 )

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

14. EZBER DERSİMİZ...

( Ebu Davud, 4833 )

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
benim bölümüm ilahiyat ablacım senin bölüm ne :) saolasın ablam ufak bi söz şimdilik :)
hım arapçayla aran nasıl? bizim arkadaşlar baya zorlanıyorlar Allahtan çan eğrisi var :) benim işletme canım. dikey geçiş yaptım üçüncü sınıftan devam ettim. iki yıllık bilg.muh. ydim. epey ara verdim on iki yıl. bilmiyordum dikey geçişi falan. aslında bilseydim ilahiyatın önlisansı olduğunu on iki yıl boş durmaz okurdum. şimdi herkese söylüyorum ama. kaçıncı sınıftasın? yeterlilik sınavı var sizde. mart ayında. kpss puanınıda kırka düşürmüşler.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hım arapçayla aran nasıl? bizim arkadaşlar baya zorlanıyorlar Allahtan çan eğrisi var :) benim işletme canım. dikey geçiş yaptım üçüncü sınıftan devam ettim. iki yıllık bilg.muh. ydim. epey ara verdim on iki yıl. bilmiyordum dikey geçişi falan. aslında bilseydim ilahiyatın önlisansı olduğunu on iki yıl boş durmaz okurdum. şimdi herkese söylüyorum ama. kaçıncı sınıftasın? yeterlilik sınavı var sizde. mart ayında. kpss puanınıda kırka düşürmüşler.

arapçayla aram iyi ablacım kursa gidiyorum ortalamamda 85 fln gelicek sanırım. e bundan sonrada ilahiyatı bitirirsin ablam azmin elinden ne kurtulur :) daha ilk senem ablacım sınav sonuçları bi açıklansada 2. sınıfa geçsek :) evet martta var diyolar abla ben geçtiğimiz sınava giremedim düz lise çıkışlı olunca ama marttakine şimdiden hazırlanmaya başlayacam. mülakatı geçsem kpss kolay diye düşünüyorum ama hayırlısı ablacım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arapçayla aram iyi ablacım kursa gidiyorum ortalamamda 85 fln gelicek sanırım. e bundan sonrada ilahiyatı bitirirsin ablam azmin elinden ne kurtulur :) daha ilk senem ablacım sınav sonuçları bi açıklansada 2. sınıfa geçsek :) evet martta var diyolar abla ben geçtiğimiz sınava giremedim düz lise çıkışlı olunca ama marttakine şimdiden hazırlanmaya başlayacam. mülakatı geçsem kpss kolay diye düşünüyorum ama hayırlısı ablacım
oo maşallah çok iyiymiş halkeğitimin kursuna mı gidiyorsun vakfa falan mı? düz lise bitirip arapçadan yüksek puan almak kolay değil çok zorlanıyor bizim arkadaşlar zormuş. ben de bekliyorum sonuçları geçen vizeler 11 günde açıklanmıştı. normalde 20 gün falan sürüyor açıklamaları. bizim için sonuçlar önemli çünkü geçersek mezun olacağız yoksa seneye uğraşır dururuz artık :) bir tane dersim çok çok zordu. kalabilirim. hayırlısı olsun. bu martta girebiliyor musun yani mezun olmadan öyle bir fırsat varsa gir derim. tabi şimdiden başla çünkü iki üç ay yetmiyor. hem ilmin artar çalıştıkça sevap kazanırsın. kpss kolay sizin için 40 puana düşürdüler yani sınava gir yeter :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt