Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YERYÜZÜNDE BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜNÜN SONA ERMESİ DİLEĞİYLE.... (1 Kullanıcı)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: YERYÜZÜNDE BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜNÜN SONA ERMESİ DİLEĞİYLE....

B)B)
FATMA_ERGUN yazdı:
İNŞ BİZLER ÖRTÜNÜN HAKKINI VEREREK TAKANLARDANIZ.RABBİM ÖRTÜN DEMİŞ AMA GÜNÜMÜZDE ÖRTÜ ÜSTÜ FORMA ALTINI SORMA HESABI OLMUŞ.ALLAH AFFETSİN.BAŞ ÖRTÜLER O KADAR RENGA RENK OLMUŞLAR Kİ İNSANIN GÖZLERİ KAMAŞIYOR.KADIN İLGİ ÇEKMEMELİ AMA TİKSİNDİRİCİDE OLMAMAMLI.TİKSİNDİRİCİ DEGİL ÖZENDİRİCİ OLMALIYIZ.BACILARIMIZ BİZLERE BAKTIGINDA ÖRTÜNMEK İÇİNCAN ATSINLAR.ERKEKLERDE BACILARINDAN BAŞLASINLAR..

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

http://ivideo.wordpress.com/2006/09/27/yeryuzunde-basortusu-zulmu/

BİRDE BUNU DİNLEYİN....

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
http://ivideo.wordpress.com/2006/09/27/yeryuzunde-basortusu-zulmu/

BİRDE BUNU DİNLEYİN....

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
bu konu ile ilgilim başımdan geçen bir olayı sizlere anlatayım.
3-4 sene önce bir iş için bir muhasebe bürosuna gittim. Arkadaşımı beklerken başı kapalı bir bayan birşeyler alırmısınız dedi, her neyse orası önemli değil benim bayanın örtünmesi hoşuma gitmedi, sadece başında eşarp geri yanı sanki basbas bağırıyor, ya bu örtüyü benden , ya beni örtüden kurtarın diye. Tabi böyle örtünmelr zoruma gidiyor ya kendimce dedim herhalde örtünmenin manasını bilmiyor, yoksa böyle yaparmı dedim ve sordum başınızı neden örtüyorsunuz diye. Aman allahım öyle bir cevap verdi ki dondum kaldım. Sana ne , seni ne ilgilendiriyor v.s.
Ben o zamanözür diledim, kusura bakmayın falan dedim. o günden beri bu tür örtünenlere bu soruyu sormak istediğim zaman hep bu olay aklıma gelir ve vazgeçrim.
okuduğunuz için teşekkür ederim.
k.s.e.o.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

geçenlerde bende karşılaştım benzer bir durumla.Bu yılın "moda" kıyafetleri ve daracık bir kot pantolon.Başındada yine "moda" bir eşarp... çevirip bende demek birşeyler demek istedim ama o kadar kendinden emin ve vakur bir yürüyüşü vardıki hiçbirşey diyemedim.Ve işin acı yanı artık o kadar çok ki sokakalarda böyle insanlar...Rabbim yardımcımız olsun.
Başörtüsü bir inanç meselesi...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a.
bu konu ile ilgilim başımdan geçen bir olayı sizlere anlatayım.
3-4 sene önce bir iş için bir muhasebe bürosuna gittim. Arkadaşımı beklerken başı kapalı bir bayan birşeyler alırmısınız dedi, her neyse orası önemli değil benim bayanın örtünmesi hoşuma gitmedi, sadece başında eşarp geri yanı sanki basbas bağırıyor, ya bu örtüyü benden , ya beni örtüden kurtarın diye. Tabi böyle örtünmelr zoruma gidiyor ya kendimce dedim herhalde örtünmenin manasını bilmiyor, yoksa böyle yaparmı dedim ve sordum başınızı neden örtüyorsunuz diye. Aman allahım öyle bir cevap verdi ki dondum kaldım. Sana ne , seni ne ilgilendiriyor v.s.
Ben o zamanözür diledim, kusura bakmayın falan dedim. o günden beri bu tür örtünenlere bu soruyu sormak istediğim zaman hep bu olay aklıma gelir ve vazgeçrim.
okuduğunuz için teşekkür ederim.
k.s.e.o.

ABİM NE BAKIYORSUN O DENGESİZİN SÖZÜNE.AKIL YOKKİ BEN BOŞUNA DEMİYORUM BAYANLAR RAYDAN ÇIKMIŞ.ŞİMDİ BANA BİRİ ÖYLE BİR SORU SORSA NE DERİM ACABA.YAZDIGIN İÇİN BİZ TEŞEKKÜR EDERİZ.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
geçenlerde bende karşılaştım benzer bir durumla.Bu yılın "moda" kıyafetleri ve daracık bir kot pantolon.Başındada yine "moda" bir eşarp... çevirip bende demek birşeyler demek istedim ama o kadar kendinden emin ve vakur bir yürüyüşü vardıki hiçbirşey diyemedim.Ve işin acı yanı artık o kadar çok ki sokakalarda böyle insanlar...Rabbim yardımcımız olsun.
Başörtüsü bir inanç meselesi...

EVET YA SOKAKLARDA TAM TESETTÜRLÜLERİ GÖRMEK ZOR.GERÇİ İNSAN SOKAGADA ÇIKAMIYORKİ.RABBİM AKIL FİKİR VERSİN

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN FATMA KARDEŞ AMİN.DEDİĞİN GİBİ İNSAN SOKAĞA ÇIKAMIYOR.İNSAN GÖRDÜKLERİNDEN UTANIYOR YA.
BİR OLAY DAHA ANLATAYIM SİZE; KAYINVALİDEM GEÇENLERDE HALKA AÇIK BİR YERDE YEMEK YİYECEK,SELF SERVİS,SIRAYA GEÇMİŞ YEMEĞİNİ BEKLİYOR.İKİ "ÇAĞDAŞ KIYAFETLİ,MİNİ ETEKLİ BAYANIMIZDA YEMEKLERİNİ ALMIŞ YERLERİNE GEÇERKEN TAM ANNEMİN YANINDAYKEN BUNLARDA İYİCE ÇOĞALDI HERYERDE KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR ARABİSTANA GİTSELERDE KURTULSAK DEMİŞLER.ANNEMDE SESSİZDİR ZATEN SESİNİ BİLE ÇIKARAMAMIŞ.DUYUNCA O KADAR SİNİRLENDİMKİ.GÜYA MÜSLÜMAN ÜLKEDE YAŞIYORUZ BİRDE HALA TÜRKİYE İSLAM ÜLKESİMİ ONU TARTIŞIYORUZ HALE BAKIN......

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

allah zoru kolay etsin inşallah.
Birde sadece dua ederek değilde dinimizi iyi yaşayarak, bildiklerimizi bir kelime bile olsa hemen bilmeyenlere öğreterek bu davayı kazanabiliriz.
k.s..o.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
AMİN FATMA KARDEŞ AMİN.DEDİĞİN GİBİ İNSAN SOKAĞA ÇIKAMIYOR.İNSAN GÖRDÜKLERİNDEN UTANIYOR YA.
BİR OLAY DAHA ANLATAYIM SİZE; KAYINVALİDEM GEÇENLERDE HALKA AÇIK BİR YERDE YEMEK YİYECEK,SELF SERVİS,SIRAYA GEÇMİŞ YEMEĞİNİ BEKLİYOR.İKİ "ÇAĞDAŞ KIYAFETLİ,MİNİ ETEKLİ BAYANIMIZDA YEMEKLERİNİ ALMIŞ YERLERİNE GEÇERKEN TAM ANNEMİN YANINDAYKEN BUNLARDA İYİCE ÇOĞALDI HERYERDE KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR ARABİSTANA GİTSELERDE KURTULSAK DEMİŞLER.ANNEMDE SESSİZDİR ZATEN SESİNİ BİLE ÇIKARAMAMIŞ.DUYUNCA O KADAR SİNİRLENDİMKİ.GÜYA MÜSLÜMAN ÜLKEDE YAŞIYORUZ BİRDE HALA TÜRKİYE İSLAM ÜLKESİMİ ONU TARTIŞIYORUZ HALE BAKIN......

ŞU ANDA TEK BİR ŞEY İSTİYORUM O BAYNALARIN ELİME GEÇMESİNİ İNŞ

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

EVET SÜTÇÜ İMAM FRANSIZ GAVURUNU VURDUĞUNDA, O ANAMIZIN BAŞINDAKİ YAŞMAKTI, BELKİDE BİZİM HIZAR DEDİĞİMİZ ÇARŞAFTI. ŞİMDİKİ BU ÖRTÜLERİ GÖRSE O BÜYÜK İNSANLAR İNANIN İŞİ GAVURLARA BIRAKMAZ KENDİLERİ ÇÖZERDİ.
ŞİMDİ O BÜYÜK İNSANIN KURTULUŞ SAVAŞI VERDİĞİ MEMLEKETİMDEKİ ÜNİVERSİTEYE BACILARIM ÖRTÜLERİ İLE GİREMİYORLAR.
K.S.E.O.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

:D:****B):****

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

evet abi haklısın,yerden göğe kadar.eminim kemikleri sızlıyordur onların biz bu ülke bu insanlar bu günlere gelsin diye mi can verdik kan döktük diye....

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

SEBEBİ YOK ÖYLESİNE
FORUMU ÖN SAYFAYA TAŞIMAK İÇİN KLAVYE SÜRÇTÜ
HEPSİ BU

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
SEBEBİ YOK ÖYLESİNE
FORUMU ÖN SAYFAYA TAŞIMAK İÇİN KLAVYE SÜRÇTÜ
HEPSİ BU

TAMAM ABİCİM

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

evet çok haklısın.BAŞÖRTÜNÜN SINAVI AĞIR. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama belkide günümüzde Rabbimizin istekleri arasında yapmamamız için önümüze en çok engel çıkarılan şey BAŞÖRTÜSÜ.Namazımızı kılabiliyoruz bir şekilde evimizde,camide iş yerinde,orucumuzu tutabiliyoruz,zekatımızı fitremizi verebiliyoruz.Henüz karışamıyor kimse bunlara ama BAŞÖRTÜSÜ için o kadar engel çıkarıyorlarki karşımıza.Ama önemli olan onu inanarak taşımak ve Rabbimize sığınmak.O zaman Allahın izniyle hiçbir engel kalmaz önümüzde.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

tugba_m yazdı:
evet çok haklısın.BAŞÖRTÜNÜN SINAVI AĞIR. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama belkide günümüzde Rabbimizin istekleri arasında yapmamamız için önümüze en çok engel çıkarılan şey BAŞÖRTÜSÜ.Namazımızı kılabiliyoruz bir şekilde evimizde,camide iş yerinde,orucumuzu tutabiliyoruz,zekatımızı fitremizi verebiliyoruz.Henüz karışamıyor kimse bunlara ama BAŞÖRTÜSÜ için o kadar engel çıkarıyorlarki karşımıza.Ama önemli olan onu inanarak taşımak ve Rabbimize sığınmak.O zaman Allahın izniyle hiçbir engel kalmaz önümüzde.

EVET BU BÜYÜK VE ZOR BİR SINAV. AMA BURADA EN BÜYÜK SORUMLULUK BİZ ERKEKLERDE. ÇÜNKÜ BİZ SİZE İBADETLERİNİZİ RAHAT YERİNE GATİRMENİZ İÇİN ORTAM HAZIRLAMAKLA MÜKELLEFİZ, AMA MAALESEF BİZ BUNU BAŞARAMADIK, BU NOKTADA HAKKINIZI HELAL EDİN DİYCEM AMA HELALLİK İSTEMEKTEN BİLE UTANIYORUM. ALLAH CÜMLEMİZİ ISLAH ETSİN, BİZLERE BU ZALİMLERLE MÜCADELE GÜCÜ VE YOLU VERSİN.
K.S.E.O.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

tugba_m yazdı:

tugba_m kardeşim onlar yakında namazımıza, orucumuza da karışacaklar ki bunları daha şimdiden ilkokul çocuklarına aşılamaya çalışıyorlar bile..şu an için karıştıkları, başörtüsü.. emin ol biz örtüden vazgeçmekle onları yine memnun edemeyiz..onların istedikleri, kulların, Allahın değil onların emirlerini yapmalarını istemeleridir.çamurdan tanrılar dememin sebebi buydu.örtü sadece bir başlangıç...onların derdi tanrı olmak

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt