Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yorumsuz :( (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Eğer bir Müslüman, diğer Müslümanlara eli ile, malı ile yardım edemiyorsa, dua ederek yardım etmelidir! Bir hadis-i şerifte de buyuruluyor ki:
(Müslümanın, Müslüman üzerindeki hakkından biri, ona gıyabında dua etmektir.) [Deylemi]Hiçbir yardım yapamayan dua etmelidir. Beklemeden her an dua edilebilir

Ama kıyamet yaklaştıkça Müslümanlar çok garip olacak, çok zulüm görecek, çok sıkıntı çekecek, dinini rahatça yaşaması çok zor olacaktır. Bir hadis-i şerifte, (Bir zaman gelir, sünnet unutulur, bid'atler meydana çıkar. Sünnete uyanlar garip olur, yalnız kalır. Bid'atlere uyan ise, kendilerine çok arkadaş, yardımcı bulur) buyuruldu. O zamandaki Müslümanların nasıl yaşayacağı sorulduğunda, (Sudaki tuz, sirke içindeki kurt gibi) buyuruldu. Dinlerini nasıl koruyacağı sorulduğunda, (Avuçtaki ateş koru gibi. Bırakırsa söner, tutarsa elini yakar) buyuruldu. (Şir’a)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
BİZ BU BAYRAM KALBİMİZDEN VURULDUK....
ES SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ALLAH C.C. RAZI OLSUN.SÖZE GEREK YOK,DUYGULANMAMAK İŞİTMEMEK İMKANSIZ.RAB'BİM C.C. YARDIMCILARI OLSUN İNŞAALLAH.SELAMETLE....B)

sehim güney

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim. Kuran okuyun. Allah Kitapta toplumların her çağda sapacaklarını, imanlarını arttıranlar da olacağını, verilen örneklerin sürekli görüleceğini bildirmiştir. O halde tarih sürekli olarak tekerrür edecektir. geleceğe ait söylenen sözlerin Kur'anla çelişmemesi gerekir. kıyamet kopacak, iman yok olacak, iananları arayacaksınız bulamayacaksınız gibi ve benzeri sözlerin hiç biri gerçekleşmeyecektir. Her çağda zahitler, eviyalar, erenler, mukarribunlar da olacaktır İslam'ı bayrak eden büyük devletler de olacaktır. Ümitsizlik saçmayın, ümitvar ve azimkar olun. Kıyamet belki de 5 milyon yıl sonra kopacaktır.Selam aleyküm ve Rahmetullah güzel dostlar.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Kardeşlerim. Kuran okuyun. Allah Kitapta toplumların her çağda sapacaklarını, imanlarını arttıranlar da olacağını, verilen örneklerin sürekli görüleceğini bildirmiştir. O halde tarih sürekli olarak tekerrür edecektir. geleceğe ait söylenen sözlerin Kur'anla çelişmemesi gerekir. kıyamet kopacak, iman yok olacak, iananları arayacaksınız bulamayacaksınız gibi ve benzeri sözlerin hiç biri gerçekleşmeyecektir. Her çağda zahitler, eviyalar, erenler, mukarribunlar da olacaktır İslam'ı bayrak eden büyük devletler de olacaktır. Ümitsizlik saçmayın, ümitvar ve azimkar olun. Kıyamet belki de 5 milyon yıl sonra kopacaktır.Selam aleyküm ve Rahmetullah güzel dostlar.

olmayacak diyorsun ,öyle mi? Peygamberimiz olacak diyor ama , o bahsettiğin :

''Her çağda zahitler, eviyalar, erenler, mukarribunlar da olacaktır İslam'ı bayrak eden büyük devletler de olacaktır. Ümitsizlik saçmayın, ümitvar ve azimkar olun.'' de hain yerine konulacak, onlara itimad edilmeyecektir,onları yerine asıl hainleri dinleyecekler!
hem sen değil miydin ,''5 dakikalık' ta bırakın hristiyan olsunlar '' diyen gördüğüm kadarıyla aşırı ümitvarsın sen!:!
ama işte tekrar Peygamber Efendimiz ne diyor:

Peygamberimiz "İyi biliniz ki, Bana, Kitap ve onunla birlikte bir o kadar daha verildi" buyurdu. (Ebu Davud, Sünen, c. 4, s. 200).

Haberiniz olsun ki Resulüllah’ın da, Allah’ın haram kıldıkları kadar haram kıldığı şeyler vardır. Kur’an–ı Kerim’de şöyle buyrulur:

‘’Resulüm size her ne getirdi ise onu alın, her ne yasakladı ise onu terk edin’’ (Haşr: 7).

Resulüllah Efendimiz sözlerinin hafife alınacağını, bunları asırlar önce haber vermişti:

‘’Haberiniz olsun, rahat koltuğunda otururken kendisine benim bir hadisim ulaştığı zaman kişinin, ’Bizimle sizin aranızda Allah’ın kitabı vardır. Onda nelere helal demişse onları helal biliriz nelere de haram demişse onları haram addederiz’ diyeceği zaman yakındır. Bilin ki, Rasulüllah’ın haram kıldıkları da tıpkı Allah’ın haram ettikleri gibidir‘’ (Ebu Davud). işte tezahhür ettiler Himmet Ya Resulallah!(sav)

Peygamberimize bir soru sorulduğu zaman, eğer, o hususta vahiy inmemişse, Peygamberimiz ‘’Bilmiyorum‘’ der, yahut vahiy gelinceye kadar susar, kendiliğinden bir şey söylemezdi.

Nitekim Kur’an–ı Kerim’de:

‘’O, hevesine uyarak da konuşmuyor. Söylediği şey, kendisine bidirilen vahiyden başka bir şey değildir’’ ( Necm: 3–4).

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
“Kıyamet kopmazdan önce gece karanlığının parçaları gibi fitneler olacak. (O vakit) kişi mü’min olarak sabaha erer de kâfir olarak akşama kavuşur. Mü’min olarak akşama erer, kâfir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimseler azıcık bir dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar.” ( K.S: 4988 – Tirmizi, Fiten 30, (2196).

Gerçektende imanı korumak iman etmekten daha zordur. Yaşadığımız zamanda maddi çıkarların, maka

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Kıyametin ne zaman kopacağını ancak Allah biliyor!

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM.

ELBETTE BUNCA GÖZ YAŞININ,AKAN KANIN,BU YAVRULARI ÇIGLIKLARININ BİR HESABI OLACAKTIR.
BU DÜNYADA OLMASA BİLE YARIN MAHŞERDE İLLAHİ OLACAKTIR.selametle

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
BAKAR KÖRLERE İTHAF'EN

"KINAMAKLA İŞ BİTMEZ,DİNLE...
DİNLE BENİ ..!! ANKARA..!
YURTTA SUS, CİHANDA SUS.....
UNUT GİTSİN BİR ARA..;
BAŞKA TÜRLÜ İMKANSIZ
DEVA BULMAZ BU YARA
HALİFENİN KILICI KURTULSUN ARTIK..PASTAN..!!
KAHROLSUN SİYONİSTLER
KAHROLSUN LANET ŞEYTAN.

"ALLAH" ÜMMET-İ MUHAMMEDİ HER TÜRLÜ BELA VE MUSİBETLERDEN KORUSUN İNŞ. (AMİN)

SELAM VE DUA İLE

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
dökülen masum müslüman çocuklarının kanından bahsediyorum.
amerikan,israil vahşiliginden bahsediyorum.
çıglık atarak yardım isteyen masum müslüman kadınlardan bahsediyorum
siz neden bahsetmemi istersiniz,hanım efendi.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
dökülen masum müslüman çocuklarının kanından bahsediyorum.
amerikan,israil vahşiliginden bahsediyorum.
çıglık atarak yardım isteyen masum müslüman kadınlardan bahsediyorum
siz neden bahsetmemi istersiniz,hanım efendi.

yani şunu sormuştum, birşey mi oldu, Türkiyede değilim ya haberim yoook.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;536983' Alıntı:
yani şunu sormuştum, birşey mi oldu, Türkiyede değilim ya haberim yoook.

türkiyede olmaya bilirsiniz,ama DÜNYADA yaşıyorsunuz.
ne demek istedigimi anlamanız için türkiyede olmanıza gerek yokki.
o yavruların çıglıgı,semalara ulaştı.siz tataristandan daha duymadınızmı.

SEKERSUCORLU

Kayıtlı Kullanıcı
:Akasım abi bu dünyada alamasakta ilahi adalet bi gün tecelli edecek bu dünyada olmasada allah katında. senin dediklerine aynen katılıyorum. allaha emanet olun amin.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
türkiyede olmaya bilirsiniz,ama DÜNYADA yaşıyorsunuz.
ne demek istedigimi anlamanız için türkiyede olmanıza gerek yokki.
o yavruların çıglıgı,semalara ulaştı.siz tataristandan daha duymadınızmı.

öyle sağır değiliz tabiki ,gerçi burda haberlerde fazla bahsetmiyorlar müslümanlardan!
Bahsettiğinizden tabi ki haberimiz var,beni üzülmüyor mu zannediyorsunuz ,bey efendi?
ben bir şey mi oldu diye sordum ama siz ne diyorsunuz.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;536996' Alıntı:
öyle sağır değiliz tabiki ,gerçi burda haberlerde fazla bahsetmiyorlar müslümanlardan!
Bahsettiğinizden tabi ki haberimiz var,beni üzülmüyor mu zannediyorsunuz ,bey efendi?
ben bir şey mi oldu diye sordum ama siz ne diyorsunuz.

güzel kardeşim.
siteye eklenen videoyu seretmedinizmi.oradaki ana konu müslümanların nasıl eziyet gördügüdür.müslüman evlatlarının feryadıdır.müslüman anaların feryadıdır.
israil ve a.b.d.nin zulmüdür.bu videoyu sende seyrettin bende.bende ona göre yorum yazdım.
sizde şimdi kalkmış"ne demek istiyorsunuz,neden bahsediyorsunuz gibi laflar ediyorsunuz."
bahsettigim şey ortada,sizde bu videoyu seyrettiginiz halde neden o soruyu soruyorsunuz,bende onu anlamadım.
bakın bizler müslimanız.elhamdülilah.bir müsliman kardeşimin feryadını duyunca kendimi kaybediyorum.amacım kimseyi kırmak veya üzmek degil.lütfen sizde az anlayışlı olun.... lütfen.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
güzel kardeşim.
siteye eklenen videoyu seretmedinizmi.oradaki ana konu müslümanların nasıl eziyet gördügüdür.müslüman evlatlarının feryadıdır.müslüman anaların feryadıdır.
israil ve a.b.d.nin zulmüdür.bu videoyu sende seyrettin bende.bende ona göre yorum yazdım.
sizde şimdi kalkmış"ne demek istiyorsunuz,neden bahsediyorsunuz gibi laflar ediyorsunuz."
bahsettigim şey ortada,sizde bu videoyu seyrettiginiz halde neden o soruyu soruyorsunuz,bende onu anlamadım.
bakın bizler müslimanız.elhamdülilah.bir müsliman kardeşimin feryadını duyunca kendimi kaybediyorum.amacım kimseyi kırmak veya üzmek degil.lütfen sizde az anlayışlı olun.... lütfen.

hayır seyretmedim, nerde olduğunu da bilmiyorum, sadece bir şey mi oldu diye merak ettim ayrıca hala neden bu tepkiniz anlamış değilim ,size sorduğuma pişman oldum bi daha hiç sormam merak etmeyin! siz tabiki ne kastettiğinizi biliyorsunuz , karşınızdaki bilmiyebilir ama ben NİÇİN SORDUĞUMU BİR KES DAHA AÇIKLAYAYIM: BİZİM BURDA HABERLERDE MÜSLÜMANLARDAN HİÇ BAHSETMİYORLAR, BAYRAMLARDA ANCAK 1-2 SÖZ , HANİ BİR ŞEY Mİ OLDU DİYE MERAKLANDIM...
AMA SANKİ : SEN ÜZÜLMÜYOR MUSUN ,GÖRMÜYOR MUSUN GİBİ ÇIKIŞLARINIZI ANLAMIYORUM ,OKUDUYSANIZ BURDA YAZDIKLARIM TAM TERSİNİ GÖSTERİYOR,BİLAKİS ÇOK ALAKADAR OLDUĞUM İÇİN SORDUM!
konu kapanmıştır.Allaha emanet olun!

p.s ayrıca haberiniz olsun diye söyleyim bu tür olaylarda bizim budaki medya değil müslümanları göstermek İsrail taraflı sergiliyor olayları.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim.
bu formu açan kardeşimiz bir video koymuş.onu görmedinizmi?
acizane-kul en baştaki yorum bölümünde""-BURADAN-""
diye yazaraktan videoyu oraya koymuş.siz onu seyretmedinizmi?_
eger seyretmediyseniz,bunu ben nereden bilebilirimki.
her neyse sizi üzdüysem özür dilerim.B)B)B)B)
ama dedim ya ,bir müslümana yapılan zulmü gördümmü çok agresip oluyorum.içim içime sıgmıyor.
sakın size karşı bir lafım oldugunu düşünmeyin lütfen.tekrar özür dilerim.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
kardeşim.
bu formu açan kardeşimiz bir video koymuş.onu görmedinizmi?
acizane-kul en baştaki yorum bölümünde""-BURADAN-""
diye yazaraktan videoyu oraya koymuş.siz onu seyretmedinizmi?_
eger seyretmediyseniz,bunu ben nereden bilebilirimki.
her neyse sizi üzdüysem özür dilerim.B)B)B)B)
ama dedim ya ,bir müslümana yapılan zulmü gördümmü çok agresip oluyorum.içim içime sıgmıyor.
sakın size karşı bir lafım oldugunu düşünmeyin lütfen.tekrar özür dilerim.

bi sey değil ,şimdi seyredeceğim o videoyu, gerçi zaten üzgünüm ,
ama nasıl olsa yarın Bayram , Bayramınız kutlu mübarek olsun!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
videoyu seyrettim, işte Yeni Haçlı -Yahudi sefer! bunlar tarih boyunca dünyayı kana bulamışlar,bi de şimdi diyalogcuları düşünün , bizi ''barışa ''çağırmak için diyalog kurdukalrını,bu onların gerçek yüzü, küfrün gerçek yüzü,Allah onları kahretsin!!!!!!
ben de bir anneyim, yüreğim hiç dayanamaz ...bu gidişte yarın ne olacağımız hiç belli olmaz! Allah gafletten uyandırsın!

Resulullah (s.a.v): “Allah’ım Şam’ı bizim için mübarek kıl. Allah’ım Yemen’imizi bizim için mübarek kıl” diye buyurdu. Oradakilerden biri: “Ey Allah’ın Resulü: Irak’ımızı da söyle” dedi. Bunun üzerine Resulullah (s.a.v): “Orada zelzeleler ve fitneler çıkacaktır. Şeytanın ordusu da oradan hareketle ortaya çıkacaktır” buyurdu. (Buhari Fiten ve İstiska–Fethu’l Bari 16/56. Tirmizi’de sahih olduğu belirtilmiş ve Ahmet B. Hanbel rivayet etmiştir). ABD ordusunun Irak’ta yaptıklarını görüp de “İşte şeytanın ordusu zuhur etti” dememek mümkün mü? Gerçekten, ABD ordusu ancak şeytanın ordusu ve şeytanlaşmış insanların aklına gelebilecek işkenceleri ve zulümleri Iraklı müslüman kardeşlerimize yapıyor. Böyle bir ordu hiçbir zaman zafer kazamanaz. Zaten ABD ordusunun bugüne kadar zafer kazandığı da görülmemiştir. ABD tarihi zaferle değil, zulümle, kanla, gözyaşıyla dolu bir tarihtir.

Zaferi ancak ve ancak Müslümanların ordusu kazanabilir. Diğer bir deyişle kafirler işgal, müslümanlar fetih yapar. Aradaki fark çok büyüktür

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt