Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zehir Alır mıydınız??? (3 Kullanıcı)

Zehir Alır mıydınız???

• Evet...Çok Az...Ama Bıraktım..

Oylama: 0 0.0%
  • Evet...İçiyorum Hâlâ...

• İçiyorum...Ama Bırakmak İstiyorum...

• Kullanılan toplam oy
    5

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Hamdolsun Rabbime hiç kullanmadım.. Kullananlar da inşallah tez zamanda bırakırlar.
Selametle abicim..Allah razı olsun mühim bir konuydu...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

s.a. ALLAHA çok şükür ne ben nede eşim sigara kullanmıyoruz.Ama ülkemizde sigara ve alkol tüketiminin gitgide aşağı düşmesi (yukarı çıkması olacaktı sanırım) beni çok üzüyor ve tedirgin ediyor. RABBİM gençlerimize acısın onları doğru yola iletsin.(amin)

Hamdolsun hiç içmeyenler çoğunlukta.....

Duanıza gönülden amin kalemgenç kardeşim...
İnşallah...
abı_hayat kardeşimin de dediği gibi HAMDOLSUN HİÇ İÇMEYENLER çoğunlukta...

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
çok şükür bende hiç içmedim hayatımda bundan sonrada hiç olmaz umarım annem ve babamda tez zamanda bırakırlar inşallhhh selametleee

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
Allahıma şükürler olsun hiç içmedim.ailece sigaraya karşıyız.en önemlisi tabiki sağlık sonra maddiyat her yönden zarar .lütfen içmeyin.kendinize ve çevrenizdekilere zarar vermeyin.iradeli olun ve bırakın.Allah yar ve yardımcınız olsun.

Teşekkür ederim değerli kardeşim...
Tebrik ederim, iradenize sahip olup bu zehiri içmediğiniz için...
Allah CC. yar ve yardımcımız olsun her daim...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

:a20::a20::a20:
yok mavci abi ya bırakmıyorlar...
onlar sigara içişlerinde başlarının etini yiyorum, bırakın, yanımda içmeyin diye...
ama nafile bırakmıyorlar. benim çabalarım boşuna biliyorum ama, işte...
onların gün güne zehirlenmesine göz yumamıyorum. ama inşallah annem bu ay sonu ameliyat olacak belinden ve bacaklarından inşallah o zaman sigarayı vermeyecegim...
selam ve dua ile...

Allah CC. yar ve yardımcınız olsun kardeşim...
İnşallah umduğunuza nail korktuğunuzdan emin olursunuz...
Allaha emanet olunuz...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Hamdolsun Rabbime hiç kullanmadım.. Kullananlar da inşallah tez zamanda bırakırlar.
Selametle abicim..Allah razı olsun mühim bir konuydu...

Ne güzel...
Tebrik ederim Engin kardeşim...:a15:
Dumansız hayat...Ohh ne rahat...:a27:

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

çok şükür bende hiç içmedim hayatımda bundan sonrada hiç olmaz umarım annem ve babamda tez zamanda bırakırlar inşallhhh selametleee

Teşekkür ederim değerli kardeşim...
Tebrik ederim, iradenize sahip olup bu zehiri içmediğiniz için...:a12:
İnşallah anne-babanız da bunun farkına varırlar da...Bırakırlar...
Allah CC. yar ve yardımcımız olsun her daim...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

HAMDOLSUN HİÇ İÇMEYENLER çoğunlukta...:a12::a12:

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
ben de çok üzülüyorum içenlere.evimizin yanı park,öğlen ortaokul ya da liseli çocuklar birbirlerine sigara paylaştırıyorlar.apar topar içip diğer taraftaki okullarına koşuyorlar.başka yanlışlar için gelenler de var maalesef.bazen onları görünce ağlamaklı oluyorum:(

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

ben de çok üzülüyorum içenlere.evimizin yanı park,öğlen ortaokul ya da liseli çocuklar birbirlerine sigara paylaştırıyorlar.apar topar içip diğer taraftaki okullarına koşuyorlar.başka yanlışlar için gelenler de var maalesef.bazen onları görünce ağlamaklı oluyorum:(

İnşallah hayırlısıyla düzelir bunlar kardeşim...
Aile, çevre, okul ve kanun gücü olarak gerekli tedbirleri almamız gerekir diye düşünüyorum...
Hayırlı akşamlar dilerim...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
cahiliye dönemimde bende içtim, bırak içme diyenlere de çok kızardım çok şükür zorla bırakabildim, bunları içenler okusada bıraksa desem okumazlarki, sigara paketlerinin üzerindeki sağlığa zararlıdır yazısını bile okumuyorlar. Bazıları devlet yasaklasa da içmesek diyolardı, yasaklandığı halde içiyorlar ALLAH cc tiksindirsin çok kötü bişey...

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
Alıntı:
kalemgenç´isimli üyeden Alıntı
s.a. ALLAHA çok şükür ne ben nede eşim sigara kullanmıyoruz.Ama ülkemizde sigara ve alkol tüketiminin gitgide aşağı düşmesi (yukarı çıkması olacaktı sanırım) beni çok üzüyor ve tedirgin ediyor. RABBİM gençlerimize acısın onları doğru yola iletsin.(amin)

s.a.değerli mavci kardeşim ben yaş açısından aşağı düşmesini kasdetmiştim ama YAŞI yazmayınca anlam tesine dönmüş...sizler beni anladınız sanırım.
selam ve dua ile.......

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

cahiliye dönemimde bende içtim, bırak içme diyenlere de çok kızardım çok şükür zorla bırakabildim, bunları içenler okusada bıraksa desem okumazlarki, sigara paketlerinin üzerindeki sağlığa zararlıdır yazısını bile okumuyorlar. Bazıları devlet yasaklasa da içmesek diyolardı, yasaklandığı halde içiyorlar ALLAH cc tiksindirsin çok kötü bişey...

Allah CC. razı olsun değerli abimiz...
Ne güzel...Zorla olsa da bırakmışsınız...:a12:
Asıl sizlerin sözü daha etkili olur;
Çünkü siz içmişsiniz ve nasıl bırakılabileleceğini de daha iyi anlatırsnız...
Biz hiç içmediğimiz için (Hamdolsun) sanırım sizin kadar anlatamayız...
Allah CC. kolaylıklar nasip etsin herkese...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Alıntı:
kalemgenç´isimli üyeden Alıntı

s.a.değerli mavci kardeşim ben yaş açısından aşağı düşmesini kasdetmiştim ama YAŞI yazmayınca anlam tesine dönmüş...sizler beni anladınız sanırım.
selam ve dua ile.......

Açıklamanız için teşekkürler kardeşim...
Hakkınızı helal edin lütfen...
Konu daha da açıklanmış oldu böylece...
Evet gayet haklısınız...
İlköğretime kadar düşmüş şu zamanda sigaraya ve alkola başlama yaşı...
Allah CC. sonumuzu hayreylesin...

Aklıma birşey geldi:
Aslında sigara ve alkol kullanan bir anne veya baba veya bir toplulukta orada bulunan herkes -küçük,büyük- PASİF İÇİCİ oluyor...
Hatta ve hatta daha da tehlikelisi sigara içen bir anne ve ya alkol kullanan bir anne - eğer hamileyse- direk karnındaki bebekle paylaşıyor bunları...
Düştü mü şimdi bu illetlere başlama yaşı 0(SIFIR) a...:a17::a17:
Allah CC. korusun...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
...Aman Dikkat...

...Aman Dikkat...

Kanserden korunmak için sadece sigara içmemek yeterli olmayabiliyor.
Sigara içilen ortamda bulunmak bile akciğer kanserine yakalanma riskini arttırıyor.

Uzmanlar, sigara içmese de içilen ortamda bulunanlarda akciğer kanseri riskinin 1.5 kat arttığını belirterek, günde bir paket ve fazlası sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma ihtimalinin yüzde 80 olduğunu söyledi.

Gürsu Belediyesi'nde vatandaşları kanser ve nedenleri konusunda bilgilendiren Özel Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Özkoyuncu, kansere neden olan alışkanlıkların başında sigara kullanımının geldiğini kaydederek, sigaranın başta akciğer kanseri olmak üzere ağız boşluğu, hava yolları (larinks), böbrek, idrar kesesi, rahim ağzı (serviks) ve pankreas kanserlerinin gelişiminden sorumlu tutulduğunu söyledi.
Kanserin yol açtığı tüm ölümlerin yüzde 30'unun sigara ve diğer tütün ürünlerine atfedildiğini belirten Özkoyuncu,
"Günde 1-10 adet sigara içenlerde akciğer kanseri riski içmeyenlere göre yüzde 20 artarken, 2 paket içildiğinde bu rakam yüzde 80'e varmaktadır. Sigara içilmese bile sigara içilen ortamda bulunulması da (pasif içicilik) akciğer kanseri riskini yaklaşık 1.5 kat arttırmaktadır.
20 yıl günde bir paket sigara içmiş birinin akciğer kanserine yakalanma riski, sigarayı bıraktıktan sonraki 10 yıl içerisinde ancak yarıya inmektedir.
Sigara içmeyi bırakmak kanser ve diğer kalp, damar ve akciğer hastalıklarının oluşma ihtimalini azaltmak için yapılabilecek en önemli korunmadır.
Bu amaçla doktorunuza başvurduğunuzda sigarayı bırakma sırasında ihtiyacınız olacak psikolojik ve ilaç desteğini sağlayacaktır" dedi.

"Kanserden korunma, bazı risk faktörlerinden kaçınma ve kanser olma ihtimalini azaltan koruyucu faktörleri arttırma ile yapılabilir" diyen Özkoyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanserle ilişkili olduğu bilinen madde ve alışkanlığın kanser tanısı konmadan doğrudan önlenmesine birincil korunma, kanser öncesi görülen (premalin) özellikleri içeren hastalarda bunların kansere dönüşmesini önlemek için yapılanlara ikincil korunma denir.
Kanser tanısı alan ve tedavisi yapıldıktan sonra bu hastalığın geri gelmemesi için kansere neden olduğu bilinen durumun ortadan kaldırılması veya bazı önleyici ilaçlar alınması ise üçüncül korunmayı oluşturur.
En basit örneğiyle sağlıklı bir insanın sigaraya başlamanın engellenmesi veya kullanıyorsa bırakması birincil korunma, ağız içinde çok erken dönemde kansere dönebilecek bulgular olan hastaların sigarayı bırakması ikincil korunmadır."
İHA

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Anketimiz devam ediyor...
40 Kişi oy kullanmış...
Maşallah 21 Kişi HİÇ SİGARA İÇMEMİŞ...:a12:
Ne güzel...

mst2005

Kayıtlı Kullanıcı
Allah bırakmayı nasip eder inşallah.Çok güzel bir konu olmuş teşekkürler.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Allah bırakmayı nasip eder inşallah.Çok güzel bir konu olmuş teşekkürler.

İnşallah kardeşim...
Yeter ki siz gerçekten isteyin...:a31:
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun kardeşim...

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah içmedim ,ihtiyaçta duymadım, eşim 13 yıldır bırakmıştı yakın bir zamanda annesini kayıb etti,,tekrar başladı,rabbim hayırlısıyla tekrar kısmetini keser inşallah..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Elhamdülillah içmedim ,ihtiyaçta duymadım, eşim 13 yıldır bırakmıştı yakın bir zamanda annesini kayıb etti,,tekrar başladı,rabbim hayırlısıyla tekrar kısmetini keser inşallah..

Sizi tebrik ederim kardeşim...
Hiç içmediğiniz için...
İnşallah eşiniz de bir daha başlamamak üzere bırakır...
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt