Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

10 Ocak 2008/01muharrem1429 Hicri Yilbaşi (1 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selam dostlarben yeni katıldım sitenin sistemini çözmeye çalışarak kuracalarken çok güzel şeyler buluyorum. Allah hepinizden razı olsun keşke çok vaktim olsada hiç ayrılmasam Allah'a emanet olun...
Hoşgeldiniz..üyeliğiniz hayırlı olsun..İnşaAllah vakit bulursunuz..
Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

TEKASÜR SÜRESİ

Bismillahirrahmanirrahim
(1)Elhakümüt tekasür
(2)Hatta zürtümül mekabir
(3)Kella sevfe ta'lemün
(4)Sümme kella sevfe ta'lemün
(5)Kella lev ta'lemüne ılmelyekıyn
(6)Le teravünnel cahıym
(7)Sümme leteravünneha aynelyekıyn
(8)Sümme le tüs'elünne yevmeizin anin neıym

TEKASÜR-AÇIKLAMASI
Esirgeyen ve Bağışlayan Allah'ın adıyla
Artmak, çoğalmak soysopu ile böbürlenmek hevesi sizi geri bıraktı. Öyle ki kabirlere kadar gittiniz. Yok...İleride anlayacaksınız. Yine sakının. İleride bileceksiniz. Doğrusu iyi bir bilgi ile bilseydiniz(Öyle yapmazdınız), dünyada öyle öğünüp durmazdınız. Andolsun(Kıyamet günü) O kızgın ateşi muhakkak göreceksiniz.Sonra andolsun, o gün nimetin şükründen muhakkak sorulacaksınız.

İZAH:
Tekasür: Çokluk, çoklukla öğünmek demektir. Bu sürede mal-servet-saman, çoluk çocuk, şöhret aile efradu akraba gibi maddi şeylerle öğünen kimselerin Cehennem ateşini görecekleri ve ona yaslanıp girecekleri bildiriliyor.

İnsanoğlunun bütün elindeki ni'metlerden hesap vereceği duyuruluyor. Sürenin mealinde de anlaşıldığı üzre, bütün gerçekleri en kesin bir şekilde, insanın kendi diliyle tasdik edeceği bir tarzda gerçekleşeceğini haber vermektedir.

Akıllı insanlar, mal-mülk, evladü ıyal-hısım akraba çokluğuyla boş yere oyalanmaz. Akıllı kimseler, Allah'a yarayacak hayırlı, elverişli işler peşinde koşarlar.Aksi halde kabire girer. Öyle girer ki eli boş girer. Kabirlere ziyaret demek bu demektir.

Gerekli hassasiyeti gösterdiğiniz için teşekkür ederim..Allah(CC) razı olsun..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

selamün alemküm,aranıza yeni katıldım,ve bu ilk üyelik günümde çok şey istifade ettim,emeği geçenlerden allah razı olsun,rabbim bu hürmetli ayı hakkımızda hayırlara vesile kılsın inş. hepimize hayırlı seneler.bu son mesaj için ayrıca allah razı olsun demek istiyorum göz yaşları içinde okudum rabbim onların şefaatine nail eylesin.

VeAleynaAleykümSelam;
Amin sizden de inşaAllah..Amin dualarınız için..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

AMİN...AMİN...AMİN...(duası kabul olan kullardan oluruz İNŞALLAH)
selamünaleyküm Talip abi sizede hayırlı geceler ...İNŞALLAH yazarsınız ALLAH c.c.can sağlığı versin...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH...

VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu
Nihal Kardeşim;
En kısa zamanda inşaAllah..Amin..
Sizde Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

saklı

Kayıtlı Kullanıcı
Siftah

Siftah

Buradaki herkeze Selam

Uzun süredir bu sitede yer alan dini bilgileri okuyordum birkaçkez üye olmak için çalıştım beceremedim ama buğün başardım.
Bu ilk mesajımda Herkeze kolay gelsin sağlık ve huzurlu bir hayat dileyerek başlamak istiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt