Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

18.Kasım.2009 / 1 Zilhicce :Oruca başlanacak (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razı olsun kardeşim... bende tutmayı istiyorum... bakalım inşallah o günleri en güzel şekilde değerlendirenlerden oluruz... selam ve dua ile...

amin sizdende inş

Bütün bunların dışında Arefe gününün orucu, biri geçmiş biri de gelecek senenin olmak üzere, iki senenin orucuna denktir.

Şimdi bu günlere erişipte bu kazançlardan istifade etmemek akıl kârı mıdır?

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm allah cc razı olsun kardeşim hatırlattığın için

aleykümselam

Mevla Tealâ Kur’an’ı Kerim’de buyurdu:

"Ağacın altında seninle biat ettikleri zaman…" Burada geçen Rıdvan Biatı‘dır ki, bu dahi Zilhicce’nin on günleri içinde olmuştur.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim bu 10 günün bu kadar sevab kazandiracağini bilmiyordum işallah oruçlu geçiririm allah razi olsun hatirlattiğiniz için selam ve dua ile

aleykümselam

ALLAHU TEALA CÜMLEMİZE İHYA ETMEYİ NASİP EYLESİN....

YARALI KAPL

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim çok güzel bir konu allahım hepimizi o günlere eriştirsin inşallah ben 10 tutmayı düşünüyorum kısmetse allahın izniyle teheccüd namazlarında buluşmak dileğiyle selam aleyküm

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim çok güzel bir konu allahım hepimizi o günlere eriştirsin inşallah ben 10 tutmayı düşünüyorum kısmetse allahın izniyle teheccüd namazlarında buluşmak dileğiyle selam aleyküm

Aleykümselam kardeşim

Zilhiccenin son günündei ibadetler

Zil-hicce'nin 29'uncu gününü 30'una bağlayan gece, mümkünse bir tesbih namazı kılmalı ve bir Hatm-i Enbiyâ yapmalıdır.

Zil-hicce'nin son gecesi, akşam ile yatsı arası 10 rek'at namaz kılınır.

Namaza şöyle niyet edilir:

„Yâ Rabbî, geçen seneyi benden râzı olarak ayır. Sâdır olan isyânımı hasenâta tebdil eyle. Beni hidâyet-i ilâhîne ve rızâ-i ilâhîne mazhar eyle. Allâhü Ekber“

Her rek'atte:

7 Fâtiha-i şerîfe,
7 Âyetü'l-Kürsî,
7 İhlâs-ı şerîf,
okunur. İki rek'atte bir selâm verilir.

Namazdan sonra mümkünse en az:

11 Tevhîd-i şerîf,
11 İstiğfâr-ı şerîf,
11 Salevat-ı şerîfe,
okunur ve duâ yapılır.

Qaraqiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilmiyordum bunu.. tskler ins. tutarim.. ve allah hepimizi bu 10 gunu ii degerlendirmemizi nasip eyler ins.

Bu 9 gün kaza oruclarida tutulabilir o zaman dimi ?

selametle kalin...

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ya bu 10 oruç ne zaman başlıyo başladımı yada anlamadım.bende tutmak istiyom.

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
geçen seneler tuttuk inş busenede tutmayı nasip etsin rabbim..allah razı olsun hafize anne...hatırlatman güzel oldu..dua ve selametle...öptüm

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Öncelikle Kaan kardeşim Allah celle celalü razı olsun senin sayende bu konuyu görmüş oldum.

Hafize anne Allah celle celalü razı olsun bizler için çok iyi bir konu inşaAllah bu on günlük ibadeti hakkıyla veririz inşaAllah.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Öncelikle Kaan kardeşim Allah celle celalü razı olsun senin sayende bu konuyu görmüş oldum.

Hafize anne Allah celle celalü razı olsun bizler için çok iyi bir konu inşaAllah bu on günlük ibadeti hakkıyla veririz inşaAllah.

Aleykümselam Rüyam Fırsatlar değerlendirmek içindir Ne mutlu değerlendirebilenlere Bu fırsatı kaçırmamak DUASI ile

imamhatipli

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu bızımle paylaştığınız için allah sizden razı olsun yolunuzu açık etsin

imported_özlem_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun....

bende araştırmaya başlamıştım bu konuyu yazınızı görünce çok sevndim ...

selam ve dua ile...........

S

songül81

Zilhicce'nin gecesinde ki ibadet

Zilhicce'nin gecesinde ki ibadet

İlim hazinesi seyyid ABDÜLKADİR-İ GEYLANİ den alınma ,yazan A.FARUK MEYAN ..17 rabiu'l-ahir 1399 senesi..... Zilhiccenin ilk on günügelince siz taat ve ibadete gayret ediniz.İtimam gösteriniz.bunun için bu gecelerden birinde gecenin üçteikisigeçtikten sonra 4 rekat namaz kılıp her rekatta bir kere Fatihayı ve kul Eüzüleri üç kere ihlas suresini her rekatta tekrar ederek üç kere ayetel kursiyiokusa ve namazı bitirince ellerini kaldırıp:SUBHANE ZİL IZZETİ VE'L-CEBERUT SUBHANE ZİLKA'DETİ VE'L-MELEKUT. SUBHANEL HAYILLEZİ LA YEMUT LA İLAHE İLLA HÜVE YUHYİ VE YÜMİT VE HÜVE HAYYÜN LA YEMÜT.SUBHANELLAHİ RABBÜL İBAD VEL BİLAD VEL HAMDÜ LİLLAHİ KESİREN,TAYYİBEN,MÜBAREKEN ALA KÜLLİ HAL ALLAHU EKBER KEBİREN, RABBENA CELLE CELALÜHÜ VE KUDRETÜHÜ...Diyerek dua ALLAHU TEALADAN dilediğiniistese beytullahı haç etmiş ve ALLAH yolunda cihat etmiş ecir ve sevap kazanır .ALLAH dilediğişeyi ona verir. Her gecesinde bu namazı kılsa bildirildiği şekilde dua edip yalvarsa ALLAHU TEALA :ey benim meleklerim şahit olunuz ki ben o kulumu bağışladım .beytullahı haç edenlere onu ortak eyledim der. Bu halde melekler ALLAHU TEALA nın o mümin kulunun kıldığı nemazı ve ettiği duasını kabul eder.....Yazılanları size aktardım ,ben 1993 senesinden bu yana yapmaya çalışırım ALLAH'ın izni ile tüm dileklerim kabul oldu inanarak yapılan her dua kabul olur ...şizi duyan ve her anınızı bilen allah kullarını yalnız bırakmaz cevap verir yeter ki samimi bir şekilde yaradanımızdan isteyelim ....Manevi olarak nelere kavuştuğumu yazsam sayfalar yetmez ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN......AMİN

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
songül kardeşim.verdiginiz bilgileri için ALLAH RAZI OLSUN.bende senede bir kere gelen bu mübarek zilhicce ayında gece kılınan namazı Kılıp duamı edecegim.ihşaallah sizin kabul olunan dualarınız gibi benim ve tüm kareşlerimizin ALLAH duasını kabul eder ihşaallah.AMİN.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
songül kardeşim.verdiginiz bilgileri için ALLAH RAZI OLSUN.bende senede bir kere gelen bu mübarek zilhicce ayında gece kılınan namazı Kılıp duamı edecegim.ihşaallah sizin kabul olunan dualarınız gibi benim ve tüm kareşlerimizin ALLAH duasını kabul eder ihşaallah.AMİN.

Resûlüllah Efendimiz şöyle buyurmuştur: "Zilhicce`nin ilk 10 gecesinde ibâdet etmek kadar Allah`a hoş gelen bir şey yoktur. Ondaki her günün orucu, bütün senenin orucuna, her gecenin kıyamı da kadir gecesinin kıyâmına eşittir..."

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun....

bende araştırmaya başlamıştım bu konuyu yazınızı görünce çok sevndim ...

selam ve dua ile...........

AMİN CÜMLEMİZDEN İNŞ

Oruç ayı Ramazan’ın ayrılığının hüznünü yaşayan müminler Kurban Bayramı’ndan önceki Zilhicce’nin ilk on günü ile teselli bulurlar. “Keşke Ramazan biraz uzun olsaydı…” ya da “Ah, Ramazanı hakkıyla ihya edebilseydim…” diye yanan gönüllerimize muhteşem bir fırsattır bu on gece. Kur’an-ı Kerim’de “On geceye yemin olsun ki…” ifadeleriyle bahsedilen bu on gecenin ne muazzam bir hazine olduğunu ne yazık ki hakkıyla bilemiyoruz.A A E O

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt