Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

18.Kasım.2009 / 1 Zilhicce :Oruca başlanacak (3 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu bızımle paylaştığınız için allah sizden razı olsun yolunuzu açık etsin

Bugünlerde tesbihi, tahmidi, tehlili ve tekbiri çok söyleyinYine Efendimizden (s.a.v.) harika bir teşvik cümlesi:“Allah indinde Zilhiccenin ilk on gününde yapılan amellerden daha kıymetlisi yoktur. Bugünlerde tesbihi, tahmidi, tehlili ve tekbiri çok söyleyin!” (Abd b. Humeyd, Müsned, 1/257) Tesbih, sübhanallah; tahmid, elhamdülillah; tehlil, lâilâheillâllah; tekbir ise Allahu ekber demektir. Tesbih, tahmid ve tekbirin namazın çekirdekleri hükmünde olduğunu düşünürsek, bugünlerde nafile namazları arttırmanın ne kadar büyük sevap olduğunu anlayabiliriz.Yukarıdaki hadisi destekleyen şöyle bir rivayet daha vardır: “Günlerden hiçbiri yoktur ki onlarda yapılan bir iş Zilhicce’nin ilk on gününde yapılan işten daha faziletli ve yüce, Allah’a daha sevimli olsun…” (Tirmizi,

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ilim hazinesi seyyid abdülkadir-i geylani den alınma ,yazan a.faruk meyan ..17 rabiu'l-ahir 1399 senesi..... Zilhiccenin ilk on günügelince siz taat ve ibadete gayret ediniz.itimam gösteriniz.bunun için bu gecelerden birinde gecenin üçteikisigeçtikten sonra 4 rekat namaz kılıp her rekatta bir kere fatihayı ve kul eüzüleri üç kere ihlas suresini her rekatta tekrar ederek üç kere ayetel kursiyiokusa ve namazı bitirince ellerini kaldırıp:subhane zil ızzeti ve'l-ceberut subhane zilka'deti ve'l-melekut. Subhanel hayıllezi la yemut la ilahe illa hüve yuhyi ve yümit ve hüve hayyün la yemüt.subhanellahi rabbül ibad vel bilad vel hamdü lillahi kesiren,tayyiben,mübareken ala külli hal allahu ekber kebiren, rabbena celle celalühü ve kudretühü...diyerek dua allahu tealadan dilediğiniistese beytullahı haç etmiş ve allah yolunda cihat etmiş ecir ve sevap kazanır .allah dilediğişeyi ona verir. Her gecesinde bu namazı kılsa bildirildiği şekilde dua edip yalvarsa allahu teala :ey benim meleklerim şahit olunuz ki ben o kulumu bağışladım .beytullahı haç edenlere onu ortak eyledim der. Bu halde melekler allahu teala nın o mümin kulunun kıldığı nemazı ve ettiği duasını kabul eder.....yazılanları size aktardım ,ben 1993 senesinden bu yana yapmaya çalışırım allah'ın izni ile tüm dileklerim kabul oldu inanarak yapılan her dua kabul olur ...şizi duyan ve her anınızı bilen allah kullarını yalnız bırakmaz cevap verir yeter ki samimi bir şekilde yaradanımızdan isteyelim ....manevi olarak nelere kavuştuğumu yazsam sayfalar yetmez allah yar ve yardımcınız olsun......amin
allah razı olsun güzel açıklamalar olmuş işte ben bunu seviyorum birbirimizi uyarmak a.e.o

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
İşte bu günlerin kıymetini anlatan Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) muhteşem müjdesi:
“Allah'a ibadet edilecek günler içinde Zilhicce'nin ilk on gününden daha sevimli günler yoktur. O günlerde tutulan her günün orucu bir senelik oruca, her gecesinde kılınan namazlar da Kadir Gecesine denktir.” (Tirmizi: Savm, 52; İbn Mace: Sıyam, 39)
Demek ki, bugünlerde tutulan bir oruç, 360 gün oruca bedeldir. Rabbimizin rahmet ve bereketi o kadar coşmaktadır ki, bir günlük oruca bir yıllık oruç sevabı vermektedir. Böyle güzel ve tatlı bir müjdeye ilgisiz kalmak mümkün mü? Bu gecelerin Kadir Gecesine benzetilmesi ise, ayrı bir güzelliktir. Çünkü, Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır ve 83 yıllık ibadete bedeldir.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SENENİN SONUNDA YAPILACAK DUA. (Zilhicce ayında)
Senenin son ayı olan ZİLHİCCE ayında aşağıdaki duayı yedi kere kim okursa ALLAH'U teala onun geçmiş bütün günahlarını mağfiret eder,şeytan da:" Eyvah!Bir saat içinde bütün geçmiş günahları yok oldu."der.Dua şudur:

"Ellahümme ma amiltü min amelin fi hazihis-seneti mimma nehehteni anhü ve lem terdahü ve nesiytühü ve lem tensehü ve halimte anni ba'de kudretike ala ukubeti ve de' avteni ilet -tevbeti ba' ceraeti aleyke fagfirli ya gafur!"

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Bu hayırlı paylaşımınızdan ötürü Çok çok :T

Yüce Rabbimiz sizden razı olsun.Razı olacağı işler yapmanızı sağlasın.Allah celle celalüh e emanet olun.Selametle kalın.Hayırlı akşamlar :)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bu hayırlı paylaşımınızdan ötürü Çok çok :T

Yüce Rabbimiz sizden razı olsun.Razı olacağı işler yapmanızı sağlasın.Allah celle celalüh e emanet olun.Selametle kalın.Hayırlı akşamlar :)

Yüce Rabbimiz hepimizden razı olsun razı olacağı şeyleri hepimize yapmayı nasip etsin inş a.e.o

wild_angel

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bilgiler gerçekten. Bugün başladığını bilmiyordum ki bilseydim tutamayabilirdim ama yarın inşallah tutup, son gün arifeye kadar getirebilirim bir aksilik olmazsa.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm .ALLAH razı olsun kardeşim böyle güzel bit yazıyı yazıp bizede hatırlattığın için.ben sizin sayenizde ilk günü kaçırmadım.ama yazıda tarihi yazdığı için.RABBİM sizinde kalbinize göre versin.böyle güzel bir tarihi hatırlattığınız için.ALLAHA emanet olun.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Cümleten hayırlı sahurlar olsun inşaAllah....

nazanozi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun hafize kardeş öğrendiklerini bizlerle paylaştığın için böyle mubarek günlerde ayrıca bunun içinde çok sevaplara giriyorsundur inşallah Allah senin ve cümlemizin dualarını ibadetlerini kabul eder inşallah iki gündür orucum Allah izin verirse bayrama kadar tutmak istiyorum songül kardeşim ve sen hakkınızı helal edin yazdığınız dualar için not aldım hernamazdan sonra okuyacağım Rabbim kabul eder inşallah sağlıcakla kalın bol ibadetli günler

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ( cc) razı olsun.

Allah ( cc) razı olsun.

HAFIZE BACIMIZ,

Bizleri HAYIRA tesvik edip, Bu mübarek günleri bizimle paylastiginiz
icin cenab-i mevlam sizlerden razi olsun.

Insaallah bu günleri oruclu gecirecegiz. ikisi gitti nasil gectigini bile
anlayamadik,zaten günler de kisacik.
A.E.O
B)B)B)B)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
3.güne geçiyoruz Allah'ın İzni ile..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun hafize kardeş öğrendiklerini bizlerle paylaştığın için böyle mubarek günlerde ayrıca bunun içinde çok sevaplara giriyorsundur inşallah Allah senin ve cümlemizin dualarını ibadetlerini kabul eder inşallah iki gündür orucum Allah izin verirse bayrama kadar tutmak istiyorum songül kardeşim ve sen hakkınızı helal edin yazdığınız dualar için not aldım hernamazdan sonra okuyacağım Rabbim kabul eder inşallah sağlıcakla kalın bol ibadetli günler

O GÜZEL RABBİM sizdende razı olsun inş inanıyorum ki sizlerinde içiniz çok güzel bizim dünyada ne yapacağımız yaratılmadan bize yazılmış demekki böyle yerlerde birbirimizi tanımasakta aynı duyguları taşıyoruz ALLAH için birbirimizi seviyoruz inş ahirette de bütün site komşu oluruz Amiiiin

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun geçen hafta bende sitemiz sayesinde öğrendim bu ayın bu kadar sevap kazandıracağını ve 2 gündür oruçluyum cok şükür rabbim kabul eder işallah selam ve dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun geçen hafta bende sitemiz sayesinde öğrendim bu ayın bu kadar sevap kazandıracağını ve 2 gündür oruçluyum cok şükür rabbim kabul eder işallah selam ve dua ile

Rabbim oruçlarını ve dualarını kabul etsin dualarınızda bizde olalım inş amin a.e.o

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun hafize kardeş öğrendiklerini bizlerle paylaştığın için böyle mubarek günlerde ayrıca bunun içinde çok sevaplara giriyorsundur inşallah allah senin ve cümlemizin dualarını ibadetlerini kabul eder inşallah iki gündür orucum allah izin verirse bayrama kadar tutmak istiyorum songül kardeşim ve sen hakkınızı helal edin yazdığınız dualar için not aldım hernamazdan sonra okuyacağım rabbim kabul eder inşallah sağlıcakla kalın bol ibadetli günler

amin rabbim sizlerdende razı olsun bizler bir aile sayılırız bildiklerimizi anlatalım ki bilmediklerimizi öğrenelim beşikten mezara kadar öğrenmeye çalışalım hak olurmu biz din kardeşiz insan kardeşine zarar gelsin istermi rabbim bütün oruçlarımızı dualarımızı kabul etsin a.e.o

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
hafıze bacımız,

bizleri hayıra tesvik edip, bu mübarek günleri bizimle paylastiginiz
icin cenab-i mevlam sizlerden razi olsun.

ınsaallah bu günleri oruclu gecirecegiz. Ikisi gitti nasil gectigini bile
anlayamadik,zaten günler de kisacik.
A.e.o
b)b)b)b)

birbirimize her zaman hayırlı olanları öğreticez rabbim tamamlamayı nasip etsin kabul etsin selametle

duadilencisi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık rabbim bu güzel günlerin kıymetini bilmeyi nasip etsin cümlemize inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt