Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C.'nu, Muhammed Mustafa A.S.'ı ve Kur'an-ı Kerimi sevenler buraya... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Medine’de bir şirkette elektrik teknisyeni olarak çalışan Allah dostu ve peygamber aşığı bir kardeşimiz işin son günü sabah mesaisinde kendisine verilen teknik görevi tamamlayıp ayrılmak üzere iken Resulullah’ın Ravzasında elektrik çarpması sonucu vefat etti ve Cennet-ül Bakiye defnedildi. Tabii ailesi mecburi istikamet Türkiye’ye döndü.

O zaman 7 yaşında olan oğlu Muhammed Nebi Doğanay bugün ortaokuldayken kompozisyon dersi ödevi olarak bir makale yazmış ve birincilik almış. İşte o peygamber aşkını en derinden yaşayan bir yüreğin yansımaları.

Hoş geldiniz sayfamıza sizde gelince yine güller açtı sayfamızda..Habibullah tan bir anı ,Habibullah tan bir şarkı,Habibullah tan bir Nur girdi gönlümüze...Allah C.C.razı olsun sizden ...
Muhammed sen de, hatıranda çok güzel Allah razı olsun...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Anladım Mevlanayı anlamam için, buralara sürüklendim
boşuna uğraşma, istemem Mevlana olmak
Zaten o halden çıktım ben, sanki karışmış iki özüm ben
Mevlana oldugum an, gözümde yaş eksilmez, neyim ben?
Rabbim hayırlısını ver cahilim ben

Biliyor musunuz...?
Mevlana 'yı anlıyorum demek çok zor...
Anladım demek bile anlamaktan uzaklaşmak demek olur...
Arz Allah'a C.C. olmak lazım...
Bulamazsın Mevlana yı...
Zaten O da arıyordu...Mevlasını...
Sanırlar döndü aşk ile Mevlana...
Bilmezler ki dönen aşk 'ı idi...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yarabbim çevirme gönülleri senden,sağlam bassın ayaklarımız yere...
Çıksın ortaya senin ve Habibinin aşkı...
Aşığım diyen ve şımarmayan ... Kibirlenmeden...Aşka doymayan...
Nasip et bizi...

Seni çok seviyorum , Rabbim...,rabbimiz...Habibini de ...Sende ne olur, sev onu...
Sevginizden mahrum eyleme bizi....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. 'aşkı coştukça ortaya çıkmalı o hassas edep...
EDEP olmadan atılmaz adım...
Fırsat kollamak lazım...
Esma-ül Hüsnasına da sarılmak lazım...

Boşuna değil...Rabbimin isimleri...
Hamd ve Şükürle kararlı sarılmak lazım...

Mümkün ise her gün bir ismini zikretmek lazım...
Sen olarak...ancak abartmadan....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sakın doğru yerde miyim diye şüpheye düşmeyin...Doğru yerde ,doğru sayfadasınız...
Bu yol Benliğin olmadığı, Allah C.C. 'nun aşkı ile köpüren...Muhammed Mustafa A.S. ın sevgisi ile yoğurulan...Kur'an-ı Kerim Muhabbeti ile akan IRMAĞIN çağlayanlarla Denize döküldüğü yol...
Arka planı olmayan yani kişisel hesabı kesinlikle olmayan yol ...bu yol...
Beraberce bulmak istiyoruz Allah C.C. aşkını...
Ne mutlu bu yolda sağlam adımlarla yürüyene, koşana...
Selam olsun birbirimizi teşvik edip ...hata yapmadan yürü diyen herkese ...
Allah 'ım bize senin sevgini layığı ile söylemeyi nasip et...AMİN İNŞALLAH..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler
Aşk ile yoğrulan bu bedenler, aslına dönmek ister
Ne ben senim, ne de sen, ben, her yaradılışa verilen ayrıdır aşk
Aşkımı sorgulama, hatamı yüzüme vurma, bin hata yapsam, aşkı aradığım için hatamı sayma
Ya Rab, senden başkası beni anlamaz, nefsimi yerlere atsalar , bu gönül gam yapmaz
Tertemiz aşkıma dokunmayın, bırak edebi Rabbim tartsın
Aşıklara soru olmaz, mecnuna leyladan başkasını sormaz
diyemezsin, leylayı şöyle sev, böyle sev, o bulmuştur yolunu
Empati kurmak ne demek?
gecersin başkasının yerine , olursun onun gibi , elin ayagın düşünüşün o gibi, bak bakalım canın nasıl yanmaz??
Kolaydır yol tarif etmek, oysa aynı yolda bulunmak zordur
Rabbim bıraktım herşeyi, yanına geldim, sensin aşık, sensin maşuk...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ne mutlu kendi öz duyguları ile hedefe doğru koşana...Nefsini kontrol edene ...
Arayana,aradığını bulana...Ne mutlu...Yolunuz doğru yol olsun kalbiniz sevinçle dolsun...
Hedef doğru olunca yol ayrı olmuş kimene...
Koş Allah C.C 'nun yolunda ...İNŞALLAH bir an önce kavuşursun ona...
Size de Allah C.C. gerek...Bize de...Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hz Muhammed Mustafa A.S. 've OKU EMRİ....1..:

Ulu Rabbımız Büyük ve Yücedir, Yarabbim ize Hamd ve Şükürler olsun...
Ulu Rabbımız seni çok seviyorum...Muhammed Mustafa A.S. 'da çok seviyorum...Sen de Onu çok sev...

Öyle bir aşk düşünün ki Kalbiniz gümbür gümbür atsın...Coşsun ,Köpürsün,yerinden çıkacakmış gibi olsun...
Öyle bir aşk düşünün ki...Bilemediğiniz duygularla sizi coştursun...Size Rabbil Aleminden sinyal versin...
Öyle bir aşk düşünün ki size Yaratan Allah C.C. aşkını sunsun...

Ve...Sana seslensin.....
''O''Habibe seslensin ...Ey Habibim Mustafa A.S. ... ''Muhammed Mustafa ''A.S.''
Ey Habibim Mustafa A.S. ... ''Muhammed Mustafa ''A.S.''
Ey Habibim Mustafa A.S. ... ''Muhammed Mustafa ''A.S.''
Yaratan Rabbinin adı ile oku...

Ses gelmişti galiba şöyle bir irkildi...Anlamamıştı...

''Ey Habibim Mustafa A.S.''

Ürkek ,şaşkın, fakat aşktan coşan bir kalp...mensup olduğu vücudu gümbür gümbür titretti ...Biri sesleniyordu...Galiba...
Kim di seslenen ...yalnız olduğunu biliyordu...Yanılmış mıydı duyduğu yoksa...
Mağarada sadece kendisi vardı zaten daracık ve ancak çömelerek oturuyordu...

''Ey Habibim Mustafa ''A.S.''''

Dikkatini ürkerek toplanmaya çalıştı...Kalbi nerede ise yerinden çıkacak gibi oluyordu...
Biri sesleniyordu galiba ...

Başını hafifçe sağa arkaya doğru ...sonra ise sola arkaya doğru...çevirdi kim di seslenen...Kim olabilirdi seslenen...

Sonra başını tekrar vücudunun ön tarafına çevirdi...
İçi sevinç ve neşe ile kaplanmıştı...Büyük bir coşkusu vardı...Kalp atışı susmuş...Ürkmesi bitmiş...Vücudu Mutmain olmuş...Aşk fışkırmıştı dışarı aşk...

Bir ses duyuldu...Gözleri görülmeyeni görüyordu...bir ses duyuyordu...duyduğu içini coşturuyordu... duyduğuna tekrar aşık oldu...

''Yaratan Rabbinin adıyla oku!''

Anlamaya çalıştı sesi...

Acaba yanılıyor muydu...Vücudu huzur ve sevgi ile kaplandı ne oluyor diye düşünüyordu..Yanılıyor muydu acaba..

ALAK SURESİ...:
Bismillâhirrahmânirrahîm.
1,2. Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı “alak”dan yarattı.
3. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.
4,5. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir.

Muhammed Mustafa A.S. 'a son günlerde sanki...sanki güzel bir şeyler oluyordu...
Anlayamıyor ama...Bilemiyor du ,ama...Sanki...kendisine bir el dokunuyordu...İpekten bir el...Onun...saçlarını ipekten saçlarını okşuyordu...
Mutluluk doluyordu...coşuyordu sanki içi...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hz Muhammed Mustafa A.S. 've OKU EMRİ....2..:

Sabah olmuş henüz uyanmıştı...
Rüyasında Habibim Mustafa ...''A.S''.diye pamuk dan yumuşak ,ipek gibi akışkan bir ses duymuştu...
Şaşırmıştı...Nedenini bulmaya çalışıyordu ...Kimseye açılamıyor...Yalnızlığı istiyordu...Yalnız kalmaya ihtiyacı vardı ...Bir kaç gündür,kalbi başka atıyordu...Damarlarında kan bir başka atıyordu...Sanki sanki..Kalbinden ALLAH .ALLAH,ALLAH sesleri geliyordu...''C.C.''
Damarlarındaki kan akışı da bir değişikti...O da sanki Allah,Allah,La ilahe İllallah diye akıyor...Nefesi de aynı şekilde hitap ediyordu...
Yalnız kalıp düşünme ne olduğunu anlama ihtiyacı bu gün daha fazla kendini hissettiriyordu...
Evden Hz.Hatice Validemizden ''R.A.'' izin alarak çıktı...
Hıra dağına çıkıp biraz tefekkür edeceğini iletmişti...
Hıra dağına giderken bazı ufak tefek olağan üstü şeyler oluyordu...Ayağı bir taşa takılıyor...Düşeceğim diye irkiliyor ama göremediği bir el kendine yardım ediyor...Ağrısız ve sızısız içi mutlulukla dolu vaziyette dengesini buluyordu...
Yürüyerek Hıra dağına Mağaraya ulaştı...Biraz soluk aldı sonra içeriye girip KABE'ye doğru diz üstü yere oturdu...
Zaten halden hale geçiyordu...Biliyor hissediyordu olağan üstü bir şeyler olacak ...Ama ne olacak nasıl olacak bilemiyordu...
Allah ve La İlahe İllallah kendisine kendi bilgisi dışında tekrar ettiriliyordu...Ağzı söylüyor kendisi hayret ediyordu...
Ta Ki ...

Sonrası büyük mutluluk Hz.Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz aşktan coşmuş ama biraz ürkmüş ,şaşırmış..Ama emin bilgi ile dolu...
Bu ses O ses Ondan bana zarar gelmez hatta ve hatta Aşk gelir...diye düşünerek mutlu oluyordu...
Bu ne saadetti...

Lakin o an hiç bitmesin her an o sesi duysun istiyordu...
''Habibim Mustafa A.S.''

Yer gök nura gark olmuştu...aşk la titredi ve...

Emrini işitti...
Ve cevap olarak ...
Okuyamıyorum diye arz etti...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hz Muhammed Mustafa A.S. 've OKU EMRİ....3..:

Hz.Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz gene değişik duygular içinde Hıra mağarasına gelmişti...
Bu defa Kalbi bir değişik çarpıyordu...
Allah ,Allah,Allah...Sanki mutluluk akıyordu Yüreğine ...
Yorgunluk hissi yoktu içinde...
Aksine sanki hiç dağa çıkmamış gibi idi...
İçi sevinçle doluydu...Pır pır kıpırdıyor...Sevinçten coşuyordu...
Ne oluyor bugün bana diyede soruyordu kendisine...Bırakın yorgunluğu..Nefesi canlı ve normal ahenkli şekilde alıyor...Kalbi de tıkır tıkır çarpıntısız sevinçle atıyordu...Allah ,Allah diyor du ''C.C.'' ...
Ayağında bırakın yorgunluk hissini.. aksine sanki hiç yorulmamış gibi yürümek arzusu ile dolu, mutlu olarak adım atıyordu...
Mağara kapısına varınca şöyle durdu...Bu mutluluk ne idi acaba ...Hiç duymadığı duygu içinde idi ,şöyle bir döndü ,Mekke ye doğru bir bakış attı...Güneş pırıl pırıl...Hiç te yakıcı değildi ,aksine sanki ona göz kırpıyordu...

Kabe ye de şöyle bir baktı ...Hayırdır, İnşallah diye düşündü...
Mağaraya girdi...Döndü çıkışı görecek şekilde oturdu yere, diz çöktü ki hemen sonrasında ...

Habibim sevgilim diyordu biri ona...

Ancak yalnız olduğunu bildiği için önce acaba dedi..Bir müddet etrafı dinledi...Yok çağıran diye düşündü ki...Gene...

Evet biri sesleniyordu...şöyle gözlerini açtı dışarı doğru mağaranın çıkışına şöyle bir göz attı kimse yoktu...

Emindi önce sağ yanına başını çevirdi ,hafif bükülerek...baktı kimse yok...
Sonra sol yana döndü başını çevirdi baktı ...
Kim bana sesleniyor diye düşünüyordu içinden...
Sonra kimseyi göremeyince başını ön tarafa tekrar dönderdi...
İşte o an her şey değişti... Seslenen içini ,AŞK 'la kapladı...
Coşku...Büyük bir coşku...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Uykunun getirdikleri hayaller değilde ne ....sen anlamazsan? ...:

Allah C.C. 'na vasıl olmak isterler değil mi ?...
Muhammed Mustafa A.S. 'a Ümmet olmak isterler değil mi...?
Kur'an-ı Kerim 'i sevmek ...Allah C.C. 'nun Kelamı ile haşır neşir olmak isterler değil mi?
Evet dediğinizi duyar gibiyim...

Ancak icraat söz konusu olunca, hep kişisel menfaat ve beklentiler öne geçer...
Hep perdelidir,perdelenme yi istemez ama satın alırız......Tüm öğrenmek istediğimiz o değerli bilgileri idrak tan, nokta koymaktan yoksunuz......
Hep isteriz ki ...Bilgi bizim olsun...Hep bizden konuşsun...
Hep isteriz ki Allah C.C. yalnız bana ait olsun...Muhammed Mustafa A.S. sadece benimle olsun...Kur'an-ı Kerim yalnız bana hitap etsin...
Bekleriz hep, bizim işimiz düzene girsin...Bizim hayallerimiz gerçek olsun...

Tabi dir ki gerçek böyle değildir...Her şey, herkes ve tüm alemler içindir...Sevgi herkese ait ...Bilgi ve İLİM de her layık olana ait...
Ancak gerçek bilgi gerçek İLİM aramaz... bize özeli ararız...Benim öğretmenim olsun...Bana yönelsin,benle ilgilensin...
Olmaz arkadaşım benliği bırak, bu yolda ,Benlik ile hiç bir yere gidemezsin...Yeter ki fark et...İdrak et...Anla...
Sen istemedikten sonra, perde öyle çoğalır ki yalnız kalırsın bu koca alemde...

Sen Sırat-ül Müstakim yolu, Yolcusu değilsen...Anlamakta güçlük çekiyorsan ,BİZ ne yapabiliriz...?
Selam ve idrak dileklerimle...
Yalnız bırakın bu konuyu yalnız...

Ahhh.... ben de dayanabilecek böyle bir liman bulabilseydim...
Anlayana ne dense az galiba...
Sevgi ve Muhabbetlerimle...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Artık yazacaklarımı okumak doğruluğunu araştırmak idrak etmek size ait olsun...
Bu konuda yazılı olanlarda ...Kişisel ben olmadığımı bilmenizi isterim...
Yakais 'i konuya dahil etmek ve onun benliğini öne çıkarmak onu üzer...
İsteriz ki konu öne çıksın...Ortada öğretmen vesaire olmasın...
İsteriz ki hepimiz bir şeyler öğrenmek isteyelim...
İsteyelim ki konuların doğrulayıcısı ...Hakikatler olsun...
Her konuda Allah C.C. aşkı ,Muhammed Mustafa A.S. sevgisi ve Kur'an-ı Kerim önder olsun...
İsteriz ki hatalı olan bilgi hemen ortaya konsun ve doğru,hak olan kabul edilsin...Kur'an-ı Kerime uygun olsun...
Kur'an-ı Kerime ,Doğru Hadislere uygun olmayan hiç bir şey olmasın..Leke gelmesin,getirilmesin...
Her konuda veya anlatımda Edep ve Adap baş tacı olsun...Haddi bilinsin benlik atılsın her şey hoş ve güzel olsun...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgiler ne için? Dayanmaz yüreğe atılan hançerler ne için?
Rabbimin sevgisi söyle ne için? cenneti kazanmak mı? al senin olsun!
Rabbim merak içindeyim, nerdesin? ne haldesin? Rabbim beni düşünür mü?, beni sever mi?
Ne olur yine dokunsan yüreğime , bir an için, dayanacak gücüm kalmadı , bak git şuna, git buna diyenler beni yolda bıraktı
Sen alemlere Rahmet Muhammedi (s.a.v) sunansın, sendeki Rahmeti aynaya yansıtansın
Hikmetlerini merak ederken, edep nedir ,? merakına düştüm, seni Rabbim seni herşeyden çok merak eder oldum
Hani insanın huyu nasıl derler ya, onun gibi dokundukça bir nebze olsun Rabbim harikasın...Tahminimden de güzel, bakma sen bana kızsınlar , kalbimi sen bilensin, koyma beni dar yollara
Bak anladım ama yine imtihanın zorunu verdin, Rabbim seni isterken, başkasını ne edeyim?
Rabbim ne olur, seni seyredeyim, bir ayna olsun başka ne isteyeyim?
Hep isteğim kendime mi? mecnun başka ne ister? leylasını görmekten başka ne talep eder?
Ara sıra olsada yüreğini bana ver, bak bir şaşkın aşık karşında, Öyle bir aşık ki, yok ki kimse onun karşısında
Aşkı parayla almadım, yandım, yandım, yine yandım, sonsuza kadar yansam hakkı bilmeye doyamam
Rabbim ilminden isterim, niye? seni bilmek için, bildikçe ateşim artar, evrene sığmam
Evet , aç gözlüyüm, bilgi benim olsun isterim, neden ? çünkü Rabbimi çok özledim
İnsan öyle değil mi hep sevdiği ilgilensin istemez mi? tek başınayım, bari bırakın Rab ile başbaşa kalayım
Öyle bir hal ileyleyim ki, Rabbim her kulunu affetsin, cennetteki razı, cehennemdeki razı,
Bundan sonra ne denilebilir ki?Rabbim evrenin sahibi, senden gelen eyvAllah
Ya rasul Allah, Koyma bizi dar yollara, seni istemek için düştüm yollara, seni senden isterim
Kusura bakılmasın, kimseden bilgi beklemiyorum artık, Rabbim bana , bize herkese yeter
Rabbim harikasın
Seni seviyorum Allah'ım, seni bilmek istiyorum, bilmem ne için?
İçimde bitmeyen istek, bilgi , bilgi cennetten güzel benim için, Rabbimi bilmek mutluluk benim için...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Konu anlatımı 1...:
Konu kendini geliştirsin... daha güzel olacaktır..Öncelikle Allah C.C. 'nun sevgisinin idrak edilmesi için ...
Hz Muhammed Mustafa A.S. 've OKU EMRİ....1,2,3...ü okumak ve buradaki inceliği his etmeniz yani hissetmemiz ,anlamamız...çok önemlidir...(Aynı konu 5 inci sayfasında üç bölümdür)...
Burada Allah C.C. ile Hz.Muhammed Mustafa A.S. arasındaki irtibat ve aralarındaki EDEP anlaşılmalı...Hissedilmeli yaşanmalı....

Ve... şu özellikle zihinlere kazınmalı ki Hz.Muhammed Mustafa A.S. 'ın ''OKUYAMIYORUM'' buyurması veya arz etmesi..Bize bir ikazdır...Bir derstir..Bir öğretidir...Bize kendilerinin bir hediyesidir...

Burada idrak edilmesi gereken Allah C.C. 'nun sevgisine nail olmak... işte Allah Aşkının başlangıcı bu noktadan geçer...
SEVMEYİ BİLEMİYORUM...

Rabbimize arzımız ; bu noktada, Rabbim seni sevmeyi bilemiyorum...Seni sevmek istiyorum'u arz etmeliyiz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tabidir ki Allah C.C. 'nun dileği olursa yani Allah C.C. severse ,alınacak ders veya dersten alınan İdrak çok güçlü olur...
Allah C.C. Ezelde iken ,zaten Muhammet Mustafa A.S. 'a aşık olmuş ''O''nu sevmiş ve sevgisini Habibim diyerek ''O''na göstermişti..
La İlahe İllallah ,Muhammeden Resulullah İlahi emrini veya buyruğunu zaten Gökyüzüne nakşetmiş ve ...
Yarattığı Kalem le Levhi Mahfuz üstüne de işlemişti...
O Kendini Onun aynasında görmüş ve Habibim buyurmuştu...

Hıra dağında tevekküle çekilen Hz.Muhammed Mustafa A.S. hep yeni coşkular içerisine giriyor...
Aşk bütün vücudunu kaplıyordu...
Zaten yalnızlığı hep arzu ediyordu...Kendisine kendinden yakın Allah C.C. 'nu hissediyor ve hep onunla baş başa olmayı arzu ediyordu...

Allah C.C.'da Onunla yalnız lığı Ondan çok arzu ediyor ve diliyordu...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İyi ki varsınız... İyi ki buradasınız... teşekkür ederim...

İyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş...derler...

Bizde bir şey yok aman bunu unutmayın olur mu?...
Ne varsa hep ''O''nda var, bu biline ...
Mutlaka çıkar bizi aradan...Yoksa üzülürüz hata olur...
Kalın , ''O '' nunla baş başa...
Aracı aramayın ...

Sen ? Kim ki sadece ''O''
Bizde şaşkınız... merak etmeyiniz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bilmelisiniz ki Tevekkül 'ün aslı ondadır ve oradan geçer...Ondan ve ''HİRA Mağarasından...:

Evet Allah C.C. ' nun Habibi ...ki ...Allah C.C. kendi dahi selam verir ,verdirir...verin buyurur...O' na ...
Hz Muhammed Mustafa ''A.S.'' 'dır o ''HABİBULLAH''

Çok seviyordu ''O''nunla baş başa geçirdiği o zamanı ...
Biliyordu ki Allah C.C. var ...Mutlak...

Okuyordu hayat mektebini...Evvel ve Sonrasını...
Kendiliğinden var olmamıştır bu koca alem...Var yaratanı ki O ...Allah C.C...
Devran dönüyor fuzulu mi ...

Yalnız başına inzivaya çekiliyordu...Resul-u Ekrem A.S....

İşte bu yüzden çok önemli biz aciz kullar için Hira Mağarası...
Hz Muhammed Mustafa A.S.'ın oradaki tevekkülünü düşünmek veya hayal etmek inanınız ki bir çok kitaptan veya Murşid'im diyenden alınan dersten binlerce kez daha güzel ve doğrudur...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Muhammed'i sevmek(s.a.v) onu anlamak, onu bilmek, onu takip etmek, onu taklit etmek, onu düşünmek, onu hissetmek, olmazsa olmaz
Ya Rab, Muhammedi (s.av ) görmüş gibi sevmeyi nasip et!
''OKU'duğu neydi?
(bazen içimden geceni diyemem, kalbimdeki ses vermezse diyemem)
Aslında okuyordu, arıyordu, biliyordu, evrenin sahibini hissediyordu
''Oku'' içindekini oku! okuma bilmen gerekmez ! ''OKU' ' her ayet aslında yeryüzünde ,ah okuyabilsek
En son bilinc o; Rabbim razı oldu ondan, beğendi, biz kimiz ki, beğenmeyelim?
Her peygamber hikayesinde sırlar gizli, her biri hikmetli, bizimle ilgili, fıtratımız, yaradılış farkımız bu sırlarda gizli
Muhammed (s.a..v) en güzel insan örneği, beden değil, bilinc düzeyi, ona yetişmek, ona gelmek, en zor olanı
''En cimri insan kimdir bilirmisiniz?'' demiş adımı duyunca salavat getirmeyen
Alahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve âlâ alî Muhammed, neden???
Selama bir bakın kimden? nerden? kimden kime akıl etsene, gücüm yetmez adını söylemeye
Görmüş gibi sevmeyi nasip edene Elhamdülillah!
Sevap mı? gec! gec onu! sevdiğine selam, seviyorsan tabi ki, göster onu yücelt ki, sende onun yoluna varasın,
Onu yücelt ki, şefaatine fazlasıyle insan ulaşmasına vesile olsun, Onu yücelt ki, sevdiğin kim, belli olsun
Selam sana Ey Muhammed, selam ver ,!serinlik senin yolunda olanlara olsun
Selam cennetten gelen, cennete gönderilen, mesajdır, Allah...mü'minlere ''Selam''derler
Ya Rab, tüm mü'min kardeşlerimize bunu anlamayı yaşamayı kolaylaştır
''Oku, özünde yazılı ne ise?
Kalbin kararmadı ise, karardı ise aç zikir ile...
Ya Rab, kalbimizi genişlet! Muhammed 'e(s.a.v) öğretilen duaları takip et de, ne diyeceğini belle...
Rabbim sen Kur-an'ı tamamladın..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ne Mutlu Allah C.C. 'na ve Muhammed Mustafa A.S. 'a sevgisini sunana...
Ki Okuması istenen Levh-i Mahfuzdu...
Öz bilgi idi Yaratan Rabbimin Ol ''KÜN''Bilgisi idi...
Okumasını dilediği idi...
O bilgiyi Okumak için Okumayı bilmek lazımdı...
Okunacak bilgi var ama Okumayı bilmiyordu...
ÜMMİ ...İdi...Ümmilikte Allah C.C. 'nun sevdiği bir öğretim şekli idi ...

O Murşid ki Allah C.C. Okumanın gerçekleşmesi için ...
Cebrail A.S. 'a Ona öğret Okumasını ,emrini verdi...
Ve O an Mağaraya ...
Cebrail A.S.....Allah C.C. 'nun emri ile teşrif etti...
O'na Okumada ...sırları arz etmeyi sağlamak için...
Selam olsun size Allah C.C. ve Onun Habibi Muhammed Mustafa A.S. 'a sevgisini sunanlar...
İNŞALLAH...

Ümmilik te Muşid Allah C:C: idi...
O öğretecek... O da okuyacaktı...
Dilemişti...
Oku'yu...Hıra Mağarasında Okunması gerekenin Okunmasını... Muhammed Mustafa A.S. tarafından ..Okunmasını...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. emir buyurmuştu Cebrail A.S. teşrif edecekti Yanına Muhammed Mustafa A.S.'ın ....
Habibullah etkilenmesin ...Korkmasın için seslendi...
''Ya Muhammed Mustafa A.S.'' diye üç kez...
Habibullah önce sağa sonra sola baktı ve Ön tarafa döndüğünde yer gök bir oldu...Zaman mekan durdu...Alemler kalktı ortadan ve Muhammed Mustafa A.S . gördü göreceği nasibini aracısız...
Mutluluktan coştu diledi hiç bitmesin o an...
Verdi Allah C.C..OKU emrini...
OKUYAMIYORUM cevabını arz etti Muhammed Mustafa A.S....Okuyamıyor ,okumayı bilmiyordu çünkü o ÜMMİ idi...
Okunması gereken Sır dı...Sırrı okumayı bilemezdi...Arz etti Okuyamıyorum diye...
Allah C.C. Emretti Cebrail A.S. 'a git ...Habibim Muhammed Mustafa A.S. yanına ve öğret OKUMASINI Sırrı...
O Mutlu an devam ettiği için ürkmedi irkilmedi ,sanki biliyordu...Resul-u Ekrem A.S. nasıl teşrif edecek Cebrail A.S....
Teşrif etti ve OKUMASI için sırrı ...Ona gerekli bilgiyi...Okuma İLMİNİ arz etti...

Cebrail A.S. öğretince SIRRI ...Kalktı ortadan o an o anın ümmiliği yani okuyamama ilmi ve OKU'du....

Bismillâhirrahmânirrahîm.
Yaratan Rabbinin adıyla oku...

O, insanı “alak”dan yarattı.
Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.

ALAK SURESİ...:1,2. 3.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt