Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C.'nu, Muhammed Mustafa A.S.'ı ve Kur'an-ı Kerimi sevenler buraya... (1 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler, ince konular... beni aşk ilgilendiriyor, insanları Rabbime bıraktım, sormuyorum artık, kim ne yapıyor? niye Yapıyor?
Kafir mi? müslüman mı? kalbini kim biliyor?
Rabbim harika herşeyi biliyor, onlarla meşgul oluyor, herbir insan değer veriyor, yinede ısrar edene.... bırakıyor ...ne azap Ya Rab sensizlik!
Rabbim bir saniye bile nefsime bırakma
Cahilim, beni tamamla...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. sizi ...Bu şekilde aşk ile dolu olduğunuz sürece kesinlikle sizi ilme ulaştıracaktır....
Bundan eminim...
30 sene önce bir Müftünün elini tutup siz Müftüsü nüz ...Sen bilmeyeceksin de kim bilecek ,zamanın sahibini demiş ve terle tene kadar elini benden kurtarmamıştı...Sonunda ...Anladım sen bulursun bu arzu ile demişti...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, başka emelim kalmadı bu dünyada desem ayıp mı olur, edebe aykırı mı olur?
Ne dünya malında kaldı gözüm, ne gezmekte tozmakta , ne rahatlıkta, gönlüm Rabbi aramakta , ne oldu yahu?
Sebebe yapış dediler, birden uçup gittiler, yoksa kolaydı bu işler...

Rabbimi bilmek istiyorum, sevdiğini merak etmez mi insan? işte öyle bir merak, bu istek de ondan sanırım , yoksa azına razıydım
Cennetten güzel, Cemalini isterim, aç gözlüyüm azla yetinmem, en yükseğini isterim, verirse , Şems Şah mat mı dersin?

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbımız:'''Bana dua edin duanıza icabet edeyim''buyurmaktadır.
İnşaallah dualarımızı ihlasla,samimiyetle yapmamızı nasip eylesin.

Rabbım cc sizlerden razı olsun çok güzel dualar bunlar.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yolunuza devam edin Allah C.C. 'na dayanın ve güvenin O size yeter...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sizinde ...''Biz ,Allah C.C 'na sevdalılar gibi''...burada olmanız bize onur verdi...Teşekkürler...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah razı olsun, başka emelim kalmadı bu dünyada desem ayıp mı olur, edebe aykırı mı olur?
Ne dünya malında kaldı gözüm, ne gezmekte tozmakta , ne rahatlıkta, gönlüm Rabbi aramakta , ne oldu yahu?
Sebebe yapış dediler, birden uçup gittiler, yoksa kolaydı bu işler...

Rabbimi bilmek istiyorum, sevdiğini merak etmez mi insan? işte öyle bir merak, bu istek de ondan sanırım , yoksa azına razıydım
Cennetten güzel, Cemalini isterim, aç gözlüyüm azla yetinmem, en yükseğini isterim, verirse , Şems Şah mat mı dersin?

Unutmamak lazım haddini bilmek Rabbini bilmektir...Dünya İNSAN yaşam alanı...Ekin tarlası güzel yaşamak lazım...Gönül hep Rabbisini ister ...Kendine ..Kendinden yakını...Sabır her şeyin anahtarı...

Haberiniz olsun...Bayanların veli olması baylardan daha kolay...Namaz kılacaklar ve onur ile iffetlerini koruyacaklar...
Beyler ise çok çaba sarf edecekler...Birilerini aramaya gerek yok...Allah C.C. sana senden yakın ise...Ona güven O sana yeter...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Üstün Edep İçin Örnek mi istiyorsunuz , o halde buyurun...;

Allah C.C. nun Muhammed Mustafa A.S. 'a sevgisinden bir örnek...

33- AHZÂB SÛRESİ
56. Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin,
selâm edin.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim ne güzelsin, bir başkalık sezdim, Allah razı olsun
Hani bir yazı okursun, yazılanı değil, ikinci manayı okursun, öyle işte
Selam Muhammed'e Onun ali ve eshabına olsun ve sevenlerine olsun.
Demiyorum hisslerimi dedikçe azap çekiyorum, ima yeterli sanıyorum, konuştukça erken diyen kalbime sus diyorum ama susmuyor
Şiire sığınmaktaki amacım anlamayan okuyamıyor, niye bu giz? Kalp hak edene seslenmek istiyor...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aşk'tan coşan büyüklerimizin sığınağı olmuştur ŞİİR dediğimiz liman ...
Doğru yol Doğru hedef ve adım...
Yolunuz daim açık ufkunuz geniş hedefiniz...Allah C.C.,Muhammed Mustafa A.S.,ve Rehberiniz Kur'an-ı Kerim olsun..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Edep için başka bir örnek....:

Allah C.C. 'nun ,Muhammed Mustafa A.S 'ın sevgisine talip isek ...Onun Edep olarak örnek sunduğu önerileri tam yerine getirmeliyiz...

3- ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ

76. Hayır! Kim sözünü yerine getirir ve Allah’a karşı gelmekten sakınırsa,
şüphesiz Allah da sakınanları sever.

2- BAKARA SÛRESİ

177. İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret
gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyene ve kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır.
İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.
2- BAKARA SÛRESİ
195. (Mallarınızı) Allah yolunda harcayın. Kendi kendinizi tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah
iyilik edenleri sever.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmeti olmak için gayret ve arayış içinde olan arkadaşlarımın; bilmesi gereken bir konuda Allah C.C. 'nun 18000 İLMİ alemi ve bu alemlerle bilgilere ulaşmanız için sayısız İLMİ vardır...
Şanı öyle yücedir İLMİ öyle büyük ve hesapsızdır ki ...
Yeri gelir ümmilikten örnekle İLMİNİ ifşa eder....
Yeri gelir Alim ile ...
Yeri gelir Melekle...
Yeri gelir Peygamber A.S. larla ''Resul veya Nebi A.S. lar...''...
Yeride gelir apayrı bir yöntemle...
Ancak şu bir gerçek ki...
Her İLMİ ile bir kez İLMİ 'ni ifşa eder...
Selamlar...

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım ;bize dünyada iyilik ve güzellik ver...
Ahirette de iyilik ve güzellik ver ...
Bizi ;Cehennem azabından koru...

Allah C.C. 'nu çok seviyoruz...
Muhammed Mustafa A.S.'ıda çok seviyoruz...
Sen de ;onu ,çok sev Ya Rabbımız ...

''Ya Rabbımız büyük ve yücedir...
Ya Rabbımıza Hamd ve Şükürler olsun...''

Ya Rabbımız ,senin sevgine talibiz...
Nasip et Ya Rabbımız...
Selam ve Sevgilerimle...

Sakın sadece bu kadar mı ? demeyiniz dahada fazlası var...

Biz Allah C.C. ve Muhammed Mustafa A.S.'ın sevdiklerini de çok seviyoruz...
Biz Bütün Peygamber A.S. 'larıda çok seviyoruz...''Resul,Nebii A.S. 'larıda''
Biz Bütün Melekleri'de çok seviyoruz... ''Cebrail,Mikail,İsrafil,Azrail A.S. lar başta olmak üzere''
Biz Bütün Şehit ve Gazi'leride çok seviyoruz...
Biz Cennet ehlini de çok seviyoruz...
Biz bütün Seyyid ve Şerifler ide çok seviyoruz...
Biz bütün Ehli Beyt'i de çok seviyoruz...
Biz Cariyeli Güzin Efendilerimizi de çok seviyoruz...''Hz.Ebubekir,Ömer.Osman,Ali R.A. efendilerimiz''
Biz Muhammed Mustafa A.S.'ın Ümmetini de çok seviyoruz...
Diğer Peygamber A.S. larında Ümmet lerinide çok seviyoruz...

Ayrıca Ya Rabbimiz .....
Ya Rabbimiz ,aciz Kul 'ların olarak Sana yalvarıyoruz; ne olur bizim sevdiklerimizi de sev...

niye kendini bu kadar yoruyorsun, Allah seni senden iyi biliyor.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
niye kendini bu kadar yoruyorsun, Allah seni senden iyi biliyor.

Bu konuya katılan arkadaşlarım da bende Allah C.C. ve Habibinin sevgisi ile doluyuz ...Bizde arka plan arıyorsan o senin düşüncen olur...Biz sadece üzülürüz...
Biz Allah C.C.'nu herkesin Rabbi olarak biliyor ve görüyoruz ki öyledir ,ondan konuşmak ,ondan bahsetmek çok güzel ...
Bizim için bu konuda yorulmak olur mu ?
Bu bizim için güllük ve gülüstanlıktır...
Arka planımız...Benliğimiz vs...yok... sakın sevinip te bekleme ...
Biz Şeytan Lain ve Yandaşı değiliz...
Hamd olsun sadece bilgimiz ,tecrübemiz ve AKLIMIZ var hani Allah C.C buyuruyor ya ''akıl sahipleri için Kur'an-ı Kerim öğüt vericidir... birde Allah C.C 'na Muhammed Mustafa A.S. Efendimize ve Kur'an-ı Kerime olan sonsuz aşkımız var o kadar...
Yani biz sevgiye talibiz... ''Seni seviyorum buyurmasına talibiz''
''Allah 'ım ''C.C' '' sana sığınıyor ve dayanıyor ve güveniyoruz ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Konuyu Kapama...

Konuyu Kapama...

Allah 'ım ''C.C.'' Seni ve Habibini sevmek konusu inanılmaz güzel bir konu ...
Konuyu kapatsak ta daima ;Seni , Habibin Muhammed Mustafa ''A.S.'' ve Kelamın Kur 'an-ı Kerimi sonsuza kadar seveceğimizi biliyorsun...

Senden ve Habibin den konuşmak ve sizi sevmek inanılmaz güzellik ,bunun için Sana Hamd ve Şükrediyorum...

Allah'ım C.C. Bizi ve tüm inananları ki ...;
Seni , Muhammed Mustafa A.S. ı Kelamın Kur'an-ı Kerimi sevenleri af et.
Senin ve Habibinin sevgisine talip olmaktan güzel ne olabilir...

Yeniden Güzel bir KONU 'da buluşmak üzere ...'
Sağlıcakla kalın...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, Rabbimin sevgisinden bahsetmek, kalbi bilen oysa, herşey bir sebep, dile gelmeli ki kalpteki bilinsin..
Niye yoruluyorsun diyen?
Hak aşığı yorulmaz, bıkmaz vazgeçirmek isteyenlere de aldırmaz
Yüreğimden günde her saniye Rabbim seni seviyorum derken, bir kere buraya yazmak yorucu değil, zahmet hiç değil, sadece sevenin sevdiğine sunuşudur bunu bil..
Güzel olmasaydı Rabbim sevdiklerine vereceği cenneti anlatır dururmuydu?
Rab bile sevdiklerine vereceği güzellikler için bekler durur
Sevdiğini söyle ki kulağın, tüm azaların duysun, şahit olsun
Mecnun ,leylanın adını bu kadar anmasaydı adı Aşk denilince hatırlanan kişi olurmuydu?
Aşk denince akan sular çağlar olur, sevda deyince tüm alem bilsin diye umulur
Niye sevdiğimden bahsetmiyeyim? kim engel olursa bil ki Rahmanı bilmeyenler, niye alınasın????
Rabbim seni seviyorum, seni sevenleride seviyorum, sevdiklerimi sevdiklerin eyle...
Bunu din kardeşlerimle paylaşıyorum, ne mutlu bana...
Sanki Rasul'un karşısına geçmiş '''Anam babam feda olsun sana , Ya Rasulallah der gibi'' sundum sevgimi Rabbim karşımda gibi

Bilmeyen ne bilsin bizi bilenlere selam olsun...

Yıllar önce bir söz düştü gönlüme ''Bana bir harf öğretene aşığım, Hak dostlarına aşığım, herşey mana gerçek olan Yaradana aşığım''
Herşey O'ndan ise...bırak yürek yangın ise... iste isteki menzile varasın
Rabbim harikasın.. ve yüreğim çoşmakta, taşmakta haklısın, bilselerdi Hak yakın, bilselerdi güzelliğini sayıklarlardı sanki mecnun
Rabbim ne güzelsin, hep seni anayım
Kişinin derdi neyse, hep onunla ilgilenir der Hz Şems, Hak, Rab de Rahman de Rahim Allah de kalbin serinlesin
Bitiremiyorum biri sus desin..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah 'ım ''C.C.'' Seni ve Habibini sevmek konusu inanılmaz güzel bir konu ...
Konuyu kapatsak ta daima ;Seni , Habibin Muhammed Mustafa ''A.S.'' ve Kelamın Kur 'an-ı Kerimi sonsuza kadar seveceğimizi biliyorsun...

Senden ve Habibin den konuşmak ve sizi sevmek inanılmaz güzellik ,bunun için Sana Hamd ve Şükrediyorum...

Allah'ım C.C. Bizi ve tüm inananları ki ...;
Seni , Muhammed Mustafa A.S. ı Kelamın Kur'an-ı Kerimi sevenleri af et.
Senin ve Habibinin sevgisine talip olmaktan güzel ne olabilir...

Yeniden Güzel bir KONU 'da buluşmak üzere ...'
Sağlıcakla kalın...

Teşekkürler ...Ben buradayım ...merak etmeyin biz ;Allah C.C. 'nun,Muhammed Mustafa A.S.'ın ve Kur'an-ı Kerimin sevgisinden asla vaz geçmeyiz...Yolumuz Sırat-ül Müstakim yoludur...Bu yolda emin adımlarla yürümekteyiz...biraz bekleyin ...İnşallah Muhammed Mustafa A.S. 'a Ümmed olmak istiyorum...isimli yeni konumuzda buluşalım ...Selam ve sevgilerimle...

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuya katılan arkadaşlarım da bende Allah C.C. ve Habibinin sevgisi ile doluyuz ...Bizde arka plan arıyorsan o senin düşüncen olur...Biz sadece üzülürüz...
Biz Allah C.C.'nu herkesin Rabbi olarak biliyor ve görüyoruz ki öyledir ,ondan konuşmak ,ondan bahsetmek çok güzel ...
Bizim için bu konuda yorulmak olur mu ?
Bu bizim için güllük ve gülüstanlıktır...
Arka planımız...Benliğimiz vs...yok... sakın sevinip te bekleme ...
Biz Şeytan Lain ve Yandaşı değiliz...
Hamd olsun sadece bilgimiz ,tecrübemiz ve AKLIMIZ var hani Allah C.C buyuruyor ya ''akıl sahipleri için Kur'an-ı Kerim öğüt vericidir... birde Allah C.C 'na Muhammed Mustafa A.S. Efendimize ve Kur'an-ı Kerime olan sonsuz aşkımız var o kadar...
Yani biz sevgiye talibiz... ''Seni seviyorum buyurmasına talibiz''
''Allah 'ım ''C.C' '' sana sığınıyor ve dayanıyor ve güveniyoruz ...

nebinin as. allahı ne kadar sevdiğini anlatan hadisleri var mı? Benlik yok bizde diyorsunuz ya! İyiki de yokmuş! ya olsaydı ne derdiniz acaba?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
nebinin as. allahı ne kadar sevdiğini anlatan hadisleri var mı? Benlik yok bizde diyorsunuz ya! İyiki de yokmuş! ya olsaydı ne derdiniz acaba?

O sizin düşünceniz...Genede sağ olun... ne diyeyim... size bu konuyu anlatmak deveyi hendekten atlatmak gibi ...
Allah C.C. inşallah sizin ufkunuzu açar...

Bakın gene sizin anlamanızın mümkün olmayacağı bir SIR yazayım mı? Hemen itiraz edersiniz sanırım...Ama bu böyle inanın veya inanmayın... O da şu...;
Kur'an -ı Kerim Allah C.C. 'nun Muhammed Mustafa A.S. 'a aşkını ifadesi ...Habibi ninde A.S. Allah C.C. 'na aşkını arzıdır...

Muhammed Mustafa A.S. ile Allah C.C. arasındaki aşkı soruyorsun...olmaz mı?
Eğer anlamadıysanız o zaman maalesef Kur'an-ı Kerimi anlamanız çok zor...

Genede Kur'an-ı Kerimden size aktarmaya çalışayım...

3- ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
31. De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü
Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
146. Nice peygamberler var ki, kendileriyle beraber birçok Allah dostu çarpıştı da bunlar Allah yolunda
başlarına gelenlerden yılmadılar, zaafa düşmediler, boyun eğmediler. Allah, sabredenleri sever.

147. Onların sözleri ancak, “Rabbimiz! Bizim günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla ve
(yolunda) ayaklarımızı sağlam tut. Kâfir topluma karşı bize yardım et” demekten ibaretti.
148. Allah da onlara hem dünya nimetini, hem de ahiretin güzel mükâfatını verdi. Allah, güzel
davrananları sever.

159. Allah’ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın,
onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah’tan bağışlama dile. İş
konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah’a tevekkül et, (ona
dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.

MAİDE SURESİ...;
44. Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla
yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi.
Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit
idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa
değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.
54. Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir
ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı
güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da
korkmazlar. İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla
bilendir.
55. Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı
veren mü’minlerdir.

56. Kim Allah’ı, O‘nun peygamberini ve inananları dost edinirse, bilsin ki şüphesiz Allah taraftarları
galiplerin ta kendileridir.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bir müddet yazı ve yorumlara (Soru sorulmadığı sürece) ara vermek istiyorum...
Teşekkürler...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt