Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALTI SIFIR (2 Kullanıcı)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
RE: BUSH' A YARDIM TOPLANIYOR

s.a. arkadaşlar,
benden ona 1 gram bile çalışmaz. o kendi yağıyla yanacak. yazzık değilmi benzine.
israf etmeyelim arkadaşlar.
k.s.e.o.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mtekik yazdı:
s.a. arkadaşlar,
benden ona 1 gram bile çalışmaz. o kendi yağıyla yanacak. yazzık değilmi benzine.
israf etmeyelim arkadaşlar.
k.s.e.o.

Kardeş olsak bu kadar olur.(Gerçi din kardeşiyiz ya)Ben de aynı şekilde,ne benzin ne başka birşey,ancak verme imkanı varsa günahlarımı verebilirim bak,o olur.Herkese hayırlı,iman dolu,bir hafta,Rabbim yar veyardımcımız olsun.

@N-A@

Kayıtlı Kullanıcı

:D:D:D KEŞKE GERÇEKTEN BÖYLEBİR ŞANSIM OLSAYDI :D:D ELİMDEN GELENİ YAPARDIN BUSH İÇİN:D:D:D

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Amerikalı İngiliz Ve Iraklı

Amerikalı İngiliz Ve Iraklı

Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Iraklikahvede oturmus cay iciyorlar.Amerikali cayini bitirince bardagi havaya firlatmis, silahini cikarip bardaga ates edip parcalamis: \"Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika\'da ayni bardakla iki kere cay icmeyiz\" Ingiliz de bunun uzerinecayini bitirip bardagi havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parcalamis: \"Bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam icin o kadar cok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere cay icmeyiz\" Bunun uzerine Irakli da cayini bitirmis, bardagi havaya firlatmis, silahini cekip Amerikali ve Ingilizi vurup oldurmus
\"Bagdat\'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar cok var ki, biz ayni adamlarla oturup iki kere cay icmeyiz...\"

yesil_03

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Amerikalı İngiliz Ve Iraklı

güzel olmuş eline sğlık

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

:) EVET .GÜZELDİ.AMA BEN NEDENSE BU HİKAYEYİ FARKLI YORUMLADIM.
KISSADAN HİSSE ÇIKARALIM.IRAKLININ NE ZAMAN NE YAPACAĞI BELLİ OLMAZ.GÜN GELİR AMERİKALIYI GÖBEK ATARAK KARŞILAR.GÜN GELİR IRZI NAMUSU CANI GİDİNCE ÇEKİP VURUR.AMA GİDEN GİTMİŞTİR ARTIK.DÖNÜŞ OLMAZ ARTIK.VE BİZLERE DÜŞENDE BUNDAN DERS ÇIKARMAK OLMALI.FAREDEN POST,KEFEREDEN DOST OLMAZ.

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

Nevin_1982 yazdı:
Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Iraklikahvede oturmus cay iciyorlar.Amerikali cayini bitirince bardagi havaya firlatmis, silahini cikarip bardaga ates edip parcalamis: \"Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika\'da ayni bardakla iki kere cay icmeyiz\" Ingiliz de bunun uzerinecayini bitirip bardagi havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parcalamis: \"Bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam icin o kadar cok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere cay icmeyiz\" Bunun uzerine Irakli da cayini bitirmis, bardagi havaya firlatmis, silahini cekip Amerikali ve Ingilizi vurup oldurmus
\"Bagdat\'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar cok var ki, biz ayni adamlarla oturup iki kere cay icmeyiz...\"

emeğinize sağlık kardeşim...ama bu fıkralıktan çıkmış...ibretlik olmuş...yani gülmekten çok insanın yüreği sızlıyo nacizane fikrim....

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
Sıra

Sıra

Temel otobüse binmek için bilet alacakmış bilet bayisinin önüne gitmiş ve ufak 'n'şeklinde bulunan pencereden içeriye doğru eğilerek,

- Beyfendi bir otobüs bileti verirmisiniz demiş.

Gişedeki adam lütfen sıraya geçermisiniz diye seslenmiş temele. Temel şaşırmış çünkü sırada kimse yokmuş. Temel tekrar gişedeki adama; - Arkadaş bir bilet istiyorum demiş adam biraz daha sestonunu arttırarak sıraya geçin demiş. Temel şaşkın bir halde.

- Tekrar yav kardeşim bir bilet verirmisin demiş adam bu sefer yüksek sesle sıraya geç be kardeşim demiş. O arada temelin beklediği otobüs gelmiş ama temel hala bileti alamamış.Temel yine; - Etme kardeşim ver bileti daa otobüs geldi demiş. Adam yav sıraya geç dedik ya deyince artık temel zivanadan çıkmış ve 'n' şeklindeki pencereden adama sağlam bir yumruk oturtturmuş. Adam;

- Ne kim vurdu lan bana kim o lan diye başını'n'şeklindeki camdan dışarıya çıkarıp karşısında temel'i görünce

Temel; - Ben ne bileyum uşağum baksana sırada bu kadar adam var kim bilur kim vurdu saaa.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Komik

Komik

TEPKI CESITLERI
KLASIK TEPKI: "Sıraya geç kardesim"
NEOKLASIK TEPKI: "Seker kardesim siraya geçiver"
REALIST TEPKI: "Sira var"
SÜRREALIST TEPKI: "Sallandıracaksin bunlardan ikisini Kizilay'da bak bir daha yapabiliyorlar mi?"
ROMANTIK TEPKI: "Beyefendi galiba sırayi görmediniz"
NATÜRALIST TEPKI: "Sirana geç"
MODERN TEPKI: "Efendim insanimiz egitimsiz.Halbuki Avrupa'da..."
POST-MODERN TEPKI: "Sirana geç lan ayi!"
UZLASIMCI TEPKI: "Acelesi olmasa one geçmezdi; üzmeyin garibi"
DEVRIMCI TEPKI: "Alt yapi sorunlari çözülmeden halkimiz siraya geçmez. Devrim olunca herkes hizaya gelecek"
KADERCI TEPKI: "iki dakika fazla beklesek kiyamet mi kopar? Kismetse hepimizin isi görülür"
FELSEFECI (septik-kuskucu) TEPKI: "Ön ve arka kavramlari görecelidir. O tarafin ön taraf olduguna kim karar verdi? Öne geçtigini zanneden, aslinda arkaya geçmis olabilir"
KANT'CI TEPKI: "Efendim algilanmayan seyler yok demektir. Bakmayin o tarafa, adam yok olur"
KÖTÜMSER VAROLUSCU TEPKI: "Herkes bir gün ölecek. Onurlu bir sekilde bekleyin. Bir gün o adam da ölecek"
IYIMSER VAROLUSCU TEPKI: "Sıkmayın caninizi, su anin tadini çikarmaya calisin. Bakin ne güzel hayattasiniz ve birileri önünüze geçebiliyor"
HUMANIST TEPKI: "Insanlik bir bütündür. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Dolayisiyla birimiz öne geçince, aslinda hepimiz öne geçmis oluyoruz."

ERKEKLER ICIN MUTFAK KULTURU::
1. Oncelikle Mutfak Malzemelerini Taniyalim
-Ocak ve Firin
Ilk fark ettigimde ben de sasirmistim ama mutfakta duran o kocaman seyin cakmak bulamadigimizda sigara yakmak disinda da bir kullanim alani varmis.Yemeklerimizi onun uzerinde pisirecegiz.
-Tencere ve Tava
Bunlar piyasada icleri bos olarak satiliyormus yani default halleri bos.Biz birseyler yapip icine koyacagiz.Kisaca yiyecekleri pisirmeye yariyorlar. Uzun sapli olanlari tava, kenarinda kulak gibi seyleri olanlar tencere (tencerelerin kapaklari da oluyor) deniyor.
-Buzdolabi
Yazikki bunlar da icleri bos olarak satiliyor.Reklamlarda tika basa dolu gosterildigine bakmayin. Bunun da icini biz dolduracagiz. Yiyeceklerin soguk olmasina yariyorlar.Yemekler de bunun icine konuyor ama onun sebebini anlayamadim henuz. Ne zaman bi yemegi buzdolabina koysaniz sonra cikarip yine isitmak zorunda kaliyorsunuz. Ocakla ortak yasar gibiler. Birbirlerini tamamliyorlar. Her ikisinin de ayni marka olduguna sasmamali.
-Lavabo
En onemli mutfak gereclerinden. Kirlettigimiz tabak canagi bunun icine dolduruyoruz. Bir cesit depo gorevi goruyor.
-Ketcap
Yaptigimiz yemeklerin icine sıkıyoruz. Kırmizi ve tadi domatese benziyor. Yemeklerin yapilmasi gereken saatler var. Genelde ogleden sonra yapmak en ideali. O saatlerde televizyonda izlenecek pek bi sey olmadigindan yakma riski cok az.
2.Artik Yemek Yapmaya Baslayabiliriz
Oncelikle lavabodan gozumuze kestirdigimiz malzemeleri topluyoruz. En az kirlilerini secmeye ozen gosteriyoruz. Omer Seyfettin bir hikayesinde lokantadaki yemeklerin lezzetini tabak canagin asla yikanmadigina baglamisti. Boylelikle yemeklerin lezzetleri birbirine karisiyor ve daha guzel oluyorlar, onun yolunda ilerlemekte bir sakinca gormuyorum.
3.Basit Yemekler
-Domatesli Biberli Yumurta
Buyukce bir tavaya yag, domates ve biber koyup bir sigara yakiyoruz. Sigaranin kulu yere dusmek uzereyse yumurtalari eklemenin zamani gelmis demektir. Yumurtalari kirip sigaramizi bitiriyoruz. Pismistir herhalde, ocagin altini kapatiyoruz.
-Domatesli Yumurtali Biber
Her gun domatesli biberli yumurta yemekten sıkıldıgımizda yapabilecegimiz bu enfes yemek tipki biberli yumurtali domates gibi pisiriliyor.
-Makarna
Bir tencere dolusu sicak suya makarna posetini bosaltip mac izlemeye basliyoruz. Ilk yarinin ortalarina dogru kalkip altini kapatiyoruz. Tencerenin icinden sectigimiz makarnayi fayansa firlatiyoruz.Yapisirsa pismis demektir. Devre arasinda hala icinde su kaldiysa tencerenin kapagini kapatip lavabodaki en kirli tabagin uzerine dogru dokuyoruz(o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar catalla yenebiliyor). Üzerine ketcap sIkIp yiyiyoruz.
Not: Fayansa firlattiginiz makarnayi birara oradan alin. Sayica fazlalastiklarinda bazen hangisini firlattiginiz karisiyor.

TeMBeLLeRiN ANaYaSaSi
1. Unutma! Insan yorgun dogar ve dinlenmek icin yasar.
2. Yatagini kendini sever gibi sev.
3. Gunduz dinlen ki, gece rahat uyuyabilesin.
4. Dinlenen birini gorunce ona yardim et.
5. Unutma! Calismak yorar.
6. Yarin yapabilecegin bir isi bugun yapma.
7. Mumkun oldugu kadar az calis ve yapman gereken seyi baskalarina yaptir.
8. Unutma! Fazla dinlenmekten olen olmamistir.
9. Calisma istegi duyarsan, bir yere otur ve bu tuhaf duygunun gecmesini bekle

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı
Hacker TEMEL ....

Hacker TEMEL ....

Ha Pu Mayli Alan Sayun Kisi,

Su anda pir adet Laz Virüsü almis puluniysunuz.. .

Piz, Trabzon-Türkiye'de henüz yeterli teknolojik imçanlara sahip

olmatugumuzdan, pu pir MANUEL virustur!!

Lutfen, çendi hart disçinizdeki pütün tosyalari çendinuz silerek yok

edinuz ve bu mayli biltugunuz herçese conderinuz!!

Eger condermessenuz celup sizi furacaaaguz. Pize yardimci

oltugundan dolayi çok teşeççür ediyruz.

İMZA: Hacker Temel

Lazlara özel not : Ha pu bir saka e-maylidur.Bu Mayle uyup da hard disçinizdeki tosyalari silmeyinuz !!

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hacker TEMEL ....

:D:D:D

lazlığın tuttu galiba çok güzel yaaB)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

[b]Lazlara özel not :[/b] Ha pu bir saka e-maylidur.Bu Mayle uyup da hard disçinizdeki tosyalari silmeyinuz !!

:D:D:D:D:D
harika yaaaB)B)
Allah razı olsunn...Selametle...

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

:D:D:D Allah iyiliğini versin çok komik :D:D:D

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı