Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

annemi kaybettim :( (1 Kullanıcı)

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
Başınız sağ olsun...Allah C.C. Annenizi Cenneti Ala'ya nasip etsin İnşallah...
Fazla üzülmek yerine ona yararlı işler yapmanızı tavsiye ederim...Hayır,Dua gibi...
O Şimdi Allah C.C. nun yanında o kadar üzülmeyiniz...
Yaratan Allah C.C. yarattığı kulunu himayesine aldı ...
Hepsi bu kadar...
O nun garantisi ve kudreti altında endişe etmeniz inanın gerekmez ''O'' Kuluna en iyi şekilde ikramlar sunar endişe etmeyin evlat olarak yapmanız gerekeni yapın ...ona layık olun ...
Selam ve sabır dileklerimle... 10 ihlas 1 fatiha sunuyorum...Size de acizane tavsiye ediyorum...

amin kardeşim inşallah.. Allah razı olsun. Allah kabul etsin inşallah..
söylediklerinizi beynim anlıyor, ama kalbim hiçbirşey dinlemiyor.
şimdi yanımda olsa, doya doya sarılsam keşke..
sabahları ağlayarak uyanıyorum.. Allahım zaman çabuk geçsin nolur diye yalvarıyorum..
desteğin için Allah razı olsun..

berat05

Yönetici
gün geçtikçe eriyorum, bitiyorum.. dayanamıyorum..
bazen dualarla yatıştırıyorum, bazen uykuyla, bazen nette paylaşımlar yaparak ve okuyarak..
elimden bişi gelmiyor biliyorum.. geçmişe hayıflanıyorum.. çok masumdu çok biçareydi benim anam.. o biçareyi ben yaşatamadım, kurtaramadım ya, vicdan azabım çok büyük..

Allah mekanını cennet etsin meleğimin.. günahlarını affetsin.. sonra da beni affetsin önce Allahım sonra da anam..

destekleriniz için sağolun.. Allah razı olsun..

Güzel kardeşim.
Biz bi çare kullarız...

Yani elimizden birşey gelmez ki...Ölümler er yada geç olacak...Bir sebeb vukuu bulacak...ama her birimiz öleceğiz..Bu sizin suçunuz değil ki...Rabbim böyle uygun görmüş..

O'nun istediği bir şeyi kim geri çevirir ki...İnanın bana her birimizin kim bilir ne derdi vardır...

Onlarıda veren Rabbimdir... Hamd etmekten İbadetlerimizi yapmaktan,dualarımızı etmekten başka ne seçeneğimiz var...Siz böyle karamsar düşünürseniz ,vicdan azabı çekerseniz Rabbime karşı ayıp etmiş olmaz mısınız?

Bizler buradayız...En sıkıldığınız anlarda derin nefes alın LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM deyin...RABBİ TESSİR VELA TUASSİR RABBİ TEMMİM BİL HAYR deyin....dualarımızı okuyun...Gönlünüz sıkıldıkça burda paylaşımlarda bulunun..bizlere elinizi gönlünüzü uzatın..hepbirlikte bu zamanınızda yanınızda olalım..

Unutmayalım ZAMAN en iyi ilaçtır...Rabbimin izniyle..

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı

Güzel kardeşim.
Biz bi çare kullarız...

Yani elimizden birşey gelmez ki...Ölümler er yada geç olacak...Bir sebeb vukuu bulacak...ama her birimiz öleceğiz..Bu sizin suçunuz değil ki...Rabbim böyle uygun görmüş..

O'nun istediği bir şeyi kim geri çevirir ki...İnanın bana her birimizin kim bilir ne derdi vardır...

Onlarıda veren Rabbimdir... Hamd etmekten İbadetlerimizi yapmaktan,dualarımızı etmekten başka ne seçeneğimiz var...Siz böyle karamsar düşünürseniz ,vicdan azabı çekerseniz Rabbime karşı ayıp etmiş olmaz mısınız?

Bizler buradayız...En sıkıldığınız anlarda derin nefes alın LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM deyin...RABBİ TESSİR VELA TUASSİR RABBİ TEMMİM BİL HAYR deyin....dualarımızı okuyun...Gönlünüz sıkıldıkça burda paylaşımlarda bulunun..bizlere elinizi gönlünüzü uzatın..hepbirlikte bu zamanınızda yanınızda olalım..

Unutmayalım ZAMAN en iyi ilaçtır...Rabbimin izniyle..

gönlüne sağlık.. Allah razı olsun..
öyle içten yazmışsın ki, sağolasın..

2FANi

Kayıtlı Kullanıcı
Onun gösterdiği her bir şeyi "dosdoğru" uygularsan.Emin olki bu vicdan azabı duyduğun açıkta kendiliğinden gidecektir.

ynsöge

Kayıtlı Kullanıcı
Basınız sağolsun.Rabbım rahmet eylesin .Geride kalanlara da sabırlar ihsan eylesinnnnnn

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Annesini kaybetmiş biri olarak acınızı paylaşıyor ve annenize rahmet sizede sabır ve esenlikler diliyorum...

İnşirah suresini dinleyin bol bol okumaya ezberlemeye çalışın. İçinizi ferahlatır. 2008 yılında kaybettim annemi 19 yaşındaydım aynı durumları yaşadım...

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
Annesini kaybetmiş biri olarak acınızı paylaşıyor ve annenize rahmet sizede sabır ve esenlikler diliyorum...

İnşirah suresini dinleyin bol bol okumaya ezberlemeye çalışın. İçinizi ferahlatır. 2008 yılında kaybettim annemi 19 yaşındaydım aynı durumları yaşadım...

kardeşim Allah rahmet eylesin.. nur içinde yatsın anneniz..Allah size de sabır versin..
dayanılmıyor kardeşim dayanılmıyorrrrr :(

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar yasini türkçe okuyorum. arapça okumayı bilmiyorum malesef (öğrenicem inşallah). annemin ruhuna bağışlarken aralarında fark olur mu acaba?
ve annemin yanına gidemedim bugün hava yüzünden. ama annem olsa ayrılmazdı mezardan bir saniye bile.. kabristana gitmezsem kendimi çok kötü hissediyorum :(
çok özlüyorum çokkkkkkk :(

olcay01

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar yasini türkçe okuyorum. arapça okumayı bilmiyorum malesef (öğrenicem inşallah). annemin ruhuna bağışlarken aralarında fark olur mu acaba?
ve annemin yanına gidemedim bugün hava yüzünden. ama annem olsa ayrılmazdı mezardan bir saniye bile.. kabristana gitmezsem kendimi çok kötü hissediyorum :(
çok özlüyorum çokkkkkkk :(

:(:(:( başın sağ olsun arkadaşım tekrar.baktığımız siteler bile aynı :(:(:

sahaff

Kayıtlı Kullanıcı
Allah rahmet eylesin..Rabbim mekanını cennet eylesin, nur içinde yatsın..

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun âleykûm

Allah c.c annenize rahmet eylesin,nurlar içinde yatsın,sizede sabrı cemil ihsan eylesin bende annemi kaybedeli 40 gün oldu sizin acınızı anlıyorum ama elden gelen bir şey yok.Muhterem annenize naçizane bir yâsin okuyup ruhuna bağışlıyorum.Rabbim c.c kabul etsin.

Selâm ve selâmetle kalınız saygılarımla.

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle başın saolsun rabbim anneni inşallah cennetin mazhar eyler.
hepimiz insanız bu tür kayıplar anlık olduğu için habersiz zamansız olduğu için çok kolay yıkılabiliyoruz. an itibariyle psikolojimiz bozulur hiç bir şey aklımıza gelmez . bu süre genel itibariyle 1 hafta 10 gün çok yoğun yaşanır ve doğaldır da . bu süre geçtikden sonra tefekkürünü artık sende bir gün öleceğini benim de öleceğim etrafımızda herkese baktığımız da teker teker uçtuğunun içtihadına anlayabilirsin. demek o ki kimsenin bu dünyaya kazık çakmayacağı herkes asıl vatanına tekabül ederek kanatlanacaktır.
annen vefat etti 10 günlük süre zarfından sonra artık evliyseniz kocanıza çoçığunuza , öğrenciyseniz derslerinize yavaş yavaş ılımlaşmalısınız o an itibariyle ya ben kendimi niye bu kadar harap ediyorum ne zaman öleceğimide bilmiyorum 1 saat sonra 5 gün sonra bu ayın sonunda bende kanatlanabilirim anneciğim yanına bende gidicem elbet bu kadar harap etme niye ? yarın öbür hemen annemin yanına gidebiliceğimi bildiğim halde ne gerek var bu kadar yıpratmaya? öldükten sonra an itibariyle ne kadar zayıf abartılı şekilde üzülüdüğünüzü bir video kaydıyla izleseydik emin olun gülünç olurdu. . .

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
İmtihanların en zoru olsa gerek anne baba kaybı. Hepimiz birgün kara toprakta olacağız. Oranın yağmur yağdığında kuru kalmasını istiyorsak tek çaresi amelimizin iyi olması. Allah c.c. kendisi için ibadet eden kulunu hangi birimizden az misafir eder. Onun misafirliği hangi birimize benzer. Allah c.c. annene rahmet eylesin. Sabrın en büyükleri senle olsun. Belki bir çoğumuzun annesi hayatta seni anlayamıyoruz tam. Ama inan kardeşim bazen yokluklarını düşünüyorum da çok zor bir imtihan. Ancak müminin silahı olan DUA ya sarılacağız. İnşallah Allah c.c. sizi cennetin en güzel köşesinde misafir etsin. Mutluluğunuz sınırlı dünya ömrü ile değil. Sonsuz cennette olsun.Amin.

Karakocanlı

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (c.c.) günahlarını affetsin sanada baş sağlığı nasip etsin hepimiz toprak olacağız ALLAH hepimizin üzerine rahmet versin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt