Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

annemi kaybettim :( (1 Kullanıcı)

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kareşim mekanı cennet olur inş peygamberimiz s.a.v. komşu olur inş evet kardeşim çok zor ama bu kadar kendini suçlama ben annemi kaybedeli 27 sene babamı kaybedeli 17 sene oluyor ve hala alışamadım hala özlüyorum ama beni tek teselli eden inş ahirette beraber olacağız hiç ayrılmayacağım ve kardeşim en güzeli arkadaşımızında dediği gibi oku dualar et sende biliyorsun tabiki yanlış anlamayın amel defterleri hep açık hayır yap güzel şeyler yap ozaman huzurlu olurlar ama sanırım annen bunu unutmuştur bile bende anneyim anneler o an kızar kırılır ama 24 st geçmez unuturuz ve arkalarından hayır duaları ederiz içini rahat tutmaya çalış ve başka şeyler yap ne yaparsak ibadetin ne şekli olursa olsun onlara da gidiyor bende bir fatiha okudum ALLAH c.c. sabır versin kardeşim

amin. saolun.. önceden günler ne çabuk geçiyor derdim, şimdi ise günlerin geçmesi için gün sayıyorum. her gün biraz daha yaklaşmak istiyorum anneme:( yaşarken değerini bilememek ne acı yarabbim... bir kor.. sönmüyor, alevleniyor.. tek dileğim öldüğümde ilk onu görebilmek.. bu düşünceyle yaşıyorum.. gün geçtikçe daha da kötü oluyorum :(
güzel yüreğin ve dileklerin için teşekkür ederim.. Allah razı olsun.. Allah kabul etsin.. sağolasın..

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
Başınız sağolsun kardeşim. Rabbim rahmet eylesin..
Çok zor bir durum.. Dayanabilmek zor. Rabbim sabır versin, güç versin size.
Anneniz için çok dua edin kardeşim.. Ölen kimsenin amel defteri kapanır. ArKasından dua edecek, ölen kimse adına sadaka verecek hayırlı bir evlat bırakan kimsenin amel defteri açık olacaktır Allah'ın izniyle..
Siz de bol bol dualar edip, anneniz adına hayır hasenat edin inşaAllah.. Bu duaları ettikçe sizin içiniz de rahatlayacaktır inşaAllah.. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.. 3 ihlas 1 Fatiha okudum annenizin ruhu için. RABBİM kabul etsin..

Allah kabul etsin kardeşim. saolasın. Allah razı olsun.

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
Allah rahmet etsin.
Mekanı cennet olsun inşallah.
1 yasini şerif okuyacağım .
Allahız izniyle...
Rabbim kabul etsin.

amin kardeşim sağolasın. Allah razı olsun.. tüm ölmüşlerimizin, içinde de anneciğimin ruhuna da gitsin inşalllah. sağolasın. yüreğine sağlık..

mütefekkür

Kayıtlı Kullanıcı
allah rahmet etsin kardeşim bundan sonra sana ancak güzel bir sabırla sabretmek düşer allah sabrını artırsın ahirette tekrar annenle buluşmak için ahiretine ciddi çalış inşallah

2FANi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah rahmet eylesin.Metin olmalısın kardeş.Allah CC. nin isimlerinden bi tanesi vardı sanırım bu derdine deva,bi araştır istersen.

yağmur sıla

Kayıtlı Kullanıcı
başın sağolsun kardeşim Allahım sabırlar versin dayanabilme gücü versin .

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam. Aramıza hoşgeldiniz kardeşim. Hayırlara vesile olması temennilerimle.

Anneniz için hayırlı bir evlat olmanız, onun amel defterinin kapanmamasıdır. Allahtan dilerimki, inşAllah öyle olur. Allah kendisine rahmet etsin.

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam. Aramıza hoşgeldiniz kardeşim. Hayırlara vesile olması temennilerimle.

Anneniz için hayırlı bir evlat olmanız, onun amel defterinin kapanmamasıdır. Allahtan dilerimki, inşAllah öyle olur. Allah kendisine rahmet etsin.

amin kardeşim sağolasın. yanlış anlaşılmasın söyleyeceklerim, annem ölünce ahiretle ilgili merakım daha da arttı diyebilirim.çünkü tek dileğim annemi öbür dünyada görebileceğimi biliyor olmak. ve internette araştırırken bu siteye denk geldim. üye oldum. konuyu doğru yere açmadım sanırım acemilikten olsa gerek..

neyse velhasılı kelam, yardımlarınızı bekliyorum inşallah..

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Annenız için 100 fatiha okuyacagım Allah kabul etsın mekanı cennet olsun günahlarıı affetsın inş

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok ama çok üzüldüm, Allah mekanını cennet eylesin inşallah :(

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm

Esselamu aleyküm

arkadaşlar 2 ay evvel annemi kaybettim. 47 yaşındaydı. kalp krizinden vefat etti. onla tartıştığım günler aklıma geldikçe kafayı yiycek gibi oluyorum. ben onsuz yapamıyorum arkadaşlar.
üstelik tedavisi sırasında yanlışlıklar mı yaptık diye düşününce yaşamak bile istemiyorum.
onun çaresizce toprağın altında yattığını düşününce içim yanıyo arkadaşlar.. hele yağmurlar yağınca.. gidip mezarının üstüne yatasım geliyo, ıslanmasın diye.. ana gibi yar olmaz imiş anammm.. ben yeni anlıyorum anam.. tek dileğim ölünce ilk seni görebilmek :( çaresizim Allahım. çaresizim arkadaşlar çaresiz..

Kardeşim başınız sağolsun....Ne yazık ki ölüm sözkonusu olduğunda elimizden bol bol dua etmekten başka birşey gelmez...

Rabbim onun kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inşallah,kabir azabı vermesin ve bu dünyada çektiği sıkıntılar ahirette onun kurtarıcısı olsun inşallah..

Sabır edin demekten başka çaremiz yok..karamsarlık yapmayın,kötü düşünmeyin çünkü anneniz bu halinize çok üzülürdü eminim....Eğer her tartışmamızda analarımız bize küsseydi,affetmeseydi, inanın bana yatacak yerimizde olmazdı...Annelik muhteşem bir duygu....karşılıksız severler...karşılıksız verirler....Ve çocukları üzse de hatırlamamak üzere unuttukları detaylardır bunlar....Siz ise Rabbimize tevekkül edin,hamd edin,sabır dileyin ve bol bol dua edin anacığınıza..

Rabbim size sabırlar ihsan etsin inşallah...Bizlerde size dua edeceğiz inanın....

Allah Celle Celaluhu ya emanet olunuz.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
arkadaşlar 2 ay evvel annemi kaybettim. 47 yaşındaydı. kalp krizinden vefat etti. onla tartıştığım günler aklıma geldikçe kafayı yiycek gibi oluyorum. ben onsuz yapamıyorum arkadaşlar.
üstelik tedavisi sırasında yanlışlıklar mı yaptık diye düşününce yaşamak bile istemiyorum.
onun çaresizce toprağın altında yattığını düşününce içim yanıyo arkadaşlar.. hele yağmurlar yağınca.. gidip mezarının üstüne yatasım geliyo, ıslanmasın diye.. ana gibi yar olmaz imiş anammm.. ben yeni anlıyorum anam.. tek dileğim ölünce ilk seni görebilmek :( çaresizim Allahım. çaresizim arkadaşlar çaresiz..

Başınız sağ olsun...Allah C.C. Annenizi Cenneti Ala'ya nasip etsin İnşallah...
Fazla üzülmek yerine ona yararlı işler yapmanızı tavsiye ederim...Hayır,Dua gibi...
O Şimdi Allah C.C. nun yanında o kadar üzülmeyiniz...
Yaratan Allah C.C. yarattığı kulunu himayesine aldı ...
Hepsi bu kadar...
O nun garantisi ve kudreti altında endişe etmeniz inanın gerekmez ''O'' Kuluna en iyi şekilde ikramlar sunar endişe etmeyin evlat olarak yapmanız gerekeni yapın ...ona layık olun ...
Selam ve sabır dileklerimle... 10 ihlas 1 fatiha sunuyorum...Size de acizane tavsiye ediyorum...

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
Allah mekanını cennet eylesin kardeşim ve allahtan sana ve diğer geride kalanlara bol sabırlar ve hayırlı uzun ömürler diliyorum

cherry_jam

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim başınız sağolsun....Ne yazık ki ölüm sözkonusu olduğunda elimizden bol bol dua etmekten başka birşey gelmez...

Rabbim onun kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inşallah,kabir azabı vermesin ve bu dünyada çektiği sıkıntılar ahirette onun kurtarıcısı olsun inşallah..

Sabır edin demekten başka çaremiz yok..karamsarlık yapmayın,kötü düşünmeyin çünkü anneniz bu halinize çok üzülürdü eminim....Eğer her tartışmamızda analarımız bize küsseydi,affetmeseydi, inanın bana yatacak yerimizde olmazdı...Annelik muhteşem bir duygu....karşılıksız severler...karşılıksız verirler....Ve çocukları üzse de hatırlamamak üzere unuttukları detaylardır bunlar....Siz ise Rabbimize tevekkül edin,hamd edin,sabır dileyin ve bol bol dua edin anacığınıza..

Rabbim size sabırlar ihsan etsin inşallah...Bizlerde size dua edeceğiz inanın....

Allah Celle Celaluhu ya emanet olunuz.

gün geçtikçe eriyorum, bitiyorum.. dayanamıyorum..
bazen dualarla yatıştırıyorum, bazen uykuyla, bazen nette paylaşımlar yaparak ve okuyarak..
elimden bişi gelmiyor biliyorum.. geçmişe hayıflanıyorum.. çok masumdu çok biçareydi benim anam.. o biçareyi ben yaşatamadım, kurtaramadım ya, vicdan azabım çok büyük..

Allah mekanını cennet etsin meleğimin.. günahlarını affetsin.. sonra da beni affetsin önce Allahım sonra da anam..

destekleriniz için sağolun.. Allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt