Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtülü Yari çiplaklar.... (1 Kullanıcı)

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
Mine Alpay Gün- Milli Gazete
[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sana zorla taktıran mı var?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir salaşlık, bir derbederlik.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kadıncağız adeta amazon gibi sokağa fırlamış.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Önceki gün ziyaretime gelen üç bayan yazarla oturup konuştuk. Örtülerini bayağı modernleştirmişlerdi. Belli ki bana akıl vermeye gelmişlerdi. “Biz de zamanında bu tesettürü amma abartmışız” deyince bayağı şaşırdım. Arkadaşlarım iyi eğitimli ve sevilen kalem sahipleri idi ama değil pardösü, ceket bile giymeyerek incecik elbiselerle ne büyük devrim yaptıklarını anlatmaya uğramışlardı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]“Özür dileriz cumhurbaşkanlığı sitesinde hanımefendinin bir düğünde çekilmiş resmi çıkmış, düzelteceğiz”.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] “E evladımın düğününde bile, şöyle etrafa endamlı bir kadın nasıl olurmuş göstermeyeyim mi? Hem bizi zevksizlikle, demodelikle suçlayan laiklere biraz zarafet dersi vermeyelim mi?” iyi niyetinizi yüzünüzden okuyorum da.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Düğünlere katılan binlerce erkeğin meraklı bakışlarını bir kalemde yok saymanız da size ilahi bir artı getiriyor mu acaba?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ya da dinin şöyle bir kuralı mı var? Düğünlere katılan erkekler namahrem sayılmaz. Zaruret miktarıdır. Gecelik gibi elbiselerle göbeği göğsü etrafa dağıtıp salon sahibeliği yapmanız da bir mahzurat yok mudur?[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Büyük başlarımız böyle yapınca; halk çocukları da nereden bulsunlar cici salonları, şık avizeleri, pahalı kostümleri; onlar da sokaklarda soyunmaya başladılar.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tamam, bizim kızlar yeni örtünüyor biraz hoşgörü de, altmış yaşındaki büyük hanımlarda da mendil kadar başa yapışan örtüler ve göbek göğüs hatları olabildiğince belli eden dar kostümler.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Acaba Müslüman modacılar ellerindeki makasın hakkını nasıl verecekler? Pardösü değil de atletizm mayosu biçiyorlar sanki. Bütün vücut azaları ortada.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Lakin bizim cephede bir amazonluk, bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ALLAH sonumuzu hayreyleye ama durum hiç iç açıcı değil. Aşağılık kompleksleri ile acınacak durumdayız.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hem bu konuda sadece kadını suçlamam da yersiz.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Geçen gün baktım anlı şanlı delikanlı, kolundaki eşi yarı çıplak. Dapdar bir pantolon, neredeyse bağırsaklarının başlangıç ve bitiş yeri ortada. Üzerinde uzun bir ceket yok. Derisine yapışmış bir mini bluz. Ve bu trajik tabloya arsızca bir de baş bağlamış. Bu görüntüyü veren kadından çok erkeğe baktım. Acaba oğlan kör mü diye. Aval aval ağzını açmış etrafı seyreden delikanlı, yanındaki kadının yarı çıplaklığını göremeyecek kadar aptaldı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin.[/FONT]

leni

Kayıtlı Kullanıcı
amiiinnn inşallahh ALAH razı olsun kardeşim çok güsel paylaşm

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
yazar Tespitinde Hakli.ama Insanlari Yargilamak Ne Kadar Doğru.gençlerimizmi Suçlu Yoksa Onlara Dinimizi Güzelce Sevdirerek Anlatmayan Büyüklermi.allah Razi Olsun Kardeşim.allah Herkese Hidayet Versin

monece

Kayıtlı Kullanıcı
Herkes O örtünün Hakkini Verse Inşallah

HaMSiYe

Kayıtlı Kullanıcı
:confused:

giyinmis oldugu halde ciplaklar...

bu tur bacilarimiza kotu elestiri degil,dua ve yardim lazim.. islamin tesettur konusundaki getirdigi sartlarini iyilikle anlatilmalidir...

Allah hepimize yardimci olsun

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun cok güzel.zaten benim sıkıntımda orada o tesettürü kendine bayrak yapıyorsun sonra elinden ve dilinden hayırın hariçinde her şey çıkıyor.iki defa mesul oluyorsun kapanmayan bir suçlu sen iki rüzlülük yaptıgın için iki suçlu.bu yazdıklarım riyakarları baglar

kbraa

Kayıtlı Kullanıcı
işte Islami Iyi Yaşamamaktan Kaynaklaniyor Bunlar Başaörtü Amacindan Cikti Taki Gibi Sergileniyor Eğer Takiyorlarsa Düzgün Taksinlar Onlarin Yüzünden Başörtülülere Eskisi Gibi Bakmiyorlar Allah Yardim Etsin Kardeşlerim Ne Günlere Kaldik .....:(

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı
yazar Tespitinde Hakli.ama Insanlari Yargilamak Ne Kadar Doğru.gençlerimizmi Suçlu Yoksa Onlara Dinimizi Güzelce Sevdirerek Anlatmayan Büyüklermi.allah Razi Olsun Kardeşim.allah Herkese Hidayet Versin

s.a.....
her zman büyüklere yüklemneyelim bence....
tamam onlardada suç var ama bu genç hiç mi okumuyor neyin ne olduğunu nasıl olacağını algılamıyor.....
en eğitimlisi bile bu hatalatı yapmakta...
bence sorun kendimzide.....gerçekten bu tarz örtünenlerde bir şağılık kompleksi var....

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
Kadına evinde yasak yok ,kadın evinin içinde kocası için ne isterse giyebilir.Siz sanıyormusunuzki dışarıya çıkarken soyunan kadınlar kocaları için böyle giyiniyor ,onlar dikkat çekmek bakışları üzerlerinde toplamak istiyorlar ,bunlar pisikolajik olarak kişilikleri gelişmemiş ,cahil,mutsuz insanlar .Evinde mutlu olan kadın kadınlığının farkında olan kadın hele birde islami bir opsiyonu varsa kimsenin hiç bir şey söylemesine gerek yoktur o bilir,bildiği gibi yaşar .kocalar kadınların namus bekçileri değildir,her kadın kendi namusunun ,sevabının ,günahının sahibidir.neyse biraz uzun oldu AEO..........tşk.

leyla-1

Altın Üye
İnsan bir işi yapıyorsa tam anlamıyla yapmalıdır zaten herşey kapalılıkta bitmiyor o bizim dini görevimiz ama maalesef kapalılık sadece son günlerde... neyse ben günaha girmeyeyim herkesin kendinden sorumlu öncelikle insanın iç güzelliği ruh güzelliği olması gerekiyor.Ama insanlar başı açık bir insanı görünce sanki cehennemlikmiş gibi görüyorlar insan herşeyden ayrı sorumlu nasıl öncelik namazsa yada insan yeterince dini görevini yapmışmı belki açık insan dini görevini yapıp sadece saçları açıktır kimin ne olduğunu Allah'tan başka kimse bilemez.İnsan gerçekten kapanıyorsa Allah rızası için kapanmalıdır göz boyama yada başka amaçlar için değil emeğinize sağlık Allah razı olsun.

baba431

Kayıtlı Kullanıcı
Ne İnsanlar Gördüm üstünde elbise yok
Ne elbiseler gördüm içinde İnsan yok

Ahhhhh birazda kendimizi hesaba çekebilsek ...

lavin

Kayıtlı Kullanıcı
leyla kardeşim çok doğru söylüyor açık olanların nereye gideceğini rabimden başka kimse bilmez biz yolumuza devam edelim ALLAH kerkesin yardımcsı olsun amin

uamurat

Kayıtlı Kullanıcı
Kadına evinde yasak yok ,kadın evinin içinde kocası için ne isterse giyebilir.Siz sanıyormusunuzki dışarıya çıkarken soyunan kadınlar kocaları için böyle giyiniyor ,onlar dikkat çekmek bakışları üzerlerinde toplamak istiyorlar ,bunlar pisikolajik olarak kişilikleri gelişmemiş ,cahil,mutsuz insanlar .Evinde mutlu olan kadın kadınlığının farkında olan kadın hele birde islami bir opsiyonu varsa kimsenin hiç bir şey söylemesine gerek yoktur o bilir,bildiği gibi yaşar .kocalar kadınların namus bekçileri değildir,her kadın kendi namusunun ,sevabının ,günahının sahibidir.neyse biraz uzun oldu AEO..........tşk.
:G:B
kesinlikle katılıyorum.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm,
Bu tarz giyimi tercih edenlerde kanımca bir "aşağılık" kompleksi var gibime geliyor.Şayet böyleyse; aklıma şu soru geliveriyor o zaman:

"Kendinden mi utanıyor? yoksa "DİNİNDEN Mİ ?" Başkalarına "hoş !" görünmek adına Rabbi'ni üzdüğünün farkında mı?

Selam ve dua ile.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
sa yazı güzeldi okudum hepsini allah sonumuzu hayreyleye cidden aeol

birguldeste

Kayıtlı Kullanıcı
Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.!!
4379098.jpg

Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.

Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü. Sana zorla taktıran mı var?

Bir salaşlık, bir derbederlik.

Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.

En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.

Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler. Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler.

SEVİMSEVİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bir insan Allah için kapanmalı ,göstermelik değil. Neden kapandığının farkında olmalı .dinimiz gereği kapanmak gerektiğini bilmeli ve gerektiği gibi örtünmeli

ozlem_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar dinimiz açık ve net ifadelerle örtünmeyi emrediyor bu konuda tüm din alimleri aynı kaanatte ama ne yazıkki bazı kapalı kardeşlerimiz kapanmayı sadece saçı kapatmak olarak algılıyor.oysa kapanmak beden teslimiyetinin bir göztergesi bi duruşudur,rabbimin emrine uymaktır!daraçık hatta içi görünebliecek incelikte giyilen tesettür kıyafetleri doğru değildir dini acıdan!birde toplumsal olarak bakarsak zaten dejenere edilmeye çalışılan islam dini böylece islamı yaşıyorum adı altındaki kardeşerimiz sebebiyle dahada dejenere oluyor,geçekten allah(cc) yolunda kapanan kardeşlerimize sıkıntı yaratılıyor ve dini yaşamak dahada güçleşiyor malesefki!kendimden yola çıkarak belirtmek isterim ben açık biriyim ama gönlüm örtünmekten yana öyleki bunun için rabbime her saniye dua ediyorum hasretle ogünü bekliyorum!neden kapanmıyorsun diye merak etmiş iseniz onuda belirtim ailem kapanmanın şart olmadığını hatta bunun bi yobazlık olduğunu düşünüyor ve her lafın sonuna etrafta bir sürü kapalı var ama ne halde gibi çirkin bir ifade kullanıyorlar!neticede demek istediğim şudurki başımıza taktığımız örtüyü hakkı ile takmalı rabbimi bizden hoşnut olacak şekilde kullanmalıyız!toplum olarak bu kadar karmaşık bir haldeyken islamı korumalı ve kollamalıyız ümmeti muhammed (sav)olarak!selam ve dua ile!..

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
sa.bunun suşlusu yine bizleriz.insanlara yeteri kadar anlatamamışız.ulemada anlaşamadı bir öyle biri dedi biri böyle.geçende bir formda burada arkadaş eller ve yüzde örtülecek dedi.ortak paydada buluşamıyoruzki.kamu oyunda oluşan baskıdan yada kapalılara hoş görünmek adına alakasız insanlar kapanıyormuş gibi yapıyor.allah sonumuzu hayretsin.

ozlem_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
tevhiteri arkadaşım haklısın,son zamanlarda herşey çıkarlarla orantılı olarak istismar edilmekte,öyleki islam dini üzerinde oyunlar sürhatle devam etmekte herkes biz zümreye yaranmak adına yanlış bilgilerle yanlış işler yapmakta ve doğal olarak yaptırmakta ama bizler en azından dilimizin döndüğünce ve rabbim güç verdikçe bu tip bilgileri paşlaşmalı kardeşlerimizi yılmadan uyarmalıyız!bir kişi anlasa o bile yeter!selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt