Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtülü Yari çiplaklar.... (1 Kullanıcı)

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamün Aleyküm ellerinize sağlık güzel bir paylaşım...Geçenlerde yolda giderken bir abla gördüm başörtülüydü aman ALLAH'ım sonra ne göreyim bu ablamız saçını örtmüş ama altına yarım bir tayt giymiş üstünede mini etek,incecikde bir badi giymiş öyle bir utandım ki..Ne diyeyim ALLAH ıslah eder inşaallah...

nagihan

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar yazıyı ilk okuyunca doğru ama biraz düşününce insanları görüp hemen yargılamıyalım yani kendimize göre yanlış doğru olan bu ama şöyle düşünmek lazım belki tam manasıyla bilmiyor ben ilk tesettüre girdiğim zamanlar bilgim yoktu ve dışarda başörtülü pardesülü evde açıktım hatta misafirler gelince kim olursa olsun pencereden bakınca kapıyı açınca da dahil çok saçma ama bilmiyordum düşünemiyordum şimdi düşününce gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum başörtünün altından saçlarımı toplamıyordum hep alnımdan yanağımda saçlarım çıkıyordu yani kırmadan anlatmak lazım bence önyargılı olmayalım ben de görüyorum çok yanlış ama biz de görevimizi yapalım

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar yazıyı ilk okuyunca doğru ama biraz düşününce insanları görüp hemen yargılamıyalım yani kendimize göre yanlış doğru olan bu ama şöyle düşünmek lazım belki tam manasıyla bilmiyor ben ilk tesettüre girdiğim zamanlar bilgim yoktu ve dışarda başörtülü pardesülü evde açıktım hatta misafirler gelince kim olursa olsun pencereden bakınca kapıyı açınca da dahil çok saçma ama bilmiyordum düşünemiyordum şimdi düşününce gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum başörtünün altından saçlarımı toplamıyordum hep alnımdan yanağımda saçlarım çıkıyordu yani kırmadan anlatmak lazım bence önyargılı olmayalım ben de görüyorum çok yanlış ama biz de görevimizi yapalım

Bence insanların kapanmadan önce ben niçin kapanıyorum?nasıl kapanmalıyım?ne yapmalıyım?bunları bilmesi gerekir....:H

nagihan

Kayıtlı Kullanıcı
€bru;613913' Alıntı:
Bence insanların kapanmadan önce ben niçin kapanıyorum?nasıl kapanmalıyım?ne yapmalıyım?bunları bilmesi gerekir....:H
doğru ama sadece başımı örtmem lazım uzun kollu giyinmem lazım allahın emri diye düşünüyor insan bilmeyince islami eğitim almıyoruz zamanla öğreniyorum elhamdülillah ama görünce hemen önyargılı olmayalım bilmiyor olabilir kırmadan alatalım

c_galip

Kayıtlı Kullanıcı
Anlamak isteyenler için çok mükemmel bir makale,ALLAH RAZI OLSUN.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Normal bayanlar bir dikkat ediyorsa örtülü bayanların iki dikkat etmesi gerekiyor. en azından Başörtüsüne hürmeten Selam ve dua ile

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
herkes inancında özqürdür kimseyi yarqılamak bize düşmez ALLAH doqru yolundan ayırmasın

hayır kardeşim eger o insanlar baş örtülüleri temsil ediyosa inancında özgür degildir, zaten yaptıgnın inançla bir ilgisi yoktur ..
diger örtülüler ve müslümanlar olarak bu konuyu dogruya yönlendirmek bize düşer..
islamda zorlama dine davette yoktur ama dini uygulamakta vardır..
bitsin artık bu kepazelik bizler tesettürü hakkıyla uygulamadıktan sonra türban sorunu çözülmez bu ülkede...:H
konuyu açan kardeşimden ALLAH razı olsun

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
sormak lazım : bu başörtülü yarı çıplaklar nasıl meydana geldi? kim eğitti onları, kimlerin okullarında okudular bunlar?

işin temeli buradadır

MAVİ LEYLAK

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamüeleyküm

Ahhhhhhhhhhh Ahhhhhhhhhhhhhh

Bu Derten Bend Eyaniyorum Kardeşler
Nedir Bu Allah Aşkina Bir Bakalim Kendimize

Taksimde Bir Papaz Ben Artik Hiristiyanlanive Müslümani Ayird Edemiyorum

Boyunlarindaki Künyeden Ayirt Ediyorum
Bu Nedir
Soruyorum Rasulu Ekrem Sa V Agliyo Gök Agliyo Taşlar Daglar Agliyo
Melekler Agliyo Azap Yaklaşiyo Lütfen Kardeşler Uyanalim çevremizde Bölyle Insanlar Varsa Güzelce Anlatalim Ve Ve Sevdirelim Güzel örtünmeyi

Benim Kardeşim Imatibi Bitirdi Ailem Benimle Kursa Göndermiyorlar Die Oraya Verdim
çiplak Gezmesin En Azindan Namaz Kisin Dedim

Nerde öyle Bir Giyiniyorduki Sirtindaki ömir Iliklerini Sayarsiniz Ne Namaz Ne Abdest Ne Kuran

şimdi Ise Iş Nedeniyle Açildi

Bunun Okudugu Egitim Verip Vermemekle Alakali Degil
Insanin Fitratinda Yoksa Olmuyo Onun Için Dua Etmekten Başka çaremiz Yok Kardeşler
Allah Hepimizi Fatma Validemiz Gibi Iffetli Meryem Ana Gibi Tertemiz Kilsin
Ve Saklanilmasi Gerikilen Bir Inci Oldugumuzunarkina Varma Dilegi Ile
Selametle

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Es Selamüeleyküm

Ahhhhhhhhhhh Ahhhhhhhhhhhhhh

Bu Derten Bend Eyaniyorum Kardeşler
Nedir Bu Allah Aşkina Bir Bakalim Kendimize

Taksimde Bir Papaz Ben Artik Hiristiyanlanive Müslümani Ayird Edemiyorum

Boyunlarindaki Künyeden Ayirt Ediyorum
Bu Nedir
Soruyorum Rasulu Ekrem Sa V Agliyo Gök Agliyo Taşlar Daglar Agliyo
Melekler Agliyo Azap Yaklaşiyo Lütfen Kardeşler Uyanalim çevremizde Bölyle Insanlar Varsa Güzelce Anlatalim Ve Ve Sevdirelim Güzel örtünmeyi

Benim Kardeşim Imatibi Bitirdi Ailem Benimle Kursa Göndermiyorlar Die Oraya Verdim
çiplak Gezmesin En Azindan Namaz Kisin Dedim

Nerde öyle Bir Giyiniyorduki Sirtindaki ömir Iliklerini Sayarsiniz Ne Namaz Ne Abdest Ne Kuran

şimdi Ise Iş Nedeniyle Açildi

Bunun Okudugu Egitim Verip Vermemekle Alakali Degil
Insanin Fitratinda Yoksa Olmuyo Onun Için Dua Etmekten Başka çaremiz Yok Kardeşler
Allah Hepimizi Fatma Validemiz Gibi Iffetli Meryem Ana Gibi Tertemiz Kilsin
Ve Saklanilmasi Gerikilen Bir Inci Oldugumuzunarkina Varma Dilegi Ile
Selametle

Her insan önce çocuk oluyor, onun önünde örnekler oluyor, onu biriler eğitiyor
bu okul oluyor, aıle oluyor. Adamlar geldi kavramları karıştırdı. batıla hak hakka batıl karıştırdı. olan oldu.

Benim söz ettiğim okullar da zaten bu amaçla açlıdı. guya "dindarlar" açtı onları. hangi dinin dindarlarıdır bunlar soruyorum size kardeşlerim. önce başörtüye "teferruat" dediler. müslüman kızı bir papazla evlendirdiler milletin gözü önünde....

başörtülü yarı çıplaklar yunanlı papazın bu sözüne canlı örnektir "biz onları /müslümanları hristiynn limanına bağlı gemiler haline getireceğiz"

emel ceylin

Kayıtlı Kullanıcı
bence yargı we eleştiri yerine dua etmeli hatta bende dua istiyorum tam tesettür konusunda inş.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
burada sanırım belli şahılar değil kamusal bir olaydan söz ediliyor.....

duanıza amin

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler. Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler.

bir defa kardeşim yazında müthiş bir tezat var diyorsun ki hanımlar beylerini ellerinde tutmak için böyle giyindiler ve Başörtülü Çıplaklar böyle meydana geldi.

şimdi bir bayan beyini(erkeğini)elinde tutmak için evdemi böyle giyinmeli yoksa sokaktamı böyle giyinmeli?ben sana soruyorum..!

aklı başında hiç bir erkek eşinin sokakta böyle giyinmesini yarı çıplak giyinmesini istermi evde kendisi nasıl istiyorsa hanımıda öyle giyinmeliki gözü dışarıda başka kadınlara kaymasın..

yani misalen dışarıda bir pantolun begenmişse adam alsın getirsin eve hanımı giysin oda hanımına baksın dışarıda diğer kadınlara bakıpta günah kazanacagına evinde hanımına bakıp sevap kazansın.

yani anlamıyorum bazı müslümanlarımızı islam kolaylık dinidir zorluk dini değil islamda bizim bütün nefsani arzularımızın çaresi vardır..

Allaha emanet..

vesselam...

mustafa yoludüz

Kayıtlı Kullanıcı
Ben yinede doludizgin eleştirmemek gerekir diye düşünüyorum.gençlik dürtüleri başka olur insanin iç dünyasinda.günümüz ortaminda erezyonlar çok fazla.iç düyasinda derinlikle ilgili dişa yansima.en azinda tutulacak bir dali var bu kardeşlerimizin.gençlik ateşi azalinca normalleşme ihtimali var.allah diyebilirler rahatlikla.gerektiğinde öz eleştiri yapabilirler. Ama onlari biz eleştirip itersek tamamen kaybolurlar,
bence onlara nasil olunmasi gerektiği konusunda örnek olarak yardimci olabiliriz.eleştirmek yerine onlara olmasi gerekeni anlatalim,diyorum.

recep__kita

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ıslah etsin

Allah ıslah etsin

Es-Selamün Aleyküm ellerinize sağlık güzel bir paylaşım...Geçenlerde yolda giderken bir abla gördüm başörtülüydü aman ALLAH'ım sonra ne göreyim bu ablamız saçını örtmüş ama altına yarım bir tayt giymiş üstünede mini etek,incecikde bir badi giymiş öyle bir utandım ki..Ne diyeyim ALLAH ıslah eder inşaallah...

Son zamanlarda iyice çoğaldı bahstettiğiniz giyimli çıplaklar özellikle sanki biryerden emir almış gibi iki giyim şekilleri var birincisi:dar kotpantolon ve converse ayakkabı ikinciisi:bilekleri ve biraz üstünü açıkta bırakacak kadar etek bilekler fora tabi bide ayağında converse ayakkabı Bunları gördükçe ALLAH islah etsin diyorum

G

Goldenrose

Bugün çarşıda kapalı bir bayan gördüm. Kimseyi yargılamak gibi olmasın ama eleştirmedende edemiyorum. Kırmızı eşarp altına da kırmızı renkte daracık bir pantalon. Sonrada kendilerine tesettürlüyüm diyorlar. Kuranı Kerimde emredildiği gibi kapanan çok az bayan tanıyorum\görüyorum.

recep__kita

Kayıtlı Kullanıcı
sizce de bu giyinik çıplaklar kapanmak isteyenlere kötü örnek olmuyorlar mı kapanmak Allah ın emri ama daracık kotlar diye giyip bileklerini göstereceksen ne diye kapanıyorsun başörtüsünün kutsallığına gölge düşürme

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Kadın ya anadır yada ana adayıdır.

Kadın Hz Aise gibi örtünmelidir.

Hz meryem gibi yada...

tüm bedeninizi kaplayacak geniş dış elbise giyin.

Bu geniş elbise Kara carsaf da olabilir ama

Dilerseniz Özel tasarım büyük bir pardesü de olabilir.

Maksat Allah emrettiğini gizlemektir.

İster cuval olsun bu :) gizliyorsa amacına ulaşmıştır.

birde başına ve zinnetlerine inen bir baş örtüsü takın.

Allahın Settar isminin tecellisi olsun örtünüzde...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt