Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua Sepeti (1 Kullanıcı)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey Rabbim!

Ey Mabudum, ey Seyyidim, ey Mevlam ve ey benim Sahibim!

Ey varlığımı elinde tutan!

Ey zorluk ve çaresizliğimi bilen!

Ey fakirlik ve yoksulluğumdan haberdar olan!

Ey Rabbim, ey Rabbim, ey Rabbim!

Hakkın, kudsiyetin, en yüce sıfatın ve ismin hürmetine senden dileğim şudur: Gece ve gündüzden oluşan vakitlerimi zikrinle canlandır, ve beni kendi hizmetinde tut, ve amellerimi kendi indinde kabul buyur; öylesine ki, artık bütün amellerim ve zikirlerim tek zikir şekline dönüşsün, ve bütün hallerim senin hizmetinde geçsin.

Ey Seyyidim, ey güvenip dayandığım ve ey kendisine hallerimi sunduğum (Allah)!

Ey Rabbim, ey Rabbim, ey Rabbim!

Uzuvlarımı hizmetin için güçlendir; sana yönelmemde kalbime güç ve sebat ver; senden korkmada ve hizmetini sürdürmede bana öylesine bir ciddiyet ver ki, sana kulluktaki yarış meydanlarında sana doğru koşayım, ve bu yolda mücadele verenler arasında yer alıp hızla sana doğru geleyim, ve sana gönül verenler arasında senin yakınlığına meyil edeyim, ve ihlaslılar gibi sana yakınlaşayım, ve senden yakiyn ehlinin korktuğu gibi korkayım, ve indinde müminlerle bir araya geleyim.

Allah’ım! Bana kötülük yapmak isteyeni cezalandır; bana tuzak kuran kimseye tuzak kur, ve beni, yanında en iyi pay alan, ve sana göre en yakın makama sahip olan, ve sana hususi yakınlığı olan kullarından eyle, Gerçekten bunlara erişmek, ancak senin lütuf ve kereminle olur.

Cömertliğin hakkına bana cömert davran ve yüceliğin hakkına teveccüh eyle bana.

Rahmetin hakkına koru beni ve dilimi zikrine alıştır, ve kalbimi, kendi muhabbetine bağlı kıl, ve dualarımı iyi bir şekilde kabul etmekle beni minnettar eyle; yanılgılarımdan geç ve hatalarımı affet; muhakkak ki sen, kullarının sana ibadet etmelerine hükmettin; sana dua etmelerini emredip, kabul etmeyi taahhüt ettin; o halde ey Rabbim! Yüzümü sana çevirdim ve ellerimi sana açtım; izzetin hakkına duamı kabul eyle ve arzularıma ulaştır; fazlın ve kereminden ümidimi kesme; beni insan ve cinlerden oluşan düşmanlarımdan koru. Ey çabuk razı olan! Duadan başka bir şeye sahip değilim, affet beni; muhakkak ki sen her istediğini yaparsın.

Ey ismi deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan! Sermayesi ümit ve silahı ağlamak olan bana merhamet eyle.

Ey nimetleri tamamlayıp yayan, ey zorlukları defeden! Ey karanlıklarda dehşete kapılanların nuru! Ey öğretilmeden bilen! Muhammed ve Ehli Beyt’ine salavat gönder, ve bana da sana yakışan şekilde muamele et.

Allah’ın rahmeti, Peygamber’ine ve onun soyundan gelen mübareklerine Allah’ın sonsuz selamı onların üzerine olsun

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ey yüceler yücesi ALLAHIM!
Ey varlığa da yokluğa da, darlığada genişliğede hakim sahibim,
kalplerimize genişlik ver,
hatrını saydığın salih kullar zümresinden olmamız için yüreklerimize
vicdan, iman, irfan ateşini yak,
Alemleri uğruna rahmet olarak yarattğın habibin MUHAMMED MUSTAFA (SAV) hürmetine yuvamıza bize ve bizden gelenlere huzur ver.
Rahmetinin rahmine al bizleri, bizi bize bırakma,
Biz nasıl dua edeceğimizi bilmiyoruz. bilenler hürmetine duamızı makbul kıl,
Zira sen en güzel vekilsin.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Görüyorsun
Gecenin karanlığında
Nice yıldız doğuyor
Nice yıldız batıyor
Yüzyıllar devriliyor birbiri ardınca
Bir ömür kayıp gidiyor
Uzak bir yıldız gibi, sessiz
Ve gölgelerden muzdarip
Kopuyor küçük kıyametimiz
Ve onca ayrılık, onca ağıt...
Oysa ellerim
İşte ellerim yetişmiyor dualarıma.

Ve ben, bu ıssız beyabanda
Hadsiz uzaklaşmışlığımla
Şedid bir azabı gözlerken
Bir bahar esiyor
Sabahın ilk ışıklarıyla
Ve bir melek geliyor, müjdeli
Elinde sade birkaç an
Belki “bir kaç damla gözyaşı”
Ah… ellerim yetişmedi dualarıma.
Görüyorsun işte
Yeniden buluşuyoruz
Yalnız O’na kullukla…

====

Ey En Büyük Keremin
Ve En Güzel İsimlerin Sahibi Olan Rabbim!

Ey en derin, en çekincesiz, en içten
Zikriyle Kainatı titreten
Engin mümin kalplerin Rabbi!
Herşey Seninle aydınlık…
Ve herşey, tüm Kainat
Müştak, o tek bir An’a
Tarifsiz Ruyet u Vuslatına...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Başlangıçta zehir olup da fıtrata yerleşince bal hükmüne geçen sabrı diliyoruz Senden Ya İlahi!

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=6]Dua'da ellerimizi kullanmamızın sebebi bellidir.

Ya Rab!
Elimden gelen her şeyi yaptım!
Elimden gelmeyen için sana el açtım!.
[/h]

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allahım!
Hakkımda en hayırlı kapıyı
aç.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Yâ Hayy, yâ Kayyûm, rahmetin hür­metine Senden yar­dım diliyorum; her halimi ıslah et ve göz açıp kapayıncaya ka­dar olsun beni nefsi­me bırakma

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
UMMANDA BİR DAMLA... BİR DUA...

Benim bitmez tükenmez ömrüm olsa da ben hiç durmadan CENABI ALLAH’A ibadet ve taat etsem
Benim bitmez tükenmez ömrüm olsa da ben hiç durmadan CENABI ALLAH’A ibadet ve taat etsem
YA RABBİ

Bir hadisi kutsinde<Benim kulum bir iyiliği içinden geçirirse ,bir mani sebebiylede niyet ettiği düşüncesini gerçekleştiremezse ; o kulum için o düşüncesinden dolayı bir sevap yazarım.Eğer bir kötülüğü içinden geçirirse ve yapmazsa ona günah yazmam.Eğer o fenalığı,günahı işlerse ona sadece bir günah yazarım.>buyurdun.YA RABBİ MUHAMMED ümmetine bu lütfünden dolayı sana hamd ederiz.

KUR’ANI KERİM’inde buyurdunki;<Cenabı ALLAH’a azabından korkarak ve kabul olmasından sevap umarak dua ediniz.Muhakkak ki Cenabı ALLAH ‘ ın Rahmeti Muhsin kullarına yakındır> buyurdun.Peygamber SallALLAHü Aleyhisselam efendimizde şöyle buyurdular.<Kabul olacağına kati olarak inandığınız halde Cenabı ALLAH’a dua ediniz ve bilinizki gafil bir kalpten sadır olan duayı Cenabı ALLAH asla kabul etmez....Sizden her hangi biriniz dua ettiği zaman istediğini büyültsün .Çünkü hiçbir şey Cenabı Hakkın kudret ve kuvvetine nisbetle büyük değildir.>buyurdular.YA RABBİ ne kadar büyük bir duanda olsa senin İlahi kudretinin yanında hiçtir ve verilmesinde senin için hiçbir zorluk yoktur.

YA RABBİ
hadisi kutsinde buyurdunki;<ALLAH ‘u teğala buyurdu;Ben kulumun benim hakkımdaki zan ve itikatına göreyim.Hakkımda nasıl isterse öyle itikat etsin...Bir kulum bana ellerini açarak dua ederse ben o elleri mağfiretsiz geri çevirmekten haya edirim....Ben kulumun bana karşı olan hüsnü zannındayım.Beni andığı zaman onunla beraberim.Beni kendi nefsinde yalnız başına zikrederse Bende onu kendi nefsimde zikrederim.Beni kalabalık bir cemaat içinde zikrederse,Bende onu ı kalabalıktan daha hayırlı bir cemaat içinde anarım....Mümin kulum bana bir karış yaklaşırsa bende ona bir Arşın yaklaşırım.O bana bir Arşın yaklaşırsa bende ona bir kulaç yaklaşırım.O bana yürüyerek gelirse bende ona koşarım...Günahları affetmeye kadir olduğumu bilen kimsenin günahı her ne kadar olursa olsun Af ederim.onu bağışlarım yeter ki
Bana şirk koşmasın >buyurmuştun.
Araf suresinin 14. ve 15. ayetlerinde;<şeytan;Bana kıyamete kadar mühlet ver demişti.Sende ona ; Sen mühlet verilenlerdensin demiştin.

Zümer suresinin 53.ayetinde<De ki ; Ey kendilerine karşı günahta aşırı giden kullarım;ALLAH ‘ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin .Çünkü Cenabı ALLAH bütün günahları bağışlayandır. Şüphesiz ki O çok bağışlayan çok esirgeyendir> buyurdun.

Ey Lütfu sonsuz olan
ALLAH’ım ,Biz senden nasıl ümit keselim nasıl tereddüte düşelim ,Zira sen GAFURU’R RAHİMSİN

Ey Lütfu sonsuz olan ALLAH’ım ,Biz senden nasıl ümit keselim nasıl tereddüte düşelim ,Zira sen
GAFURU’R RAHİMSİN
Ey Lütfu sonsuz olan ALLAH’ım ,Biz senden nasıl ümit keselim nasıl tereddüte düşelim ,Zira sen
GAFURU’R RAHİMSİN

Peygamber efendimiz SallALLAHu Aleyhi Vessellem<Dua ettiğinizde kabul olunmadı demeyin, İstediğinizi ALLAH’tan çok isteyin,tekrar –tekrar isteyin ,Çünkü sen Kerim ve Cömert olan bir zattan istiyorsun..Muhakkaki Cenabı Hak ısrarla dua eden kulunu sever >buyurdular.
Dillerimizi sana dua etmekten bıktırma ALLAH’ım,

YA RABBİ;
İsra suresinin 11. ayetinde;<insan hayra olan duası gibi şerre de dua eder>buyuruyorsun. Bizleri ettiğimiz bedduaların helakından koru ALLAH’ım Dillerimizi şerre dua etmekten koru ALLAH’ım.Dillerimizin şerre dua etmesinden sana sığınırız,merhametine sığınırız bizleri koru ALLAH’ım.

Peygamber efendimiz bir gün bir hastayı ziyaret etmişti.Hasta olan zat dediki;< Ya ResullALLAH ben Cenabı ALLAH’ a dua ederek benim azabımı dünyada çektir Ahirete bırakma diye dua ettim.>Peygamber efendimiz ise hastaya bunun üzerine şöyle dedi;<Sen çok yanlış dua etmişsin.Zira Cenabı ALLAH hem dünya hem ahiret saadetini vermek ve ahiret azabını kaldırmak gücüne sahiptir.Sen o iyiliklerin sadece birisine gücü yetecekmiş gibi duada bulunmuşsun ,Şöyle dua etmeliydin< YA RABBİ; bana dünya da ve ahirette iyilik et >.
Bize dünyada ve ahirette iyilik et YA RABBİ,
Senden istenenin ve istemenin öneminibize malum eyle.Peygamber efendimiz SallALLAHu Aleyhi Vesselam ;< Dua Rahmetin anahtarıdır,Dua belayı def eder,Dua ibadetin ta kendisidir,Dua ibadetin beyni ve iliğidir,Dua müminin silahıdır> buyurdular. Bütün azalarım senin,bütün bedenler senin,Senden başkasına açılmasın bu ellerim

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Günahkarım hesabım zor,
Bin hatayla bin günahla
sana geliyorum.
Affa layık olmasam da,
Lütfun, a layık olmasam da,
Bağışla
beni.
Yandım el aman sana geliyorum.
Ne olur affet beni, kapına geldim.
Açtım ellerimi, sana yöneldim.
Ne olur affet,
sen beni ya RAB....

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Senden istenenin ve istemenin öneminibize malum eyle.Peygamber efendimiz SallALLAHu Aleyhi Vesselam ;< Dua Rahmetin anahtarıdır,Dua belayı def eder,Dua ibadetin ta kendisidir,Dua ibadetin beyni ve iliğidir,Dua müminin silahıdır> buyurdular. Bütün azalarım senin,bütün bedenler senin,Senden başkasına açılmasın bu ellerim

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ALLAH' ım
Dualarımda önce ümmet var birlik var.
Birlik verirsen birlikte dirlik var.
RAB' bim ümmetin günahlarını affet.
Dualarımızı kabul et.
Günahlarımızı affet.
Sana geldim seni bildim.
Sana el açtım ama dilim lal oldu sen yüreğimdekini biliyorsun affet.
Sen rahmeti bol olan RAHMAN sın.
Sen koruyansın RAHİM sin.
Bütün suçlarımla sana geldim.
Merhametine sığındım affet.
Sen affetmez isen kime sığınayım.
Senin kapındır RAHMET saçan.
Affet ALLAH'ım ............Amin....

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
allah' ım
dualarımda önce ümmet var birlik var.
Rab' bim ümmetin günahlarını affet.
Dualarımızı kabul et.
Günahlarımızı affet.
Sana geldim seni bildim.
Sen rahmeti bol olan rahman sın.
Sen koruyansın rahim sin.
Senin kapındır rahmet saçan.
Affet allah'ım ............amin....
amın amın amın...

hakyolu007

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN...AMİN...AMİN... PAYLAŞIM İÇİN ALLAH cc. RAZI OLSUN

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim! Kalbimi tut!

Etrafımı saran uçurumlara düşmemem için, düşüncelerin oluşturduğu bilinmezlik denizinde kaybolmamam için, nefsimin ve şeytanın gönlümü esir almaması için, ellerimden tut Rabbim.

Rabbim! Geçici ve boş şeylerle yorulan kalbimi Sevginle doldur.

Her şeye Senin sevginle bakabilmeyi öğret.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım!

İmanı olanın imkanı tükenmez.

İmandan ve Kur'an'dan ayırma!

Kur'an'dan mahrum olana ışık erişmez.

Kitaba uyanlardan kıl,kitabına uyduranlardan kılma!

Kur'an'ı bizden razı,bizi Kur'an'dan razı kıl!

Hesap Günü'nde Kur'anı şahit kıl şekvacı kılma!

Kur'anı'bize aç,bize Kur'an'ı aç!

Susuz yüreklere vahyi ellerimizle saç!

İnsanlık zaman çölünde bu suya muhtaç Ya Rabbi!

-Alıntı-

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze=1]selamün aleyküm ve rahmetullahi
mevla nasip ederse siz değerli kardeşlerime farklı duaları payaşacağım
ezberleyebilecek kardeşlerimizin ezberlemesini tavsiye ederim.
unutmayalım dua en güzel ibadetlerdendir.

bismillahirrahmanirrahim

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلى نَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اَللّٰهُمَّ إِنَّا نَسْأَلُكَ إِيمَانًا كَامِلاً وَمَعْرِفَةً تَامَّةً وَمَهَابَةً مِنْكَ وَمَخَافَةً بَيْنَ يَدَيْكَ وَشَوْقًا إِلَى لِقَائِكَ وَاسْتَعْمِلْنَا بِأَعْمَالٍ تَرْضَاهَا عَنَّا وَاجْعَلْنَا مِنَ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَجَعَلْتَ لَهُمْ وُدًّا فِي اْلأَرْضِ وَالسَّمَاءِ وَاجْمَعْ بَيْنَنَا وَبَيْنَ الصِّدْقِ وَاْلإِخْلاَصِ وَالْخُضُوعِ وَالْخُشُوعِ؛ أَنْتَ قُلْتَ وَقَوْلُكَ حَقٌّ "اُدْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ" هَا نَحْنُ مُتَوَجِّهُونَ إِلَيْكَ، نَاظِرُونَ بِبَابِكَ فَلاَ تَرُدَّنَا خَائِبِينَ وَاسْتَجِبْ دَعْوَتَنَا كَمَا وَعَدْتَنَا.
وَصَلِّ وَسَلِّمْ يَا رَبَّنَا عَلَى سَيِّدِنَا سَيِّدِ اْلأَبْرَارِ وَاْلأَخْيَارِ.

[/sıze]
[sıze=1]***[/sıze]​
[sıze=1]
kainatın yaratıcısı ve yaşatıcısı yüce allah’a sonsuz hamd ü sena ve şükür; bütün resullerin seyyidi, enbiyanın imamı, asfiyanın serveri, mahlukatın ekmeli ve mürşidlerin sultanı hazreti muhammed mustafa’ya, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam ediyor, şu kutlu zaman diliminde yeryüzünün en bereketli ve en mukaddes beldelerini ziyaret için fevc fevc akın eden yüzbinlerce misafirinin dualarına icabette bulunduğu gibi rabbimizin biz nâçâr kullarının niyazlarını da kabul buyuracağı ümidiyle ellerimizi bir kere daha kaldırıyoruz:
ey her zaman kullarına rahmet ve merhametiyle muamele eden yüce allahımız! Sen’den bu düşkün kullarına da merhamet edip bizi de iman-ı kâmil ve marifet-i tâmme ile donatmanı dileniyoruz. Sinelerimizde, sen’in azamet ve ululuğunun hakkı olan hürmete kaynak teşkil edebilecek mehâbet, mehâfet ve vuslata karşı şevk ü iştiyak hislerini uyaracak yegane zat sen’sin! Ne olur, bu lütuflarından bizi mahrum bırakma! Bizleri razı ve hoşnut olacağın amellere muvaffak kıl.. Taklide takılmayarak kendi iman binasını kendi cehd ü gayretiyle ikame eden, bu imanın tabiî bir neticesi olarak da yaptıklarını hep arızasız ve kusursuz olarak yerine getiren ve haklarında yerde-gökte ‘vüdd’/sevgi vaz’ettiğin kullarından eyle.. Sadakatı, ihlası, hak huzurunda hep hürmet içinde iki büklüm olup mütevazi davranmayı yani hudû ve huşûu da fıtratlarımızın bir yanı haline getir!
ya rab! Sen hak kelâmında ifade buyuruyorsun ki: “(kullarım!) bana dua edin, ben de o dualarınıza cevap vereyim!” işte kapıkulların olarak huzurundayız ve sana teveccüh ediyor, hakkımızda vereceğin hükmünü bekliyoruz. Ne olur, bahtına düştük, dualarımızı kabul etmemek suretiyle bizi haybete dûçar kalan zavallılardan eyleme; eyleme ve yüce kitab’ında vaadde bulunduğun gibi dualarımıza icabet eyle!..
[/sıze][sıze=3][sıze=1]bizim de efendimiz, bütün ebrar ve ahyârın da efendisi olan hazreti ahmed ü mahmud u muhammed mustafa’ya, peygamber hanesinin seçkin fertlerine ve ashâb-ı güzîne salât ü selam ederek bunları sen’den dileniyoruz. Dualarımızı kabul buyur rabbimiz[/sıze]!..[/sıze]
amın amın amın...rabbım sen dualrımızı kabul buyur..

hakyolu007

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH' ım
Dualarımda önce ümmet var birlik var.
RAB' bim ümmetin günahlarını affet.
Dualarımızı kabul et.
Günahlarımızı affet.
Sana geldim seni bildim.
Sen rahmeti bol olan RAHMAN sın.
Sen koruyansın RAHİM sin.
Senin kapındır RAHMET saçan.
Affet ALLAH'ım ............Amin....

Amin...Amin...Amin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ey gündüzü geceye, ölümü hayata çeviren, uykuyu dinlenmem için yaratan Rabbim!
Sağlıklı olarak uyanmayı, Sana kulluk için yaşamayı lutfeyle!

asbelove

Kayıtlı Kullanıcı
Eyy Rabbim senden tüm evlat hasreti çekenler adına istiyorum.
O sınırsız tükenmeyen hazinenden bizlerede ;
halim,selim.alim, hayali,imanli,edepli,takvali,sana kul, habibine ümmet ,üstadlarimiza talebe,islama ve kurana hizmet eden,senin yolunda eli yüzü gönlü nurlu,çalişkan,her konuda başarilive becerikli hak yolda,hep hayir yolda olan her şeyiyle rizani kazanan,her yönüyle hayirlarla dopdolu olan evlatlar nasib eyle tüm evladini kaybedenlere sabir ver ve evlatlarina cenneti a'la yi nasib et.Amin Amin Amin.herkesle birlikte bizede hayırlı sağlıklı Rabbini bilen dinini yaşayan bir evlad nasip et Allahım sen verensin duaları kabul edensin bizlerinde duasını kabul buyur.amin
alıntı

kardeşlerim bebek hasretimizi dindirebilmek niyetiyle 500 kişinin okuyacağı 500 yasin-i şerif toplamaya çalışıyorum yardımcı olursanız çok makbule geçer
Mevlam dualarımızı kabul etsinnn

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt