Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlilikte iletişimin altın kuralları... (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
* Önce kendinizi tanıyın, duygularınızın farkında olun.

* Eşinizi anlayabilmek için gayret edin, sürekli anlaşılmak için beklemeyin.

* Artık evlendiğinizi, yetişkin olduğunuzu, bazı yeni sorumluluklar yüklendiğinizi kabul edin.

* Her sorun çıktığında �ben babamın evine gidiyorum� veya �ceketimi alır çıkarım� demek çözüm değil. Yapıcı olmaya, kendi yuvanızın bağlarını kuvvetlendirmeye çalışın.

* Sorun çıktığında taraf tutacak hakemler tayin etmeyin. Kişileri değil, olayları değerlendirecek hakem bulun.

* Birbirinizi tanıdıktan sonra �Eşimle ne zaman, hangi üslupla, nasıl iletişim kurabilirim� sorusunun cevabını biliyor olmalısınız.

* Neyi, nerde, nasıl söyleyeceğinizi hesap edin. Eşinizin hassasiyetlerini dikkate alın.

* Yeri geldiğinde özür dilemeyi bilin. Gurur yapmayın.

* Sorunları biriktirmeden çözüme kavuşturun. Her seferinde geçmiş hadiseleri beri çekmeyin.

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
ben evlilik ve aileyle ilgili bi çok okudum ve kesinlikle insan üzerinde faydası çok fazla oluyo.CEMİL TOKPINAR'ın yazdığı ''ÖMÜR BOYU AŞK'' kitap'bu konuda yazılmış mükemmel kitaplardan birtanesi.bana katkısı çok fazla oldu

BirdamlaMavi

Kayıtlı Kullanıcı

Sanırım bu yazılanlar farklı boyutta tüm ikili ilişkilerde geçerli...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
ben evlilik ve aileyle ilgili bi çok okudum ve kesinlikle insan üzerinde faydası çok fazla oluyo.CEMİL TOKPINAR'ın yazdığı ''ÖMÜR BOYU AŞK'' kitap'bu konuda yazılmış mükemmel kitaplardan birtanesi.bana katkısı çok fazla oldu

haklısınız bende çok okudum...

BirdamlaMavi

Kayıtlı Kullanıcı

Yani şöyle, iki arkadaş için düşünürsek;

* Sürekli anlaşılmak için beklemeyin...

* Her yeni arkadaşlıkta sorumluluklar yüklendiğinizi kabul edin...

* Her sorun çıktığında yapıcı olmaya, arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmeye çalışın...

* Sorun çıktığında taraf tutacak hakemler tayin etmeyin. Kişileri değil, olayları değerlendirecek hakem bulun...

* Birbirinizi tanıdıktan sonra arkadaşımla ne zaman, hangi üslupla, nasıl iletişim kurabilirim? sorusunun cevabını biliyor olmalısınız...

* Neyi, nerde, nasıl söyleyeceğinizi hesap edin. Arkadaşınızın hassasiyetlerini dikkate alın...

* Yeri geldiğinde özür dilemeyi bilin. Gurur yapmayın...

* Sorunları biriktirmeden çözüme kavuşturun. Her seferinde geçmiş hadiseleri beri çekmeyin...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Yani şöyle, iki arkadaş için düşünürsek;

tabi, neden olmasın...:a26::a26:

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Allah Razı olsun Gerçekten Altın Kurallar Çok Önemli hepsi Evli Ablalarımız Abilerimiz Bunları Okuyup İyi anlamalı İnşallah Evlenmek Nasip Olursa Bende Böyle Şartlandıracağım kendimi...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı olsun Gerçekten Altın Kurallar Çok Önemli hepsi Evli Ablalarımız Abilerimiz Bunları Okuyup İyi anlamalı İnşallah Evlenmek Nasip Olursa Bende Böyle Şartlandıracağım kendimi...

Amin kardeşim Allah hakkında hayırlısını versin...:a12::a12::a12:

hacer42

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun. önemli bir konuya değinilmiş.aslında hepimizin bilmesi ve önem vermesi gereken konular.allaha emanet olun.

aglayan karanfil

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman yar ve yardmcn olsn kardeşim.çok güzel bikonu ki herkesin ihtiyaç duydugu şeyler...ben gece üye oldm sabah ezanına kalktım vee......kendimi geceden beri konulardan alamıyorum.aaah kardeşm ne güzel demişsin inşallah hepimiz böyle anlayışlı çiftler olalm duacınızım. Bende şu an okuyor oldugum bi kitabı tavsiye edeym inş..hekimoglu ismail.bir deliyle evlendim..ki rahman öyle eşler olmayı öylesi delirmeyi hepimize nasip etsn.rab YARve yardmcn olsn canm.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman yar ve yardmcn olsn kardeşim.çok güzel bikonu ki herkesin ihtiyaç duydugu şeyler...ben gece üye oldm sabah ezanına kalktım vee......kendimi geceden beri konulardan alamıyorum.aaah kardeşm ne güzel demişsin inşallah hepimiz böyle anlayışlı çiftler olalm duacınızım. Bende şu an okuyor oldugum bi kitabı tavsiye edeym inş..hekimoglu ismail.bir deliyle evlendim..ki rahman öyle eşler olmayı öylesi delirmeyi hepimize nasip etsn.rab YARve yardmcn olsn canm.

Öncelikle sitemize hoşgeldin güzel kardeşim.

İnan çok memnun kalacaksın.

Ben geçtiğimiz yaz üye oldum, her gün mutlaka giriyor, girmediğimde bir eksiklik hissediyorum..

Evet tavsiye ettiğin kitabı okumuş ve çok beğenmiştim.

Bizimle paylaştığın için Rabbim razı olsun.

Selam ve dua ile...:a07:

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
benim ilk çocuğumdur eşim,,bu nedenle hamdolsun hiç problem yaşamadım ha ,,onunda ilk çocuğu benim ,,duygular böyle olunca insan çocuğunun gözüne bakınca nedemek istediğini anlıyor onu üzmeye kıyamıyor,karşılıklı kaprislerde sorun olmuyor böylece hele hele sevgi ve allah sevgisi ağır basınca eşinizin tüyünün düştüğü yere canınız akıyor..evliliğiğe böyle baktığınızda inanın ilk günki kadar değer arzediyorsunuz..BU BENİM NACİZANE FİKRİM...

EMEĞİNİZE SAĞLIK KARDEŞİM...PAYLAŞIMINIZ İÇİN...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
benim ilk çocuğumdur eşim,,bu nedenle hamdolsun hiç problem yaşamadım ha ,,onunda ilk çocuğu benim ,,duygular böyle olunca insan çocuğunun gözüne bakınca nedemek istediğini anlıyor onu üzmeye kıyamıyor,karşılıklı kaprislerde sorun olmuyor böylece hele hele sevgi ve allah sevgisi ağır basınca eşinizin tüyünün düştüğü yere canınız akıyor..evliliğiğe böyle baktığınızda inanın ilk günki kadar değer arzediyorsunuz..BU BENİM NACİZANE FİKRİM...

EMEĞİNİZE SAĞLIK KARDEŞİM...PAYLAŞIMINIZ İÇİN...

İnanın yorumunuzu okurken duygulandım.

Rabbim bizede böyle bir evlilik nasip eder inş.

Allaha emanet olun....

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
Inşallah kardeşim inşallah,rabbim kıymetinizi bilen ve sizinde kıymetini bildiğiniz insana nasip etsin hayatınızı...
Dualarım sizin gibi genç kardeşlerimizie inşallah....

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Inşallah kardeşim inşallah,rabbim kıymetinizi bilen ve sizinde kıymetini bildiğiniz insana nasip etsin hayatınızı...
Dualarım sizin gibi genç kardeşlerimizie inşallah....

Amin kardeşim Rabbim razı olsun.

Dualarınızda yer alabilmek duasyla.

Allaha emanet olun.....

aşure

Kayıtlı Kullanıcı
hele şu zamandakı evlılıkler için altın kurallar evet..... etrafımda görüp duyduğum şeyler benı çok korkutuyo hep dua ediyorum rabbim cumle bekarlara haklarından hayırlılarını versin(içindede bana) AMİN...ve cumlemıze dinimize uygun evlılıkler yapmayı nasıp etsın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt