Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hayvan besleyen varmı (1 Kullanıcı)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hayvan besleyen varmı

ASLINDA HAYVANLARI DIŞARIDA BAKMAK EN DOĞRUSUDUR..YANİ HEM SAĞLIK YÖNÜNDEN HEM İBADET YÖNÜNDEN...ANLATABİLDİM Mİ?

--------------------------------------------------------------------------------

nasıl yani atim mi süs balıklarını dışarı;););)

şaka bi yana katılıyorum aynen.........

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

tuba07 yazdı:

ASLINDA HAYVANLARI DIŞARIDA BAKMAK EN DOĞRUSUDUR..YANİ HEM SAĞLIK YÖNÜNDEN HEM İBADET YÖNÜNDEN...ANLATABİLDİM Mİ?

--------------------------------------------------------------------------------

nasıl yani atim mi süs balıklarını dışarı;););)

şaka bi yana katılıyorum aynen.........

evet bende kafeste hayvan beslem taraftarı değilim.

sabir

Kayıtlı Kullanıcı

makinaci06 yazdı:
YAHU TAM İSABET OLMUŞ.BENİMDE BİR SU KAPLUMBAĞAM VAR AMA SÜREKLİ EVDE BESLENİRMİ BESLENMEZMİ DİYE GÜNDEMDE ARAŞTIRDIK AMA BİŞEY ÇIKMADI ÖĞRENEMEDİK HALA. SİTEDE SORDUM AMA YİNE Bİ CEVAP GELMEDİ ACABA SİZİN Bİ BİLGİNİZ VAR MI BU KONU HAKKINDA...ÇOK SEVİMLİ AMA HASTA HER SABAH AYETELKÜRSİ OKUYO ANNEM İNŞALLAH İYİLEŞİR YAKIN ZAMANDA.:D

SA,BENDE YAKLAŞIK ÜÇ SENEDİR SU KAPLUMBAĞASI BESLİYORUM ONLAR NERDEYSE 5 AYLIK Bİ DÖNEM KIŞ UYKUSUNA YATARLAR .YEM FALAN YEMEZLER .SİZİNKİDE SANIRIM KIŞ UYKUSUNDA YAPACAĞINIZ TEK ŞEY HAFTADA BİR YIKAMAK ,SUYUNU DEĞİŞTİRMEK VE SUYUNA VİTAMİN DAMLATMAK.HAVALAR ISINDIĞINDA KENDİLERİNE GELİYOLAR KORKMAYIN.HAYVAN BESLEMEK KEYİFLİ Bİ OLAY BİZDE ÖNCE BALIKLA BAŞLADIK SONRA SU KAPLUMBAĞASI EN SONDA Bİ KEDİ ALDIK.SAĞLIK AÇISINDAN ENDİŞİDE EDİYO PEK ÇOK KİMSE AMA HİÇ DE KORKACAK Bİ DURUM YOK .AŞILARINI YAPTIRIP DIŞARI ÇIKARMADIKTAN SONRA HİÇ Bİ TEHLİKE TEŞKİL ETMEZLER.
SELAM VE DUA İLE

gulsumsen

Kayıtlı Kullanıcı

Benim kedim köpeğim olmadı onlar hakkında bir şey söyleyemem, ama size balık veya muhabbet kuşu bakmanızı tavsiye ede bilirim.Balıklardan (lepisdes ve siyah ay kuyruklu) balıklar daha bir başkadır, çünkü bunlar doğurgan olan balıklardır, onların doğumunu bir görseniz çok muhteşem bir şey, doğum sırasında ince bir zar içinde ikiye katlanmış olarak doğuyor sonra kendini açıyor o ince zardanda kurtulmuş oluyor.ilk akvaryum kurulurken biraz meşakkatlidir, ama sonrası zevklidir insanın sinir ve stresini alır. Muhabbet kuşuna gelince onu da güzel bir şekilde yetiştirmek sizin elinizde (dişi kuşun) gagasının hemen üst kısmı mor renkte olur yavru iken alırsanız çok güzel konuştura bilirsiniz.Ben M.kuşumu yavruyken almıştım,adını çapkın koymuştum,ona önce ismini öğrettim sonra ALLAH BİR DEMEYİ,ŞÜKÜR ŞÜKÜR ŞÜKÜR DEMEYİ,LAİLAHE İLLALLAH DEDİRTMEYE ÇALIŞTIM AMA SADECE İLLALLAH diye bildi, benim ses tonumu almıştı sık sık kullandığım her şeyi söylüyordu, birde bana Annecim canım demesi yetiyordu.O şu anda aramızda değil ama onu hiç unutmadım.

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

SABİR GULSUMSEN TEŞEKKÜR EDERİM PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN.B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt