Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahmud Efendi Hz'lerinden Sözler.. (1 Kullanıcı)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
*Dünya dolusu (altın) bir Lailaheillallah alamıyor.Dünyada bedava.

*Filimlerde ne gördülerse o var kalplerinde.Gazetelerde ne okudularsa o var kalplaerinde.Göze yakın olan gönülede yakındır.''benim kalbim temiz''!.bir defa kuran dinledimi acaba.Ne hayır var onların baktıkları şeylerde.
*
*Cihadın en faziletlisi emri bil maruf(güzeli emretmek),nehyi anilmünker(kötülükten men etmek)tir.

*Camiinin yanından geçerken yüz çevirirler,susuz kalınca alır kovayı gelir camiye.Senin yanında bir kova su kadar değeri yokmu ALLAH'ın.

*Çok cemaate gerek yok.Az olsun,öz olsun buğday unu olsun
.
*Herşeyimiz,oturmamız,kalkmamız,yazmamız,okumamız, düğünümüz,derneğimiz ALLAH için olmalıdır.

*Osmanlı devletini nerelere yükseltti kuran.kuran la oldu bu.Onlar kendilerini Resulullah uğruna feda ettiler.

*Osmanlı devleti kuranla OSMANLI oldu.

*Elinde kuran olanın ve onunla amel edenin sırtı yere gelmez.
*Boyda arama,endamda arama.Güzelliği islamda ara.

*Dünyaya meyli olana eczanemizde ilaç yok.

*Dinimize sahip çıkalım.Ölüler mi bu dine sahip çıkacak.

*Hiç kimse üşenmesin,usanmasın vakit buldukça nafile kılınsın.

*Bir memlekette ilim olmazsa orda zulüm olur.

*Temizlenmek isteyen temizlensin yoksa ateş temizleyecek.

*Adama sarık tak deyince sanki ona vasıtasız göğe çık demiş gibi geliyor.Bu Rasulullahın sünnetidir.

*

*KABRİNDE NE HASIR VAR NE KİLİM,
SEN OTURDUN SEYREDİYORSUN FİLİM.

*Gözler iki ırmak gibidir,ne görürse düşürür kalbe

yaa bi kaç alıntı yapıyım dedım ama secemıyrkı her biri ayrı güzell

aslında bu sözleri evimizde duvarlara asmak lazımm daima okumak lazımm gaflete düşmemek için

Allah razı olsunn kardesım :):a16:

mubarek

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selAm kardeşim paylaşımın için allah razı olsun A.E.O

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Ençok neden korkalım biliyormusunuz..!!
O, sevgili ALLAH'ımızı gücendirmekten korkalım.

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun.ve inş şu an okudugumuz çümlelerle harfi harfine bizleri yaşatsın.bu sözler kıymetli sözler.altından daha degerli.fakat anlayana ve akıl sahiplerine.mevlem bizi HAKKI İLE ANLAYAN AKIL SAHİPLERİNDEN EYLESİN

AMİN.....

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm emeğinize sağlık Allah c.c. razı olsun çok güzel nasihatlerdi .. Allah'a emanet olun selametle ...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
*Dünya dolusu (altın) bir Lailaheillallah alamıyor.Dünyada bedava.

*Filimlerde ne gördülerse o var kalplerinde.Gazetelerde ne okudularsa o var kalplaerinde.Göze yakın olan gönülede yakındır.''benim kalbim temiz''!.bir defa kuran dinledimi acaba.Ne hayır var onların baktıkları şeylerde.
*
*Cihadın en faziletlisi emri bil maruf(güzeli emretmek),nehyi anilmünker(kötülükten men etmek)tir.

*Camiinin yanından geçerken yüz çevirirler,susuz kalınca alır kovayı gelir camiye.Senin yanında bir kova su kadar değeri yokmu ALLAH'ın.

*Çok cemaate gerek yok.Az olsun,öz olsun buğday unu olsun
.
*Herşeyimiz,oturmamız,kalkmamız,yazmamız,okumamız, düğünümüz,derneğimiz ALLAH için olmalıdır.

*Osmanlı devletini nerelere yükseltti kuran.kuran la oldu bu.Onlar kendilerini Resulullah uğruna feda ettiler.

*Osmanlı devleti kuranla OSMANLI oldu.

*Elinde kuran olanın ve onunla amel edenin sırtı yere gelmez.
*Boyda arama,endamda arama.Güzelliği islamda ara.

*Dünyaya meyli olana eczanemizde ilaç yok.

*Dinimize sahip çıkalım.Ölüler mi bu dine sahip çıkacak.

*Hiç kimse üşenmesin,usanmasın vakit buldukça nafile kılınsın.

*Bir memlekette ilim olmazsa orda zulüm olur.

*Temizlenmek isteyen temizlensin yoksa ateş temizleyecek.

*Adama sarık tak deyince sanki ona vasıtasız göğe çık demiş gibi geliyor.Bu Rasulullahın sünnetidir.

*

*KABRİNDE NE HASIR VAR NE KİLİM,
SEN OTURDUN SEYREDİYORSUN FİLİM.

*Gözler iki ırmak gibidir,ne görürse düşürür kalbe

yaa bi kaç alıntı yapıyım dedım ama secemıyrkı her biri ayrı güzell

aslında bu sözleri evimizde duvarlara asmak lazımm daima okumak lazımm gaflete düşmemek için

Allah razı olsunn kardesım :):a16:

değerli kardeşim ALLAH c.c.sizden de razı olsun...
RABBİM gaflete düşürmesin İNŞALLAH cümlemizi...
evet kardeşim çok güzel sözler dediğiniz gibi gözümüzün önünde olması çok güzel olur...selam ve dua ile...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
allah razı olsun.ve inş şu an okudugumuz çümlelerle harfi harfine bizleri yaşatsın.bu sözler kıymetli sözler.altından daha degerli.fakat anlayana ve akıl sahiplerine.mevlem bizi HAKKI İLE ANLAYAN AKIL SAHİPLERİNDEN EYLESİN

AMİN.....

ALLAH c.c. sizden de razı olsun....AMİN...AMİN...AMİN....
selam ve dua ile...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamun Aleyküm emeğinize sağlık Allah c.c. razı olsun çok güzel nasihatlerdi .. Allah'a emanet olun selametle ...

Aleykümselam kardeşim ALLAH c.c. sizden de razı ...
evet kardeşim çok güzel İNŞALLAH uygulayanlardan oluruz...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...selametle...

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
4000 sünnet-i seniyyeden fazla sünnet vardır. Bunlardan üç tanesini terk ediyorsam bana tabi olmayın.

Mahmud Efendi HZ.

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm..bu arada benim gittiğim kurs Mahmut efendi hazretlerinin evinin hemen yanındaydı..fatihte gitmiş olan bilir..öyle yakındık ki rahatsız olmasın diye yüksek sesle konuşmazdık sınıfta fln..sınıfımız çok yakındı..resmini gördüm ama kendini bi türlü göremedim..neyse Allah razı olsun sağol paylaşım için...selametle

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
emeğiniz için teşekkürler içinde çok güzel sözler var ama sorgulanması gereken şeyler de var o yüzden maddelerin hepsinin üzerinde düşünmek dileklerimle

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm emeyine sağlık kardeşim çok sağol güzel bir paylaşımdı

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
15. ALLAH'ın selamından önce iyi günler, iyi geceler, iyi akşamlar alo vs. gibi kelimeleri kullanmak büyük günahtır.

16. Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Selamun aleykum nihalcim.Çok güzel ve ibret alınması gereken sözler bunlar.Emeğine sağlık olsun.Rabbim şefaatine nail eylesin bizleri.Allaha emanet olunuz

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
4000 sünnet-i seniyyeden fazla sünnet vardır. Bunlardan üç tanesini terk ediyorsam bana tabi olmayın.

Mahmud Efendi HZ.

selam ve dua ile...

selamun aleyküm..bu arada benim gittiğim kurs Mahmut efendi hazretlerinin evinin hemen yanındaydı..fatihte gitmiş olan bilir..öyle yakındık ki rahatsız olmasın diye yüksek sesle konuşmazdık sınıfta fln..sınıfımız çok yakındı..resmini gördüm ama kendini bi türlü göremedim..neyse Allah razı olsun sağol paylaşım için...selametle

Aleykümselam sizden de RABBİM razı olsun...İNŞALLAH...selametle...

emeğiniz için teşekkürler içinde çok güzel sözler var ama sorgulanması gereken şeyler de var o yüzden maddelerin hepsinin üzerinde düşünmek dileklerimle

ben teşekkür ederim...İNŞALLAH...uygulayanlardan oluruz...

selamün aleyküm emeyine sağlık kardeşim çok sağol güzel bir paylaşımdı

Aleykümselam ablacım t.ederim...selametle...İNŞALLAH...

15. ALLAH'ın selamından önce iyi günler, iyi geceler, iyi akşamlar alo vs. gibi kelimeleri kullanmak büyük günahtır.

16. Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Selamun aleykum nihalcim.Çok güzel ve ibret alınması gereken sözler bunlar.Emeğine sağlık olsun.Rabbim şefaatine nail eylesin bizleri.Allaha emanet olunuz

Aleykümselam değerli kardeşim AMİN...AMİN...AMİN....
teşekkür ederim...selam ve dua ile....

Eğitim Neferi

Kayıtlı Kullanıcı
Amiinn...o söyler de güzel olmaz mi?sağol kardeşim...

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Şu fakirin üzerine sabah namazının güneşi doğacağına,bu vücudun kıyma makinesinden geçmesi daha hayırlıdır.

Allah’ını dinlemeyen acınmaklıktan çıktı..

İlla tevbe,menfaat verir.

Dertliyiz! Ömrümüzde,yani istikbalimizde pahası biçilmedik işler var. Zor geçitler var, zorluklar var..O dertleri dertleşmeye geldik.."--Efendi Hz. k.s.--

"İslam’ın derdi bağrımı deldi.."--Efendi Hz. k.s.--

Karanlık ovada bir ateş yanmış,kelebekler oraya üşüşüyor ki içine girsinler..Bizde onun gibiyiz..?Laf dinleyen adamdan daha sevgili yoktur..Sonra onun içine düşer..Ayy ayy….

Meşayıh gözlük gibidir.Meşayıh rabbimizle bizim aramızda perde olmaz.. Gözlüğün camı gibidirler daha fazla görmeyi kuvvetlendirirler
Günde bir saat,olmazsa yarım saat,hiç olmazsa 15 dakika Ruhul Furkan okuyun.

Bilsem tarikata çağırıyorsunuz,hepinizi kovarım.

Bosna hersek savaşı sırasında Efendi Yuşa tepesinde zuhurat gördü.Zuhuratta Türkiye’ye de aynı zulümler gelecek ama 2 çocuk yüzünden gelmiyor.Kız ve Erkek talebelerin kursları,çarşaflılar,sarıklılar sayesinde..

Hastasın kardeşim hasta,zannediyorsun kendini usta..!

Senin peygamberin cennete bile bakmadı,sen nasıl vitrinlerden içeri bakıyorsun..

Mahmud Efendi Hazretleri

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt