Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mahmud Efendi Hz'lerinden Sözler.. (1 Kullanıcı)

EFECE

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.efece.tr.cx
amin kardeşim iletisimnet bende sen gibi düşünüyordum bu haftaya kadar ama iki hafta önce bir tarikata giittim o kadar haz o kadar feyz aldım ki anlatamam o günden sonra neler neler degişti bende

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Herhalde yine başlıyoruz:) Ben hazırım.

Bismillah,

iletisimnet, öncelikle hocalarınıza selam ederim. Düşünceleriniz, beyniniz, parmaklarınız ve gözleriniz maalesef sizi aldatıyor. Bu aldatmacaya gelmeminizi temenni ederim.

Müfessirliğiniz de hayırlı olsun. Kur'an-ı Kerimi çok iyi anladığınız hal ve hareketlerinizden gayet net bir şekilde belli oluyor. Tavırlarınızla, mesajlarınızla, konuya müdahil olma şeklinizle herkesi kendinize hayran bırakıyorsunuz.

Vesselam, Veddua.

EFECE

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.efece.tr.cx
Herhalde yine başlıyoruz:) Ben hazırım.

Bismillah,

iletisimnet, öncelikle hocalarınıza selam ederim. Düşünceleriniz, beyniniz, parmaklarınız ve gözleriniz maalesef sizi aldatıyor. Bu aldatmacaya gelmeminizi temenni ederim.

Müfessirliğiniz de hayırlı olsun. Kur'an-ı Kerimi çok iyi anladığınız hal ve hareketlerinizden gayet net bir şekilde belli oluyor. Tavırlarınızla, mesajlarınızla, konuya müdahil olma şeklinizle herkesi kendinize hayran bırakıyorsunuz.

Vesselam, Veddua.

tartışma yazınıza hayran kaldım bugün ilk defa tebessüm ettim

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Tarikatları kötü gösteren kimlerdir? Şeyhleri kötü gösteren kimlerdir? Alimleri kötü gösteren kimlerdir? Mezhepleri kötü gösteren kimlerdir?

Tek tek kısa ve öz cevap veriyorum. DİKKATLİCE TAKİP ETMENİZİ RİCA EDERİM.

1. Tarikatları kötü gösteren, yine tarikat gibi görünen Ehl-i Bidatlar ve Bu yolda olanların kafalarını karıştırma niyetinde olanlar, TV ekranlarına sapık kişileri çıkarak ... isminde tarikat diyerek insanlarımıza yutturmaya çalışanlar, sapık işlerini tarikatları kötülemek için bir şirket kurarcasına hemen bir tarikat kurarak birkaç safı da kendilerine çekerek yapılan bir oluşumdur. Her tarikat Ehil değildir. Bunları sadece siz mi biliyorsunuz da diğer Tarikatların haklarını yiyorsunuz. Biz de biliyoruz sapık olanları, bu günümüze kadar insanları dinden soğumalarına vesile olanları. Bizde biliyoruz ERGENOKOUN cemaatler arasında sızarak neler yaptıklarını, bizde biliyoruz bu cemaatleri karalamak üzere oluşturulan kampanyaları.

2. Sahte şeyhler günümüzde var olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu şeyhler para ile tutularak yanınada birkaç eleman verilerek bir şirket üsülü çalıştırılmaktadır. Hatta bu şeyh sıfatında olan sapkın kişileri hacca göndererek ve birkaç dini terim ezberlettirilerek ve birkaç video çekimi ile şeyhlerin sapkın görüntülerini medyaya servis edildiğini biliyoruz. Elhamdülillah bu gerçekleri bilmeyenler kalmadı çok şükür. Fakat sizin bakış açınız yine gerçek mübarek kişilerin ayırt edilmesinde problem oluşturuyor. Düşünce mekanızmanız sizi aldatıyor veya bunları size aktaran kişiler sizi aldatıyor. Dikkatli olmanızı öneririm. Herkesin sözünü dinlemeyin.

3. Alimleri kötü gösterenler yine alim olma yolunda olanlardır. Veya alim olmuş olan kişilerdir. 1000 yıl hizmet eden alimlerimizin yazmış olduğu eserleri ve günümüze ışık tutan manevi değerleri bir çırpıda yok eden yine günümüzde parayla tutulmuş ve medya tarafından çok iyi bir şekilde oynatılan kişilerdir. Bunların bir çoğunun TV kanalları vardır. Ve bunlar bu değerli alimlere ( İmam-ı Azam Ebu Hanife, İmam Muhammed, İmam Yusuf, Ahmed Bin Hanbel, İmam Gazeli) gibi şahsiyetleri küçümsercesine bunları yok sayarcasına kendi zehirli düşüncelerini aktarmaya çalışan kişileride biliyoruz. Günümüzde sapık alimlerde vardır. Hac her mevsimde yapılır. İlla bir aya gerek yok, Şeytan taşlamaya ne gerek var. Haca gittikten sonra orada kurban kesmenize gerek yok. Evinize gelirkende kesebilirsiniz v.b gibi sapık fikirleri vatandaşlarımıza aşılamak üzere hizmet eden sapık alimlerde vardır. Ama yine sizin yanıldığınız bir nokta var ki o da mübarek alimlerle karıştırmanızdır. 5 parmağın 5'i bir değil, bunları iyi ayırt etmeniz lazım.

4. Mezhepleri kötü gösteren maalesef üzülerek söylüyorum ki mezhep dışı kalmış kişilerdir. Kendilerini hiçbir mezheple tanımlamamış olan kişilerdir. Bu kişiler özellikle günümüzün problemlerini, sıkıntılarını ve dış ülkelerce islamın yaşam tarzında olan problemleri çok iyi takip ederek Ülkemizede aşılamak üzere çalışan kimselerdir. Allah bunların şerlerinden bizleri muhafaza etsin. Doğru ve yanlışı ayırt etmek için hangisi doğru hangisi yanlış bilmek gereklidir. ÖSS sınavında bile 5 yanlıştan sadece 1 tane doğruyu bulursanız puan alırsınız. Sallayarak bu iş olmaz. Çalışarak olur. Salla başı al maaşı bir müslümana yakışmayan sıfatlar arasındadır.

Sizin gibi görüşte olan bir çok kişiyle farklı sitelerde de konuştuk. Hatta Darul İslam, Darul Harp konularınada girdik. Cuma namazlarına gitmeyen kişilerlede görüştük. Allah aşırı gitmekten cümle ümmeti muhammedi muhafaza eylesin.

Size tavsiyem böyle konulara müdahil olmanız ancak fitne ve fesadın oluşumuna kaynak sağlamaktadır.

Vesselam, Veddua.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
kaç gündür takipediyorum.iletisimnet her foruma karşıt bir yakalşım içindesiniz.
tasavvufun t'siyle haberdar olmadığınız belli.asırlardır güvenilir islam alimlerinin bildirmeleriyle inandığımız şeylere hep bir muhaliflik.
tasavvuf ;kulun kalbine Allah sevgisini koymak,nefsini bilmesi ve Allah'a yaklaşmasını sağlayan bir yoldur.
şu hoca, bu hocanın icadıyla değildir.
biraz ruha inmenizi tavsiye ederim.

yorumlarınızda sevgisizlik hakim.yanlışda da olsa ki, müslüman yumuşak kalpli olmalı.uyarıları da ölçü çerçevesinde.
tüm ümmeti Muhammed yanlış da bir grup azınlık mı doğru?
Acaba ehlisünnet kardeşimiz yerini size mi bıraktı,çünki gitmeden önceki tartışmalarını hayretle izlemiştim.
aynı dozda devam ediyorda.

dağci

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum kardesler
bu forum sıtesıne sadece ıletısımnet rumuzlu sahsa bır ıkı cumle yazmak ıcın uye oldum.kımın ımanlı ya da ımansız oldugunu ancak RABB-İ RAHMAN bılır. ıman sadece dıl ıle ıkrardan ıbaret de degıldır. ve en onemlısı ıslam dınının temel tası KUR'AN-I KERİM dır .yuce kıtabımızı anlamak ıcın mutlaka kı ılım sahıplerıne ıhtıyac vardır. ve dını anlama ve yasamada KUR'AN ı yeterlı gormek eksıkdır. en onemlı nedenı ıse herkes kuranı aynı manada anlayamaz ve de yorumlayamaz KUR'ANİ bır yasantı ıcın mutlaka SÜNNETE ıhtıyac vardır.KURANI yaratılmıs hıc bır mahluk yoktur kı HZ. MUHAMMED (S.A.V) efendımız kadar ıyı anlamamıs ve yasamamıstır.hak boyleyken kımse kalkıpda O NUN hadıslerınden bırı olan ALIMLER BENIM VARISLERIMDIR.sozune muhalıf bır tavır takınamaz ve de bu ısıkta ınsanlıga yardımcı olan ılımlerıye ısık olanlar hakkında boyle basıt yorumlar yapamaz. herkes kendıne gore ayet yorumlarsa o zaman kusura bakmayın (HAŞA RABBIM AFFETSIN PEYGAMBERE ıhtıyac olmazdı)ıslamın dort ana kaıdesı vardır EDILLE-İ ŞERİYYE DIYE TABIR EDILEN
BUNLAR KUR'AN SUNNET İCMA VE KIYAS DIR.bız muslumanların bu dort temeleı esas alması gerekmezmıdır. ıslam alımlerı ve kannat onderlerı her zamn ıcın muslumanın hayatında olması gereklı en vaz gecılmezlerden bırı olmalıdır.
bır de mezhepsız olmanız ancak sızı baglar
baskalarından akıl almak ıstemeyen aklı da veremez
selam ve dua ıle..

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Kafirden dost , hınzırdan post olmaz"
"Önce ilgi, sonra bilgi, sonra geçmiş günahlara silgi"
(Efendi Hz.)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Cenab-ı Hak sana amel defterini oku dediği zaman yanında kuran-ı kerimi koyacak..Soracak’Bu günahı yaptın.Benim kitabımın neresinde buldunda yaptın’ buyuracak..

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
KABRİNDE ne hasır var ne kilim
SEN oturdun seyrediyorsun flim

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Ruh ile beden bir olmazsa bir milyon kere Allah (c.c) desen boş

İngilizce, Almanca, Fransızca bilirsiniz, Arapça bilmezsiniz, eyvah , eyvah hem de ne eyvah

Televizyon, Romalar, çalgılar, şarkılar, türküler, ilahiler lehvel hadisin (batıl ve boş) lafın ta kendisidir. Peki bunarı niçin alıyor, neye yarıyor? Allah (c.c) yolunda gidenleri şaşırtmaya yarıyor.

Okumayın (ilahi) “ama cemaat kaçıyor”, kaçsın o cemaat, ilahi için cemaat kaçsın.

Karınca bacağı kadar olsa bile ekmek atmayın, bu bizi helak eder.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Ey iman edenler yapmadığınız şeyleri niçin diyorsunuz.) Gelirsiniz ver bana tarikat, sonra bırakırsınız, namaza başlar, bırakırsınız, çarşafı giyer, çıkarırsınız, bunlar hep buraya girer (yani saff suresinin 2. ayetine girer)

) Şalvar giymekten utanırsınız, sakal, cübbe,çarşaf, uzun entari, bakın İslam kıyafetidir bu. Sen bunları giymekle “ ben Müslüman’ım, benim sağlığımda islamiyete kimse yan bakamaz” demek istiyorsun.

) Şimdi kadınları okutuyorlar, düştü tavuk çakalın eline, tavuk çakalın eline düşerse ne olur? Çakal onu yer.

) Akıllıya bir işaret yeter, şimdi diyebilir misiniz çarşafımızı muhafaza ediyoruz , namazımızı kılıyoruz, teheccüdümüzü kılıyoruz , namahreme çıkmıyoruz, tesbihde çekiyoruz ancak evlenirken bir gelinlik giyiyoruz, azıcık kafire benziyoruz, o azıcık var ya o azıcık, o ağaç böceği gibidir, yer seni o.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Çarşaflarınızı muhafaza ediyorsunuz Elhamdülillah, ama bilmiyorum entarileriniz nasıldır?

Kimi söz verir ama yapmaz, tamam, söz giyeceğim çarşafı ama yakında diyor. Onu bekle, on sene yirmi sene .

Para için kızlarını mektebe yolluyorlar, benim bir tane kızım var, biliyorsunuz, ufak zayıf hastalıklı bir şey. Deseler ki sana bütün dünyanın reisliğini vereceğiz, kimse karışmayacak, kızın şu dairede bir dakikacık çalışsın, Vallahi Billahi Tallahi yapmam bunu, peki sen neden nur gibi kızını eşkıyaların eline bırakıyorsun? Birde bununla iftihar ediyorsun.

Kadınların şerefi gizli kalmalarında ve erkeklerle görüşmemelerindedir. Kadın çalışacak diye tutturmuş, sonra aç kalırlarmış. Sen karışmasana, o Allahu Teala yarattığının rızkını verir. Sen yeter ki adam ol, Müslüman ol, uslu ol, akıllı ol.

x) Sizin çarşafınız bizim sarığımız, şalvarımız, sizi gören alacağını alıyor, birde tatlı sözlen konuşursan onunla, tamam.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

Düşüncenize saygı duyuyorum,gafill vb. hakaretlerinizi de görmüyorum,beni Allah için uyardığınızı hüsnü zan ederk şükranlarımı iletiyorum..Size de eğer tebliğniz doğru ise bana tebliğde bulunduğunuz için sahitlik edicem Allah razı olsun ,ama ya tebliğniz yanlış ise ne olacak ...o zman da şimdi ben size bi uyarı yapayım:hakikate biraz da inanarak bakın çünkü şüphe götürmeyeck bi konudan bahsediyoruz,derin iman ve itikat gerektirir...

Rabbim ayırmasın yolundan...

Ehli sünnet alimlerine sövenlerin o bozuk düşüncelerine saygı duyulmaz.

Bu sözünüzden tevbe etmenizi tavsiye ederim. Tartışmamak lazım cahillerle kanal yönetimine bildirin ilgileniyorlar sağolsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt